Świat jest inny

NADCHODZI ”WOJNA KLONÓW” – W CHINACH STWORZONO SZTUCZNE ŁONO

NADCHODZI ”WOJNA KLONÓW” – W CHINACH STWORZONO SZTUCZNE ŁONO

Grupa naukowców z Instytutu Inżynierii Biomedycznej i Technologii w Suzhou w Chinach jest głęboko przekonana, że udało im się opracować sztuczne łono z niezbędną zdolnością do noszenia ludzkiego embrionu bez potrzeby udziału kobiety. Urządzenie posiada sztuczną inteligencję, która odpowiada za monitorowanie wzrostu płodu, a także zapewnia mu bezpieczeństwo w czasie ciąży.

W artykule opublikowanym w chińskim czasopiśmie naukowym Journal of Biomedical Engineering badacze zaznaczają, że macica już działa, choć do tej pory była wykorzystywana jedynie u myszy. To sztuczne łono zostało nazwane „urządzeniem do długoterminowej hodowli embrionów”, w którym embriony rozwijają się dzięki dostarczaniu składników odżywczych i tlenu.

System ten posiada urządzenie optyczne zdolne do śledzenia embrionów i dostarczania kluczowych informacji o ich rozwoju. Jest on również sterowany przez sztuczną inteligencję, która wykrywa zmiany w stanie odżywienia i dostosowuje poziomy niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu.

Z drugiej strony, potrafi klasyfikować embriony na podstawie ich stanu zdrowia i potencjału rozwojowego. W przypadku, gdy embrion stanowi poważny problem, program jest odpowiedzialny za powiadomienie specjalisty zajmującego się jego utrzymaniem, aby sytuacja mogła zostać rozwiązana.

Naukowcy nie zastosowali jeszcze tej innowacji w praktyce, ale twierdzą, że „sztuczna macica tego typu mogłaby uchronić kobiety przed koniecznością noszenia swoich embrionów przez dziewięć miesięcy w swoim ciele.”

Nadal istnieje wiele nierozwiązanych pytań dotyczących fizjologicznych procesów normalnego rozwoju ludzkich embrionów. Przepisy zabraniają eksperymentowania z ludzkimi embrionami, ale ten „wynalazek” może być przełomem dla przyszłości macierzyństwa w Chinach, które mają najniższy od dziesięcioleci wskaźnik urodzeń.

Chińscy naukowcy dodają, że „technologia ta nie tylko pomoże lepiej zrozumieć pochodzenie życia i rozwój ludzkich embrionów, ale także zapewni teoretyczne ramy dla rozwiązania problemu wad wrodzonych i innych ważnych kwestii związanych ze zdrowiem reprodukcyjnym.”

Te same eksperymenty i rozwój prowadzone są również w Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Chińczycy, najwyraźniej, po prostu okazali się szybsi lub zręczniejsi.

Zhong Zhong i Hua Hua, pierwsze naczelne sklonowane poprzez przeprogramowanie dorosłych komórek w 2018 roku.

Kamienie milowe w historii klonowania

W 1955 roku Emanuel M. Greenberg opatentował sztuczną macicę. W 2017 r. grupa badaczy z Children’s Hospital of Philadelphia przeprowadziła eksperyment polegający na hodowaniu czteromiesięcznych embrionów jagniąt w ektopowym systemie podtrzymywania życia.

Przez 28 dni płody jagniąt znajdowały się w szczelnie zamkniętych workach ze wzbogaconą solą fizjologiczną, do pępowiny płodów przymocowano urządzenia filtrujące i nasycające krew tlenem i substancjami odżywczymii. Płody jagniąt wykazywały normalny rozwój.

W 2021 r. zespół naukowców z Weizmann Institute of Science w Izraelu był w stanie hodować embriony myszy od 5 do 11 dnia rozwoju (normalny okres ciąży u myszy wynosi 19 dni) w inkubatorze wypełnionym substancjami odżywczymi, co zostało opublikowane w artykule w czasopiśmie Nature.

W ten sposób po raz pierwszy organy wewnętrzne embrionu zostały uformowane, gdy embrion znajdował się w sztucznym środowisku. Po 11 dniach rozwoju embriony stały się zbyt duże, by egzystować bez dopływu tlenu i substancji odżywczych przez łożysko, i zmarły.

Jak mówi szef grupy, prof. Jakub Hanna, po opublikowaniu artykułu w „Nature” naukowcom udało się pójść dalej i doprowadzić embriony umieszczone w inkubatorze pierwszego dnia po poczęciu do 11 dnia. Kolejnym celem grupy, według Hanny, jest odtworzenie „oddychania” i przepływu substancji odżywczych przez łożysko.

Klony, sobowtóry i przepowiednie Rasputina na temat przyszłych potworów

Inżynieria genetyczna, zbiorniki klonów, cyborgi i sztuczna inteligencja to tematy, na które pewnego dnia ludzka cywilizacja, o ile człowiek przetrwa nadchodzący apokaliptyczny scenariusz, doczeka się tego wszystkiego. Nie bierzemy nawet pod uwagę ogromnej ilości problemów etycznych, które trzeba będzie rozwiązać.

„Powstaną potwory, które nie będą ludźmi ani zwierzętami” – przepowiadał Rasputin. – I wielu ludzi, którzy nie będą mieli znamienia (pępowiny) na swoim ciele, będą mieli znamię w swojej duszy. I wtedy nadejdzie czas, kiedy w kołysce znajdziecie potwora – człowieka bez duszy”.

„Nieodpowiedzialna ludzka alchemia w końcu zamieni mrówki w ogromne potwory, które będą niszczyć domy i całe kraje, a ogień i woda będą wobec nich bezsilne. W końcu zobaczycie latające żaby, a motyle staną się latawcami, a pszczoły będą pełzać po ziemi jak węże.”

Udostępnij

NADCHODZI ”WOJNA KLONÓW” – W CHINACH STWORZONO SZTUCZNE ŁONO

Globalna Świadomość12 czerwca 202212 czerwca 2022

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNOWA PANDEMIA ”SADS” – ZESPÓŁ NAGŁEJ ŚMIERCI DOROSŁYCHNastępny artykuł’BIOLABS” NA UKRAINIE – KOLEJNA TEORIA SPISKOWA STAJE SIĘ FAKTEM ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

PRAWDZIWE RELIGIJNE KSIEGI UKRYWANE PRZEZ KOŚCIÓŁ KATOLICKI DLACZEGO ROSJA NE WYKORZYSTUJE FUTURYSTYCZNEJ BRONI ? PO CO PODNIESIONO STUKROTNIE NORMY PROMIENIOWANIA

O czym myślisz?

  • NADCHODZI ”WOJNA KLONÓW” – W CHINACH STWORZONO SZTUCZNE ŁONO
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • O czym myślisz?