Alternatywna historia świata

SKRADZIONA HISTORIA – WIEK W KTÓRYM NA ROK CZASU ZGASŁO SŁOŃCE

SKRADZIONA HISTORIA – WIEK W KTÓRYM NA ROK CZASU ZGASŁO SŁOŃCE

Teoria cyklicznych resetów na Ziemi zakłada, że nasza planeta regularnie przechodzi przez okresy katastroficznych wydarzeń, które prowadzą do masowych wymierań gatunków, zmian klimatu, katastrof naturalnych i innych globalnych zdarzeń. Te cykle miałyby być wynikiem różnych czynników, takich jak kolizje asteroid, wybuchy wulkanów, zmiany klimatyczne, ruchy płyt tektonicznych, a nawet kosmiczne promieniowanie.

Jedną z teorii, która zdobyła pewne uznanie wśród niektórych badaczy, jest teoria cykli Milankovicia. Zaproponowana przez serbskiego matematyka Milutina Milankovicia w latach 20. XX wieku, zakłada ona, że cykliczne zmiany w orbicie, nachyleniu i precesji Ziemi wpływają na zmiany klimatu na naszej planecie. To wytłumaczenie jest wykorzystywane do analizy zmian klimatycznych na Ziemi na przestrzeni milionów lat.

Dowody na cykliczne resety

Istnieją różne naukowe dowody na cykliczne zdarzenia na Ziemi, jednak trzeba podkreślić, że nie wszystkie z nich mają katastroficzny charakter. Na przykład, zapisy geologiczne i paleontologiczne pokazują, że Ziemia regularnie przechodziła przez okresy zmian klimatu, zmiany poziomu morza i masowe wymierania gatunków, które miały związek z różnymi czynnikami, takimi jak uderzenia asteroid, wulkanizm, zmiany oceaniczne i zmiany orbitalne.

Przykładem jednego z najbardziej katastroficznych wydarzeń w historii Ziemi jest wymieranie kredowe, które miało miejsce około 66 milionów lat temu. W tym czasie doszło do uderzenia asteroidy o średnicy kilku kilometrów w pobliżu dzisiejszego Meksyku, co doprowadziło do zagłady dinozaurów i wielu innych gatunków. To uderzenie przyczyniło się do powstania obszernych warstw osadów i potężnych skutków klimatycznych, które zmieniły ekosystemy na całej Ziemi.

Warto jednak zaznaczyć, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, że takie katastroficzne wydarzenia zachodzą regularnie w określonych odstępach czasu. Możliwość cyklicznych resetów na Ziemi nadal pozostaje tematem debat wśród naukowców.


Zagadka VI wieku: Kiedy słońce zgasło na 15 miesięcy

W ciągu dziejów ludzkości zdarzały się różne niezwykłe zjawiska przyrody, które pozostawiły trwały ślad w historii i mitologii. Jednym z tajemniczych zdarzeń, które miało rzekomo miejsce w VI wieku, jest okres, kiedy słońce zgasło na 15 miesięcy. Ta opowieść przetrwała przez wieki i nadal fascynuje badaczy, jednak należy pamiętać, że źródła historyczne z tego okresu są ograniczone, co utrudnia weryfikację tych wydarzeń.

Opowieść o zgaszeniu słońca na 15 miesięcy pochodzi z różnych źródeł, w tym zapisów kronikarskich, legend i mitów. Jednym z najbardziej znanych opisów tego zdarzenia znajduje się w dziele angielskiego historyka Bedy Czcigodnego „Historia ecclesiastica gentis Anglorum” (pol. „Kościelna historia ludów anglosaskich”), które zostało napisane na początku VIII wieku.

Według Bedy Czcigodnego, około 15 lat po bitwie pod Mons Badonicus (prawdopodobnie wygranej przez króla Artura), słońce zgasło na 15 miesięcy. Opis tego zdarzenia jest jednak dość krótki i nie zawiera szczegółowych informacji na temat przyczyny tego zjawiska.

Istnieje również kilka innych źródeł historycznych i mitologicznych, które wspominają o podobnych wydarzeniach w innych kulturach, takich jak opowieści Azteków, Majów i Słowian. Jednak większość tych opowieści jest bardziej legendarnych niż naukowych, co sprawia, że trudno jest stwierdzić, czy opisywane zdarzenia miały rzeczywiście miejsce.

Współcześni naukowcy starają się wyjaśnić te opowieści jako efekty erupcji wulkanicznych lub zjawisk atmosferycznych, które mogły spowodować chwilowe zaćmienie słońca. Erupcje wulkaniczne powodują wyrzucanie wulkanicznych gazów i pyłu do atmosfery, które mogą blokować promienie słoneczne i wpływać na ilość światła docierającego do Ziemi.

Pomimo braku jednoznacznych dowodów na to, że słońce rzeczywiście zgasło na 15 miesięcy w VI wieku, ta opowieść pozostaje ciekawym przykładem, jak różne kultury i cywilizacje interpretują niezwykłe zjawiska przyrody. Wydarzenia takie jak to mogą wpłynąć na wierzenia, mitologię i religię danej społeczności, a także pozostawiać trwałe ślady w tradycji i historii. Warto zaznaczyć, że badania naukowe nad takimi wydarzeniami są nadal prowadzone, a rzeczywista przyczyna tych opowieści może być bardziej skomplikowana niż się wydaje.

Podsumowując, opowieść o zgaszeniu słońca na 15 miesięcy w VI wieku jest jednym z wielu niezwykłych zdarzeń, które przetrwały w historii i mitologii. Mimo braku jednoznacznych dowodów naukowych, warto podziwiać te opowieści jako ciekawą część naszego dziedzictwa kulturowego i próbować zrozumieć, jakie mogły być ich źródła i znaczenie dla ówczesnych społeczności.

Udostępnij

 1. Cells were then transfected with 50 nM siRNA or 3 Ојg shRNA using transfection reagent Lipofectamine 2000 Invitrogen, USA according to the manufacturer s instructions tadalista vs cialis Tamoxifen has been shown to have an anorectogenic effect leading to a reduction in food consumption 26

 2. Pingback: meritking
 3. Pingback: meritking
 4. Pingback: meritking
 5. Pingback: kingroyal
 6. Pingback: kingroyal
 7. Pingback: grandpashabet
 8. Pingback: meriting
 9. Pingback: fuck google
 10. Быстромонтируемые строения – это новейшие конструкции, которые различаются большой быстротой строительства и мобильностью. Они представляют собой здания, образующиеся из эскизно сделанных элементов либо узлов, которые имеют возможность быть быстрыми темпами собраны в пункте развития.
  Быстровозводимый спортивный зал владеют гибкостью и адаптируемостью, что дозволяет просто преобразовывать и адаптировать их в соответствии с запросами клиента. Это экономически эффективное а также экологически долговечное решение, которое в последние годы получило широкое распространение.

 11. Pingback: porn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SKRADZIONA HISTORIA – WIEK W KTÓRYM NA ROK CZASU ZGASŁO SŁOŃCE

Globalna Świadomość30 lipca 202330 lipca 2023

Zagadka VI wieku: Kiedy słońce zgasło na 15 miesięcy

W ciągu dziejów ludzkości zdarzały się różne niezwykłe zjawiska przyrody, które pozostawiły trwały ślad w historii i mitologii. Jednym z

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY ŻYJEMY W MULTIVERSUM – TAJEMNICZY PODRÓŻNIK Z KRAJU KTÓRY NIGDY NIE ISTNIAŁNastępny artykuł’CREMATION OF CARE’ – POZNAJ TAJEMNICZY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMICA ”KSIĘGI GIGANTÓW” – NIEZNANA HISTORIA GATUNKU LUDZKIEGO ANTYCZNE WOJNY ATOMOWE TO FAKT – PRZEDRESETOWE BUNKRY ATOMOWE ODNALEZIONE W INDIACH

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • SKRADZIONA HISTORIA – WIEK W KTÓRYM NA ROK CZASU ZGASŁO SŁOŃCE
 • Zagadka VI wieku: Kiedy słońce zgasło na 15 miesięcy
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?