Świat jest inny

ZJAWISKO ”LONG COVID” TO FAŁSZ – CZY SAM WIRUS TEŻ BYŁ FAŁSZYWY ?

ZJAWISKO ”LONG COVID” TO FAŁSZ – CZY SAM WIRUS TEŻ BYŁ FAŁSZYWY ?

Nowe recenzowane badania opublikowane w Journal of the American Medical Association Network Open wykazały ,że ludzie, którzy twierdzą, że cierpią na „długi” covid, często są po prostu niezdrowi, nie w formie i ogólnie nieszczęśliwi.
W prospektywnym badaniu kohortowym śledzono setki młodych Norwegów w wieku od 12 do 25 lat, którzy nigdy nie byli hospitalizowani z powodu covid-19, ale którzy przeszli szeroko zakrojone badania po pierwszym badaniu na obecność wirusa, a sześć miesięcy później zostali poddani drugiej ocenie.

Naukowcy z Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Chin i Australii wzięli udział w analizie, która wykazała, że istnieje bardzo mała różnica między osobami zarażonymi covidem a tymi, które nie zostały zarażone, jeśli chodzi o cierpienie “Post-Covid-19 Condition” (PCC)to międzynarodowa nazwa długiego covida.

Stwierdzono, że wskaźnik „rozpowszechnienia” PCC był mniej więcej taki sam zarówno dla zakażonych, jak i niezainfekowanych uczestników grupy, z których odpowiednio 49 procent i 47 procent zgłosiło objawy PCC. Średni wiek dla obu grup wynosił około 18 lat.

„PCC nie było związane z markerami biologicznymi specyficznymi dla infekcji wirusowej, ale z początkowym nasileniem objawów”, ujawnia artykuł, podając to jako najsilniejszy czynnik ryzyka. Istnieją również „czynniki psychospołeczne”, jak dalej stwierdzono w artykule, w tym „mała aktywność fizyczna” i „samotność”.

Stwierdzono, że nasilenie PCC u osób niezakażonych zależy od pewnych „cech osobowości”, co oznacza, że nie ma to nic wspólnego z żadną rzeczywistą chorobą, a wszystko ze sposobem myślenia i zachowania danej osoby.

(Powiązane: Inne badanie opublikowane zeszłego lata przez National Institutes of Health [NIH] podobnie wykazało, że długi covid to mit – nie istnieje.)

Jeden wadliwy artykuł oparty na błędnym kwestionariuszu dotyczy tego, jak powstał mit o długim covidie
Slate niedawno przeprowadził przegląd na temat długiego covidu, powołując się na różne „retrospektywne badania kohortowe”.
Ten przegląd wykazał, że długotrwałe objawy covidowe są znacznie mniej powszechne, trwałe lub poważne niż zwykle przedstawiane przez urzędników federalnych i innych ekstremistów covidowych.

Okazuje się, że objawy PCC często nie mają absolutnie nic wspólnego z rzeczywistą infekcją covidową, a są jedynie złymi cechami osobowości połączonymi z niezdrowym stylem życia.

Należy pamiętać, że przez długi czas covid był ogłaszany przez władze jako „wydarzenie masowe powodujące niepełnosprawność”, mimo że w rzeczywistości nie był prawdziwy. Dziennikarz naukowy Jeff Wise obwinia wczesne i wpływowe badanie przeprowadzone w stanie Waszyngton za spowodowanie tej sfabrykowanej kampanii zastraszania.

W artykule oszacowano 30-procentowy wzrost wskaźnika „uporczywych objawów” na podstawie kwestionariusza, który został wysłany do dorosłych pacjentów z covid-19 od trzech do dziewięciu miesięcy po zarażeniu.
Jak być może już wiesz, takie podejścia oparte na ankietach są często wadliwe z powodu błędu selekcji i dokumentacji objawów, które wystąpiły przed lub w trakcie infekcji, a nie po niej.

Nic z tego nie powstrzymało tak zwanej inicjatywy Solve Long COVID przed uruchomieniem z „do” 30-procentową wartością wynikającą z tego badania na podstawie wadliwego kwestionariusza. Do dziś niektórzy ludzie, głównie lewicowi, upierają się, że długi covid jest prawdziwy, ponieważ chcą wierzyć, że jest prawdziwy.

W sierpniu organizacja Solve Long COVID Initiative wyprodukowała propagandowy film przedstawiający osoby starsze, młodych dorosłych i dzieci cierpiące na COVID-19, który opisano jako „zaburzenie fizyczne”, które „powoduje wyniszczające zmęczenie, które może trwać całe życie”.

Inicjatywa Solve Long COVID jest wspierana przez Elizabeth Unger, szefową ds. przewlekłych chorób wirusowych w Centers for Disease Control and Prevention (CDC), która pojawiła się na niedawnym seminarium internetowym, które grupa przeprowadziła w zeszłym tygodniu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZJAWISKO ”LONG COVID” TO FAŁSZ – CZY SAM WIRUS TEŻ BYŁ FAŁSZYWY ?

Globalna Świadomość16 kwietnia 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNADCHODZI NOWY ”ZIELONY” PORZĄDEK ŚWIATANastępny artykułCZY OPÓR PRZECIW MASOŃSKIEMU SYSTEMOWI MA SENS ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

SEN BILLA GATESA O ZASŁONIĘCIU SŁOŃCA SPEŁNIA SIĘ ! BASTION OKULTYSTYCZNEJ KABAŁY – TE 13 DYNASTII WŁADA ŚWIATEM OD STULECI

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

PRAWDZIWE PRZYCZYNY PROTESTÓW – ”WOJNA Z ROLNIKAMI ” TO OSZUSTWO DEPOPULACYJNE FLUORESTENCYJNE WÓŁKNA WYCHODZĄ Z OSÓB PODDANYCH TERAPI GENOWEJ !

Kategorie

AGENDA 2030 (238) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (183) Filmoteka świadomych (32) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ZJAWISKO ”LONG COVID” TO FAŁSZ – CZY SAM WIRUS TEŻ BYŁ FAŁSZYWY ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?