Przekraczając Rubikon

WYPRAWA DO SERCA CIEMNOŚCI – -CO ODKRYŁ BELGIJSKI HRABIA W KONGO ?

WYPRAWA DO SERCA CIEMNOŚCI – -CO ODKRYŁ BELGIJSKI HRABIA W KONGO ?

W 1899 roku król Belgii Leopold II, ówczesny prywatny właściciel Wolnego Państwa Konga, znał wiele naukowych sekretów rabowania zasobów, ukrytych i nieodebranych w nowo nabytej posiadłości, która przypadkowo była większa niż Europa Zachodnia.

Szczęśliwym trafem było, że niemiecki bratanek króla, hrabia Wolfgang von Strassenberger, desperacko poprowadził ekspedycję, która miała na parowcu przepłynąć najskrytsze i do dziś (dla zachodnich oczu) nieodkryte części Konga.

Hrabia von Strassenberger nie miał doświadczenia w ekspedycjach kolonialnych, szczególnie w najniebezpieczniejszych niewiadomych na świecie, ponieważ w młodości był tylko małym obserwatorem polinezyjskiej ekspedycji.

Ale był filozofem, gorliwym człowiekiem nauki i poszukiwaczem prawdy i nalegał, aby podczas swojej wyprawy odkrył wiele rzeczy, które zostaną w całości sfinansowane przez jego wnuka. Sława i bogactwo finansowe niewiele znaczyły dla niemieckiego hrabiego, który był czarną owcą w jego rodzinie.

Niewiele jest informacji na temat tego, co stało się z nim podczas ekspedycji, poza tym, że on i jego załoga zaginęli i prawdopodobnie nie żyli, dopóki hrabia nie pojawił się 16 lat później w 1915 roku.

Podobno był schorowanym i postarzałym szaleńcem, gdy przedstawił się belgijskim urzędnikom w Stanleyville, dziś znanym jako miasto Kisangani w Demokratycznej Republice Konga.

W szalonych bełkotach hrabiego mówił o kanibalizmie, groteskowej śmierci całej załogi, dziwnych zaginionych miastach diabłów, zaklęciach juju, szamanach z mackami, potworach rzecznych, wizycie w baśniowym świecie zwanym Xüaz i innych historiach, które nawet najrozsądniejsi drżeli ze strachu i nadal robią. Wszystko to zostało zarejestrowane przez belgijskich urzędników kolonialnych.

Hrabia zmarł kilka dni później i nigdy nie wrócił do swojej rodzinnej Europy.

O osobie hrabiego miał role filmowe, które zostały opracowane później w Paryżu, i jeszcze nieopublikowany pamiętnik. Oto niektóre ze zdjęć, które do tej pory były zamknięte w brukselskim muzeum.

A więc jeśli masz pytania na jakikolwiek temat poruszony na naszej stronie, lub jakiekolwiek inne pytanie zapraszamy cię na naszą zaprzyjaźniona stronę: cukor.pl

Na tym nowoczesnym forum internetowym znajdziesz ludzi myślących podobnie jak ty, z którymi możesz toczyć fascynujące dyskusję na głębokie tematy dotyczące wszelakich aspektów rzeczywistości w której żyjemy

Poniżej znajdziesz link do naszej grupy na cukor.pl wystarczy, że się zarejestrujesz i możesz działać. Tak więc zapraszamy wszystkich do budowy ,nowej społeczności, która nie podlega cenzurze !;)

https://cukor.pl/kategorie-pytan/globalna-wiedza/

Udostępnij

WYPRAWA DO SERCA CIEMNOŚCI – -CO ODKRYŁ BELGIJSKI HRABIA W KONGO ?

Globalna Świadomość12 sierpnia 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułZWOJE Z QUMRAN I KSIĘGA HENOCHA – KIM SĄ ”OBSERWATORZY Z NIEBIOS”Następny artykułJAK ZADZIAŁA TECHNOKRATYCZNY I TRANSHUMANICZNY PLAN SCHWABA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DLACZEGO KRÓLOWIE BYLI ”WIELCY” – LISTA PRZEDRESETOWYCH WŁADCÓW ŚWIATA ŻYJĄCYCH PO 200 LAT ! CZY POŁOWA LUDZI NA ZIEMI NOSI

Ostatnie wpisy

CZYM BĘDZIE NOWY ”JAD” – 160 LABORATORIÓW PRODUKUJE ”BROŃ BIOLOGICZNĄ” 24 GODZ. NA DOBĘ ANTYCHRYST – CYFROWA WALUTA I WIELKIE

Kategorie

AGENDA 2030 (186) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (7) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • WYPRAWA DO SERCA CIEMNOŚCI – -CO ODKRYŁ BELGIJSKI HRABIA W KONGO ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?