Alternatywna historia świata

PRAWDZIWE ZNACZENIE LUSTER W PRZEDRESETOWYCH CYWILIZACJACH

PRAWDZIWE ZNACZENIE LUSTER W PRZEDRESETOWYCH CYWILIZACJACH

Wokół luster powstała szczególnego rodzaju mitologia, która składa się z tradycji i przesądów w kulturach całego świata. Te mity i legendy istniały co najmniej od czasów wczesnego buddyzmu i starożytnej Grecji, i przetrwały w różnych formach do naszych czasów współczesnych.

Najbardziej znanym współczesnym przesądem związanym z lustrami jest prawdopodobnie wyczarowywanie nawiedzonej postaci Krwawej Mary. Znana od XIX wieku legenda mówi, że należy stanąć przed jak największym lustrem z zapaloną świecą w ręku, następnie zgasić światło, pomyśleć o niej bardzo intensywnie i trzykrotnie powiedzieć „Krwawa Mary!”.

Gdy tylko światło zostanie ponownie zapalone, powinien pojawić się albo jej zakrwawiony duch, albo równie zakrwawiona wersja własnego odbicia. Osoba wzywająca może wtedy zadawać pytania dotyczące przyszłości, a Krwawa Mary jest zobowiązana do odpowiedzi. Ale ostrożnie, mówi się, że nigdy nie należy patrzeć na Krwawą Mary bezpośrednio, lecz tylko przez lustro, aby nie narazić się na krzywdę, a nawet śmierć.

Inny przesąd mówi, że w okresie żałoby wszystkie lustra powinny być przykryte czarnymi tkaninami, ponieważ dusze zmarłych mogą błędnie interpretować lustra jako bramę do zaświatów. Jeśli jednak duch spróbuje przejść przez te wrota, wówczas pozostaje on uwięziony w lustrze aż do jego rozbicia.

Takie nawiedzone lustra mogą wówczas pokazywać twarze, które wcale nie znajdują się przed lustrem, mogą też bez zewnętrznego wpływu odpadać od ściany lub bez powodu pojawiać się na nich pęknięcia. Buddyści, na przykład, umieszczają małe lustra przy wejściu dla ochrony, które mają za zadanie przechwytywać złe duchy, które chcą wejść do domu.

Kapłani starożytnego Egiptu praktykowali duchowe rytuały oczyszczające z pomocą luster. Ponieważ wierzono, że lustro odzwierciedla ducha jednostki, inicjowany mógł dzięki specjalnym technikom zobaczyć stopień swojego duchowego rozwoju lub dekadencji. W ten sposób grzesznik widział w lustrze swój zniekształcony obraz, a następnie musiał przejść do etapu duchowego oczyszczenia, aż zobaczył w lustrze tylko siebie.

Ale starożytne cywilizacje również używały luster do otrzymywania wiadomości od bogów. A John Dee, magik królowej Anglii Elżbiety I, podobno użył luster, aby przepowiedzieć spisek, który był planowany przeciwko królowi Jakubowi I. Legenda głosi, że Merlin posiadał również lustro, które niczym wszechwidzące oko odbijało wszystko, co działo się w królestwie króla Artura.

Inny przesąd mówi, że lustra nie kłamią, jeśli w lustrze pojawia się coś, co nie istnieje w świecie rzeczywistym. Noworodki nie powinny patrzeć na siebie w lustrze przed ukończeniem pierwszego roku życia, ponieważ w tym czasie rozwija się dusza i dziecko mogłoby zmarnieć, gdyby zobaczyło swoje odbicie.

Wśród najbardziej znanych przesądów dotyczących luster jest założenie, że jeśli przypadkowo lub celowo stłuczesz lustro, będziesz miał siedem lat pecha. Wynika to z przekonania, że dusza odbija się również na powierzchni lustra i dlatego w momencie odbicia część duszy jest przechwytywana przez lustro, co w przypadku stłuczenia lustra prowadzi do zachwiania równowagi duchowej. Ponieważ nasza dusza potrzebuje siedmiu lat aby się zregenerować, w tym okresie stalibyśmy się bezbronni.

Można jednak podobno uciec od tego nieszczęścia poprzez zakopanie odłamków rozbitego lustra, rozbicie jednego odłamka siedem razy o płytę nagrobną, lub zmiażdżenie wszystkich odłamków rozbitego lustra aż staną się one bardzo drobnym pyłem. Metody te muszą być jednak wykonywane pojedynczo. Na przykład, jeśli ktoś użyje dwóch pierwszych metod razem, klątwa nie zostanie zdjęta, a żeby się jej pozbyć, trzeba będzie odkopywać i kruszyć odłamki.

Lustra są również wykorzystywane w rytuałach szamańskich, aby zobaczyć, co czyni ktoś z daleka lub aby manipulować działaniami konkretnej osoby. W czarnej magii bierze się osobisty przedmiot osoby, na której ma się dokonać zemsta i zanurza się go w misce z wodą. W wodzie, jak w lustrze, ukazuje się wizerunek danej osoby i wystarczy ją nakłuć, by ją przeklnąć.

Oczywiście, lustra również odgrywają dużą rolę w voodoo. Na przykład, umieszczenie lustra w kuchni ma pomóc w zaspokojeniu duchów, ponieważ mogą one zjeść jedzenie odbijające się w lustrze i w ten sposób pozostać spokojne. W wielu rytuałach voodoo, posiłki są oferowane duchom zmarłych, aby je uspokoić lub poprosić o wykonanie określonego działania.

Jeśli nawiedza Cię duch, możesz go uwięzić w specjalnym naczyniu lub w dużym lustrze, gdzie będzie mógł nawiedzać ten świat tylko od wewnątrz. A duchy, które nawiedzają dane miejsce, można się pozbyć, jeśli skoncentrujemy się i wytrwale będziemy patrzeć w lustro, aż pojawi się odbicie ducha. Następnie musisz natychmiast rozbić lustro, które uwięzi ducha w innym wymiarze, gdzie nie będzie mógł już niepokoić żywych.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy otrzymałeś przeklęte lustro, możesz się o tym przekonać, stawiając o północy przed lustrem dwie zapalone białe świece. Jeśli lustro rzeczywiście jest przeklęte, między świecami pojawi się duch lub demon. A ponieważ lustra, jak już mówiłem, nie mogą kłamać, widzisz wszystkie duchy, które są w pokoju.

Według pewnego mitu, duchy zmarłych mogą zostać uwięzione w alternatywnej rzeczywistości odbitej w lustrze i wydostać się z tego miejsca tylko wtedy, gdy lustro zostanie rozbite. Dlatego uważaj, jeśli lustro spada ze ściany pozornie bez powodu, możliwe, że duch uwięziony w środku próbuje uciec z wymiaru, w którym jest uwięziony.

Aby zapobiec ucieczce tych duchów, lustra takie powinny być zakryte podczas burzy. W Meksyku, lustra są uważane za nadprzyrodzone portale związane z księżycem i słońcem.

Dla Azteków lustra miały podwójne znaczenie, subtelnie wskazując na związek między wodą i ogniem jako symbol wojny. Aztekowie również nosili lustra jako amulety ochronne. Zawieszano je z przodu i z tyłu szyi, aby chronić się przed negatywnymi energiami, odrzucając je lub absorbując z luster.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PRAWDZIWE ZNACZENIE LUSTER W PRZEDRESETOWYCH CYWILIZACJACH

Globalna Świadomość3 lipca 20236 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł10 PRZERAŻAJĄCYCH DYREKTYW SZCZYTU W DAVOS, KTÓRE WEJDĄ W ŻYCIENastępny artykułSTOPIONE MIASTA, WIELKI GŁÓD, NUKLEARNA ZIMA – OSTATECZNA WOJNA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMICA ”KSIĘGI GIGANTÓW” – NIEZNANA HISTORIA GATUNKU LUDZKIEGO ANTYCZNE WOJNY ATOMOWE TO FAKT – PRZEDRESETOWE BUNKRY ATOMOWE ODNALEZIONE W INDIACH

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • PRAWDZIWE ZNACZENIE LUSTER W PRZEDRESETOWYCH CYWILIZACJACH
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?