Otwórz oczy

CZY DO LATA ROZPOCZNIE SIĘ LOKALNY KONFLIKT NUKLERANY ?

CZY DO LATA ROZPOCZNIE SIĘ LOKALNY KONFLIKT NUKLERANY ?

Rosyjski komentator polityczny i prezes Rosyjskiego Instytutu Bliskiego Wschodu Jewgienij Satanowski przekazał ostrzeżenie w klipie, który stał się wirusowy.

Stało się tak po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w piątek, 9 czerwca, że ​​rozpocznie rozmieszczanie taktycznej broni jądrowej na Białorusi w dniach 7-8 lipca, na kilka dni przed szczytem NATO na sąsiedniej Litwie w sprawie wysłania wojsk NATO na Ukrainę.

„Pytanie brzmi: czy to wszystko będzie miało energię jądrową, czy nie? Bo jeśli tak dalej będzie, to na pewno dojdzie do wojny nuklearnej” – powiedział Satanowski w rosyjskiej telewizji państwowej.

I to nie będzie taktyczna, ale strategiczna broń nuklearna, którą uderzymy w Ukrainę, Stany Zjednoczone Ameryki i wszystkie cele, które powinny być na celowniku, wierz mi! Cele są tam od czasów Związku Radzieckiego i są w Stany Zjednoczone, Europa i inne miejsca, w których skoncentrowana jest amerykańska broń nuklearna, gdzie znajdują się amerykańskie bazy wojskowe.

„Żałuję więc, że w drodze do fazy nuklearnej nie mogliśmy wykończyć wroga bez przekraczania Rubikonu. Ale jeśli musimy, co możemy zrobić?

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. rosyjscy komentatorzy i urzędnicy twierdzą, że Kreml jest przygotowany do użycia broni nuklearnej w konflikcie. W kwietniu 2023 r. były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że z dnia na dzień rośnie możliwość użycia broni jądrowej określanej jako kręgosłup, który spaja państwo.

Miedwiediew, który był stałym prezydentem Putina w latach 2008-2012, a obecnie pełni funkcję zastępcy szefa Rady Bezpieczeństwa Rosji, często groził nuklearnym.

„Moim zdaniem obawy związane ze zmianą klimatu są niczym w porównaniu z perspektywą znalezienia się w centrum eksplozji o temperaturze 5000 kelwinów (w skali), fali uderzeniowej o prędkości 350 metrów na sekundę i ciśnieniu 3000 kilogramów na sekundę do kwadratu miernik, z promieniowaniem przenikliwym, czyli promieniowaniem jonizującym i impulsem elektromagnetycznym, powiedział na szkoleniu pod koniec kwietnia, według rosyjskiej państwowej agencji prasowej RIA Novosti. Czy dziś jest taka perspektywa? Niestety tak. I rośnie każdego dnia z oczywistych powodów” – powiedział.

Wcześniej, w styczniu, powiedział w poście w Telegramie, omawiając wsparcie NATO dla ukraińskiej armii: Klęska mocarstwa nuklearnego w wojnie konwencjonalnej może wywołać wojnę nuklearną.

Łukaszenka mówi, że jego kraj zaczął otrzymywać rosyjską taktyczną broń nuklearną

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział, że jego kraj zaczął otrzymywać rosyjską taktyczną broń jądrową, z których część, jak powiedział, była trzykrotnie potężniejsza niż bomby atomowe zrzucone przez USA w 1945 roku na Hiroszimę i Nagasaki.

Rozmieszczenie to pierwszy raz, kiedy Moskwa przeniosła takie głowice nuklearne – mniej potężną broń nuklearną o mniejszym zasięgu, która mogłaby potencjalnie zostać użyta na polu bitwy – poza Rosję od upadku Związku Radzieckiego.

Temu posunięciu bacznie przyglądają się Stany Zjednoczone i ich sojusznicy, a także Chiny, które wielokrotnie ostrzegały przed użyciem broni nuklearnej w wojnie na Ukrainie.

„Mamy rakiety i bomby, które otrzymaliśmy z Rosji” – powiedział Łukaszenka w wywiadzie dla rosyjskiego nadawcy państwowego Rossija-1, który był transmitowany przez kanał białoruskiej państwowej agencji informacyjnej Belta w aplikacji Telegram.

Bomby są trzy razy silniejsze niż te zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki” – dodał.

Łukaszenka, bliski sojusznik prezydenta Rosji Władimira Putina, powiedział wczoraj we wtorek, że broń nuklearna zostanie rozmieszczona „w ciągu kilku dni” na białoruskiej ziemi i że ma zaplecze do zainstalowania pocisków dalekiego zasięgu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Putin powiedział w piątek, że Rosja, która zachowa kontrolę nad taktyczną bronią nuklearną, którą rozmieści na Białorusi, rozpocznie jej rozmieszczanie po tym, jak specjalne obiekty będą gotowe do jej przechowywania.

Łukaszenka powiedział w tym samym wywiadzie dla rosyjskiej telewizji państwowej, który został wyemitowany późnym wtorkowym wieczorem, że jego kraj ma liczne magazyny energii jądrowej pozostałe po czasach sowieckich i wyremontował pięć lub sześć z nich.

Łukaszenka, który pozwolił, by jego kraj został wykorzystany przez siły rosyjskie, które zaatakowały Ukrainę w ramach tego, co Moskwa nazywa „specjalną operacją wojskową”, powiedział, że rozwój tej broni nuklearnej będzie działał odstraszająco na tych, którzy mogliby chcieć zaatakować Białoruś .

Białoruś graniczy z trzema państwami członkowskimi NATO: Litwą, Łotwą i Polską.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CZY DO LATA ROZPOCZNIE SIĘ LOKALNY KONFLIKT NUKLERANY ?

Globalna Świadomość18 czerwca 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułJAK ODCIĄĆ SIĘ OD SATANISTYCZNEGO SYSTEMU BESTIINastępny artykułTA SAMA ENERGIA KTÓRA STWORZYŁA NIEBO STWORZYŁA TEŻ PIEKŁO

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

YALE SCHOOL OF ENGINEERING – NAUKOWCY OPRACOWUJĄ ”UNOSZĄCE SIE W POWIETRZU PREPARATY mRNA” CISZA PRZED BURZĄ – CO ZDARZY SIĘ

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

YALE SCHOOL OF ENGINEERING – NAUKOWCY OPRACOWUJĄ ”UNOSZĄCE SIE W POWIETRZU PREPARATY mRNA” CISZA PRZED BURZĄ – CO ZDARZY SIĘ

Kategorie

AGENDA 2030 (185) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (7) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CZY DO LATA ROZPOCZNIE SIĘ LOKALNY KONFLIKT NUKLERANY ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?