PUTIN – ”POSIADAMY BROŃ OPARTĄ NA NOWYCH ZASADACH FIZYCZNYCH”
15 września 2023SURA I HAARP – GDZIE NA ŚWIECIE ZNAJDUJĄ SIĘ ELEMENTY DO STEROWANIA POGODĄ ?
16 września 2023Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ostrzegła, że osoby, które odmówią zaakceptowania nowego programu identyfikacji cyfrowej WEF, zostaną wykluczone z uczestnictwa w społeczeństwie.
Podczas wystąpienia na sesji szczytu G20 zatytułowanej „Jedna przyszłość” Von der Leyen oświadczyła , że nasza zbiorowa przyszłość będzie cyfrowa, zarządzana przez organizacje globalistyczne, takie jak WEF.
Summit.news donosi: Von der Leyen, pełniąc funkcję przewodniczącej Komisji Europejskiej, w swoim przemówieniu poruszyła kwestię sztucznej inteligencji i krajobrazu cyfrowego. Zdawała sobie sprawę z potencjalnych niebezpieczeństw i ogromnych możliwości związanych z postępem technologii sztucznej inteligencji i podkreśliła znaczenie ukierunkowania takiej technologii wybuchowej.
„Dzisiaj chcę się skupić na sztucznej inteligencji i infrastrukturze cyfrowej. Jak już wspomniano, sztuczna inteligencja niesie ze sobą ryzyko, ale oferuje także ogromne możliwości. Kluczowym pytaniem jest, jak wykorzystać szybko zmieniającą się technologię.
„W UE w 2020 r. przedstawiliśmy pierwszą w historii ustawę o sztucznej inteligencji. Chcemy ułatwiać innowacje, budując zaufanie. Ale potrzebujemy więcej. To, co świat zrobi teraz, ukształtuje naszą przyszłość. Wierzę, że Europa – i jej partnerzy – powinni opracować nowe globalne ramy dotyczące zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją” – stwierdziła von der Leyen.
Von der Leyen pochwaliła podjętą w 2020 r. decyzję Unii Europejskiej o wprowadzeniu pierwszych ram prawnych dotyczących sztucznej inteligencji, co stanowi krok podjęty z myślą o wspieraniu innowacji przy jednoczesnym zaufaniu. Jednak upierała się, że to nie wystarczy. Zasugerowała międzynarodowe przyjęcie mechanizmu radzenia sobie z ryzykiem związanym ze sztuczną inteligencją.
Szefowa UE podkreśliła również, że pod nadzorem Organizacji Narodów Zjednoczonych należy stworzyć akceptowane na całym świecie standardy, na wzór Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. Jej zdaniem ludzkość odniosłaby korzyści, gdyby organ międzynarodowy mógł wyjaśnić ryzyko i korzyści związane ze sztuczną inteligencją, podobnie jak IPCC ds. problemów klimatycznych.
Jednocześnie von der Leyen opowiadała się za koncepcją cyfrowej infrastruktury publicznej na wzór systemu paszportów koronawirusowych – systemu opracowanego przez UE w odpowiedzi na sagę Covida. Światowa Organizacja Zdrowia przyjęła go z otwartymi ramionami jako światowy standard zwalczania zagrożeń dla zdrowia.
„Wielu z Was zna cyfrowy certyfikat COVID-19. UE opracowała to dla siebie. Model okazał się na tyle funkcjonalny i wzbudził takie zaufanie, że 51 krajów na 4 kontynentach przyjęło go bezpłatnie. Dziś WHO używa go jako światowego standardu ułatwiającego mobilność w czasach zagrożeń dla zdrowia” – kontynuowała von der Leyen.
Niepokojące jest to, że von der Leyen pochwaliła wysiłki UE na rzecz ogólnoeuropejskiej aplikacji służącej do identyfikacji cyfrowej, zdolnej do przechowywania danych osobowych obywateli, w tym danych kart kredytowych, praw jazdy i paszportów.
Wydarzenia te stanowią sygnał alarmowy dla osób i narodów ceniących wolność słowa i prywatność.