Świat jest inny

UJAWNIAMY – TWÓRCY FILMÓW O PRZEKAZACH PODPROGOWYCH W MEDIACH

UJAWNIAMY – TWÓRCY FILMÓW O PRZEKAZACH PODPROGOWYCH W MEDIACH

Wszyscy jesteśmy uwarunkowani, aby myśleć i wierzyć w pewne rzeczy bez żadnego racjonalnego wyjaśnienia poprzez podprogowe przekazy w reklamie, muzyce, filmie, telewizji, propagandzie politycznej i wojskowych operacjach psychologicznych.

Biorąc pod uwagę definicję słowa podprogowy – „istniejący lub funkcjonujący poniżej progu świadomości” – łatwo jest zbagatelizować siłę tej techniki prania mózgu, ponieważ większość ludzi nie jest świadomych, że to się dzieje, i mimo to wpływa na ich życie.

Kiedy zdasz sobie sprawę, że przekaz podprogowy jest prawdziwy i zaczniesz zwracać uwagę, stanie się o wiele łatwiej rozpoznać, że rzeczywiście wszyscy jesteśmy uwarunkowani, aby zachowywać się w określony sposób, chcieć pewnych rzeczy i wierzyć w pomysły, bez możliwości racjonalnego wyjaśnienia dlaczego.

Poniżej znajduje się krótki film, w którym Jeff Warrick, reżyser filmu Programming the Nation (2011), przedstawia swoje spojrzenie na prawdę o przekazie podprogowym. Warrick dzieli się kilkoma przykładami wiadomości osadzonych w reklamach, które prawdopodobnie nie są widziane świadomie, ale są dopuszczone do podświadomego umysłu.

Powszechną reakcją na tego typu odkrywcze informacje jest sceptycyzm i niedowierzanie, że seksualne innuenda lub przypadkowe słowa osadzone w obrazach lub filmie nie wpłyną na chęć osoby do zakupu produktu. Chociaż jest to wspólne założenie, że seks się sprzedaje, ponieważ dla większości ludzi jest to związane z uczuciami przyjemności, podniecenia, zadowolenia lub nawet miłości, podprogowych wiadomości jest o wiele więcej niż pomoc reklamodawców sprzedać więcej produktu.

Te wiadomości są zaprojektowane, aby mieć wpływ na ogólne zachowanie konsumentów i wpływać na wzorce życia ludzi, a tym samym kształtowanie społeczeństwa jako całości, tworząc i przechwytując więcej i więcej podatnych konsumentów.

Kiedy bombardowany z podprogowych wiadomości, umysł jest skłonny uruchomić emocje, wspomnienia lub uczucia, bez świadomego uznania osoby, dlaczego czują się w określony sposób. Osoba może nie zdawać sobie sprawy, dlaczego zaczyna się bardziej atrakcyjne dla niektórych zachowań, stylów życia lub produktów, ale są one bardziej prawdopodobne, aby poddać się atrakcją.

„…reklamy podprogowe są wykorzystywane jako technika nie tylko w celu zwiększenia sprzedaży, ale jest również wykorzystywana do odwrócenia młodzieży i zaangażowania jej w taki typ zachowań, które są tylko niebezpieczne dla konsumenta.”

Czy komunikaty podprogowe przyczyniają się do różnych ekonomicznych, społecznych i politycznych problemów obecnych w naszej kulturze, takich jak nadmierna konkurencyjność, niska samoocena, otyłość, nadmierna konsumpcja i zadłużenie? Istnieje wiele przykładów, które potwierdzają tę ideę i pokazują, że przekaz podprogowy, z czasem, może mieć potężny wpływ. Weźmy, na przykład, reklamy dla kobiet.

Jeśli spojrzeć na wszelkie reklamy, które są skierowane do kobiet w wieku 18-35 lat, przytłaczająca większość będzie uosabiać, że kobiety i dziewczęta powinny być szczupłe, nosić dużo makijażu, stylizacji włosów w określony sposób, i, oczywiście, wyglądać bardzo sexy. To prawie wydaje się, jakby to było zadanie reklamodawców, aby młode kobiety czuły się gorzej z siebie.

Zobacz następujący przykład kobiet w reklamie w poniższym filmie:

Innymi przykładami są filmy takie jak seria Rambo z lat 80-tych i bardziej urazowy American Sniper, które gloryfikują bezmyślne wojskowe samopoświęcenie, tortury i przemoc. Romantyzują posłuszeństwo wobec autorytetów i niekwestionowaną lojalność wobec rządu prowadzącego wojnę.

„’American Sniper’ lobbuje najbardziej nikczemne aspekty amerykańskiego społeczeństwa – kulturę broni, ślepe uwielbienie dla wojska, przekonanie, że mamy wrodzone prawo jako „chrześcijański” naród do eksterminacji „mniejszych ras” na ziemi, groteskową hipermęskość, która zakazuje współczucia i litości, zaprzeczenie niewygodnych faktów i prawdy historycznej oraz umniejszanie krytycznego myślenia i artystycznej ekspresji”. – Chris Hedges

Udostępnij

UJAWNIAMY – TWÓRCY FILMÓW O PRZEKAZACH PODPROGOWYCH W MEDIACH

Globalna Świadomość31 października 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY WSZYSCY BĘDZIEMY ŻYĆ W ANTYUTOPII KLAUSA SCHWABA ?Następny artykułGŁEBOKA ANALIZA RUCHU ”Q-ANON” – CO U LICHA DZIEJĘ SIĘ

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. DENGA I MALARIA – KOMARY GMO GATESA SZYKUJĄ NAM KOLEJNĄ

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • UJAWNIAMY – TWÓRCY FILMÓW O PRZEKAZACH PODPROGOWYCH W MEDIACH
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?