Przekraczając Rubikon

BAAL – KIM JES TEN KTÓREMU SŁUŻĄ WŁADCY TEGO ŚWIATA ?

BAAL – KIM JES TEN KTÓREMU SŁUŻĄ WŁADCY TEGO ŚWIATA ?

Łatwo zauważyć, że w imieniu głównego Wroga Człowieka, Diabła, występuje grecki przedrostek -dia i rdzeń -bal lub -baal. Jest napisane „Dїavolos”, czyli DiaBaal. Na przykład w języku hiszpańskim brzmi to jak Diablo, chociaż przedrostek jest niewątpliwie grecki.

Wszystkie znaczące słowa, słowa nauki i religii wywodzą się z języka greckiego, języka urzędowego Cesarstwa Rzymskiego, i to w nim należy szukać odpowiedzi.

Nawiasem mówiąc, po grecku Diabeł to διάβολος. Historycy uważają, że słowo Baal prawdopodobnie oznaczało po prostu Boga, z języków semickich (arabski, syryjski) słowo to tłumaczone jest jako pan, właściciel, pan.

„I wyciągnę rękę na Judę i na wszystkich mieszkańców Jerozolimy, i wytępię z tego miejsca resztki Baala, imienia kapłanów, z kapłanami”. Zofia. 1:4

Przykładowo na pustyni syryjskiej znajdują się ruiny Baalbek, gdzie znajduje się rdzeń Baal i arabskie słowo Bek – oznaczające także mistrza, co razem tłumaczy się jako Wielki Pan, inna grecka nazwa tego miejsca to Heliopolis i nie na próżno – to jedno z najsuchszych miejsc na Ziemi. Nawiasem mówiąc, bóg słońca Elagabal ma również rdzeń Baal lub Bael. Istnieją twierdzenia, że ​​jest to świątynia Jowisza, choć świątynia Jowisza miałaby zostać umieszczona w stolicy imperium, a nie na samym skraju pustyni.

Muzułmanie wierzą, że jest to pałac Salomona, zbudowany przez demony i osiem kolumn tego kompleksu wysłano na budowę Hagia Sophia w Konstantynopolu. Ci, którzy zbudowali Baalbek, wcale nie są tymi, którzy tam później mieszkali, ci, którzy żyli później, nie byli w stanie go nawet utrzymać – ciągle przechodził z rąk do rąk. I nawet w 2006 roku, kiedy armia izraelska zaatakowała terytorium Libanu, Baalbek ucierpiał dość znacząco.

Słowo Baal po raz pierwszy pojawia się w Septuagincie, w greckim Starym Testamencie . Na przykład w Księdze Sędziów inni bogowie nazywani są Baalami. Ale najprawdopodobniej wszyscy Baalowie to jeden bóg o różnych imionach Baal-Khaddat Baal-Tsafon, Baal-Shanet, Baal-Hammon. Baal to jakiś inny bóg, rywal Jahwe, któremu Izraelici zaczęli oddawać cześć.

W Goetii znajduje się wzmianka o demonie Baelu jako o głównym królu 72 demonów Salomona. Jest królem wschodu (co jest zgodne z kultem semickim i świątynią na Wschodzie) i rządzi 66 legionami duchów. Uważa się, że był on starym panem piekła, aż do przybycia Lucyfera.

Również demon Belzebub to dosłownie Baal – Zevuv, władca much. W Grimuarach Honoriusza i Kluczach Salomona odpowiada za niewidzialność i popularność.

W ramach teorii spiskowej można wskazać, że Góra Athos Północy, Klasztor Walaam (przyczółek Rosji na ziemiach Finów) wcale nie pochodzi z fińskiego valomo (wysokiego miejsca), ale od biblijnego imienia Balaam (posiadający wiedzę o Najświętszym Imieniu Boga), które przekształciło się w Barlaama, który walczył z Izraelczykami, a jego imię prawdopodobnie jest spokrewnione z Baalem. Oto proroctwo Balaama o Jezusie:

„Widzę Go, ale jeszcze nie teraz; Widzę Go, ale nie blisko. Wschodzi gwiazda od Jakuba i podnosi się berło od Izraela, i powala książąt Moabu, i miażdży wszystkich synów Seta” – Liczb. 24:17

Przedrostek Dia

Przedrostek -DIA jest dość złożony i wskazuje czas trwania lub proces, np. Słowo diagnostyka – gdzie gnoza (wiedza), a przedrostek dia – wiedza. Lub w słowie dialog, gdzie rdzeniem jest logos (słowo) i z przedrostkiem dia – rozmowa. Dio to także cyfra 2 w języku greckim lub druga cyfra.

Średnica, diaspora, spór, przepona, dialektyka – jest wiele słów z tym greckim przedrostkiem, który ma przeciwne znaczenie, inny. W słowach średnica i diameros (meros jest częścią) występuje również znaczenie „dzielić”. Ale na przykład przekątna (gonia to kąt) to nie tylko przeciwny kąt, ale sama linia, czas trwania, proces przeciągany z jednego kąta na drugi.

Zatem Dia Baal, czyli Diabeł, to nie tylko kolejny mistrz, ale także wypełnienie woli mistrza, a nawet oddzielenie od niego! Widzisz, jak interesujący, wiele powiązanych ze sobą znaczeń, ma ten pomysł?

Oznacza to, że Diabeł jest kolejnym oddzielnym lub oddzielonym, oddzielonym Bogiem, spełniającym wolę Pana. W jego nazwie zawarta jest cała jego istota. Język grecki zawsze zachowuje istotę słowa, jego rdzeń i historię, niesamowitą i zaskakującą fakr.

Synowie Izraela, pomimo wszystkich instrukcji, uparcie zaczynają raz po raz służyć Baalowi i jego twarzom Baalverifowi lub Baalphegorowi. Demon ten przyciąga nawet potomków Mądrego Salomona. 

3 Królów 16:32 „I zbudował Baalowi ołtarz w świątyni Baala, którą zbudował w Samarii.” 

Szczerze mówiąc, ten upór jest zdumiewający, jak można budować świątynie dla demonów, skoro sam Bóg rozmawiał z waszymi ojcami? Widocznie nie na próżno Jezus przyszedł do nich, aby uzdrawiać zagubionych i chorych. Ale błądzący ukrzyżowali Go.

W tym miejscu należy jednak wyjaśnić, że dla ówczesnego ludu Baal był na tym samym poziomie co Bóg i miał 450 proroków. Wcześniej samo imię Baal było używane jako imię Boga, czyli Jahwe. Eliasz wezwał lud, aby wybrał i zdecydował, który z nich jest Bogiem: Pan czy Baal.

Na koniec musimy wskazać pokrewieństwo słów Baal, El, Elohim, Allah. To jest Al, El, El, Il – boski korzeń we wszystkich kulturach i religiach. Ten katalog główny jest zaszyfrowany takimi słowami jak Izrael lub JabraIl. Dlatego dla starożytnych nie było jasne, kto jest prawdziwym bogiem JHWH, czy BAAL. A jeśli Baal jest Panem Bogiem, to okazuje się, że Jahwe lub Jehowa to Dia Baal, Diabeł? 

Zatem jeśli Dia Baal jest czymś złym, to Baal jest oczywiście dobry? W mitologii to Baal walczy z Lewiatanem, Krzywym Wężem.

Jeśli Diabeł jest zły, to czy Baal jest dobry i odwrotnie? Obaj są źli i musisz wybrać między nimi. Biblia bezpośrednio stwierdza, że ​​jeśli będziesz służyć Baalowi, rozgniewasz Pana Izraela. Wydają się być na tym samym poziomie, jak równe demony. A jeśli słudzy Baala nie wytępili sług Jahwe, to ten właśnie to zrobił:

Urzędnicy królewscy „zniszczyli święty kamień Baala i zburzyli świątynię Baala, i do dziś ludzie używają jej jako latryny”. (2 Królów 10:27)

Osobno należy zauważyć, że miejsca kultu Baala w Biblii bardzo przypominają niektóre świątynie przedchrześcijańskie: prawie zawsze jest to las dębowy, ołtarz, zwykle wizerunek byka lub cielęcia. A byk był wśród różnych pogan – typowa ofiara. W pobliżu miejsca kultu zawsze rośnie święte drzewo, które wycinają słudzy Jahwe.

„I porzucili wszystkie przykazania Pana, Boga swego, i sporządzili sobie odlane posągi dwóch cielców, i stworzyli las dębowy, i oddawali pokłon całemu zastępowi niebieskiemu, i służyli Baalowi.”

Nawiasem mówiąc, kult Baala, którego naukowcy tak naprawdę nie odkryli i nie zbadali, oznaczał palenie zmarłych na wysokościach. Co znowu odsyła nas do niektórych pogańskich obrzędów. 

Opuścił Pana i zaczął służyć Baalowi: Kto jest Królem Dwóch Rogów i jaki jest związek z Diabłem?  2

W Księdze proroka Jeremiasza wspomniany jest rytuał przejścia przez ogień:

„Zbudowali wyżyny Baala, aby palić swoje dzieci w ogniu jako ofiary dla Baala — coś, czego nie nakazałem ani nie wspomniałem, ani nie przyszło mi to do głowy”.

Istnieje mit o tym, jak szlachta Kartaginy poświęciła około dwustu dzieci, próbując zwrócić łaskę boga. Potem miasto było oblężone i lud zdecydował, że Baal nie będzie już ich chronił.

W 1921 r. odnaleziono urny ze szczątkami zwierząt ofiarnych i niemowląt. Jednak już w 2010 roku badacze doszli do wniosku, że składano w ofierze dzieci urodzone martwo, czyli te, które zmarły wkrótce po urodzeniu.

Biblia wspomina o Baalu ​​setki razy, zawsze w negatywny sposób:

„Jer. 7:9 Jak! kradniecie, zabijacie i cudzołożycie, przysięgacie kłamstwa i kadzicie Baalowi?” 

Oto podobny fragment Koranu:

„Czy wezwiesz Baala i opuścisz najlepszych ze stwórców? – (125) Allah, twój Pan i Pan twoich przodków?”

Ale jeśli Baal jest taki zły, to kim jest drugi Baal, Dia Baal?

Udostępnij

BAAL – KIM JES TEN KTÓREMU SŁUŻĄ WŁADCY TEGO ŚWIATA ?

Globalna Świadomość31 sierpnia 202331 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułKRÓL KAROL – ”15-MINUTOWE MIASTA ZOSTANĄ WPROWADZONE W STYLU WOJSKOWYM”Następny artykułCOŚ SIĘ ZBLIŻA – NOWE ”ĆWICZENIA PANDEMINCZE” 'CLYDE -X’

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DLACZEGO KRÓLOWIE BYLI ”WIELCY” – LISTA PRZEDRESETOWYCH WŁADCÓW ŚWIATA ŻYJĄCYCH PO 200 LAT ! CZY POŁOWA LUDZI NA ZIEMI NOSI

Ostatnie wpisy

”TURBO RAK” ATAKUJE MŁODYCH LUDZI – CO JEST PRZYCZYNĄ? SZOK ! – RZĄD ŚWIATOWY PODPISAŁ TRAKTAT O RACJONOWANIU ŻYWNOŚCI I

Kategorie

AGENDA 2030 (184) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • BAAL – KIM JES TEN KTÓREMU SŁUŻĄ WŁADCY TEGO ŚWIATA ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?