Świat jest inny

’CREMATION OF CARE’ – POZNAJ TAJEMNICZY RYTUAŁ ELIT Z BOHEMIAN GROVE

’CREMATION OF CARE’ – POZNAJ TAJEMNICZY RYTUAŁ ELIT Z BOHEMIAN GROVE

Bohemian Grove, położony w gęstym lesie na północnym zachodzie Kalifornii, w okolicach miasta Monte Rio, jest miejscem, które od dziesięcioleci wzbudza kontrowersje i tajemnicę. Znanym przede wszystkim jako ekskluzywny klub dla elity politycznej, biznesowej i artystycznej, miejsce to jest również tematem wielu teorii spiskowych i domysłów dotyczących tajemniczych rytuałów, które miałyby tam odbywać się co roku. Czy w Bohemian Grove rzeczywiście odbywają się okultystyczne obrzędy, czy też jest to jedynie mit? W tym artykule przyjrzymy się historii, faktom i hipotezom związanym z tajemniczymi rytuałami w Bohemian Grove.

Historia i założenie Bohemian Grove

Bohemian Grove został założony w 1872 roku przez grupę artystów, dziennikarzy i pisarzy z San Francisco, którzy chcieli stworzyć miejsce, gdzie będą mogli się spotykać, dyskutować i wspólnie spędzać czas wśród pięknej natury. Początkowo był to klub dla mężczyzn, a jego nazwa nawiązuje do idei artystycznego i intelektualnego „bohemy”, a także do gaju (ang. grove), czyli miejsca otoczonego drzewami. Klub stopniowo przekształcił się w elitarny klub, do którego wstęp mieli tylko zaproszeni członkowie.

Rytuały były kluczowym elementem w życiu elit i odgrywały centralną rolę w ich wierzeniach i praktykach magii. Niektóre z nich były związane z cyklami natury, kultem przodków, prorokowaniem, leczeniem oraz przyjmowaniem ważnych decyzji dla społeczności.

Rytuały Cremation of Care

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych aspektów Bohemian Grove jest ceremonia zwaną „Cremation of Care” (spopielanie trosk). Odbywa się ona na początku letniego spotkania członków, znanego jako „The Encampment” (Obóz). Uroczystość ta ma charakter symboliczny i jest interpretowana na różne sposoby.

W ramach „Cremation of Care” członkowie udają się do teatru plenerowego, gdzie centralnym punktem jest posąg symbolizujący „Troski”. Podczas ceremonii ten symboliczny posąg zostaje podpalony, a zgromadzeni składają w ofierze swoje troski i zmartwienia, jakie wynieśli ze swojego życia publicznego i zawodowego. Ceremonia ta jest zazwyczaj interpretowana jako akt uwolnienia od stresów i obowiązków życia codziennego oraz jako symboliczne przyjęcie początku letniego spotkania.

Z powodu silnie strzeżonej prywatności Bohemian Grove oraz ograniczonego dostępu dla osób z zewnątrz, miejsce to stało się obiektem wielu teorii spiskowych. Niektórzy uważają, że rytuały w Bohemian Grove mają okultystyczny charakter i odbywają się tam tajne obrzędy, które wpływają na decyzje podejmowane przez światową elitę.

Pomimo braku konkretnych dowodów na okultystyczne rytuały, Bohemian Grove pozostaje kontrowersyjnym miejscem z powodu swojej elitarnej i ekskluzywnej natury. Krytycy podkreślają, że spotkania w tak zamkniętym gronie, na których mogą brać udział wpływowi ludzie z różnych dziedzin, mogą budzić podejrzenia co do tajnych układów czy działań, które nie są przejrzyste dla społeczeństwa.

Bohemian Grove pozostaje miejscem otoczonym tajemnicą, które wzbudza wiele kontrowersji i spekulacji. „Cremation of Care” i letnie spotkania członków klubu są nadal przedmiotem dyskusji, a teorie spiskowe wciąż żywe w internecie.

Udostępnij

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

’CREMATION OF CARE’ – POZNAJ TAJEMNICZY RYTUAŁ ELIT Z BOHEMIAN GROVE

Globalna Świadomość31 lipca 202331 lipca 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułSKRADZIONA HISTORIA – WIEK W KTÓRYM NA ROK CZASU ZGASŁO SŁOŃCENastępny artykułTAJEMNICZE OBSERWACJE SYREN – CO ŻYJE W DNACH

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICA DATY 23 WRZEŚNIA – CO POKAZUJE NAM PREDYKCYJNE PROGRAMOWANIE W HOLLYWOOD ? DLACZEGO ANTARKTYDA JEST TAK WAŻNA DLA ŚWIATOWYCH

Jeden komentarz

.comments-title

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ’CREMATION OF CARE’ – POZNAJ TAJEMNICZY RYTUAŁ ELIT Z BOHEMIAN GROVE
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Jeden komentarz
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?