AGENDA 2030

NEO BIG BROTHER – SŁÓŻBY ELIT MOGĄ JUŻ WIDZIEĆ CO ROBISZ W DOMU DZIĘKI WI-FI

NEO BIG BROTHER – SŁÓŻBY ELIT MOGĄ JUŻ WIDZIEĆ CO ROBISZ W DOMU DZIĘKI WI-FI

To powinno sprawić, że Twoje włosy staną dęba! Twój router Wi-Fi i wszystkie inteligentne urządzenia (w tym inteligentny licznik) tworzą w Twoim domu gęstą sieć promieniowania elektromagnetycznego, która pozwala widzieć wszystko i wszystkich. Skaner używany przez osobę spoza domu może przejrzeć ściany, wykryć ludzi w domu, zobaczyć wszystkie twoje przedmioty itp. Technokraci wymyślają bez sumienia, etyki i moralności.

Zespół z Carnegie Mellon University i University of Waterloo „zbudował urządzenie, korzystając z gotowego drona i łatwo dostępnego sprzętu o wartości 20 dolarów”. ⁃ Redaktor TN

Kiedy policja podejrzewała, że Danny Kyllo z Oregonu uprawia konopie indyjskie w swoim domu, użyła urządzenia termowizyjnego, aby przeskanować dom. Znaleźli torby w domu i udało im się uzyskać nakaz przeszukania i aresztować Kyllo.

Na szczęście Sąd Najwyższy orzekł niewielką większością 5 do 4 głosów, że skanowanie bez nakazu stanowi naruszenie Czwartej Poprawki i dlatego jest nielegalne. Małe zwycięstwo prywatności, ale rząd wkrótce będzie miał dostęp do znacznie bardziej kontrowersyjnych i ryzykownych możliwości nadzoru w Twoim domu.
W przeciwieństwie do kamery termowizyjnej, to urządzenie jest już w Twoim domu – i tam je instalujesz.

Jak to działa

Sieć WLAN wykorzystuje fale elektromagnetyczne z zakresu 2,4 i 5 GHz. Jest takie samo jak światło, które widzisz, z tą różnicą, że może przenikać przez ściany ze względu na znacznie większą długość fali. Podobnie jak światło (i echolokacja), fale te odbijają się od różnych powierzchni i po odpowiedniej rekonstrukcji mogą zostać wykorzystane do stworzenia obrazu.

Rozwój tej technologii datuje się co najmniej od lipca 2005 r., kiedy to badacze na sympozjum IEEE oświadczyli, że opracowali ultraszerokopasmowy system radarowy z krótkim impulsem o wysokiej rozdzielczości i częstotliwości około 10 GHz. Aplikacje były wyraźnie przeznaczone do celów wojskowych i policyjnych i miały zapewniać „zwiększoną świadomość sytuacyjną”.

Kilka lat później, w 2008 roku, badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara opracowali wstępne podejście do obrazowania przez Wi-Fi, które zaprezentowali na konferencji IEEE ACC 2009, a rok później wykazali wykonalność tego podejścia.

Wyścig się rozpoczął

Inni badacze dostrzegli potencjał tej nowej technologii nadzoru i zabrali się do pracy. Postęp był początkowo powolny, ale w 2017 roku dwóch badaczy w Niemczech wykazało możliwość obrazowania WiFi przy użyciu technik z dziedziny holografii. Philipp Holl, student studiów licencjackich i główny autor badania, który współpracował z Friedemannem Reinhardem z Politechniki w Monachium nad opracowaniem nowej metody, wyjaśnia: „W ciągu ostatnich dwóch lat nastąpił gwałtowny rozwój metod obrazowania pasywnych sieci Wi-Fi .

W tamtych czasach technologia mogła rozpoznawać jedynie szorstkie kształty obiektów. „Jeśli na stole stoi filiżanka kawy, możesz zobaczyć, że coś w niej jest, ale nie widzisz jej kształtu” – mówi Holl, „ale możesz zobaczyć kształt osoby lub psa na sofie. Właściwie wszystko, co jest większe niż cztery centymetry.

Zaczyna się kontrowersja

W 2018 roku zespół UC Santa Barbara opublikował artykuł zatytułowany „Co z twoją Alexą?”, w którym zbadał potencjalne zagrożenia związane z tą nową technologią. Zbadali kwestię kontrowersyjnego wykrywania Wi-Fi i zagrożeń dla prywatności związanych z rozprzestrzenianiem się urządzeń bezprzewodowych, które mogą śledzić Twoją dokładną lokalizację fizyczną, ruchy i inne cechy fizjologiczne.

Na szczęście istnieją również pewne środki zaradcze umożliwiające zwalczanie takich ataków, mające na celu zmniejszenie ilości i jakości sygnałów Wi-Fi przechwytywanych przez atakującego, takie jak: B. Geo-ogrodzenie i ograniczanie szybkości. Metody te nie są jednak tak skuteczne na urządzeniach IoT ze względu na częstotliwość transmisji.

Przełom

Do tego momentu konieczne było stosowanie wyższych częstotliwości niż komercyjne WiFi (2,4 i 5 GHz), aby uzyskać odpowiednią rozdzielczość obrazu. Zmieniło się to w lutym 2019 r., kiedy zespół z Michigan State University opublikował w czasopiśmie IEEE Access artykuł, w którym opisał, w jaki sposób udało im się wykorzystać sygnały o częstotliwości 5,5 GHz (odpowiednik protokołu WiFi 802.11n/ac) do stworzenia sieci bezprzewodowej. obraz 2D dwóch odblaskowych kul i odblaskowego celu w kształcie litery X i doszedł do wniosku, że „możliwe są obrazy w pełnym 2D” poprzez przechwytywanie sygnałów Wi-Fi występujących w typowych środowiskach.

Dodaj sztuczną inteligencję i korzystaj z 3D

Na konferencji MobiCom 2020 naukowcy z Uniwersytetu w Buffalo zaprezentowali technologię WiPose, reklamowaną jako „pierwszy trójwymiarowy system pozycjonowania człowieka wykorzystujący komercyjne urządzenia Wi-Fi”. System wykorzystuje omówioną wcześniej technologię obrazowania 2D do tworzenia trójwymiarowego awatara schwytanych osób.

System wykorzystuje model głębokiego uczenia się, który uwzględnia wcześniejszą wiedzę o ludzkim szkielecie w procesie konstruowania modelu 3D.


W 2019 roku były pracownik DARPA, Ray Liu, wprowadził na rynek swój pierwszy komercyjny produkt: domenę wykrywania Wi-Fi. Mając na celu „uczynienie świata bezpieczniejszym, zdrowszym i mądrzejszym”, odłożono na bok pierwotne zastosowania wojskowe i policyjne wspomniane podczas wprowadzania tej technologii w 2005 roku. Firma twierdzi, że technologia jest tak precyzyjna, że może wykryć Twój oddech przy użyciu wyłącznie standardowych sygnałów Wi-Fi.

Na blogu firmowym z 2021 r. Liu omawia rozwój IEEE 802.11bf, nowego protokołu Wi-Fi, którego celem jest standaryzacja obrazowania Wi-Fi na różnych urządzeniach i ułatwienie firmom takim jak jego korzystanie z kompatybilnych sieci bezprzewodowych. Liu został wybrany na prezydenta IEEE na rok 2022, a prace nad nowym standardem trwają do dziś.

Dalsze udoskonalenia wprowadzono w samej technologii obrazowania. Pod koniec 2021 r. do IEEE przesłano kolejny artykuł wyjaśniający, w jaki sposób naukowcom udało się uzyskać obrazy o wysokiej rozdzielczości przy użyciu komercyjnych sygnałów WiFi przy użyciu kształtowania wiązki w oparciu o protokół 802.11n/ac.

Gotowy do produkcji seryjnej

Idealny system obrazowania Wi-Fi mógłby zostać zaprezentowany światu w grudniu 2022 r., kiedy naukowcy z Carnegie Mellon University połączą najnowszą technologię wykrywania Wi-Fi z silnikiem szacowania kształtu człowieka o nazwie Compound Density Pose.

(lewa kolumna) DensePose oparta na obrazie (prawa kolumna) DensePose oparta na Wi-Fi

DensePose to technologia opracowana przez Meta/Facebook od 2018 roku, która jest bardzo podobna do omawianego wcześniej systemu WiPose i ma na celu „mapowanie wszystkich ludzkich pikseli obrazu RGB na trójwymiarową powierzchnię ludzkiego ciała”.

Naukowcy zmodyfikowali DensePose tak, aby nie przechwytywał obrazu RGB, ale był kompatybilny z obrazami generowanymi przez najnowsze technologie czujników Wi-Fi. Powstały system „może wykryć postawę ludzi w pomieszczeniu wyłącznie na podstawie sygnałów Wi-Fi przepływających przez otoczenie”.

Nowe oczy Wielkiego Brata

Znaczące jest, jak znaczenie tej technologii przesunęło się z zastosowań wojskowych i policyjnych na zapewnianie ludziom bezpieczeństwa we własnych domach. Prawdziwymi beneficjentami są oczywiście organy ścigania, wojsko i agencje wywiadowcze. Żyjemy już w obliczu masowej inwigilacji cyfrowej i jeśli uważasz, że nie jest to częścią ich planów monitorowania wszystkiego, co robisz, to nie zwracałeś uwagi.

Oprócz instalowania kamer bezpieczeństwa w każdym pomieszczeniu mieszkalnym, technologia ta oferuje kompleksowy i wysoce dyskretny sposób monitorowania każdego pomieszczenia w domu i miejscu pracy.

W rzeczywistości może to stać się normą. Prawie jedna trzecia pokolenia Z popiera instalację rządowych kamer monitorujących w swoich domach, a ta mniej inwazyjna metoda mogłaby znaleźć jeszcze większe poparcie wśród mas poddanych praniu mózgu. Będziesz mógł dokładnie wiedzieć, gdzie jesteś w domu i co robisz, od siedzenia w toalecie po uprawianie miłości.

Widzieliśmy, jak łatwo agencje wywiadowcze mogą uzyskać nakazy tajnych przeszukań w celu monitorowania osób będących przedmiotem szczególnego zainteresowania. Widzieliśmy również, jak łatwo ktoś może stać się celem inwigilacji.

Możliwe, że pewnego dnia odkryjesz, że Twój router Wi-Fi i punkty dostępowe wysyłają obrazy do agencji tajnych, którym nie podobają się Twoje posty w mediach społecznościowych, podczas gdy uzbrojeni gangsterzy czekają na idealny moment na kolejny nalot.

Udostępnij

NEO BIG BROTHER – SŁÓŻBY ELIT MOGĄ JUŻ WIDZIEĆ CO ROBISZ W DOMU DZIĘKI WI-FI

Globalna Świadomość23 września 202323 września 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułZAGADAKA WODY – SNOWDEN UJAWNIA PRAWDĘ O ”WIZYTACH OBCYCH”Następny artykułKRÓLOWA ŚWIATOWYCH SATANISTEK AMBASADOREM U-KRAINY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

CZY ICH PLAN POLEGŁ – CZEMU ELITY CHCIAŁY NAS KARMIC ROBAKAMI ? CO MOŻEMY ZROBIĆ GDY NADEJDZIE ”NOWA PANDEMIA” ?

Ostatnie wpisy

”LECZYŁ RAKA W 5 MINUT” – JAK BIG PHARMA STWORZYŁA PANDEMIĘ NOWOTWOROWĄ JAKI EFEKT NA ŚWIAT MIAŁ OSTATECZNIE ”ŚWIATOWY TEST

Kategorie

AGENDA 2030 (210) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • NEO BIG BROTHER – SŁÓŻBY ELIT MOGĄ JUŻ WIDZIEĆ CO ROBISZ W DOMU DZIĘKI WI-FI
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?