Otwórz oczy

ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE – ”JEŚLI CHCESZ UCZESTNICZYĆ W SPOŁECZEŃSTWIE WSZCZEPIMY CI CYFROWĄ WALUTĘ POD SKÓRĘ”

ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE – ”JEŚLI CHCESZ UCZESTNICZYĆ W SPOŁECZEŃSTWIE WSZCZEPIMY CI CYFROWĄ WALUTĘ POD SKÓRĘ”

Światowe Forum Ekonomiczne stwierdziło, że wszyscy obywatele powinni zostać wyposażeni w chip CBDC [Cyfrowa waluta Banku Centralnego lub (Cryptomony de B anque C entrale ( CDBC )  w najbliższej przyszłości , aby móc uczestniczyć w pełni społeczeństwu i wykonywania podstawowych zadań, takich jak kupowanie żywności i wody.

Według profesora Richarda Wernera w niedalekiej przyszłości obywatele „będą musieli korzystać z najnowszych technologii”, takich jak „implant chipowy CBDC”, aby uzyskać dostęp do swoich kont bankowych.

Profesor Richard A. Werner jest ekonomistą i profesorem bankowości i finansów. Jest znany jako zwolennik nowej pokryzysowej polityki pieniężnej, którą nazwał „luzowaniem ilościowym” („QE”), a którą zaproponował w Japonii w 1995 r. jako główny ekonomista brytyjskiego banku inwestycyjnego. Pracował również jako badacz na Uniwersytecie Oksfordzkim, w Banku Japonii, Japońskim Banku Rozwoju i Azjatyckim Banku Rozwoju. Jest zaangażowany we wspieranie tworzenia niedochodowych banków społecznościowych poprzez inicjatywę o nazwie Local First CIC .

Expose-news.com donosi: Istnieją dwa aspekty polityki pieniężnej luzowania ilościowego zaproponowanej przez profesora Wernera: QE1 i QE2. Luzowanie ilościowe 1 polega na interwencji banku centralnego i zakupie zagrożonych aktywów systemu bankowego. Bank centralny kupuje aktywa zagrożone po ich wartości nominalnej i problem jest rozwiązany, banki mają solidny bilans. Nie wystarczy to jednak, by zachęcić banki do zwiększenia akcji kredytowej.

Profesor Werner zaproponował zatem QE2, który pozwala bankowi centralnemu zmusić banki do stworzenia większej ilości pieniędzy i wstrzyknięcia ich do gospodarki. W tym celu banki centralne kupują aktywa, takie jak nieruchomości, od sektorów pozabankowych. Pieniądze, które sektory pozabankowe otrzymują ze sprzedaży nieruchomości, są następnie deponowane na rachunku bankowym sprzedawcy. Kiedy gospodarka znajduje się w uścisku deflacji, „w ten sposób banki centralne mogą wstrzykiwać pieniądze bezpośrednio do gospodarki”, wyjaśnił profesor Werner.

Japonia zastosowała QE1 w latach 80-tych, ale następnie Stany Zjednoczone zakazały jej stosowania QE2. A potem, niespodziewanie i w niewłaściwym czasie, QE2 zostało przyjęte przez amerykańską Rezerwę Federalną i inne banki centralne w marcu 2020 roku. Intencją przyjęcia QE2 w tym czasie było wywołanie wysokiej inflacji. Dlaczego? Aby przenieść gospodarki do systemu CBDC

„Jest to waluta warunkowa oparta na uzyskaniu licencji. Jeśli jesteś krytyczny wobec polityki rządu lub banków centralnych, może to być trudne. Albo jeśli odważysz się wyjść poza 15-minutową strefę miejską, może się okazać, że: „Och, mój CBDC nie działa”. Oczywiście są to rzeczy, które widzieliśmy już w Chinach. Istnieje wiele filmów, w których ktoś próbuje użyć CBDC do zakupu biletu i nie działa, ponieważ jego ocena kredytowa jest niska. 

I w rzeczywistości nie ma prawdziwego prawa do odwołania. Ponieważ tak niewielu ludzi kontroluje tak wielu, kontrolerzy będą używać komputerów i algorytmów, aby system działał. Jeśli odwołasz się od blokady CBDC, będziesz miał do czynienia ze zautomatyzowanymi odpowiedziami.

Profesor Werner wyjaśnił, że centralni planiści, jak ich nazywa, organizują inflację, aby ukryć zmiany w systemach bankowych. Na przykład w latach 70. wysoka inflacja została zaaranżowana w celu ukrycia przejścia z dolara amerykańskiego opartego na złocie na petrodolara. A wysoka inflacja, którą widzieliśmy w latach 2021/2022, została zaaranżowana w celu ukrycia przejścia z petrodolarów na CBDC. W marcu 2020 r.

Rezerwa Federalna i inne kluczowe banki centralne przyjęły QE2, zalecenie deflacji lub kurczenia się gospodarki. W marcu 2020 r. gospodarki nie kurczyły się, ale Rezerwa Federalna przyjęła QE2 i kupiła aktywa od podmiotów niebędących bankami, zmuszając banki do kreowania kredytu. Było jasne, że spowoduje to inflację. To nie był błąd w ocenie, to było zamierzone, wyjaśnił profesor Werner. To bardzo specyficzna polityka, która jest bardzo rzadko realizowana.

Dowodem na to, że było to celowe działanie, powiedział profesor Werner, jest to, że:
Tuż przed kryzysem w sierpniu 2019 r. w Jackson Hole odbyła się coroczna konferencja bankierów centralnych, ale zaproszono na nią BlackRock, dużego zarządzającego aktywami… i BlackRock złożył propozycję, powiedzieli „będzie kolejny kryzys… ale tym razem powinniśmy stworzyć inflację”. Nigdy nie wyjaśnili dlaczego, po prostu powiedzieli, że powinniśmy stworzyć inflację… i oto jak to zrobimy, a oni zacytowali moją propozycję, oczywiście nie wymieniając mojego nazwiska”.

„Jest jeszcze jeden czynnik” – powiedział profesor Werner:„Rezerwa Federalna zatrudniła Blackrock w marcu 2020 r. do zakupu aktywów… Luzowanie ilościowe było przeznaczone do sytuacji deflacyjnej, ale sposób, w jaki go używali, miał na celu wywołanie inflacji, nie było co do tego wątpliwości. I oni o tym wiedzieli, bo nawet to powiedzieli”.

„Więc ta [obecna] inflacja została celowo stworzona przez banki centralne, przez centralnych planistów. Jak zamierzamy ich za to ukarać? Dajmy im więcej władzy, dajmy im bezprecedensową władzę nad wszystkim, nad życiem na ziemi poprzez cyfrowe waluty banków centralnych”. „Myślę, że prawdziwym powodem, dla którego chcieli tej inflacji, jest zasadniczo ukrycie rozpadu petrodolara i przejście do nowego systemu opartego na CBDC”.

Na razie mówi się o korzystaniu z CBDC za pośrednictwem aplikacji na telefon. „Tak, to wstępna faza. Ale to, co było już gotowe około 2015 roku, jest ostatecznym celem – czego naprawdę chcą, najwyraźniej, powiedział mi jeden z bankierów centralnych – aby CBDC było jak małe ziarnko ryżu, które chcą włożyć pod skórę, co moim zdaniem jest naruszeniem godności człowieka. I zdają sobie sprawę, że istnieje przeszkoda do przeskoczenia, aby ludzie to zaakceptowali” – powiedział profesor Werner.

Wykorzystują więc kryzysy, zakłócenia i bezrobocie, aby wprowadzić powszechny dochód podstawowy, aby skłonić społeczeństwo do zaakceptowania chipa CBDC wszczepionego pod skórę.

„Co miesiąc będziesz otrzymywać 2000 euro na swoje konto. Ale oczywiście, aby to działało skutecznie, powiedzą: „Musimy korzystać z najnowszej technologii, więc potrzebujesz implantu chipowego CBDC”.

Udostępnij

ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE – ”JEŚLI CHCESZ UCZESTNICZYĆ W SPOŁECZEŃSTWIE WSZCZEPIMY CI CYFROWĄ WALUTĘ POD SKÓRĘ”

Globalna Świadomość4 września 20234 września 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułHAKERZY WYKRADLI DANE Z NAJWIĘKSZEGO TELESKOPU NA ŚWIECIE – CO UJAWNILI ?Następny artykułJAK ZABIORĄ ŚWIATU PIENIĄDZE – SYSTEM KREDYTU

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

YALE SCHOOL OF ENGINEERING – NAUKOWCY OPRACOWUJĄ ”UNOSZĄCE SIE W POWIETRZU PREPARATY mRNA” CISZA PRZED BURZĄ – CO ZDARZY SIĘ

Ostatnie wpisy

YALE SCHOOL OF ENGINEERING – NAUKOWCY OPRACOWUJĄ ”UNOSZĄCE SIE W POWIETRZU PREPARATY mRNA” CISZA PRZED BURZĄ – CO ZDARZY SIĘ

Kategorie

AGENDA 2030 (185) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (7) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE – ”JEŚLI CHCESZ UCZESTNICZYĆ W SPOŁECZEŃSTWIE WSZCZEPIMY CI CYFROWĄ WALUTĘ POD SKÓRĘ”
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?