Świat jest inny

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZEŻENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM.

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZEŻENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM.

„Oni żyją” to film science-fiction z lat osiemdziesiątych, w którego głównymi bohaterami są kosmici, zapaśnik WWF i mnóstwo okularów przeciwsłonecznych. Podczas gdy na pierwszy rzut oka film wydaje się być zbiorem bzdur, „Oni żyją” w rzeczywistości posiada mocne przesłanie o elicie i wykorzystaniu środków masowego przekazu do kontrolowania mas. Czy film opisuje iluminataów? Ten artykuł przedstawia głębsze znaczenie dziwnego, ale fascynującego filmu Johna Carpentera „Oni żyją”.

Oglądanie ”oni żyją” to sprzeczne doświadczenie. Jest to dziwne połączenie otwierających oczy wiadomości z nijaką grą aktorską, potężnym komentarzem społecznym z efektami specjalnymi z filmów klasy B z lat 50. i porywającą satyrą z dziwnymi puentami. 

Film oscyluje między „Wow, to było genialne!” do „Wow, to było banalne!”, trudno właściwie ocenić tą produkcję z kinematograficznego punktu widzenia. Jednak z punktu widzenia „przesłania” „ Oni żyją” to złoto. Na podstawie opowiadania Raya Nelsona ”ósma rano” film jest jedną z tych rzadkich wywrotowych historii, która zmusza widzów do kwestionowania ich świata i otoczenia. Ponieważ pomimo tego, że film opowiada o upiornych kosmitach, przekazuje widzom prawdy, o których wspomina się tylko w filmach głównego nurtu. W rzeczywistości, zagłębiając się w fabułę, można zdać sobie sprawę, że w historii prawdopodobnie jest więcej prawdy niż fikcji… zwłaszcza, gdy ktoś ma „okulary przeciwsłoneczne widzące prawdę”.

Bohaterem filmu, w którego wcielił się zapaśnik WWF Rowdy Roddy Pipper, jest pozornie bezimienny włóczęga. W opowiadaniu i napisach końcowych filmu nazywany jest Nada, co po hiszpańsku oznacza „nic”. Podczas gdy ten bezimienny włóczęga, w pewnym momencie ujawnia ukrytą władzę obcych na świecie. Jak tego dokonał? Prawdą i dużą ilością broni.

Czy obcy w filmie to pomysłowy sposób na portretowanie światowej elity, tych, którzy potajemnie rządzą światem, tych, których nazywamy Iluminatami? Wróćmy do tego kultowego klasyka i zobaczmy, jak opisuje on ukryte rządy elity.

Przesłanie

Od samego początku, gdy Nada spaceruje po Los Angeles ze swoim plecakiem, film wprowadza szczególny nastrój: coś jest nie tak. Podczas gdy Nada wydaje się być typem szczęśliwego faceta, miasto nie jest szczęśliwe i nie jest zbyt łaskawe dla szczęśliwych facetów. Wręcz przeciwnie, w powietrzu czuć nieuchronną zagładę: szaleje bieda, helikoptery latają po mieście, a kaznodzieje uliczni mówią o bezdusznych istotach rządzących światem.

Jad węży jest pod ich ustami. Ich usta są pełne goryczy i przekleństw. A na ich ścieżkach tylko ruina i nędza. A bojaźń Boża nie jest przed ich oczami! Zabrali serca i umysły naszych przywódców. Zrekrutowali bogatych i potężnych i zaślepili nas na prawdę! A nasz ludzki duch jest zepsuty. Dlaczego czcimy chciwość? Bo poza granicami naszego wzroku, karmiąc się nami, siedzącymi na nas od urodzenia do śmierci są naszymi właścicielami. Nasi właściciele – mają nas. Kontrolują nas. To nasi panowie. Obudź się. Oni wszyscy są o tobie, wokół ciebie.

Czy opis ten ma zastosowanie do iluminatów? Tak mi się wydaje.

Gdy śledzimy włóczęgę Nady przez miasto, kamera często skupia się na ludziach wpatrujących się tępo w ekrany telewizorów, bezmyślnie pochłaniając niewyraźne komunikaty, które przekazuje. Wydaje się, że obywatele naprawdę lubią swoje programy telewizyjne…gdy nagle:

Nasze impulsy są przekierowywane. Żyjemy w sztucznie wywołanym stanie świadomości, który przypomina sen. Sprawiedliwość rasowa i prawa człowieka nie istnieją. Stworzyli represyjne społeczeństwo, a my jesteśmy ich nieświadomymi wspólnikami. Ich zamiar rządzenia polega na unicestwieniu świadomości. Zostaliśmy uśpieni w transie. Uczyniły nas obojętnymi na siebie i innych. Skupiamy się tylko na własnym zysku. Proszę zrozumieć. Są bezpieczne, o ile nie zostaną odkryte. To jest ich główna metoda przetrwania. Dbaj o sen, utrzymuj nas w egoizmie, uspokajaj .

Ludzie, którzy oglądają tę piracką transmisję telewizyjną, dostają ogromnego bólu głowy – surowa prawda jest rzeczywiście zbyt wielka, by większość ludzi mogła ją znieść. Jeden z takich widzów przełącza kanał… Podobnie jak dzisiaj, większość ludzi nie chce słyszeć o tego typu rzeczach… chcą po prostu wrócić do bezmyślnego oglądania telewizji.

Nada zdaje sobie sprawę, że uliczny kaznodzieja i mężczyzna z telewizji są połączeni przez lokalny kościół. Kiedy zakrada się do kościoła, odkrywa, że ​​w rzeczywistości jest to siedziba podziemnej organizacji.

Na ścianie wewnątrz kościoła jest napisane „Oni żyją, śpimy”, fraza opisująca fundamentalną różnicę między elitą a masami. Ci u władzy znają prawdę o świecie i posiadają środki oraz moc prawdziwego „życia”. Reszta populacji jest uspokojona, ogłupiała i wmanipulowana w status podobny do zombie, aby mistrzowie mogli nią jak najłatwiej zarządzać. Ignorancja mas oznacza stan niekończącego się snu.

Dowiadujemy się, że zbuntowana organizacja próbuje zwerbować ludzi do obalenia władców. Jednak kilka dni później Nada odkrywa, co dzieje się z tymi, którzy spiskują przeciwko rządzącym.

Helikoptery, buldożery i policja w strojach bojowych dokonują nalotów na to miejsce, niszczą wszystko i brutalnie aresztują członków podziemnej organizacji. Tak elita reaguje na przeciwstawne poglądy.

Po obejrzeniu brutalnego ataku policyjnego Nada zaczyna zdawać sobie sprawę, że coś jest nie tak w Ameryce. Beztroski facet, który wierzył w ciężką pracę i przestrzeganie zasad, zaczyna wierzyć, że coś tu jest nie tak. Zdeterminowany, aby dowiedzieć się więcej, Nada ponownie wchodzi do kościoła i znajduje kilka interesujących rzeczy.

Policja zamalowała „oni żyją, śpimy”. Oczywiście „Oni” nie chcą, aby ta wiadomość była znana. Co ważniejsze, Nada odkrywa pudełko pełne okularów przeciwsłonecznych, które pozwalają mu widzieć świat takim, jakim jest. Dodatkowy bonus: Wyglądają też całkiem fajnie.

Widzenie prawdy

Chociaż okulary przeciwsłoneczne znalezione przez Nadę wydają się bezwartościowe, w rzeczywistości dostarczają mu największego daru ze wszystkich: Prawdy. Kiedy Nada po raz pierwszy zakłada okulary przeciwsłoneczne, przeżycie jest szokujące.

Kiedy ma założone okulary przeciwsłoneczne, Nada patrzy przez dym i lustra wyświetlane przez reklamy i środki masowego przekazu. Widzi tylko sedno ich przesłania i jedyny powód, dla którego istnieją.

Bez względu na to, który magazyn Nada się otworzy, widzi te same podprogowe komunikaty, które wiele mówią o prawdziwej funkcji magazynów „celebrytów” i „modowych”. Pomimo faktu, że wszystkie są różne, ostatecznie wszystkie służą temu samemu celowi: wzmocnieniu przekazu od elity do mas. Nada również szybko rozumie prawdę o pieniądzach.

Bohater zdaje sobie sprawę, że są wszędzie i zajmują urzędy władzy, jak ten polityk wygłaszający w telewizji typowe przemówienie „polityka”. Czy to sposób na portretowanie iluminatów?

Kiedy kosmici zdają sobie sprawę, że Nada może widzieć przez ich przebranie, natychmiast ostrzegają władze, mówiąc: „Mam takiego, który widzi”. Nada szybko staje się społecznym pariasem, a kosmici zaczynają na niego polować.

 Wielu obcych zasiada w strukturach władz i policji, ponieważ jej jedynym celem jest zapewnienie, że ivh rządy nie zostaną zakłócone. Większość policjantów to jednak zwykli ludzie i po prostu wykonują rozkazy, ponieważ to ich praca… trochę jak prawdziwi policjanci, którzy wykonują pracę iluminatów.

Nada i wszyscy w mieście są stale monitorowani przez latające kamery monitorujące, które są dziwnie podobne do nowych bezzałogowych dronów, które obecnie pojawiają się na całym świecie.

Latające kamery monitorujące były uważane za science fiction w 1988 roku. Dziś są rzeczywistością.

Koncepcja okularów przeciwsłonecznych widzących prawdę jest interesującym sposobem zilustrowania znaczenia wiedzy w postrzeganiu świata. Dwie osoby mogą patrzeć na dokładnie to samo, a jednocześnie dostrzegać dwie bardzo różne rzeczywistości, w zależności od poziomu informacji i świadomości posiadanej przez każdą osobę. Okulary przeciwsłoneczne Nada mogą zatem reprezentować znajomość prawdy, która pozwala na wyraźne postrzeganie rzeczywistości.

Szukanie innych, którzy znają prawdę

Dowiedziawszy się szokującej prawdy o świecie, Nada czuje potrzebę podzielenia się tą istotną informacją ze swoim przyjacielem Frankiem Armitage’em. Jednak Nada szybko zdaje sobie sprawę, że niektórzy ludzie nie chcą o tym słyszeć. W rzeczywistości wielu naprawdę złości się i obraża na samą wzmiankę o czymś, co do tego nawiązuje. Kiedy Nada prosi Franka o założenie okularów przeciwsłonecznych, żeby mógł zobaczyć to, co widzi, Frank stanowczo odmawia i nazywa szaleńcem.

Potem następuje jedna z najdłuższych scen walki jeden na jednego, jaką kiedykolwiek widziałem (osiem minut uderzania i kopania), scena przeciągnięta tak długo, że staje się całkowicie absurdalna, a nawet komiczna. Chociaż scena może wydawać się śmieszna, mówi coś o trudnościach w zmuszaniu zwykłych, przeciętnych ludzi do budzenia się z ich błogiej ignorancji.

Frank wreszcie poznaje prawdę. Wystarczyło, że Nada zakłada mu okulary przeciwsłoneczne wbrew jego woli. Tak, przekonanie innych ludzi o prawdzie może być trudnym zadaniem. Wymaga to wiele wysiłku ze strony Nady, ale Frank w końcu widzi, jak kosmici kontrolują świat. Następnie dwaj kumple zostają zaproszeni na tajne spotkanie podziemnej organizacji, która próbuje oczyścić ziemię z kosmitów.

Podczas spotkania Nada i Frank otrzymują soczewki kontaktowe. Okulary przeciwsłoneczne przyprawiały widzących prawdę o okropny ból głowy, zwłaszcza gdy są zdejmowane. Przy pierwszym kontakcie z prawdą przystosowanie się do nowej rzeczywistości może być rzeczywiście trudne, a nawet bolesne. Jednak po pewnym czasie staje się integralną częścią osoby. Trochę jak noszenie soczewek kontaktowych.

Podczas spotkania Nada i Frank dowiadują się, że obcy rekrutują ludzi w zamian za bogactwo i władzę. Jak mówi lider podziemnej organizacji: „Większość z nas po prostu sprzedaje się od razu”. Dość łatwo jest dokonać korelacji między filmem a rzeczywistymi politykami i celebrytami, których widzieliśmy w poprzednich artykułach na tej stronie, którzy chętnie sprzedają się iluminatom w zamian za bogactwo, władzę i sławę.

Spotkanie nie trwa jednak długo, bo policja wdziera się w to miejsce i zaczyna strzelać do wszystkich. Elita określa ich mianem „organizacji terrorystycznej”. Nada i Frank udaje się uciec i przypadkowo znaleźć za liniami wroga, w podziemnej bazie obcego.

Za liniami wroga

Podczas eksploracji podziemnej bazy kosmitów, Nada i Frank trafiają na imprezę zorganizowaną przez kosmitów dla ludzkich współpracowników, aby podziękować im za ich „partnerstwo”. Chociaż ludzie nigdy nie zostaną uznani za równych obcym, ci, którzy się im sprzedają, otrzymują korzyści pieniężne… podobnie jak ci, którzy nie należą do dzisiejszej elity, którzy jednak sprzedają się, aby popchnąć elitę do programu Nowego Porządku Świata.

Z naszych prognoz wynika, że ​​do roku 2025 nie tylko Ameryka, ale cała planeta będzie pod ochroną i panowaniem tego sojuszu sił. Zyski były znaczące, zarówno dla nas, jak i dla ciebie, ludzkiej elity władzy.

Frank i Nada następnie odkrywają źródło sygnałów prania mózgu przez kosmitów: studio telewizyjne. Obcy używają sieci do wysyłania hipnotycznych i podprogowych sygnałów do ludzi, oślepiając ich przed prawdą o ich władcach i świecie. Przesłanie, które jest tutaj przekazywane: Mass media są ulubionym narzędziem elit indoktrynujących masy i utrzymujących je w niewoli.

Stacja telewizyjna „Cable 54” jest używana przez kosmitów do hipnotyzowania ludzi. Czy to naprawdę science-fiction?

Nada zdaje sobie sprawę, że jedynym sposobem na uratowanie ludzkości przed uściskami obcych jest wejście na dach budynku stacji telewizyjnej i zdjęcie nadajnika wiadomości podprogowych przebranych za antenę satelitarną. Rzeczywiście, bez mediów kontrolowanych przez elity indoktrynacja mas będzie o wiele trudniejsza. Więc Nada i Frank zaczynają strzelać w kierunku dachu, co nie jest łatwym zadaniem.

Agent dezinformacji

Podczas spotkania „organizacji terrorystycznej” Holly przenika do grupy, udając sympatyka i twierdząc, że telewizja Cable 54 nie był źródłem sygnału obcych, co było fałszywe i wprowadzające w błąd. Dziś dezinformacja jest szeroko stosowana przez elity, aby zmylić i wprowadzić w błąd tych, którzy próbują odkryć prawdę o świecie.

Chociaż ta dama początkowo wydawała się miła, próbowała wprowadzić w błąd, oszukać, a nawet zabić Nadę podczas jego wyprawy. W końcu strzela jego kumpla Frankowi w głowę.

Podczas biegu Nady w kierunku dachu budynku sieci Holly pojawia się ponownie, twierdząc, że chce mu pomóc. Jednak próbuje go zabić, jest zatem kolejnym człowiekiem, który zaprzedał się obcym używanym do zakłócania nieskażonych ludzi próbujących wyzwolić siebie i innych.

Zdemaskowanie kosmitów

Oto największy spoiler z nich wszystkich: Nadzie udaje się zniszczyć nadajnik kosmitów i ocalić ludzkość. Za ten heroiczny ruch płaci swoim życiem. Nada staje się kwintesencją bohatera, poświęcając swoje życie dla dobra ludzkości – męczennikiem za ludzką wolność od bezdusznych władców.

Mimo że kosztowało to jego życie, Nada widocznie nie żałuje, że ujawnia światu prawdę. Ostatkiem sił bohater wysyła kosmitom wyjątkowy ludzki prezent pożegnalny: palec. Gdy antena satelitarna zostaje zniszczona, masy mogą widzieć świat takim, jakim jest: prawdziwe oblicza obcych są wystawione na świat.

Widzowie telewizyjni na całym świecie zdają sobie teraz sprawę, że przekazujący codzienne wiadomości to także ci, którzy je kontrolowali.

Konkluzja

Film „Oni Żyją” jest zwykle opisywana jako „film science-fiction, który krytykuje kulturę konsumpcyjną”, zakres jego przekazu w rzeczywistości wykracza jednak dalej. Film rzeczywiście można zinterpretować jako traktat o gruntownym i systematycznym uwarunkowaniu ludzkiego doświadczenia, aby ukryta elita potajemnie kontrolowała, manipulowała i wykorzystywała masy. 

W filmie władcy są przedstawiani jako zupełnie inna rasa, która postrzega ludzi jako gorszych – coś, co można łatwo skorelować z postawami dotyczącymi linii krwi Iluminatów. Obecność tych mocnych przekazów w filmie jest jednym z powodów, dla których produkcja stałą się w pewnym sensie kultowym klasykiem, mimo że została zbesztana przez krytyków filmowych. Z biegiem lat przesłanie filmu staje się coraz bardziej aktualne… i niesamowicie realistyczne.

Wielu z tych, którzy szukają prawdy o świecie, zdaje sobie sprawę, że jego stery są trzymane przez elitę, która jest zasadniczo ukryta przed wzrokiem publicznym. Jak głosi plakat promocyjny filmu: 

Widzisz ich na ulicy. Oglądasz je w telewizji. Możesz nawet zagłosować na taką jesienią. Myślisz, że to ludzie tacy jak ty. Jesteś w błędzie.

Działając za kulisami, ta tajemnicza elita nieustannie pracuje nad stworzeniem globalnego systemu, który służyłby jej interesom: Nowego Porządku Świata, rządzonego przez jeden światowy rząd.

Nie ma już krajów. Nigdy więcej dobrych facetów. Prowadzą całe przedstawienie. Posiadają wszystko. Cała cholerna planeta! 

Aby ułatwić pracę władcom, masy są trzymane w ciemności i rozpraszane przez fałszywe przedstawienie kukiełkowe, jakim jest polityka i program „bez niezależnej myśli”, czyli środki masowego przekazu. Apatia, ignorancja i obojętność to najlepsi przyjaciele elity.

Pomimo groteskowych efektów specjalnych i dziwnych dialogów, produkcji udaje się opisać motywy i strategię światowej elity w sposób zrozumiały dla wszystkich. A to nie jest proste zadanie. Jednak aby w pełni zrozumieć przesłanie filmu, trzeba nosić okulary przeciwsłoneczne widzące prawdę. Czy masz już swoje?

CAŁY FILM ZNAJDZIESZ TU:

https://www.cda.pl/video/135773100a

Udostępnij

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZEŻENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM.

Globalna Świadomość2 marca 20243 marca 2024

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLSKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA UKRAINIE !Następny artykuł”OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE” TO NIE FIKCJA –

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

W EUROPIE POWSTAJE NOWY CERN, KTÓRY PRZYĆMI SWOJEGO POPRZEDNIKA ! DZIWNE WYDARZENIA PO ZAĆMIENIU SŁOŃCA – TAJEMNICZA ANOMALIA ANTARKTYCZNA TAJNA

Ostatnie wpisy

GŁÓD ADRENOCHROMU ! PRAWDZIWA CENA SŁAWY W HOLLYWOOD ! LUDZIE NIE CHCĄ WOJNY !!! CO CHCĄ ZGOTOWAĆ NAM ELITY ?

Kategorie

AGENDA 2030 (259) Alternatywna historia świata (185) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZEŻENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?