Przekraczając Rubikon

SEKRETNE ZNACZENIA DNI TYGODNIA.

SEKRETNE ZNACZENIA DNI TYGODNIA.

Dni tygodnia są czymś, powszechnym w naszym codziennym życiu, języku i kulturze. Ale nie wiele osób zdaję sobie sprawę z ukrytego znaczenia oraz wiadomości zawartych w wielu słowach, których używamy, nadając im znacznie bardziej symboliczne.

Astrologia jest czymś głęboko zakorzenionym w starożytnych kulturach na całym świecie. Majowie, starożytni Egipcjanie, Sumerowie i wiele innych starożytnych kultur czcili niebo i wierzyli, że historyczne pochodzenie ludzkości można poznać dzięki zrozumieniu wydarzeń na niebie.

Może się to wydawać kulturowo bardzo odległe od nas, lecz język angielski, który jest drugim językiem urzędowym na świecie w wielu krajach i znany jest na całym świecie, celebruje te same idee, które świętowały starożytne tradycje.

Nazwy dni tygodnia są pochodzenia łacińskiego, Rzymianie tworząc ich nazwy sugerowali się Słońcem, Księżycem i pięcioma znanymi planetami z tamtych czasów. Nazwy te są kontynuowane w większości języków europejskich, a nazwy angielskie, których używamy, pochodzą z dawnego anglosaskiego.

Wiele osób myśli o poniedziałku jako pierwszym dniu tygodnia, jednak jest to właściwie niedziela i zależnie od tego, jak interpretujesz współczesną kulturę, może istnieć bardzo realny powód, dla którego poniedziałek jest początkiem tygodnia pracy we współczesnym społeczeństwie.

Niedziela jest dniem słonecznym, czyli dniem słońca. Jest wielu bogów Słońca krzyżujących się kulturowo, najsłynniejsi trzej z nich to egipski

  • Horus, który jest wschodzącym słońcem,
  • Ra słońce południowe
  • Ozyrys, który reprezentuje zachodzące słońce. Słońce oznacza stworzenie, ochronę, moc i dobre zdrowie.

Monday – ( moon-day,dzień-księżyc) Poniedziałek jest dniem księżycowym, co oznacza dzień księżyca. Księżyc jest ściśle związany z odbiciem, ponieważ światło księżyca pochodzi z odbicia słońca.

Jest to oczywiście całkowite przeciwieństwo tego, z jakiego poniedziałku korzysta się we współczesnej kulturze zachodniej, ponieważ poniedziałki zwykle oznaczają chaos i powrót do pracy po weekendzie.

Tuesday – Wtorek jest dniem Tyr, Tyr był bogiem wojny i był odpowiednikiem rzymskiego Marsa. Jego główne cechy to honor, sprawiedliwość i odwaga. Więc Tyr reprezentuje Marsa, co oznacza, że ​​wtorek jest dniem Marsa.

Wednesday – Środa jest dniem Wodensa, anglosaskim odpowiednikiem nordyckiego Odyna lub rzymskiego Merkurego, boga nieba i boga mądrości, poezji, handlu, podróży, kradzieży, elokwencji i nauki. Jest także posłańcem innych bogów. Woden reprezentuje Merkurego, co oznacza, że ​​środa jest dniem Merkurego.

Thursday – Czwartek jest Thors-day Thor jest nordyckim bogiem piorunów. Jest on reprezentowany na rydwanie ciągniętym przez kozy, jednocześnie trzymając młot. Jest obrońcą Aesiru (plemienia bogów), przeznaczonego do walki z Wężem Midgardu. Thor został spopularyzowany przez współczesne komiksy Marvela, ale jest prawdziwą postacią mitologiczną i chociaż istnieją różnice, Thor jest podobny do Zeusa, który jest greckim bogiem grzmotu. Jest też odpowiednikiem rzymskiego Jowisza. Czyli czwartek to dzień Jowisza.

Friday – Piątek jest dniem Frigg. Frigg to nordycka bogini miłości i płodności. W większości źródeł jest opisywana jako żona Odina (który reprezentuje Merkurego – środa). Jest ona odpowiednikiem rzymskiej Wenus, co oznacza, że ​​piątek jest dniem Wenus.

Saturday – Sobota jest dniem Saturna, a Saturn jest rzymskim bogiem rolnictwa. Znany również jako Cronos, który jest synem Urana i Gai. Poprowadził Tytanów, swoich braci i siostry, aby powstali przeciwko swojemu ojcu, który był królem bogów. Żoną Saturna była Ops, która była boginią obfitości. Więc sobota jest dniem Saturna.

Znaczenie nadane astrologii i wszechświatowi jest ukryte w naszym języku. To sprawia, że ​​zastanawiasz się, ile więcej wiadomości jest zakodowanych w słowach, których używamy na co dzień i jaki ma to wpływ na nasze codzienne życie. Udostępnij ten artykuł swoim bliskim!

Źródło:

https://truththeory.com/2016/09/07/the-secret-meaning-behind-the-days-of-the-week-2/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *