Otwórz oczy

PRZEPOWIEDNIA MALCHIASZA SIĘ WYPEŁNIA – OSTATNI PAPIEŻ REZYGNUJE ZE STANOWISKA ?

PRZEPOWIEDNIA MALCHIASZA SIĘ WYPEŁNIA – OSTATNI PAPIEŻ REZYGNUJE ZE STANOWISKA ?

Mało co rozbudza wyobraźnie mas w równym stopniu, co tajemnicze przepowiednie, wizje końca świata i szokujące objawienia jasnowidzów. Im bardziej niepokojące i pesymistyczne są to opowieści, tym większej nabierają pikanterii i zdobywają popularność nie tylko wśród wyznawców teorii spiskowych. Jedną z takich historii jest ta o przepowiedni Malachiasza, wedle której Franciszek ma być ostatnim papieżem.

Urodził się w Irlandii pod koniec XI stulecia. Chłopak z Armagh święcenia kapłańskie przyjął w 1119 roku, a kilka wiosen później był już biskupem miasta Connor. Słynął z ascetycznego życia, dalekich pielgrzymek i daru widzenia przyszłości. I chociaż papież Klemens III kanonizował go już w 1190 roku, głośno o Malachiaszu zrobiło się kilkaset lat później.

Pilnie strzeżona tajemnica Kościoła

Czterysta lat po tym, jak Malachiasz został uznany świętym, na jaw wyszło proroctwo, którego rzekomo był autorem. Powtarzana do dziś historia głosi, że kiedy Irlandczyk po raz pierwszy zawędrował z pielgrzymką do Rzymu, miał doznać wizji, dzięki której poznał charakterystyki wszystkich kolejnych papieży, aż do dnia sądu ostatecznego.

Lista, począwszy od papieża Innocentego II, głowy Kościoła w latach 1130-1143, kiedy Malachiasz miał poznać prawdę o przyszłości świata, liczyła 112 postaci, a właściwie zazwyczaj zwięzłych i oszczędnych w detale opisów następców świętego Piotra.

Nasuwa się pytanie, dlaczego świat dowiedział się o istnieniu manuskryptu dopiero pod koniec XVI stulecia? 

Wytłumaczenie jest następujące: Innocenty II przejął cenny dokument i przekazał go na przechowanie archiwistom biblioteki watykańskiej, a ci mieli wzorowo wywiązać się z powierzonego im zadania i przez kilka wieków pilnie strzegli tajemnicy Kościoła.

Przepowiednia Malachiasza to zbiór enigmatycznych opisów, które można przyporządkować kolejnym następcom tronu piotrowego /Wikimedia Commons /domena publiczna
Przepowiednia Malachiasza to zbiór enigmatycznych opisów, które można przyporządkować kolejnym następcom tronu piotrowego /Wikimedia Commons /domena publiczna

Enigmatyczne opisy kolejnych papieży

Chociaż krótkie charakterystyki kolejnych papieży, do których za moment przejdziemy, mogą niekiedy kusić celnością skojarzeń, sporym problemem pozostaje autentyczność przepowiedni. O istnieniu manuskryptu i wizjach Malachiasza nie miał pojęcia jego biograf, Bernard z Clairvaux, próżno też szukać o przepowiedni wzmianki w historii, aż do dnia, kiedy miała zostać ujawniona szerszemu światu.

Kościół wyjątkowo sceptycznie odnosi się do prawdziwości proroctwa przypisywanego św. Malachiaszowi, a jako koronny argument świadczący o tym, że mamy do czynienia z atrakcyjną dla wyobraźni mistyfikacją podaje fakt, że jeszcze żaden papież – na podstawie przepowiedni – nie został precyzyjnie wytypowany przed zakończeniem konklawe. 

Opisy, zwracają uwagę sceptycy, są zbyt ogólne, a ich interpretacje układają się sensowną całość dopiero wtedy, gdy znamy już nazwisko nowego papieża. Przyjrzyjmy się niektórym wizjom, by ocenić, na ile warto budować na ich podstawie historię i przyszłość Kościoła.https://www.youtube.com/embed/ILzE3s1UyNc

Nawiązania do Jana Pawła II

Zacznijmy od papieża najbliższego polskim sercom, czyli Jana Pawła II. W przepowiedni przy pontyfikacie łączonym z wyborem Karola Wojtyły na następcę św. Piotra czytamy trzy krótkie słowa: „De labore Solis”, czyli „Z pracy Słońca”. 

Wytłumaczenia słonecznych nawiązań do Jana Pawła II są dwa. Pierwsze przypomina, że kiedy Karol Wojtyła przyszedł na świat, a stało się to 18 maja 1920 roku, doszło do zaćmienia słońca. Symbolicznie, nawiązując do częstych pielgrzymek Polaka w trakcie pontyfikatu, można również porównać jego aktywność do drogi, pokonywanej każdego dnia na niebie przez słońce.

Poprzednik Karola Wojtyły, Jan Paweł I, opisany został słowami „De medietate Lunae”, czyli „Z połowy Księżyca”. Albino Luciani został papieżem 26 sierpnia 1978 roku, dzień wcześniej księżyc wszedł w ostatnią kwadrę. Papież zmarł dobę przed połową księżyca.

Z kolei pontyfikat Benedykta XVI charakteryzuje według przepowiedni określenie „Gloria Olivae”, co po polsku znaczy „Chwała Oliwki”. Symbolem Benedyktynów jest właśnie gałązka oliwna. 

W przypadku Josepha Ratzingera i jego pontyfikatu o wiele ciekawsze od doszukiwania się oliwkowych skojarzeń jest jednak to, co ma nastąpić później.

„Straszny sędzia osądzi swój lud”

Papież z Niemiec na liście sporządzonej rzekomo przez Malachiasza zajmuje przedostatnie miejsce. Została na niej jeszcze jedna charakterystyka. Ostatnia wizja irlandzkiego duchownego miała być najdłuższa, a brzmi, o ile jest prawdziwa, następująco:

„W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego na tronie zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec”.

Miastem skazanym na zagładę jest Rzym, a ostatnim papieżem w dziejach ludzkości, według wyznawców przepowiedni Malachiasza, jest urzędujący obecnie Franciszek. Po jego pontyfikacie ma nastąpić koniec znanego nam świata.

Rezygnacja Papieża

Według wysoce wiarygodnych źródeł w Watykanie Jorge Mario Bergoglio ogłosił swoją decyzję o ustąpieniu w grudniu. Wiadomość pojawiła się 23 sierpnia w Rzymie na pierwszej stronie Gazety Libero w artykule napisanym przez Antonio Socciego.

Źródłem cytowanym przez gazetę jest il Sismografo, bardzo wpływowy i autorytatywny blog publikowany przez anonimowych członków Watykańskiego Sekretarza Stanu. Podczas gdy trzystronicowy artykuł w Libero jest pełen spekulacji, wiadomości sprowadzają się tylko do jednego: dobrowolna emerytura z powodów zdrowotnych w jego 85. urodziny.

Jeśli Bergoglio zrezygnuje, a kardynałowie zwołają konklawe, zamęt w Watykanie jest gwarantowany, ponieważ jest już 2-3 kandydatów na papiestwo, tak jak w 1046 roku.

Powyższy artykuł w Libero mówi, że „może zrezygnować”, podczas gdy raport il Sismografo mówi, że Bergoglio wyraził „chęć” rezygnacji. Wiadomości nie są więc tak jasne jak mogłoby się wydawać.

W grudniu papież Franciszek odejdzie, a przed końcem świata będą miesiące 2

Ostatnio we Włoszech pojawiły się plotki o tym, czy Bergoglio ma raka. Powyżej znajduje się zdjęcie pierwszej strony gazety Libero.

Średniowieczny prorok Święty Malachiasz, który, jak mówią, już w XII wieku wypowiedział proroctwo o papieżach. Papież Franciszek , sądząc po tym proroctwie, jest ostatnim:

Piotra Rzymianina , który będzie pasł owce pośród wielu udręk; po czym miasto siedmiu pagórków zostanie zniszczone, a straszny sędzia osądzi swój lud. Koniec. 

Na temat tego, czy Franciszek jest Piotrem, teoretycy spiskowi wciąż się spierają i nie ma zgody. Istnieje wersja, że ​​prawdziwym papieżem jest nadal Benedykt XVI żyjący w odosobnieniu w Niemczech, istnieje wersja, że ​​Rzymem rządzi tajna rada kardynałów, a jej symboliczne imię to Piotr, a Franciszek to tylko znak. 

Istnieje szereg innych teorii, jednak bez względu na to, która z nich jest słuszna, odejście Franciszka z urzędu będzie oznaczało wypełnienie się proroctwa i początek odliczania do końca świata. 

Nie wiadomo więc, czy czeka nas apokalipsa, czy to tylko Kościół ogarnie ciemność. Skąd zaś przypuszczenia, że mowa właśnie o Franciszku? Malachiasz miał wymienić 112 papieży, a pierwszy na liście panował za czasów proroka. Przedostatni w proroctwie został opisany jako „chwała oliwki” („Gloria Olivae”) a Benedykt XVI wywodzi się z zakonu benedyktynów, których symbolem jest gałązka oliwna.

Jego poprzednik miał być „De labora Solis” czyli „Z pracy Słońca” – gdy urodził się Karol Wojtyła, znany później jako Jan Paweł II, doszło do zaćmienia słońca. Poprzednik Jana Pawła II – Jan Paweł I został z kolei opisany jako „De medietate Lunae” („Z połowy Księżyca”). Albino Luciani został wybrany na papieża, gdy Księżyc wchodził w ostatnią kwadrę!

Udostępnij

PRZEPOWIEDNIA MALCHIASZA SIĘ WYPEŁNIA – OSTATNI PAPIEŻ REZYGNUJE ZE STANOWISKA ?

Globalna Świadomość27 sierpnia 20216 sierpnia 2023

Pilnie strzeżona tajemnica Kościoła

Czterysta lat po tym, jak Malachiasz został uznany świętym, na jaw wyszło proroctwo, którego rzekomo był autorem. Powtarzana do dziś historia głosi,

Enigmatyczne opisy kolejnych papieży

Chociaż krótkie charakterystyki kolejnych papieży, do których za moment przejdziemy, mogą niekiedy kusić celnością skojarzeń, sporym problemem pozostaje autentyczność przepowiedni.

Nawiązania do Jana Pawła II

Zacznijmy od papieża najbliższego polskim sercom, czyli Jana Pawła II. W przepowiedni przy pontyfikacie łączonym z wyborem Karola Wojtyły na następcę św.

„Straszny sędzia osądzi swój lud”

Papież z Niemiec na liście sporządzonej rzekomo przez Malachiasza zajmuje przedostatnie miejsce. Została na niej jeszcze jedna charakterystyka. Ostatnia wizja irlandzkiego duchownego

Rezygnacja Papieża

Według wysoce wiarygodnych źródeł w Watykanie Jorge Mario Bergoglio ogłosił swoją decyzję o ustąpieniu w grudniu. Wiadomość pojawiła się 23 sierpnia

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułWERWOLF – STRAŻNICY SKARBÓW III RZESZY NA TERENACH POLSKINastępny artykułSATANISTYCZNY OBRZĘD PRZERWAŁ TRANSMISJĘ AUSTRALIJSKICH WIADOMOŚCI NA ŻYWO !

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

’100 RAZY ŚMIERTELNIEJSZA NIŻ COVID-19′ – NOWA PANDEMIA W 2024 ROKU ? TOTALNE ZAĆMIENIE UMYSŁU – TO CO WSZYSCY WIDZIELI

Ostatnie wpisy

TAJNA BROŃ ELIT ODNALEZIONA NA ANTARKTYDZIE ! KINIEC ERY 'KALI YUGI’ – CO OBECNIE CZEKA NASZĄ CYWILIZACJĘ ? ZAĆMIENIE SŁOŃCA

Kategorie

AGENDA 2030 (256) Alternatywna historia świata (184) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • PRZEPOWIEDNIA MALCHIASZA SIĘ WYPEŁNIA – OSTATNI PAPIEŻ REZYGNUJE ZE STANOWISKA ?
 • Pilnie strzeżona tajemnica Kościoła
 • Enigmatyczne opisy kolejnych papieży
 • Nawiązania do Jana Pawła II
 • „Straszny sędzia osądzi swój lud”
 • Rezygnacja Papieża
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?