Alternatywna historia świata

TECHNOLOGIE PRZEDRESETOWEGO ŚWIATA – ”RYCERZE JEDI Z XVII WIEKU”

TECHNOLOGIE PRZEDRESETOWEGO ŚWIATA – ”RYCERZE JEDI Z XVII WIEKU”

Ten temat w pewnym stopniu opiera się na historii ”Rycerzy Jedi z XVII wieku” . Miecze o ognistych ostrzach są również znane jako f lambard , f lammard , f lammenschwert i flamberge. Nie ogranicza się tylko do mieczy, że tak powiem. Te miecze mają bardzo charakterystyczny wygląd. Jestem prawie pewien, że wszyscy z nas gdzieś kiedyś je widzieli.

Oficjalny opis tej broni jest następujący: Flamberge to faliste ostrze, które można znaleźć zarówno na długich ostrzach, jak i na rapierach. Podczas parowania takim mieczem na ostrze atakującego mogą zostać przeniesione nieprzyjemne wibracje.

Wibracje te powodują, że ostrza wolniej stykają się ze sobą, ponieważ każda fala napotyka na dodatkowe tarcie. Termin flamberge był błędnie stosowany w odniesieniu do mieczy dwuręcznych, a później był używany w odniesieniu do rapierów z rękojeścią kielichową z prostym ostrzem.

Miecz dwuręczny o ognistym ostrzu nazywany jest flambard, flammard lub przez niemiecki Flammenschwert (dosłownie „miecz ognia”). Te miecze są bardzo podobne do miecza dwuręcznego lub Zweihänder, jedyną różnicą jest ostrze. Podobnie jak inne Zweihänders były używane w XVI wieku przez Landsknechtów , dobrze wyszkolonych i doświadczonych szermierzy, których nazywano Doppelsöldner (podwójny najemnik), ponieważ otrzymywali podwójną płacę.

A kim byli ci Landsknechci? Niemieccy Landsknechtowie, czasami również przedstawiani jako Landsknechte, byli barwnymi najemnikami o budzącej grozę reputacji, którzy stali się ważną siłą militarną w Europie końca XV i XVI wieku. Składający się głównie z niemieckich pikinierów najemnych i wspierających żołnierzy piechoty, zdobyli reputację uniwersalnych najemników wczesnonowożytnej Europy.

Poniżej znajdują się zdjęcia kilku dodatkowych mieczy, które udało mi się wygooglować z Internetu. To kilka ciekawych projektów rękojeści, oprócz kilku dziwacznych broni.

Chociaż miecze wyglądają dziwnie. Czy te osłony poprzeczne mogą być jakimś rodzajem cewek Tesli?

Dodatkowo mamy te „Tarcze Latarni” i „Tarcze Rosyjskiego Tarcha”. Mają też projekt, który może być podejrzany.

Chociaż nie udało mi się znaleźć żadnych rycin z mieczami flamberge używanymi przez tych Landsknechtów, ich opis brzmi jak XV-wieczne Siły Specjalne. Z drugiej strony może jest powód, dla którego nie udało mi się znaleźć żadnych rycin z XV-XVI wieku używanych mieczy flamberge . Cóż, może mieć jeden lub dwa. Pochodzą z tego jednego obrazu w temacie Rycerzy Jedi z XVII wieku .

Zasadniczo, dlaczego zacząłem ten temat, to projekt rękojeści wielu z tych mieczy flamberge . Miałem szczęście, że uzyskałem zdjęcie rentgenowskie rękojeści używanych w tych mieczach. A oto jak wyglądają.

Oczywiście pojawi się pytanie, dlaczego te uchwyty byłyby tak skomplikowane w środku? Wygląda na to, że coś tam zawierają. Coś jak co?

Bitwa pod Anghiari

Mądrość Wikipedii: „Bitwa pod Anghiari odbyła się 29 czerwca 1440 r. pomiędzy siłami Mediolanu i siłami Ligi Włoskiej pod dowództwem Republiki Florenckiej w trakcie wojen w Lombardii. Bitwa była zwycięstwem Florentczyków, zapewnienie florenckiej dominacji w środkowych Włoszech”.

Jak podaje Wikipedia wynik tej dziwnej bitwy był zaskakujący !

 • Armia Ligi: ~ 4000 ludzi
 • Kontyngent florencki: ~ 4300 ludzi (plus dodatkowe posiłki)
 • Gra (bitwa) Czas trwania: 4 godziny i dodatkowo kontynuowany w nocy
 • Decydujący moment bitwy mediolańczycy posuwali się naprzód, ale ich prawa flanka została wkrótce zaciekle zaatakowana przez wojska papieskie
 • Straty w bitwie : JEDNA osoba – spadła z konia i została podeptana (!?)

A ta jedna osoba zginęła od czego? Oto fragment: „Nigdy nie było żadnego przypadku prowadzenia wojen w kraju nieprzyjaciela z mniejszymi obrażeniami napastników niż w tym, ponieważ w tak wielkiej porażce i w bitwie, która trwała cztery godziny, tylko jeden człowiek zmarł, a on, nie od ran zadanych wrogą bronią lub jakimikolwiek honorowymi środkami, ale spadając z konia, został zadeptany na śmierć ”.

Pytanie podsumowujące: przez ponad cztery godziny ponad 8000 wojowników rąbało mieczami i inną bronią, a jedyna ofiara tej wojny zginęła, bo zapomniał, że „bezpieczeństwo jest najważniejsze”? Śmiało, wyjaśnij tę bitwę. Jeśli to nie jest dziwaczne, to nie wiem, co jest.

A może te pojedynki i bitwy wyglądały bardziej tak ?

Udostępnij

TECHNOLOGIE PRZEDRESETOWEGO ŚWIATA – ”RYCERZE JEDI Z XVII WIEKU”

Globalna Świadomość10 października 20216 sierpnia 2023

Bitwa pod Anghiari

Mądrość Wikipedii: „Bitwa pod Anghiari odbyła się 29 czerwca 1440 r. pomiędzy siłami Mediolanu i siłami Ligi Włoskiej pod dowództwem Republiki

A może te pojedynki i bitwy wyglądały bardziej tak ?

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTAJEMNICZE, KOSMICZNE KATAKLIZMY – JAK WYGINĘŁY NA ZIEMI MAMUTY ?Następny artykułOBOZY FEMA – TAK WEWNĄTRZ WYGLĄDAJĄ OŚRODKI DLA PRZECIWNIKÓW

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

WIELKI RESET CYWILIZACJI I ZAGADKA PIRAMID TAJEMNICE TARTARII – JAK WYGLĄDAŁ ŚWIAT PO ŚREDNIOWIECZNYM POTOPIE ? PRZED RESETOWE WOJNY NUKLEARNE

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • TECHNOLOGIE PRZEDRESETOWEGO ŚWIATA – ”RYCERZE JEDI Z XVII WIEKU”
 • Bitwa pod Anghiari
 • A może te pojedynki i bitwy wyglądały bardziej tak ?
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?