Otwórz oczy

JAK WHO I ROCKEFELLER CHCĄ NAS ”URATOWAĆ” OD PRZYSZŁYCH PANDEMII

JAK WHO I ROCKEFELLER CHCĄ NAS ”URATOWAĆ” OD PRZYSZŁYCH PANDEMII

Partnerstwo ma na celu wzmocnienie WHO Hub for Pandemic and Epidemic Intelligence, specjalnego projektu w ramach programu WHO Health Emergency Program mającego na celu ułatwienie „globalnej współpracy partnerów z wielu sektorów, która wspiera kraje i zainteresowane strony w rozwiązywaniu przyszłych zagrożeń związanych z pandemią i epidemią”.

Założony w 2021 r.  Pandemic Hub ma zapewniać wsparcie, sprzęt i wiedzę tym globalnym partnerom oraz „ułatwiać „lepszy dostęp do danych, lepsze możliwości analityczne oraz lepsze narzędzia i spostrzeżenia do podejmowania decyzji” w celu zwalczania przyszłych epidemii chorób i wirusów . (Powiązane: Czy WHO planuje uwolnić blokady klimatyczne jako następną „pandemię?” )

Fundacja Rockefellera reklamuje się jako działająca na rzecz budowy „energii odnawialnej dla wszystkich”. Oczekuje się, że partnerstwo z WHO przyspieszy wysiłki Pandemic Hub „ dzięki katalitycznemu finansowaniu i pomocy technicznej ”.

Zarówno WHO, jak i Fundacja Rockefellera są dobrze znane ze swoich bardzo lewicowych poglądów w kwestiach takich jak zmiany klimatyczne, i obie mają rozległe powiązania z lewicowymi miliarderami, takimi jak George Soros i Bill Gates. Około 88 procent kwoty, którą WHO otrzymuje od rzekomo filantropijnych organizacji, pochodzi z Fundacji Billa i Melindy Gatesów .

Sama Fundacja Rockefellera współpracuje z WHO od ponad 75 lat, w tym przekazała jej ponad 27 milionów dolarów dotacji w ciągu ostatnich dwóch dekad oraz inwestycję o wartości 1 miliarda dolarów, aby „katalizować bardziej sprzyjającą włączeniu społecznemu, zieloną odbudowę” po koronawirusie Wuhan (COVID -19) pandemia.

Rockefeller zapewnia WHO Pandemic Hub finansowanie i wiedzę techniczną

Aby przypieczętować swoje partnerstwo, Fundacja Rockefellera zainwestowała 5 milionów dolarów w partnerów współpracujących z WHO „w celu kultywowania globalnych sieci wykrywania patogenów i wzmacniania zdolności gotowości na wypadek pandemii, w tym poszerzenia nadzoru nad chorobami pogarszającymi się w wyniku rosnących temperatur i ekstremalnych warunków pogodowych”.

W komunikacie prasowym Fundacji Rockefellera zauważono ponadto, że jej inwestycja i trwające partnerstwo z Pandemic Hub WHO będzie wspierać inne projekty w ramach centrum, w tym:

 • Skalowanie globalnej zdolności do nadzoru genomicznego poprzez nowo uruchomiony program Międzynarodowej Sieci Nadzoru Patogenów WHO.
 • Opracowanie „platformy cyfrowej” w celu zwiększenia zdolności WHO do komunikowania się i współpracy w czasie rzeczywistym z innymi analitykami zdrowia publicznego, badaczami i organizacjami na całym świecie „w celu skalowania opartych na dowodach, przetestowanych w terenie narzędzi epidemiologicznych”.
 • Wspieraj globalne agencje zdrowia publicznego, opracowując „skoncentrowane na użytkowniku strategie produktowe dla istniejących rozwiązań wywiadu epidemiologicznego WHO”.
 • Poprawa wykrywania epidemii poprzez „inicjatywę data science” we współpracy z innymi partnerami WHO.

„Pandemia COVID-19 podkreśliła, że ​​nadzór nad chorobami, współpraca między zainteresowanymi stronami i udostępnianie danych są absolutnie niezbędnymi składnikami bezpieczeństwa zdrowotnego – a globalna społeczność była nieprzygotowana” – powiedział zastępca dyrektora generalnego WHO, dr Chikwe Ihekweazu, który pełni również funkcję szefa Centrum Pandemii. „Wraz z rosnącymi zagrożeniami związanymi ze zmianami klimatycznymi cieszymy się, że możemy współpracować z Fundacją Rockefellera, aby zapoczątkować nową erę globalnej współpracy w zakresie wywiadu pandemicznego”.

Prezes Fundacji Rockefellera, dr Rajiv Shah, wyraził podobne odczucia, twierdząc, że zmiany klimatyczne „zwiększają zarówno ryzyko kolejnej globalnej pandemii”, jak i potrzebę współpracy organizacji takich jak on z WHO w celu współpracy i wymiany danych na temat gotowości na pandemię.

„Centrum pandemii WHO już czyni nas mądrzejszymi i bezpieczniejszymi, pomagając śledzić zagrożenia, znajdować rozwiązania i łączyć kraje i kontynenty” – dodał Shah w oświadczeniu. „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Hubem, aby rozszerzyć jego koncentrację na zapobieganiu pandemiom napędzanym zmianami klimatycznymi”

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JAK WHO I ROCKEFELLER CHCĄ NAS ”URATOWAĆ” OD PRZYSZŁYCH PANDEMII

Globalna Świadomość8 czerwca 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułPENTAGON PRZYZNAJE – POSIADAMY ”ODWROTNĄ INŻYNIERIĘ” OBCEJ TECHNOLOGIINastępny artykułCZY ŚWIAT JEST WSTANIE WYRWAC SIĘ Z GLOBALNEJ NIEWOLI ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • JAK WHO I ROCKEFELLER CHCĄ NAS ”URATOWAĆ” OD PRZYSZŁYCH PANDEMII
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?