Przekraczając Rubikon

NAJCIEKAWSZE TAJNE STOWARZYSZENIA I ICH LOKALIZACJE.

NAJCIEKAWSZE TAJNE STOWARZYSZENIA I ICH LOKALIZACJE.

W wielu mało znanych miejscach na świecie elity spotykają się w tajemnicy. Niektórym stowarzyszeniom nie przeszkadza, że znamy publicznie miejsca ich spotkań, podczas gdy inni twierdzą, że w ogóle się nie organizują.

Jednak ich środowiska bywają nieszczelne i wiele intrygujących tajemnic i faktów wypływa na powierzchnię. Teoretycy spiskowi od dawna utrzymują, że ktoś lub coś manipuluje naszym światem i być może w tych tajnych stowarzyszeniach są osoby pociągające za sznurki zza kurtyny.

Oto zestawienie kilku okultystycznych stowarzyszeń, tak tajnych, że niektórzy ich członkowie nigdy nie przyznają się do bycia członkami tych grup, a miejsca ich znajdują się „in plain sight’’ czyli ukryte na widoku.

GROBOWIEC ‘’SKULL AND BONES’’

New Haven, Connecticut.

Yale College w New Haven, jest dobrze znany ze swoich tajnych stowarzyszeń. Te elitarne, tajne, samozwańcze organizacje studenckie istnieją od ponad półtora wieku, z tajemniczo brzmiącymi nazwami, takimi jak Zwój i Klucz, Głowa Wilka, Książka i Wąż oraz Mędrzec i Kielich. Każda z grup ma własną siedzibę główną z dostępem tylko dla jej wtajemniczonych członków.

Najstarsze i najbardziej znane stowarzyszenie to ‘’Czaszka i Kości’’. Założone w 1832 roku, zainspirowało wiele historii ze względu na dziwne rytuały i wysoką rangę społeczną jej członków. Trzej prezydenci USA byli członkami ‘’Skull and Bones’’ – William Howard Taft, George H. W. Bush i George W. Bush, podobnie jak właściciele mediów, członkowie gabinetów prezydenckich, kongresmeni, szefowie branży finansowej, dziekani renomowanych uczelni oraz sędziowie Sądu Najwyższego.

Grobowiec ‘’Czaszki i Kości’’ to nagi, symetryczny budynek z piaskowca pozbawiony okien i pełen tajemnic. Został zbudowany w 1856 r., w latach późniejszych dobudowano do niego skrzydła i inne dodatki.

Społeczeństwo ‘’Skull and Bones’’ jest szczególnie znane ze swojej makabry. Odbywają się tam dziwne obrzędy i rytuały inicjacyjne przy pomocy dziwnych magicznych przedmiotów, które przechowywane są w tajemniczych sarkofagach. W ich działalności wyraźnie widać obsesję na punkcie kultu śmierci. Prawdziwe szkielety, czaszki, trumny i inne ponure statuetki oraz dzieła sztuki zdobią wnętrze grobowca. Na początku XX wieku jeden z członków ukradł czaszkę i kości Geronimo, wojownika Apaczów i indiańskiego bohatera. Po tym zdarzeniu potomkowie Geronimo pozywali organizację o zwrot szczątków.

Uniwersytet Yale uważany jest za jedną z najbardziej selektywnych instytucji szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie na świecie. Ich motto to ‘’lux et veritas’’ czyli przez światło do prawdy. Na historycznym kampusie w New Haven w Connecticut „światło i prawda” są zarezerwowane dla starannie wybranych członków i absolwentów. O stowarzyszeniu ‘’Skull and Bones’’ wiadomo niewiele. Organizacja rozpoczęła działalność w 1832 roku. Oficjalna lista jej członków została opublikowana do 1971 roku.

BILDERBERG CLUB: HOTEL DE BILDERBERG

Oosterbeek, Holandia.

W listopadzie 1954 r. 50 delegatów z 11 krajów Europy Zachodniej i 11 Amerykanów spędziło trzy dni w Oosterbeek w Holandii w hotelu de Bilderberg. Mówiono, że celem spotkania jest odnowienie rozmów w interesach między Europą a Ameryką Północną. Obecni byli: książęta, premierzy oraz szefowie CIA i FBI. Od tego spotkania co roku grupa międzynarodowych liderów w dziedzinie polityki, biznesu, mediów i komunikacji spotyka się w celu omówienia… nie jesteśmy do końca pewni czego…

Klub ten nie ma porządku obrad, nie proponuje się żadnych rezolucji, nie przeprowadza się żadnego głosowania ani nie wydaje się żadnych stanowisk ani oświadczeń dotyczących polityki. Spotkania odbywają się co roku w innym miejscu i każdego roku tematy spotkania są omawiane przez ogół społeczeństwa. Lista uczestników nigdy nie jest oficjalnie podawana do wiadomości publicznej, ale przez lata miały miejsce przecieki. W spotkaniach brali udział przedstawiciele Polskiego rządu tacy jak Jacek Rostowski czy Radosław Sikorski. Istnieje wiele teorii spiskowych, zwłaszcza ze względu na poziom ochrony tajemnic, który otacza owe spotkania. Wielu uważa, że ​​grupa konspiruje w celu narzucenia dominacji finansowej nad rządami oraz gospodarkami światowymi.

GŁÓWNA SIEDZIBA KOŚCIOŁA SCIENTOLOGII

Trementina, Nowy Meksyk.

Scjentologia jest dziś najbardziej znana ze względu na sławnych członków, takich jak Tom Cruise i John Travolta. Jest to jedna z najbardziej kontrowersyjnych grup religijnych, która agresywnie walczy z swoimi krytykami o utrzymywanie swoich tajemnic.

Podstawowy dogmat scjentologiczny utrzymuje, że ludzie są nieśmiertelnymi istotami, które reinkarnowały się i żyły na innych planetach, zanim znalazły się na ziemi. Jedną z rzeczy, które powodują, że religia jest tak kontrowersyjna to zabójstwa, w które byli zamieszani prominentni członkowie kościoła oraz spory sądowe ze sceptykami i krytykami kwestionującymi ich praktyki. Kościół jest również niezwykle skryty, utrzymuje wiele tajemniczych nauk dla siebie, dopóki członkowie kościoła nie osiągną odpowiednich poziomów wtajemniczenia.

Scjentologia prowadzi kilka kościołów zwanych „gwiezdnymi centrami’’, które są otwarte publicznie, ale przede wszystkim są przeznaczone dla „każdego, kto ma moc i wizję, aby stworzyć lepszy świat”. Kościół „Technologii Duchowej” jest zarezerwowany dla najbardziej zaufanych członków bractwa. Wielu z tych członków zarządza rozbudowanymi bazami scientologii, a główna ich siedziba znajduje się w ‘’Trementina Base’’. Oficjalne słowo kościoła mówi, że baza jest miejscem, w którym zachowano pisma założyciela scjentologii L. Rona Hubbarda, o których mówi się, że są wygrawerowane na blachach ze stali szlachetnych i zamknięte w tytanowych skrzyniach. Uważa się jednak, że Trementina to coś więcej niż tylko miejsce do archiwizacji prac Hubbarda.

Główna siedziba scientologii zawiera podziemne przestrzenie mieszkalne i tunele, ale najciekawsze w bazie są to, co widać z zewnątrz. Zdjęcia lotnicze z nad bazy przedstawiają ogromne logo kościoła. Byli członkowie twierdzili, że symbole mają wyznaczać punkt powrotu ich gwiezdnych braci, którzy podróżują w przyszłość.

ILUMINACI : DOM ŚWIĘTEJ MARTY

Watykan.

Ta grupa wolnomyślicieli, humanistów i naukowców, założona w 1776 roku w Bawarii, w Niemczech, była przeciwna przesądom, uprzedzeniom, religii oraz jej wpływowi na społeczeństwo, a także popierała prawa kobiet.

Iluminaci byli mroczną grupą, a jej wpływy sięgały głęboko do sfer rządowych i kulturowych. Grupa została zinfiltrowana i zamknięta dekadę po jej założeniu, przez papiestwo a przynajmniej tak mówią oficjalne zapisy. Teoretycy spiskowi od dawna mają obsesję na punkcie tego, że świat jest kontrolowany przez iluminatów od pokoleń. Istnieje wiele współczesnych grup, które twierdzą, że są potomkami oryginalnych iluminatów bawarskich, posuwają się tak daleko, że używają nazwy „Illuminati” w swoim tytule, ale nie mają dowodów na to że są powiązane z pierwotnym stowarzyszeniem.

Główną tajemnicą tej grupy jest lokalizacja jej kwatery głównej. Teoretycy twierdzili, że wiele znanych lokalizacji to siedziba Illuminati takie jak Disney World w Orlando na Florydzie, Świątynia Mormona w Salt Lake City, Utah, Statua Wolności w Nowym Jorku, Big Ben w Londynie, Wieża Eiffla w Paryżu, Pentagon w Waszyngtonie i, między innymi, Watykan.

Teoria, że ​​siedziba główna iluminatów znajduje się w Watykanie, jest szczególnie interesująca ze względu na sprzeciw tej grupy wobec kościoła. Teoretycy spiskowi wierzą, że kościół już dawno został zinfiltrowany przez stowarzyszenie oświeconych, dzięki czemu jego przywódca, papież, stałby się jednym z najwyżej postawionych członków iluminatów. Dzisiaj papież przebywa w prostym pokoju w Domus Sanctae Marthae, pensjonacie sąsiadującym z Bazyliką Świętego Piotra. Pięciopiętrowy budynek zawierający 106 apartamentów i 22 pokoje jednoosobowe przeznaczony jest dla duchowieństwa przebywającego w sprawach oficjalnych do Stolicy Apostolskiej. Nieoficjalnie mogą się tam odbywać spotkania tych, którym Lucyfer podarował światło.

Zakon Świątyni Wschodu (O.T.O) – Ordo Templi Orientis

Oakland, Kalifornia.

Zakon Świątyni Wschodu został założony w latach 1895–1906 w Austrii lub w Niemczech. Uważa się, że bogaty przemysłowiec, Carl Kellner, rozpoczął ruch religijny, ale słynny okultysta Aleister Crowley okrywał zakon tajemnicą i magią.

O.T.O było wzorowane nieco na innym tajnym stowarzyszeniu masonerii. Ale Crowley dodał do niego swój własny system przekonań religijnych o nazwie ‘’Thelema’’. Praktyki i wierzenia ‘’Thelemy’’ są zapisane w książce zatytułowanej ‘’The Book of Law’’, a jej podstawowym przekonaniem jest: „Rób, to co chcesz, a będzie to twoim całym Prawem”. Dogmaty okultyzmu oraz mistycyzmu wschodniego i zachodniego trafiły do ​​Thelemy a zarazem do O.T.O. Religia ta jest bardzo tajemnicza, a  jej członkowie awansują i zdobywają wiedzę się w seriach rytuałów, przechodząc na wyższe poziomy w formie inicjacji. Poziomy mają ciekawe nazwy, takie jak Minerval, Mistrz Magów, Znakomity Rycerz, Wielki Mistrz Światła i tak dalej.

Istotą O.T.O są dwa elementy: magiczne rytuały, o których mówi się, że obejmują seks tantryczny, wzywanie aniołów i demonów oraz projekcję astralną. Oraz msza gnostyczna, przypominająca mszę katolicką tylko dlatego, że zawiera pod symbolikę hostii i wina. Ceremonia gnostyczna obejmuje wyszukane kostiumy, a w finale mszy uważa się, że gospodarz zamienia się w Ciało Boga, a wino Krew Boga.

Istnieje wiele miejsc kultu zwanych obozami, oazami lub lożami. Większość z nich utrzymuje swoją lokalizację w ścisłej tajemnicy. Stosunkowo niewielka lokalizacja w Oakland jest oazą. Odbywają się tam cotygodniowe mszę gnostyczne w świątyni ozdobionej świecami i egipskimi wizerunkami. Nie wiadomo dokładnie, co dzieje się podczas ceremonii inicjacji i jaka wiedza jest przekazywana podczas rytuałów.

ZAKON SYJONU : FRANCUSKA BIBLIOTEKA NARODOWA

Paryż, Francja.

Sekret tego tajnego stowarzyszenia polega na tym, że wielu ludzi wierzy w jego istnienie, ale naukowe twierdzenia wielokrotnie powtarzały, że grupa jest kompletnym mitem, zbudowanym przez wyobraźnię szaleńca.

Według mitu Zakon Syjonu to grupa, której zadaniem jest ochrona potomków Jezusa z Nazaretu i Marii Magdaleny, którzy ostatecznie osiedlili się we Francji. W latach 70. wyciekło, że Biblioteka Narodowa Francji w Paryżu była w posiadaniu dokumentu o nazwie ‘’Dossiers Secrets d’Henri Lobineau’’, który wskazywał, że zakon znajduje się we Francji. Dokumentacja zawierała wprowadzenie, mapy Francji, genealogie, wycinki z gazet, listy oraz spis wielkich mistrzów zakonu, w którego skład wchodzili: Sir Isaac Newton, Victor Hugo i Leonardo Da Vinci.

RÓŻOKRZYŻOWCY

San Jose, California.

Na początku XVII wieku, opublikowano kilka anonimowych manifestów, które opowiadały o legendach, mistycyzmie, alchemii i Zakonie Świątyni Różanego Krzyża. Jednym z tych dokumentów była ‘’Fama Fraternitatis’’, która została opublikowana w Cassel w Niemczech.

Pismo mówiło o XV-wiecznym niemieckim doktorze i mistycznym filozofie Christianie Rosenkreuzie, który podróżował przez Bliski Wschód, gdzie uczył się ezoterycznych tajemnic, studiując w takich miejscach jak Turcja i Egipt. Tam twierdził, że zdobył szeroką wiedzę na temat przyrody i wszechświata. Kiedy wrócił, próbował podzielić się tym, czego się nauczył, ale został wyrzucony z zakonu. Następnie założył podobnie działającą grupę o nazwie Bractwo Różokrzyżowców.

Rok jego narodzin i śmierci pozostaje niejasny, ale niektóre dokumenty twierdzą, że żył ponad 106 lat. Grupa podtrzymywała wiarę chrześcijańską, ale zdecydowanie sprzeciwiała się Watykanowi, a także podobno wpłynęła na masonerię oraz inne tajnie stowarzyszenia. W najprostszej formie grupa dążyła do promowania „Powszechnej Reformacji Ludzkości”. Niektóre raporty twierdzą, że warunkiem członkostwa była umiejętność wykorzystywania ponadprzeciętnej mocy swojego mózgu.

Podczas życia Rosenkreuz’a uważano, że grupa składała się tylko z garstki członków, z których większość była lekarzami. Wszyscy członkowie złożyli przysięgę, że pozostaną kawalerami, a także będą leczyć chorych bez wynagrodzenia. Zainteresowanie grupą osiągnęło szczyt w latach 1607–1616 wraz z pojawieniem się anonimowych dzieł obejmujących ‘’Fama Fraternitatis’’, które zawierały treści zawierające mistycyzm i apokaliptyczne ostrzeżenia.

Nie wiadomo, czy oryginalny pomysł Rosenkreuz był kontynuowany. Jedną wielu grup, które twierdzą, że są powiązane z orginalnym zakonem, jest Starożytny Mistyczny Zakon ‘’Rosea Crucis’’, który ma pewne powiązania z okultystą Aleisterem Crowleyem. Ich dogmaty są poświęcone „badaniu nieuchwytnych tajemnic życia i wszechświata”. Wykorzystują pomysły głównych filozofów, w tym Thalesa i Pitagorasa, techniki uzdrawiania, alchemię, symbolikę i mistycyzm. Grupa twierdzi, że jej historię można prześledzić do faraona Tutmozisa III. Ich siedziba główna znajduje się w Rosicrucian Park w San Jose w Kalifornii, który obejmuje blok miejski i składa się z kilku budynków. W parku znajdują się rozbudowane ogrody, biblioteka badawcza, planetarium, świątynia, a także prochy Harveya Spencera Lewisa, założyciela tajnego stowarzyszenia.

Źródło :

https://www.atlasobscura.com/articles/7-notsosecret-homes-of-super-secret-societies

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NAJCIEKAWSZE TAJNE STOWARZYSZENIA I ICH LOKALIZACJE.

Globalna Świadomość15 grudnia 20196 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułPRADAWNE BUNKRY PRZECIWATOMOWE ODNALEZIONE W INDIACH.Następny artykułCZYM SPRYSKIWANY JEST ŚWIAT?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

OSTATECZNY POWRÓT ELOHIM – PROROCTWA ZWOJÓW Z NAD MOŻA CZARNEGO WYPEŁNIĄ SIE ZA ROK ! FLUORESTENCYJNE WÓŁKNA WYCHODZĄ Z OSÓB

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

OSTATECZNY POWRÓT ELOHIM – PROROCTWA ZWOJÓW Z NAD MOŻA CZARNEGO WYPEŁNIĄ SIE ZA ROK ! ŚWIAT JEST SCENĄ I NIC

Kategorie

AGENDA 2030 (238) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (183) Filmoteka świadomych (32) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • NAJCIEKAWSZE TAJNE STOWARZYSZENIA I ICH LOKALIZACJE.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?