Alternatywna historia świata

ARKAIM – TAJEMNICE ROSYJSKIEGO STONEHENGE

ARKAIM – TAJEMNICE ROSYJSKIEGO STONEHENGE

W sercu południowego Uralu w Rosji leży fascynująca starożytna forteca, która przyciągnęła uwagę zarówno historyków, jak i fascynató zapomnianej historii. Uważa się, że ta enigmatyczna osada, znana jako Arkaim, pochodzi z 2000-3000 lat pne i jest uważana za nawet starszą niż słynny brytyjski Stonehenge.

Twierdza składa się z dwóch koncentrycznych murów, wzmocnionych zewnętrznym murem obronnym i fosą o szerokości dwóch metrów. Zaawansowana inżynieria miasta jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Pod powierzchnią miasta, kryje się nawet skomplikowany system dystrybucji wody i tunel do usuwania nadmiaru wody.

Wykopaliska w tym miejscu ujawniły skomplikowany układ i projekt, z systemem wodno-kanalizacyjnym, kopalniami, metalowymi przedmiotami, ceramiką, pozostałościami rytualnymi, naczyniami i piecami. Unikalny projekt tego miejsca skłonił niektórych naukowców do wskazania na wiele podobieństw między układem Arkaim a kosmicznym modelem miast opisanym w starożytnych indoaryjsko-irańskich tekstach duchowych.

W osadzie znajdują się trzy koncentryczne pierścienie murów i trzy promieniste ulice, które według niektórych odzwierciedlają miasto króla Yimy, o którym mowa w Rigwedzie. Co więcej, symboliczny projekt „wzorów przypominających swastykę” znaleziony na licznych artefaktach wykopanych z tego miejsca, podkreśla potencjalne duchowe i kulturowe znaczenie architektury Arkaim.

Na rozległym obszarze rozciągającym się od południowego Uralu do północnego Kazachstanu odkryto ponad dwadzieścia struktur o podobnych projektach, tworzących coś, co obecnie nazywa się „Krainą Miast”. Uważa się, że Arkaim służyło jednocześnie jako forteca, mieszkanie, świątynia i centrum społeczne. Budowla była ponoć zamieszkiwana przez około 200 lat, zanim nagle została opuszczona.

Budowę Arkaim przypisuje się wczesnym proto-indo-irańskim mówcom kultury Sintashta, którzy reprezentują proto-indo-Irańczyków przed ich podziałem na różne grupy i późniejszą migracją do Azji Środkowej, Persji, Indii i inne regiony Eurazji. Odkopanie Arkaim przyczyniło się do rozwoju różnych ideologii wśród rosyjskich rodnowców, rerichian, asjanistów, zaratusztrian czy hinduistów i wielu innych. Niektóre grupy postrzegają to miejsce jako drugą ojczyznę Indoeuropejczyków.

Są i tacy, którzy identyfikują Arkaim jako mityczny Asgard wspomniany w mitologii germańskiej, podczas gdy rosyjski ruch zoroastryjski uważa to miejsce za miejsce narodzin Zoroastra. W rezultacie Arkaim został wyznaczony jako „narodowe i duchowe sanktuarium” i służy jako święte miejsce dla wielu ruchów religijnych.

Dziś Arkaim pozostaje aktywnym miejscem badań, z wykopaliskami i badaniami mającymi na celu odkrycie jak najwięcej, na temat starożytnej cywilizacji, która kiedyś zamieszkiwała ten region. Miejsce to stało się popularnym celem turystów i pielgrzymów, którzy chcą nawiązać kontakt ze starożytną historią i duchowym znaczeniem tego miejsca.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ARKAIM – TAJEMNICE ROSYJSKIEGO STONEHENGE

Globalna Świadomość22 maja 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCO BĘDZIES JADŁ GDY NADEJDZIE ”NUKLEARNA ZIMA” ?Następny artykułHOLOGRAFICZNA RZECZYWISTOŚĆ – ŚWIADOMOŚĆ I SENS ŻYCIA W ”MATRIXIE”

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

PRZEDRESETOWY ŚWIAT – CZY KOŚCIOŁY I KATERDY BYŁY ODBIORNIKAMI ENERGI Z ETERU ? TAJEMICA ”KSIĘGI GIGANTÓW” – NIEZNANA HISTORIA GATUNKU

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

KLAUS SCHWAB PRZYZNAJE ŻE AGENDA 2030 SYPIE SIĘ NA KAWAŁKI ! PRZEDRESETOWY ŚWIAT – CZY KOŚCIOŁY I KATERDY BYŁY ODBIORNIKAMI

Kategorie

AGENDA 2030 (185) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ARKAIM – TAJEMNICE ROSYJSKIEGO STONEHENGE
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?