Przekraczając Rubikon

CZY TEMPLARIUSZE ODNALEŹLI ARKĘ PRZYMIERZA ?

CZY TEMPLARIUSZE ODNALEŹLI ARKĘ PRZYMIERZA ?

Światowe dziedzictwo historyczne obfituje w niezliczone, fascynujące tajemnice. Jedną z nich jest związek św. Bernarda z Clairvaux, jednego z najważniejszych twórców reformy monastycznej w średniowieczu, z zakonem templariuszy – rycerzami o nieprzeciętnym oddaniu dla sprawy chrześcijaństwa. Istnieje teoria, która mówi o wsparciu, jakie św. Bernard miał udzielić Hugues’owi de Payens, rycerzowi i archeologowi, który miał znaleźć coś niezwykle ważnego w trakcie swoich badań.

Uznany za jednego z najważniejszych religijnych inspiratorów wypraw krzyżowych, św. Bernard z Clairvaux, zasłynął jako twórca statutu templariuszy podczas synodu w Troyes. Powszechnie znany ze swoich pism religijnych i kazań, odegrał kluczową rolę w promowaniu reformy kościoła. Przede wszystkim, słynął jako gorący zwolennik krucjat i aktywnie zachęcał katolickie elity do udziału w tych wyprawach.

Hugues de Payens, z kolei, francuski rycerz i archeolog, po powrocie z pierwszej krucjaty, spędził kilka lat w Jerozolimie, gdzie przeprowadzał liczne badania archeologiczne. Po powrocie do Europy, stał się jednym z założycieli templariuszy. Prowadząc badania archeologiczne w Ziemi Świętej, miał dokonać znaleziska tak ważnego, że zyskał potężne oficjalne wsparcie dla swojego zakonu. Jednak, jak do tej pory, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co to mogło być.

Teoria mówi, że nie była to Arka Przymierza, ponieważ informacje o takim odkryciu na pewno by się rozeszły. Przypuszcza się, że templariusze mogli natknąć się na dokumenty zawierające klucz do tajemniczych dogmatów judaizmu i starożytnego Egiptu, a może nawet na plany Świątyni Salomona.

Współcześni badacze są zgodni, że templariusze prawdopodobnie nie odkryli niczego nadnaturalnego ani zbyt tajemniczego. Najprawdopodobniej natrafili na starożytne artefakty i dokumenty, które pozwoliły im na rozwijanie wiedzy i umiejętności w różnych dziedzinach, takich jak medycyna, architektura czy finanse.

Być może swoją wiedzę wykorzystywali do tworzenia tajemniczych obrzędów i rytuałów, które pomagały w umacnianiu ich autorytetu i przyciąganiu nowych członków do zakonu. Niemniej jednak, wszystkie te teorie to tylko przypuszczenia, jako że nie posiadamy dokładnych informacji o tym, co templariusze faktycznie znaleźli podczas swoich badań archeologicznych.

Mimo upływu wieków, tajemnice zakonu templariuszy wciąż fascynują i inspirują do dalszych badań. Bez wątpienia, historie o tajemniczych odkryciach i związkach ze św. Bernardem z Clairvaux, tylko pogłębiają zainteresowanie tym niezwykłym zakonem. Wszak każda nieodkryta tajemnica to zaproszenie do dalszych poszukiwań.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CZY TEMPLARIUSZE ODNALEŹLI ARKĘ PRZYMIERZA ?

Globalna Świadomość24 maja 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułSZCZYT G7 – ŚWIATOWY TRAKTAT PANDEMICZNYNastępny artykułORWELL NAS OSTRZEGAŁ – ”POLICJA MYŚLI” I ”MYŚLOZBRODNIA” STANIE SIĘ FAKTEM

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

25 LAT MATRIXA – UKRYWANA PRAWDA O POWSTANIU FILMU ! CZY 'PLANDEMIA’ BYŁA OKULRYSTYCZNYM RYTUAŁEM O PODŁOŻU SATANISTYCZNYM ? CZY

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

GŁÓD ADRENOCHROMU ! PRAWDZIWA CENA SŁAWY W HOLLYWOOD ! LUDZIE NIE CHCĄ WOJNY !!! CO CHCĄ ZGOTOWAĆ NAM ELITY ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CZY TEMPLARIUSZE ODNALEŹLI ARKĘ PRZYMIERZA ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?