extra-terrestrial

OSIRIS-REX – NASA SPROWADZIŁA ”COŚ” DZIWNEGO NA ZIEMIĘ

OSIRIS-REX – NASA SPROWADZIŁA ”COŚ” DZIWNEGO NA ZIEMIĘ

Zakończyła się siedmioletnia epopeja z dostarczaniem pozaziemskich próbek z kosmosu na naszą planetę.

Sonda NASA o nazwie OSIRIS-REx, wystrzelona siedem lat temu, wysłała na Ziemię kapsułę z próbkami starożytnej gleby z asteroidy Bennu. Naukowcy spodziewają się, że jej badanie może zarówno dostarczyć odpowiedzi na pytania o pochodzenie życia na naszej planecie, jak i wyznaczyć początek podróży w głęboki kosmos. Cóż, Bennu jest również ściśle monitorowany, ponieważ może stanowić potencjalne zagrożenie dla całej ludzkości.

Zakłada się, że asteroida zawiera próbki materii powstałej na długo przed pojawieniem się Ziemi, a prawdopodobnie nawet przed uformowaniem się Układu Słonecznego. Analiza gleby Bennu powinna pomóc naukowcom lepiej zrozumieć rolę asteroid w dostarczaniu związków tworzących życie na naszą planetę.

Dzięki badaniom przeprowadzonym przy użyciu ziemskich i kosmicznych teleskopów ustalono, że Bennu może być bogaty w cząsteczki organiczne, które składają się z łańcuchów węgla połączonych z atomami tlenu, wodoru i innych pierwiastków. Jest to przepis chemiczny, według którego rodzą się wszystkie żywe istoty znane nauce. Naukowcy sugerują, że na wczesnych etapach rozwoju Ziemi zderzyły się z nią komety i asteroidy, dostarczając wodę i związki organiczne. Analiza próbek z Bennu może pomóc im udowodnić tę teorię.

Próbka asteroidy zebrana przez NASA wylądowała na Ziemi, dając naukowcom możliwość dowiedzenia się więcej o początkach Układu Słonecznego i uchwycenia kawałka masywnej kosmicznej skały, która w przyszłości może zderzyć się z naszą planetą.

The sample return capsule was charred due to the extreme temperatures it encountered upon re-entry, but the asteroid sample remained safely sealed inside.
Kapsuła powrotna z próbką została zwęglona z powodu ekstremalnych temperatur napotkanych podczas ponownego wejścia, ale próbka asteroidy pozostała bezpiecznie zamknięta w środku.

Kapsuła desantowa była oczywiście zwęglona, ale mimo to dostarczyła niebezpieczne próbki na powierzchnię planety.

Wkrótce możemy dowiedzieć się, co znajduje się w tych próbkach. Co więcej, NASA chce podzielić się nimi z całym światem. Ale jeśli w próbkach tej meteorytowej substancji znajdują się pozaziemskie wirusy, to pojawi się zupełnie nieznana, nieprzewidywalnie śmiertelna forma życia. Albo nie wirus, ale jakaś kosmiczna pleśń, a raczej jej zarodniki.

Alien Covenant (2017) - Spores Scene

Zespół naukowy zebrał próbki z miejsca lądowania, w tym powietrze, pył i cząsteczki brudu.

Najwyraźniej NASA nadal obawia się skażenia kosmosu w miejscu lądowania.

Teraz byłby czas na wprowadzenie ogólnoświatowej kwarantanny przeciwko Stanom Zjednoczonym, aby maksymalnie chronić resztę populacji planety przed możliwym zagrożeniem ze strony tych próbek.

NASA Sample Return Capsule Research Director Scott Sandford, NASA Astromaterials Curator Frances McCubbin, and University of Arizona OSIRIS-REx Principal Investigator Dante Lauretta (from left) collected air and dirt particles and took images shortly after the capsule landed.
Dyrektor ds. badań nad kapsułą powrotną próbki NASA Scott Sandford, NASA

Kurator ds. astromateriałów Frances McCubbin i główny badacz OSIRIS-REx z Uniwersytetu Arizony Dante Lauretta (od lewej) zebrali cząsteczki powietrza i zanieczyszczeń oraz wykonali zdjęcia wkrótce po wylądowaniu kapsuły.

Specjalny helikopter dostarczył kapsułę z próbką do pomieszczenia laboratoryjnego, niedaleko miejsca lądowania. Aby uniknąć zalania próbek z asteroidy, pomieszczenie, w którym przeprowadzono sekcję, zostało oczyszczone azotem, aby wyprzeć wszystkie ziemskie pierwiastki i mikroorganizmy. Sama kapsuła została szczególnie starannie oczyszczona.

The helicopter delivered the capsule with the sample to a temporary clean room.

Zespół przygotuje pojemnik z próbkami do transportu samolotem C-17 do Johnson Space Center NASA w Houston.

Naukowcy planują zdjąć pokrywę tej kapsuły, która, nawiasem mówiąc, nie jest zbyt wiarygodna z wyglądu, aby zobaczyć próbkę po raz pierwszy we wtorek. I tutaj pojawia się prawdziwe niebezpieczeństwo, jak zarodniki lub mikroby pochodzenia pozaziemskiego będą zachowywać się w próbkach, oczywiście, jeśli tam są. Co, jeśli jest tam tlen i powoduje gwałtowną reakcję reprodukcyjną, a świat pogrąża się w apokalipsie zombie w ciągu kilku godzin?

Zespół ratunkowy oceni również wszystkie nagrania zarejestrowane podczas opadania, aby ustalić, czy spadochron ratunkowy, który został użyty do początkowej stabilizacji kapsuły, został rozłożony na czas. W momencie uwolnienia zespół nie był w stanie zobaczyć dowodów wizualnych. Główny spadochron, odpowiedzialny za spowolnienie kapsuły do bezpiecznej prędkości lądowania, również został rozłożony przedwcześnie.

A member of the recovery team inspected the capsule before it was taken to a temporary clean room at Dugway Proving Ground in Utah.

Naukowcy będą analizować skały i glebę przez następne dwa lata w specjalnym czystym pomieszczeniu w Johnson Space Center. Próbka zostanie również oddzielona i wysłana do laboratoriów na całym świecie, w tym do partnerów misji OSIRIS-REx w Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej i Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych. Około 70% próbek pozostanie nienaruszonych podczas przechowywania, więc przyszłe pokolenia z lepszą technologią będą mogły dowiedzieć się jeszcze więcej niż jest to możliwe teraz.

Zastanawiamy się, czy osoba prywatna może kupić kombinezon ochrony biologicznej na własny użytek?

Jak widzimy na zrzucie ekranu z tajnego laboratorium, wszyscy członkowie zespołu mają na sobie kombinezony ochrony biologicznej.

The seven-year epic with the delivery of extraterrestrial samples from outer space to our planet has ended.-6

Jak myślisz, ile czasu minie, zanim nowa pandemia wybuchnie w laboratorium NASA? I czy wszyscy jesteśmy na nią przygotowani?

Udostępnij

OSIRIS-REX – NASA SPROWADZIŁA ”COŚ” DZIWNEGO NA ZIEMIĘ

Globalna Świadomość27 września 202327 września 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułSCHWAB – 'NOWYM 11 WRZEŚNIA BĘDZIE NISZCZĄCY SYSTEM ŚWIATOWY CYBER ATAK”Następny artykułKOD MATRIXA – FAŁSZYWA ŚWIATOWA AGENDA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

NADEJŚCIE ”POSŁAŃCA” – COŚ DZIWNEGO ZBLIŻA SIE DO NASZEJ ATMOSFERY I ŁAMIE PRAWA FIZYKI PRAWDZIWE BLISKIE SPOTKANIA – CZARNOOKIE DZIECI

Ostatnie wpisy

”LECZYŁ RAKA W 5 MINUT” – JAK BIG PHARMA STWORZYŁA PANDEMIĘ NOWOTWOROWĄ JAKI EFEKT NA ŚWIAT MIAŁ OSTATECZNIE ”ŚWIATOWY TEST

Kategorie

AGENDA 2030 (210) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • OSIRIS-REX – NASA SPROWADZIŁA ”COŚ” DZIWNEGO NA ZIEMIĘ
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?