AGENDA 2030

TECHNOLIGIA 6G – TO TY BĘDZIESZ BATERIĄ

TECHNOLIGIA 6G – TO TY BĘDZIESZ BATERIĄ

Technologia bezprzewodowa 6G może wykorzystać człowieka jako źródło zasilania – twierdzą naukowcy. Różne konstrukcje cewek wpływają na ilość pozyskiwanej energii. Przyszłe 6G będzie działało na ekstremalnie niskich poziomach mocy, więc naukowcy mogą tanio zbierać konwencjonalną energię wyciekającą z ludzkiego ciała (np. opaski za 50 centów) i wykorzystywać ją do zasilania interpersonalnych urządzeń 6G i przechowywania danych.

Stwierdziliśmy, że możemy je wysłać do urządzenia inteligentnego, a następnie przesłać do chmury. Ponadto można by udoskonalić tzw. „Internet ciał”, w którym osoby znajdujące się w bliskim sąsiedztwie automatycznie tworzą prywatne sieci do wymiany danych.

Bezprzewodowa technologia 5G dopiero zaczyna zdobywać globalną akceptację, ale nowe badania już zdają się spekulować na temat przyszłości 6G. Naukowcy z University of Massachusetts Amherst twierdzą, że w przeciwieństwie do starszych technologii, 6G mogłoby wykorzystywać ludzi jako anteny.

W szczególności komunikacja 6G może wykorzystywać komunikację w świetle widzialnym (VLC), która jest jak bezprzewodowa wersja światłowodów . Obecnie włókna optyczne wykorzystują niewiarygodnie cienkie druty wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego do przesyłania informacji za pomocą błysków światła. Ten drut jest bardzo mały, ale też bardzo delikatny.

Zespół badawczy z UMass Amherst ogłosił, że opracował tanią, innowacyjną metodę przechwytywania energii odpadowej z VLC – wykorzystując ludzkie ciało jako antenę. Ten wynalazek może odzyskiwać energię odpadową do zasilania urządzeń wearables i większych urządzeń elektronicznych.

„VLC to bardzo prosta i ciekawa rzecz . Zamiast sygnałów radiowych wykorzystuje światła LED, które mogą włączać się i wyłączać nawet milion razy na sekundę.”

To, co czyni VLC atrakcyjnym dla przyszłości technologii bezprzewodowej, to fakt, że infrastruktura do jej wykorzystania już istnieje. Dzięki nowoczesnej technologii i inteligentnym urządzeniom nasze domy, samochody, latarnie uliczne i biura są oświetlone światłami LED i mogą przesyłać dane.

„Smartfony, tablety, laptopy, wszystko co ma aparat może być odbiornikiem”. , wyjaśnia Shaong .

Zespół badawczy wyjaśnia, że system VLC ma znaczną stratę energii, ponieważ dioda LED emituje „boczny sygnał RF” lub falę radiową . Jeśli naukowcy potrafią odzyskać tę energię RF, mogą ją wykorzystać.

Zaprojektowali więc antenę ze zwiniętym drutem miedzianym, aby zebrać wyciekający RF. Największe pytanie brzmi więc: jaki obiekt może maksymalnie zebrać tę energię?

Badacze eksperymentowali ze wszystkimi rodzajami powierzchni i grubościami drutu. Po dołączeniu cewki do plastiku, tektury, drewna, żelaza oraz telefonów i urządzeń cyfrowych, które zostały włączone i wyłączone, główny badacz Minghao Cui owinął cewkę wokół ludzkiego ciała .

Powierzchnie energetyczne 6G

Naukowcy eksperymentowali z różnymi przedmiotami codziennego użytku, aby wzmocnić zebraną moc i odkryli, że ludzkie ciało jest jednym z najlepszych materiałów.

Wyniki pokazują, że ludzie są rzeczywiście najlepszym medium do wzmocnienia zdolności cewki do zbierania wyciekającej energii RF. Noszenie cewki na osobie zbierało do 10 razy więcej energii niż używanie gołej cewki.

Niedroga opaska na rękę umożliwia komunikację 6G

Na podstawie tych wyników, naukowcy opracowali tanie urządzenie do noszenia o nazwie „Bracelet+”, które ludzie mogą nosić na swoich górnych przedramionach . Naukowcy twierdzą, że możliwe jest również zmodyfikowanie tego urządzenia w pierścienie, paski, kostki, naszyjniki itp. Bransoletki jednak wydają się być najbardziej odpowiednie do zbierania mocy .

„Projekt jest niedrogi, mniej niż 50 centów” – powiedzieli autorzy badania. „Jednak bransoletka+ może osiągnąć nawet mikrowaty i ma wiele czujników, takich jak wewnętrzne czujniki monitorujące zdrowie, które wymagają bardzo mało energii do działania ze względu na ich niską częstotliwość próbkowania i długi czas trwania w trybie uśpienia. Wystarczająco dużo, by go poprzeć.”

„Ostatecznie chcemy odzyskać ciepło odpadowe ze wszystkich rodzajów zasobów i wykorzystać je w przyszłych technologiach” – podsumowuje Shaon.

Udostępnij

TECHNOLIGIA 6G – TO TY BĘDZIESZ BATERIĄ

Globalna Świadomość11 stycznia 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł”MEGA CITY ONE” – NADCHODZI CZAS WIĘZIENNYCH PAŃSTW-MIASTNastępny artykułDAVID ICKE – REPTALIANIE I TAJEMNA WIEDZA AFRYKI

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

GLOBALNY SYSTEM CYFROWY I NOWE ZAŁOŻENIA AGENDY 2030 – ”NIKOGO TO NIE OMINIE” NEO BIG BROTHER – SŁÓŻBY ELIT MOGĄ

Ostatnie wpisy

GLOBALNY SYSTEM CYFROWY I NOWE ZAŁOŻENIA AGENDY 2030 – ”NIKOGO TO NIE OMINIE” DLACZEGO KRÓLOWIE BYLI ”WIELCY” – LISTA PRZEDRESETOWYCH

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TECHNOLIGIA 6G – TO TY BĘDZIESZ BATERIĄ
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?