Otwórz oczy

TWOJE MYŚLI I PRZEKONANIA TO POTĘŻNA BROŃ

TWOJE MYŚLI I PRZEKONANIA TO POTĘŻNA BROŃ

Nasze przekonania i myśli mają ogromny wpływ na nasze postrzeganie rzeczywistości. To, w co wierzymy, kształtuje nasze doświadczenia, wpływa na nasze decyzje i kieruje naszymi działaniami. Ale jak dokładnie nasze przekonania wpływają na nasze postrzeganie?

Naukowcy z Niemiec i Litwy przeprowadzili niedawno badanie, które rzuca światło na tę kwestię. W eksperymencie uczestnicy zostali zahipnotyzowani, aby uwierzyli, że ich palec wskazujący jest pięć razy mniejszy lub pięć razy większy niż w rzeczywistości. Wyniki były zaskakujące. Kiedy uczestnicy wyobrażali sobie, że ich palec jest większy, ich próg wrażliwości wzrósł – mogli wyczuć dwie igły, nawet jeśli były bardzo blisko siebie. Kiedy zaś przekonano ich, że ich palec jest mniejszy, ich próg wrażliwości spadł – przestali odróżniać dwie igły jako dwa oddzielne obiekty.

Te wyniki pokazują, że nasze przekonania mogą rzeczywiście zmienić nasze doświadczenia sensoryczne. To, w co wierzymy, może wpływać na to, jak odczuwamy i interpretujemy bodźce zewnętrzne. Profesor fizyki James Gayton powiedział, „Wszystko na świecie jest połączone. Wszystko, co widzimy, słyszymy, czujemy, jest wynikiem interakcji naszej świadomości z otaczającym nas światem”.

Badanie to podkreśla również znaczenie zrozumienia, jak nasze przekonania i myślenie wpływają na nasze zachowanie i reakcje. Jak powiedział jeden z autorów badania, profesor Jonas Oberhauser, „Nasze wyniki pokazują, jak elastyczna jest nasza wrażliwość i jak łatwo można ją zmienić. Ma to ogromne znaczenie dla zrozumienia, w jaki sposób postrzegamy otaczający nas świat i jak możemy zmienić naszą reakcję na niego”.

Nasze myśli i przekonania są potężnymi narzędziami, które mogą tworzyć lub niszczyć naszą rzeczywistość. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Niemiec i Litwy przypomina nam, że musimy być bardziej świadomi naszych myśli i przekonań, aby lepiej zrozumieć nasz świat i siebie w nim. To, w co wierzymy, ma ogromny wpływ na nasze doświadczenia, nasze decyzje i nasze działania. Wiedza ta może pomóc nam lepiej zrozumieć siebie i innych, atakże lepiej radzić sobie z wyzwaniami, które stawia przed nami życie.

Nasze przekonania mogą wpływać na nasze zdrowie, nasze relacje, naszą karierę, a nawet na nasze poczucie szczęścia i spełnienia. Mogą wpływać na to, jak reagujemy na stres, jak radzimy sobie z trudnościami i jak osiągamy nasze cele. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak nasze przekonania wpływają na nasze postrzeganie i doświadczenia.

Wiedza ta może pomóc nam lepiej zrozumieć siebie i innych, a także lepiej radzić sobie z wyzwaniami, które stawia przed nami życie. Może pomóc nam zrozumieć, dlaczego reagujemy na pewne sytuacje w określony sposób, i jak możemy zmienić nasze reakcje, aby lepiej sprostać wyzwaniom.

Nasze przekonania mogą być naszym największym atutem, ale mogą być też naszą największą przeszkodą. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak wpływają na nasze postrzeganie i doświadczenia. Wiedza ta może pomóc nam lepiej zrozumieć siebie i innych, a także lepiej radzić sobie z wyzwaniami, które stawia przed nami życie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TWOJE MYŚLI I PRZEKONANIA TO POTĘŻNA BROŃ

Globalna Świadomość30 maja 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTECHNOLOGIE ”COVID 19” I TOTALNE ZNIEWOLENIE JEDNOSTKI LUDZKIEJNastępny artykułPAKT Z DIABŁEM – JAK ELITY PODPISAŁY PAKT ZE ZŁEM ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TWOJE MYŚLI I PRZEKONANIA TO POTĘŻNA BROŃ
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?