Niewygodnie informacje

CZY ”OLIMP” UPADNIE – BUDOWA TAJEMNICZEGO MURU OTACZAJĄCEGO BIAŁY DOM

CZY ”OLIMP” UPADNIE – BUDOWA TAJEMNICZEGO MURU OTACZAJĄCEGO BIAŁY DOM

Nazwa siedziby Prezydenta USA – Biały Dom ( White House) została nadana budynkowi 14 września 1901 r. przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej nazywany był Pałacem Prezydenckim, Domem Prezydenckim i Siedzibą Władz Wykonawczych. Prezydent George Waszyngton wspólnie z architektem miejskim Pierre’em L’Enfantem wybrał miejsce na powstanie budynku.

Konkurs wygrał projekt architektoniczny autorstwa Jamesa Hobana. Budowę rozpoczęto w październiku 1792 roku. Uroczyste oddanie do użytku nastąpiło 1 listopada 1800. Pierwszym prezydentem, który w nim zamieszkał, był John Adams. Każda następna para prezydencka wprowadzała zmiany w wystroju budynku.

Pod taka nazwą „Biały Dom” funkcjonuje od 1901r. wcześniej: Pałac Prezydencki, Dom Prezydencki, Naczelna Rezydencja. Miejsce na siedzibę władz USA wybrał prezydent Washington – Pennsylvania Avenue 1600. Konkurs na projekt budynku wygrał James Hoban, którego pomysł został uznany za najlepszy spośród ośmiu pozostałych, biorących udział w konkursie. Budowa ruszyła w październiku 1792 roku. Nadzorował ją prezydent Washington, jednak to John Adams był pierwszym, który w posiadłości zamieszkał.

Mimo, że jest to rezydencja głowy państwa, jest otwarta dla zwiedzających. W czasie wojny z Brytyjczykami, która trwała od 1812 roku budynek został podpalony w roku 1814. Następny pożar, tym razem tylko zachodniego skrzydła miał miejsce w 1929 roku, za prezydentury Herberta Hoovera. Obydwa jednak udało się opanować. Każdy prezydent ma prawo re-dekorowania sal Białego Domu i zmiany zwyczajów dotyczących przyjmowania gości i prowadzenia konferencji, tak by każdej prezydenturze nadać indywidualny charakter.

Jednak większość do tej pory zaprzysiężonych głów państwa w większości spraw bierze przykład z zasad wprowadzonych przez prezydenta Jeffersona. To on, jako pierwszy otworzył swą siedzibę dla zwiedzających, przyjmował gości na dorocznych spotkaniach z okazji Nowego Roku i święta 4. lipca. System obronny Białego Domu Obroną prezydenta, jego rodziny i pracowników administracji rządowej zajmuje się Secret Service.

Po zamachu na prezydenta Kennedy’ego ochroną Secret Service zostali objęci również także byli prezydenci i kandydaci ubiegający się o to stanowisko Secret Service to tajna policja federalna, która ma prawo działać na terenie całych Stanów Zjednoczonych W promieniu 48 km od Białego Domu przestrzeń powietrzna jest zamknięta Istnieją przypuszczenia, iż Biały Dom posiada własną broń laserową Jak działa system obrony powietrznej Przestrzeń powietrzną nad Białym Domem, która jest wyłączona z ruchu powietrznego, nieprzerwanie monitoruje Północny Amerykański Oddział Obrony Powietrznej.

Często zdarza się, iż zasada nienaruszalności łamana jest przez niewielkie prywatne samoloty. Wtedy niezwłocznie wysyłane są co najmniej 2 myśliwce F-16 z Bazy Lotniczej „Andrews”, która znajduje się ok. 20 km od siedziby prezydenta USA. Samolot znajdujący się bezprawnie na objętym zakazem terenie jest przez myśliwce ściągany z zakazanej strefy. Przypadki takie zdarzają się notorycznie. Tylko między wrześniem 2000r. a lipcem 2001r. zanotowano 67 wtargnięć, nie mających terrorystycznego charakteru.

Największe afery Białego Domu Watergate – największa afera polityczna w historii Stanów Zjednoczonych. W jej wyniku prezydent Richard Nixon ustąpił ze stanowiska. Skandal wyszedł na 1972 r. Dziennikarz „Washington Post” odkrył, że włamywacze, którzy zostali przyłapani w sztabie partii demokratycznej, współpracowali administracją Nixona, a sam Nixon wygrał wybory dzięki zdobytym niezgodnie z prawem informacjom. Zippergate – najgłośniejszy romans ostatnich lat. Prezydent Bill Clinton o mało nie przypłacił utratą stanowiska intymnych spotkań ze stażystką Moniką Lewinski.

Biały Dom podczas I wojny światowej W czasie I wojny światowej żona prezydenta Wilsona wprowadziła na stałe do tygodniowego grafika  dzień bez ogrzewania i dzień bez mięsa. Zarządziła tez sprowadzenie owiec do Białego Domu. Zwierzęta pasły się na trawnikach rezydencji, a z ich wełny uszyto wiele piżam dla amerykańskich żołnierzy. Duchy Białego Domu duch Abigail Adams (żona prezydenta Adamsa) robiącej pranie w Sali Wschodniej duch Dolley Madison (żona prezydenta Madisona) spoglądającej na Ogród Różany Prezydenci poprzednich kadencji często odczuwali rzekomą obecność swoich nieżyjących poprzedników.

Prezydent Lincoln przewidział swoją śmierć Prezydent Lincoln zwierzył się tuż przed swoją śmiercią, że pewnej nocy przyśniła mu się Sala Wschodnia, w której kilku mężczyzn płakało nad katafalkiem. Zapytani przez Lincolna, co się stało, odpowiedzieli, że umarł prezydent i właśnie go opłakują. Niedługo potem na takim właśnie katafalku spoczęło ciało zamordowanego Lincolna. Sala Lincolna W Białym Domu jeden z pokoi nazwano imieniem Abrahama Lincolna. Miano takie sala nosi ze względu na fakt, iż kilka osób widziało tam ducha prezydenta.

Sam prezydent Roosevelt twierdzi, że widział tam kiedyś Lincolna siedzącego na łóżku i wiążącego buty. Ducha prezydenta Lincolna widzieli także: – Pierwsza Dama, żona prezydenta Calvina Coolidge’a – duch wychylał się z okna Gabinetu Owalnego – holenderska królowa Wilhelmia przebywająca z wizyta w Białym Domu Losy Lincolna i Kennedy’ego przeplatają się Jest to potwierdzony fakt, że życie Lincolna było powiązane gęstą siecią drobnych, ważnych i tragicznych przypadków z życiem innego zamordowanego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy’ego.

Kiedy strzelano do Kennedy’ego, jechał samochodem marki Lincoln wyprodukowanym przez Forda. Prezydent Lincoln zginął w Teatrze Forda. Sekretarz nazwiskiem Evelyn Lincoln odradzał Kennedy’emu podróż do Dallas. Obaj prezydenci zostali zabici strzałem w tył głowy, kiedy podróżowali w towarzystwie żon. Sami przepowiedzieli swoją śmierć. Kennedy oznajmił Jacqueline, że nikt nie zdoła zapobiec zamachowi na jego życie. Lincoln powiedział swojemu strażnikowi, W.H. Crookowi, że są ludzie, którzy czyhają na jego życie i nikomu nie uda się ich powstrzymać.

Obaj prezydenci zginęli w wyniku zamachu. Ktoś strzelał do Kennedy’ego z magazynu, po czym uciekł do teatru. Zamachowiec strzelił do Lincolna w teatrze, po czym schronił się w szopie, która służyła za magazyn. Obaj mordercy zginęli. Sto lat dzieli wybór dwóch przyszłych prezydentów do Kongresu (1846 i 1946) oraz objęcie najwyższego urzędu w państwie (1860 i 1960). Osobliwy zbieg okoliczności łączy także postaci wiceprezydentów. Obaj nosili nazwisko Johnson – Andrew Johnson w przypadku Lincolna i Lyndon Johnson w przypadku Kennedy’ego.

Tajemniczy mur 

Na razie nikt nie ma wiedzy na temat budowanego przed Białym Domem wysokiego na ponad dwa metry muru, ale znamy historię poglądów demokratów na mury… Budowa muru następuje po wielokrotnych atakach Demokratów – w tym prezydenta Joe Bidena i wiceprezydenta Kamali Harris – na mury, twierdząc, że są nieskuteczne i ksenofobiczne.

„Siła naszego związku nie tkwi w murach, które budujemy. Nasza siła tkwi w naszej różnorodności” – napisał Harris na Twitterze 29 listopada 2019 r. Demokraci jak przystało na komunistów to niezwykle obłudni ludzie, ale mają do tego prawo, ponieważ bezrozumni ludzie ich wybierają.

„Zamiast marnować pieniądze na betonowy mur graniczny, wydajmy te pieniądze na infrastrukturę, opiekę zdrowotną i walkę ze zmianami klimatycznymi” – napisał Harris w 2018 r., atakując wysiłki byłego prezydenta Donalda Trumpa o zbudowanie muru na południowej granicy. Harris również wydawał się krytykować skuteczność murów, tweetując „Bądźmy szczerzy: mur Trumpa nie powstrzyma transnarodowych organizacji przestępczych” w styczniu 2019 r.

Prezydent Biden również wyraził podobną dezaprobatę dla murów, tweetując „musimy starać się nie budować murów, ale mosty” w październiku 2020 roku.

Budowa tajemniczego muru podąża za publicznym poparciem reżimu Bidena, który nadal dramatycznie spada, o czym świadczą różne sondaże ujawniające ten sam trend spadkowy . Rekordowa liczba Amerykanów również uważa prezydenturę Bidena za bezprawną , wierząc, że wygrał wybory w 2020 r. dzięki oszustwom i manipulacji pocztą co nie zmienia faktu, iż Trump to żaden wybór…

Ludzkość musi się w końcu obudzić i obudzi, lecz w momencie kiedy lucyferianizm oficjalnie stanie się jedynie słuszną religią. Swoją drogą jest ciekawe dlaczego teraz w trakcie zimy (Moze Drak Winter) budują ten mur?

Czyżby dlatego, że społeczeństwo się dowie, że trwa dźganiowa eksterminacja? Czy może planują wprowadzić stan wojenny? Te przygotowania na pewno o czymś świadczą…

Udostępnij

CZY ”OLIMP” UPADNIE – BUDOWA TAJEMNICZEGO MURU OTACZAJĄCEGO BIAŁY DOM

Globalna Świadomość16 stycznia 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTARTARIA – TECHNOLOGIE PRZESZŁOŚCI – KRYSZTAŁY JAKO INTELIGENTNE STRUKTURY WYTWARZAJĄCE ENERGIĘNastępny artykułTARTATIA – GRAFEN, MAGIA KRYSZTAŁÓW I NIE ZNANE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

JAK PRZEŻYĆ PO ZA ”WIELKIM RESETEM ? NAJWIĘKASZA TAJEMNICA NOWOTWORÓW – RAK NIE JEST CHOROBĄ JEST SYMPTOMEM JUŻ Z TYM

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CZY ”OLIMP” UPADNIE – BUDOWA TAJEMNICZEGO MURU OTACZAJĄCEGO BIAŁY DOM
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?