Świat jest inny

WIRUSY 'OBCYCH’ – WYBUCH METEORYTU NAD CHINAMI W 2019 ROKU I POCZĄTEK PANDEMI COVID 19

WIRUSY 'OBCYCH’ – WYBUCH METEORYTU NAD CHINAMI W 2019 ROKU I POCZĄTEK PANDEMI COVID 19

Naukowcy z Instytutu Badań Medycznych im. Maxa Plancka w Niemczech, kierowani przez Matthiasa Fischera, zakończyli analizę próbek gleby pobranych w 2018 roku z lasu Harvarda w stanie Massachusetts. Zwolennicy teorii spiskowych podejrzewają, że nie bez powodu wzbudziła zainteresowanie – coś tam się wydarzyło. I wygląda na to, że Niemcy znaleźli dokładnie to, czego szukali.

Wyniki, które naukowcy opublikowali 7 lat po odkryciu, zszokowały ich. Próbki wykazały ogromne wirusy o średnicy do 635 nanometrów. Samo w sobie nie jest to stylowo imponujące, ponieważ gigantyczne patogeny znajdują się w mikrokosmosie. Ale kształt wirusów nie przypominał żadnego z tych znalezionych na Ziemi.

Niektóre wirusy wyglądały jak pięcioramienne gwiazdy, inne przypominały ośmiornice z wieloma mackami, a jeszcze inne wyglądały jak 20-ramienne nogi. Wewnątrz były dosłownie wypchane DNA – każdy genom zawiera do 2,5 miliona par zasad DNA.

Kosmiczna infekcja bez ziemskich odpowiedników: obce wirusy odkryte na Ziemi, a naukowcy nie mogą zrozumieć ich struktury i celu 2
Patogeny znalezione w glebie lasu Massachusetts. Zdjęcie: © biorxiv.org

Niemcy, zwracając uwagę na różnorodność form odkrytych przez siebie wirusów, ostrożnie nazywali je „niesamowitymi”. Przyznali, że jeszcze nie rozumieją, jakie role pełnią te złożone struktury biologiczne wirusów i jeszcze nie wiedzą, skąd się wzięły.

Dziennikarze, dowiedziawszy się o artykule naukowym przygotowanym na podstawie wyników analizy, nie wahali się sugerować, że wirusy to plujący wizerunek kosmitów. To samo dotyczyło ich DNA.

Astrobiolodzy: „Wszechświat jest pełen wirusów”

Jest mało prawdopodobne, aby pozaziemskie wirusy pojawiły się w lesie Massachusetts wysłane w kapsule obcych, ale mogły latać z kosmosu – z meteorytami, kometami lub po prostu z kosmicznym pyłem.

„Viruses at Large in the Universe” to tytuł artykułu, który dziwnym zbiegiem okoliczności został opublikowany w czasopiśmie Astrobiology przez astrobiologów ze Stanów Zjednoczonych i Japonii w 2018 roku.

Naukowcy z Berlina Aaron, Mochizuki Tomohiro i ich lider Stedman Kenneth dowodzą w swoim artykule: „infekcja” obejmuje przestrzeń międzygwiezdną, egzoplanety i oczywiście planety Układu Słonecznego. A życie pozaziemskie jest reprezentowane przede wszystkim przez wirusy, a nie przez bakterie, na poszukiwaniach których skupili się koledzy z NASA.

Wirusy są w stanie tolerować kosmiczne zimno, twarde promieniowanie zjonizowane, większość nie umiera w próżni, a niektóre nie giną nawet po ugotowaniu w stężonym kwasie siarkowym.

Kosmiczna infekcja bez ziemskich odpowiedników: Obce wirusy odkryte na Ziemi, a naukowcy nie mogą zrozumieć ich struktury i celu 3
Naukowcy byli zszokowani różnorodnością kształtów znalezionych „obcych”. Zdjęcie: © biorxiv.org

Wcale nie jest wykluczone, że wszystkie wirusy zostały sprowadzone z innych układów słonecznych i po prostu zapuściły korzenie na Ziemi. Massachusetts jest prawdopodobnym przykładem takiego prawdopodobnie niedawnego nadejścia.

Kenneth Steadman i jego współpracownicy uważają, że nadszedł czas na opracowanie metod, które pozwoliłyby wykryć wirusy w próbkach pobranych z innych planet. Według naukowców warto byłoby wyposażyć sondy badawcze w mikroskopy elektronowe.

Czy COVID-19 został dla nas zorganizowany przez kosmitów?

O tym, że pandemię koronawirusa zorganizowali kosmici, zapewnił nie jakiś szalony ufolog, ale całkiem poważny brytyjski naukowiec, profesor Chandra Wickramasinghe z Buckingham Center for Astrobiology.

Według profesora koronawirus przyleciał na meteorycie, który eksplodował nad Chinami w październiku 2019 roku.

Udostępnij

WIRUSY 'OBCYCH’ – WYBUCH METEORYTU NAD CHINAMI W 2019 ROKU I POCZĄTEK PANDEMI COVID 19

Globalna Świadomość8 sierpnia 20238 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTAJEMNICZE ZMIANY ŚWIATOWYCH PRZEPISÓW ZDROWOTNYCH – JAK KOD QR ZDECYDUJE O TWOIM ŻYCIUNastępny artykułPROGRAM DEPOPULACJI – TLENEK GRAFENU BĘDZIE

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICA DATY 23 WRZEŚNIA – CO POKAZUJE NAM PREDYKCYJNE PROGRAMOWANIE W HOLLYWOOD ? DLACZEGO ANTARKTYDA JEST TAK WAŻNA DLA ŚWIATOWYCH

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • WIRUSY 'OBCYCH’ – WYBUCH METEORYTU NAD CHINAMI W 2019 ROKU I POCZĄTEK PANDEMI COVID 19
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?