Przekraczając Rubikon

TAJEMNICE KOPUŁY TORUSA NAD PŁASKĄ ZIEMIĄ

TAJEMNICE KOPUŁY TORUSA NAD PŁASKĄ ZIEMIĄ

Przekonanie, że Ziemia jest płaska, jest wyjątkowo kontrowersyjne i zdecydowanie stoi w sprzeczności z ogólnie akceptowanymi dowodami naukowymi. Przez wieki dowiedziono, że nasza planeta jest kulista, a obecnie mamy dostęp do niezliczonych obserwacji, badań naukowych i technologii, które potwierdzają tę fakt. Niemniej jednak, z myślą o przedstawieniu argumentacji, zaprezentujemy kilka najczęściej pojawiających się argumentów uznających Ziemię za płaską. Warto jednak zaznaczyć, że są one oparte na fałszywych przekonaniach i błędach interpretacyjnych.

Pierwszym argumentem prezentowanym przez zwolenników teorii płaskiej ziemi jest to, że jeśli Ziemia była kulista, to wodospady powinny zaczynać się od góry i spadać w dół na wszystkie strony. Zgodnie z ich poglądem, fakt, że wodospady spływają na jedną stronę, dowodzi, że Ziemia jest płaska. Jednak błąd w tym myśleniu polega na niezrozumieniu działania grawitacji i topografii terenu. Wodospady mają swoje źródła na wyższych obszarach terenu i spływają w kierunku niższego terenu, a nie „dół” płaskiej powierzchni.

Torus – Co To Za Kształt?

Torus to matematyczny obiekt geometryczny, który można uzyskać poprzez obrót okręgu wokół osi, która nie leży na płaszczyźnie okręgu. W rezultacie powstaje kształt przypominający spłaszczoną doniczkę. Można go sobie wyobrazić jako kształt obrączki, która przypomina oponę rowerową lub ciastko „donut”.

Nowa Interpretacja Teorii Płaskiej Ziemi

W tradycyjnej teorii płaskiej ziemi zakłada się, że nasza planeta jest płaskim dyskiem, gdzie Ziemia rozciąga się na nieskończoność w różnych kierunkach. Jednak zwolennicy kopuły torusa uważają, że może to być tylko mikroskopijna część większej struktury w kształcie torusa, która otacza naszą „płaską” powierzchnię. Podobnie jak doniczka ma wypukłą powierzchnię na zewnętrznej stronie i wklęsłą powierzchnię wewnątrz, tak kopuła torusa miałaby wypukłą powierzchnię na zewnętrznej stronie, a my żylibyśmy wewnątrz tej struktury.

Obserwacje horyzontu

Innym argumentem często przywoływanym przez zwolenników teorii płaskiej ziemi jest to, że widząc horyzont, nie obserwujemy „krzywizny” terenu, co ich zdaniem dowodzi płaskości Ziemi. Jednakże widoczność krzywizny terenu jest uzależniona od skali i odległości, na jakiej dokonujemy obserwacji. Na małych obszarach lub w miejscach o niewielkich różnicach wysokości faktycznie możemy nie dostrzegać krzywizny. Jednak na dużych dystansach, jak na morzu czy z lotu samolotu, krzywiznę można zaobserwować wyraźnie.

Zwolennicy płaskiej ziemi często próbują tłumaczyć zdjęcia i filmy z orbity kosmicznej, twierdząc, że są one manipulowane przez rządy i organizacje kosmiczne. Argumentują, że brak widocznej krzywizny na tych zdjęciach oznacza, że Ziemia musi być płaska.

Teoria płaskiej ziemi, mimo iż w sprzeczności z naukowymi faktami, ma bogatą historię, która sięga starożytności. W czasach, gdy brakowało zaawansowanych narzędzi i technologii do badań naukowych, ludzie wierzyli w różne mity i przekazy ustne. Z biegiem czasu i rozwojem nauki, udało się jednak wykazać kulistość Ziemi i zrozumieć, jak funkcjonuje nasza planeta.

Kopuła nad Płaską Ziemią: Poglądy i Kontrowersje w Historii Świata

Kopuła nad płaską ziemią to jedna z najbardziej kontrowersyjnych teorii kosmologicznych, która w ciągu wieków budziła emocje i podziały wśród ludzi. Pomimo ogromnych osiągnięć nauki, która potwierdza kulistość naszej planety, nadal istnieją grupy i jednostki, które wierzą w teorię płaskiej ziemi i istnienie kopuły, która według nich otacza naszą planetę. Przyjrzyjmy się bliżej tej kontrowersyjnej kwestii w historii świata.

Poglądy na temat Płaskiej Ziemi w Antyku

W dawnych cywilizacjach wielu ludzi wierzyło w płaską ziemię. W starożytnym Egipcie czy Mezopotamii, wiedza o naszej planecie była ograniczona i opierała się na obserwacjach natury. Z tego powodu powszechnie uważano, że ziemia jest płaska i rozciąga się na niekończoność.

Jednakże już w starożytności pojawiali się myśliciele, którzy zauważyli, że obserwowane zaćmienia księżyców i cienienie Ziemi na Księżycu wskazują na kulistą naturę naszej planety. Na przykład grecki filozof Pythagoras w VI wieku p.n.e. postrzegał Ziemię jako kulisty obiekt, a Arystoteles podkreślał, że cień rzucany przez Ziemię podczas zaćmienia Księżyca jest okrągły.

Era odkryć geograficznych i potwierdzenie kulistości Ziemi

Era wielkich odkryć geograficznych w XV i XVI wieku przyczyniła się do dalszego potwierdzenia kulistości naszej planety. Podczas podróży morskich żeglarze zauważali, że horyzont opada ku horyzontowi, co sugerowało, że Ziemia musi być kulistym obiektem. Kolejne ekspedycje, takie jak podróż Ferdynanda Magellana dookoła świata, potwierdzały obłok kształt naszej planety.

Kopuła nad płaską ziemią – współczesne kontrowersje

Współczesna teoria płaskiej ziemi głosi, że ziemia jest płaska, a nie kulista. Zwolennicy tej teorii uważają, że istnieje wielka kopuła, która otacza naszą planetę i tworzy iluzję kulistości. Zdaniem tej grupy, wszelkie dowody kulistości Ziemi, takie jak zdjęcia z kosmosu czy loty orbitalne, są sfałszowane lub interpretowane błędnie.

Jednak większość masońskich naukowców, geodetów, astronautów i osób zajmujących się badaniami kosmosu jednogłośnie potwierdza kulistość naszej planety….

Udostępnij

 1. However, when the designated reviewer examined the slides, there was controversy regarding whether the pathology met criteria for DCIS; the study pathologists ultimately classified the cells as atypical ductal hyperplasia only viagra commercial While the new cabinet includes many fresh faces, several of HarperГў s trusted ministers remain around the cabinet table

 2. Hi Moderator! The Best – !

  обязательный атрибуд в вашем доме для комфортного проживания смесителя для ванны, раковины и кухни
  качественные и долговечные раковины для ванны и кухни

  при обустройстве вашего дома и дачи будет полезным унитазы и биде: https://gdekomfort.ru/catalog/unitazy/
  обязательный атрибуд в вашем доме для комфортного проживания смесителя для ванны, раковины и кухни: https://gdekomfort.ru/catalog/smesiteli/

 3. Witam, do autora, oj Panie niby piszesz takie i owakie rzeczy o świadomości tu i tam, opisujesz często tematy kontrowersyjne ale takiego bełkotu jak w tym śmiesznym artykule to dawno nie czytałem. Było wielu naukowców którzy to potwierdzili teraz w ciągu ostatnich 20lat, ok 200lat temu oraz z przed Kopernika i Galileusza. Heliocentryzm to tylko i była zawsze i będzie zawsze teoria, nie ma ani jednego dowodu a musi być ich wiele żeby można było powiedzieć że teoria stała się faktem. Nie ma na to ani jednego dowodu, że ziemia jest okrągła jak piłka. Żyj dalej w indoktrynacji… Decepcja, ufo, nwo tak oczywiście… łykaj dalej te bajki

 4. Быстровозводимые строения – это новейшие здания, которые отличаются повышенной быстротой возведения и мобильностью. Они представляют собой конструкции, образующиеся из предварительно выделанных компонентов или узлов, которые могут быть скоро установлены на участке развития.
  Здание из сэндвич панелей под ключ обладают податливостью также адаптируемостью, что позволяет легко менять а также трансформировать их в соответствии с потребностями заказчика. Это экономически эффективное а также экологически стойкое решение, которое в последние годы приобрело обширное распространение.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TAJEMNICE KOPUŁY TORUSA NAD PŁASKĄ ZIEMIĄ

Globalna Świadomość29 lipca 202329 lipca 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułSZOKUJĄCE PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE – JAK SZYKUJĄ NAS NA 'UJAWNIENIE’Następny artykułCZY ŻYJEMY W MULTIVERSUM – TAJEMNICZY PODRÓŻNIK Z KRAJU

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DLACZEGO KRÓLOWIE BYLI ”WIELCY” – LISTA PRZEDRESETOWYCH WŁADCÓW ŚWIATA ŻYJĄCYCH PO 200 LAT ! CZY POŁOWA LUDZI NA ZIEMI NOSI

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • TAJEMNICE KOPUŁY TORUSA NAD PŁASKĄ ZIEMIĄ
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?