Otwórz oczy

ŚWIATOWY ZLOT MASONERII – TAK WYGLĄDA ŚWIĘTO PANÓW TEGO ŚWIATA

ŚWIATOWY ZLOT MASONERII – TAK WYGLĄDA ŚWIĘTO PANÓW TEGO ŚWIATA

Sieć medialna „i24” po raz pierwszy opublikowała zdjęcia ze spotkania największego zgromadzenia lóż masońskich w Hajfie w Izraelu. Masoneria to okultyzm z amalgamatem synkretyzmu i ramami religii, ponieważ ma zarówno credo, jak i rytuał, mimo że określa się jako Towarzystwo Filozoficzne.

Wszyscy noszą diademy, mundury Loży, insygnia swoich Zakonów i fartuchy jako murarze budowniczowie konstruujący nową architekturę planety.

W centrum znajduje się ogromny kompas rysunkowy, święte narzędzie, które nawiązuje do Wielkiego Architekta Wszechświata (Święty Tetragram Imienia Boga masonerii w przeciwieństwie do świętego tetragramu biblijnego Boga Starego Testamentu). 

Święty symbol kompasu rysunkowego odnosi się do Wielkiego Geometra Wszechświata, a ich święta litera G odnosi się do Geometrii i Boga.

Najstarsza organizacja braterska na świecie: największe zgromadzenie lóż masońskich w Hajfie w Izraelu 2

Kiedy gasną światła i zapada ciemność w wielopiętrowym domku z zatłoczonymi balkonami, pojawia się również Wszechwidzące Oko.

Najstarsza organizacja braterska na świecie: największe zgromadzenie lóż masońskich w Hajfie w Izraelu 3

Masoni przyjęli ten symbol i uczynili go jednym ze swoich najsłynniejszych, aby niósł inne znaczenie niż wyjaśnienie, do którego się odnosi w sensie kościelnym. Oko wewnątrz piramidy po raz pierwszy pojawiło się jako symbol masoński w 1784 roku, kiedy mason markiz de Lafayette podarował pas hafciarza generałowi George’owi Washingtonowi, założycielowi Stanów Zjednoczonych Ameryki, z tym symbolem i innymi symbolami masońskimi.

Kilka lat później, dokładnie w 1797 roku, Thomas Smith Webb założył Masonic Press w Nowym Jorku i opublikował swoją słynną książkę The Freemason’s Monitor , w której Oko w piramidzie pojawia się jako symbol masoński.

„Oko w trójkącie” odnosi się do Wszechwidzącego Oka „wielkiego architekta” wszechświata. Jeśli chodzi o promienie emitowane przez Oko, wskazują one na masoński Panoptikon, wpływ masonerii, który musi dotrzeć do wszystkich aspektów, instytucji ludzkiej działalności.

Najstarsza organizacja braterska na świecie: największe zgromadzenie lóż masońskich w Hajfie w Izraelu 4

Kompas rysunkowy, młotek i inne, są świętymi symbolami dla masonów ze względu na Hirama, architekta Świątyni Salomona, który został zamordowany przez robotników za różnice związane z ich zarobkami i zgodnie z narracją masońską zginął śmiercią męczeńską wraz z nimi. 

Jeśli chodzi o legendarny symbol akacji, święte zdanie „Znam akację” podczas inicjacji odnosi się do akacji, która rosła w miejscu pochówku architekta Hirama.

Równie ważne są 3 S w masońskiej symbolice, które pochodzą od inicjałów słów  Secret Sacré .

Najstarsza organizacja braterska na świecie: największe zgromadzenie lóż masońskich w Hajfie w Izraelu 5

Zgodnie z brytyjską Konstytucją Andersona, czyli Kartą Wolnomularstwa, jeden z oryginalnych artykułów wspomina, że ​​można zostać wtajemniczonym w masonerię bez względu na religię pochodzenia i nie trzeba temu zaprzeczać. Daje to Organizacji zdolność penetracji i wszechstronność w skali globalnej, jak również instytucjonalnej.

Tak więc Biblia, Koran i Nowy Testament są eksponowane podczas ceremonii, aby podkreślić, że wszyscy w społeczeństwie są równi. Obejmuje Żydów, muzułmanów i chrześcijan. Oprócz Palestyńczyków ze Wschodniej Jerozolimy można znaleźć zarówno lewicowych, jak i prawicowych Izraelczyków.

Udostępnij

ŚWIATOWY ZLOT MASONERII – TAK WYGLĄDA ŚWIĘTO PANÓW TEGO ŚWIATA

Globalna Świadomość14 grudnia 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTAJNY INTERNET ELIT – CZY WŁADCY ŚWIATA POSIADAJĄ SWOJĄ WŁASNĄ SIEĆ ?Następny artykuł”15 MINUTOWE MIASTO” – JAK W PRAKTYCE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

GEOINŻYNIERIA I ”PŁUCA CHEMTRAILS” – ZOBACZ CZYM ODDYCHASZ ! EUROPA ŚPI ! ZOBACZ JAK JAPONIA WALCZY Z TYRANICZNYM 'TRAKTATEM PANDEMICZNYM’

Ostatnie wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” CUDA TARTARII – POZNAJ ŚWIAT ZNISZCZONY PRZEZ

Kategorie

AGENDA 2030 (260) Alternatywna historia świata (186) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ŚWIATOWY ZLOT MASONERII – TAK WYGLĄDA ŚWIĘTO PANÓW TEGO ŚWIATA
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?