Przekraczając Rubikon

3,6,9 – TAJEMNICA OBSESJA NIKOLI TESLI

3,6,9 – TAJEMNICA OBSESJA NIKOLI TESLI

Urodzony w Serbii Nikola Tesla był jednym z najgenialniejszych wynalazców wszech czasów, który nie dość, że wielokrotnie był pozbawiony owoców swojej pracy, to jeszcze otaczało go wiele enigm i tajemnic.

Niewiele jest osób, które bardziej przyczyniły się do powszechnego wprowadzenia elektryczności we współczesnym świecie niż wynalazca, fizyk i inżynier elektryk Nikola Tesla (10 lipca 1856 – 7 stycznia 1943), który uważany był za pioniera systemu prądu zmiennego.

Urodzony w Chorwacji, o serbskich korzeniach, już jako dziecko miał obsesję na punkcie tajemniczej mocy elektryczności, a jego wizja zakładała, że wszyscy ludzie będą mieli nieograniczony dostęp do darmowej energii, przesyłanej bezprzewodowo przez atmosferę na całym świecie.

Już w 1905 roku otrzymał patent amerykański o numerze 787,412, zatytułowany „The Art of Transmitting Electrical Energy by Means of Natural Media”, oparty na jego przekonaniu, że sama ziemia jest gigantycznym generatorem elektrycznym zdolnym do dostarczania praktycznie nieograniczonych ilości energii elektrycznej.

Do czasu swojej śmierci Tesla z powodzeniem zgłosił ponad 700 patentów, obejmujących takie rzeczy jak promienie X, zdalne sterowanie radiowe, radio, silnik elektryczny prądu zmiennego, lampy próżniowe, lampy fluorescencyjne, lampy neonowe i prekursor systemu radarowego.

Ale mówi się, że Tesla miał również bardzo dziwne cechy zachowania, z których niektóre charakteryzowały się obsesjami i rytualnymi zachowaniami lub powodowały u niego tajemnicze insynuacje. Na przykład powiedział kiedyś, że „gdybyś tylko znał wspaniałość liczb 3, 6 i 9, miałbyś klucz do wszechświata”, ale co dokładnie miał przez to na myśli, zostawił bez odpowiedzi i do dziś pozostaje to jedną z jego wielu pozostawionych tajemnic.

Niemniej jednak wielu jego zwolenników, a także niektórzy historycy uważają, że mogło to mieć ogromne znaczenie – i to nie tylko dla Tesli, ale dla przyszłości całej ludzkości. Tesla, na przykład, chodził wokół budynku dokładnie trzy razy zanim przystąpił do wejścia do niego i zawsze czyścił swój talerz i sztućce przed jedzeniem dokładnie 18 serwetkami, jako że liczba ta jest podzielna przez liczby 9, 6 i 3.

Chociaż znaczenie liczb, które były dla niego tak ważne, pozostaje tajemnicą, naukowiec Marko Rodin odkrył w nich wzór, który nazwał „Vortex Based Mathematics”, w którym następujące liczby zawsze powtarzają się do nieskończoności: 1, 2, 4, 8, 7, 5, 1, 2, 4, 8, 7, 5, 1, 2, 4. Ale liczby Tesli 3, 6 i 9 nie pojawiają się tam i według Rodina nie bez powodu, ponieważ liczby te reprezentują wektor trzeciego i czwartego wymiaru, co nazywa się „polem przepływu” i ma wskazywać drogę z trzeciego do czwartego wymiaru.

W rzeczywistości Tesla przy różnych okazjach mówił o tzw. trójcy „energii, częstotliwości i wibracji”. Te trzy aspekty miały dla Telsy centralne znaczenie i był on głęboko przekonany, że energia, częstotliwość i wibracja przyczyniają się do tajemnic samego wszechświata.

Ale być może liczby, do których Tesla przywiązywał tak wielką wagę, miały również swego rodzaju znaczenie rytualne. Na przykład liczba trzy pojawia się również bardzo często w historii ludzkości, nawet w najbardziej podstawowych formach geometrii: piramidach. Co więcej, pełni ona również rolę pomocniczą w chrześcijaństwie, gdzie Trójca Święta oznacza Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Podsumowując, rzeczywiście nie da się zaprzeczyć, że Tesla znacznie wyprzedzał swoje czasy, a niektórzy sugerują, że jego szczególne zamiłowanie do nauki i elektryczności miało nawet bardziej nadprzyrodzone lub pozaziemskie pochodzenie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3,6,9 – TAJEMNICA OBSESJA NIKOLI TESLI

Globalna Świadomość18 maja 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułDLACZEGO JEZUS CHRYSTUS TO NAJBARDZIEJ TAJEMNICZA POSTAĆ W HISTORII ?Następny artykułTAJEMNICZE MAGALITY PRZEDRESETOWYCH CYWILIZACJI

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

FLUORESTENCYJNE WÓŁKNA WYCHODZĄ Z OSÓB PODDANYCH TERAPI GENOWEJ ! TAJEMNICE ANTARKTYDY – DLACZGO PRAWIE CAŁA AUSTRALIA JEST ODGRODZONA PŁOTEM ?

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

PRAWDZIWE PRZYCZYNY PROTESTÓW – ”WOJNA Z ROLNIKAMI ” TO OSZUSTWO DEPOPULACYJNE FLUORESTENCYJNE WÓŁKNA WYCHODZĄ Z OSÓB PODDANYCH TERAPI GENOWEJ !

Kategorie

AGENDA 2030 (238) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (183) Filmoteka świadomych (32) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • 3,6,9 – TAJEMNICA OBSESJA NIKOLI TESLI
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?