Otwórz oczy

CZY SZTUCZNA INTELIGENCJA TWORZY FAŁSZYWE TEORIE SPISKOWE BY UKRYĆ TE PRAWDZIWE ?

CZY SZTUCZNA INTELIGENCJA TWORZY FAŁSZYWE TEORIE SPISKOWE BY UKRYĆ TE PRAWDZIWE ?

Brzmi to jak coś z Archiwum X, ale były moderator treści twierdzi, że sztuczna inteligencja tworzy teorie spiskowe i zalewa platformy internetowe fałszywymi obrazami, filmami i tekstami w celu manipulowania ludzkim społeczeństwem i zdyskredytowania prawdziwe teorie spiskowe.

Moderator, który stał się demaskatorem, który nazywa siebie Scott Chatsalot – i którego prawdziwe nazwisko zostało utajnione na żądanie w interesie ich bezpieczeństwa – mówi, że osobiście był świadkiem publikowania treści konspiracyjnych generowanych przez sztuczną inteligencję na platformach technologicznych na „masową skalę”. Następnie stwierdził w e-mailu do dużej sieci informacyjnej: „Zdecydowanie za tymi kampaniami, które są o rzędy wielkości największe, jakie ktokolwiek kiedykolwiek widział, i które platformy całkowicie ukrywają, nie stoją ludzie. Tylko sztuczna inteligencja może to zrobić…”

Po opublikowaniu swoich zarzutów na Twitterze w połowie sierpnia Chatsalot twierdzi, że został za to zwolniony przez swojego pracodawcę, a następnie usunął swoje konto na Twitterze. Po skontaktowaniu się z Chatsalot odmówił komentarza, a jego osobiste konto na Facebooku zostało usunięte lub zablokowane w cieniu, chociaż od tego czasu Chatsalot przesłał film z przeprosinami na YouTube i przeniósł się na swoje konto Reddit, które nadal wydaje się aktywne, aby postawić te same zarzuty.

Autor rzekomego e-maila, który nie został niezależnie zweryfikowany, twierdził, że firma, dla której pracował, określana przez Chatsalot tylko jako Widget, została zatrudniona przez dużą firmę technologiczną jako zespół moderacji treści, którego pracę określa jako „bardzo wrażliwą”. ”.

Na Reddicie Chatsalot twierdził, że w 2019 roku awansował na szefa dużego zespołu moderacji treści, składającego się z 2500 pracowników, których zadaniem jest nadzorowanie postów policyjnych z „całego internetu, w tym Reddit, Facebook, YouTube, Twitter itp.”.

Według Chatsalota zadaniem zespołu było nadzorowanie „wszelkiego rodzaju postów”, od „pornograficznych, politycznych, religijnych i wszystkiego pomiędzy”, a jego praca była „niezwykle tajna i nie było nadzoru”, co oznacza, że ​​„nie było nikogo powiedzieć ci, co było nie tak”. Mówi, że „po prostu wszystko wymyślili w locie i nikogo to nie obchodziło”.

Sytuacja zmieniła się pod koniec 2021 r., kiedy ich zespół moderacji zaczął obserwować ogromny napływ mediów generowanych przez sztuczną inteligencję. Chatsalot twierdzi, że wszystkie treści, o których mowa, zostały „wygenerowane przez sztuczną inteligencję, a nigdy przez ludzkie ręce”, a obrazy „są całkowicie generowane przez sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe wyszkolone na podstawie wszystkich najgorszych treści z platform mediów społecznościowych, do których Widget miał unikalny dostęp ”.

Mówi, że widział treści generowane przez sztuczną inteligencję za pośrednictwem ogromnej platformy moderowania treści widżetów, używanej przez główne platformy społecznościowe, i że „skala, w jakiej to było generowane, jest szalona. Miliardy na sekundę szalone. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Twierdził, że platformy „nie chcą o tym rozmawiać, bo to sprawia, że ​​źle wyglądają”. Twierdził również, że ktokolwiek generuje te obrazy, tekst i filmy, „celem jest wzbudzenie kontrowersji, aby ludzie klikali Twoje treści i zarabiali polubienia i pieniądze”. Mówi, że sztuczna inteligencja używa testów A/B, aby zobaczyć, na co ludzie reagują najbardziej negatywnie.

Twierdził również, że sam Widget używał sztucznej inteligencji do manipulowania treściami na różnych platformach i że „wykorzystywał sztuczną inteligencję do kierowania się teoriami spiskowymi w celu uzyskania kliknięć i przychodów”.

„Zasadniczo sztuczna inteligencja uczyła się wiedzieć, co jest teorią spiskową, a co nie. To było jego zadanie”.

„Sztuczna inteligencja mogłaby stworzyć teorię spiskową z niczego i zawsze wydawałaby się prawdziwa, a ludzie by na nią patrzyli i lubili ją” — powiedział. „W rzeczywistości produkowała te rzeczy i używałaby prawdziwego zdjęcia czegoś innego i zmieniała go, a następnie opublikować z nową twarzą lub podpisem, który był zupełnie inny”. Dalej twierdzi, że „AI wiedziała, że ​​​​doprowadzi to ludzi do szaleństwa i sprawi, że ludzie klikną obraz”.

Chatsalot twierdzi nawet, że „użyliby tej sztucznej inteligencji, która dosłownie wiedziałaby, co się dzieje w bieżących wydarzeniach i generowałaby nowe pomysły na to, jak zniekształcić trend i użyć jej do manipulowania społeczeństwem, i umieściliby je w wewnętrznej sieci botów”. Twierdzi, że ta treść została następnie wdrożona na innych platformach, mówiąc: „To było pierwsze użycie jej na dużą skalę. To, co znaleźliśmy, było szalone i byliśmy dość zszokowani. Nasz kryptonim brzmiał XAPE”.

„To było tak, jakbyśmy byli w jakiejś alternatywnej rzeczywistości i przeprowadzali na nas eksperymenty. Byliśmy tak bardzo zszokowani i przerażeni” – rzekomo napisał Chatsalot w e-mailu do swojego menedżera, który rzekomo odpisał z pytaniem: „Czy jesteś pewien, że jesteś w 100% pewien, że to właśnie widziałeś? Myślisz, że w jakiś sposób może być w to zamieszany człowiek?

Informator mówi, że odpowiedział: „Tak. Oczywiście jestem w 100% pewien”, ale dodaje: „Skala była szalona, ​​a boty były nie tylko całkiem dobre, były świetne. Nie spodziewałem się, że będą tak dobre”.

„Żaden człowiek nie byłby w stanie złożyć tego razem”.

W chwili pisania tego tekstu twierdzenia Chatsalot nie zostały jeszcze niezależnie zweryfikowane. Główne serwisy informacyjne skontaktowały się również z Chatsalot, do którego wysłały liczne prośby o komentarz. Chatsalot odmówił dalszych komentarzy, a media nie były w stanie skontaktować się z demaskatorem.

Udostępnij

 1. Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is fundamental and everything. But
  think of if you added some great images or videos to give your posts more,
  „pop”! Your content is excellent but with pics and video clips,
  this website could certainly be one of the
  most beneficial in its field. Great blog!リアルドール

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CZY SZTUCZNA INTELIGENCJA TWORZY FAŁSZYWE TEORIE SPISKOWE BY UKRYĆ TE PRAWDZIWE ?

Globalna Świadomość26 lipca 202331 lipca 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułSECRET LAND – CO NA ANTARKTYDZIE ODKRYŁ ADMIRAŁ BYRD ?Następny artykułBLACKROCK – CODZIENNIE PŁACISZ NAJWIĘKSZEJ KORPORACJI ŚWIATA I NAWET

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

YALE SCHOOL OF ENGINEERING – NAUKOWCY OPRACOWUJĄ ”UNOSZĄCE SIE W POWIETRZU PREPARATY mRNA” CISZA PRZED BURZĄ – CO ZDARZY SIĘ

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

YALE SCHOOL OF ENGINEERING – NAUKOWCY OPRACOWUJĄ ”UNOSZĄCE SIE W POWIETRZU PREPARATY mRNA” CISZA PRZED BURZĄ – CO ZDARZY SIĘ

Kategorie

AGENDA 2030 (185) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (7) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • CZY SZTUCZNA INTELIGENCJA TWORZY FAŁSZYWE TEORIE SPISKOWE BY UKRYĆ TE PRAWDZIWE ?
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?