Przekraczając Rubikon

TAK OSZUKUJE NAS SHOWBIZNES – WIĘKSZOŚĆ HITÓW OSTATNICH LAT POWSTAŁO NA 4 TYCH SAMYCH AKORDACH MUZYCZNYCH.

Wszyscy wiemy czym jest showbiznes, za ogromną sławą i wielkimi pieniędzmi jest jeszcze druga strona medalu, wielu twierdzi że showbiznes jest nasiąknięty okultyzmem i przekazami podprogowymi. W tej branży większość gwiazd odchodzi popełniając ”samobójstwo” lub giną w dziwnych wypadkach, są to jednak tematy na inny artykuł.

Przemysł muzyki rozrywkowej sprytnie nas oszukuje, produkując rzewne, poruszające utwory grane na okrągło w radiach, które zanucić potrafi praktycznie każdy. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę że większość hitów ostatnich dziesięcioleci opiera się tylko na czterech akordach, wiec zasadzie każda z tych piosenek jest taka sama!

Przykład Beatlesów to dobry materiał dowodowy. Większość utworów tej legendarnej grupy opiera się na trzech akordach (I, IV i V lub C, F, G) i nieco rzadziej A-moll i D-moll. Akordy te można niemal dowolnie łączyć, stąd wielkie pole do popisu.

Twórcy kanału „The Axis of Awesome” na YouTube potwierdzają tą teorię. Na swoim hitowym nagraniu prezentują covery znanych piosenek, których wykonanie wymaga znajomości jedynie czterech akordów.

Ostatnie wpisy

Kategorie

TAK OSZUKUJE NAS SHOWBIZNES – WIĘKSZOŚĆ HITÓW OSTATNICH LAT POWSTAŁO NA 4 TYCH SAMYCH AKORDACH MUZYCZNYCH.

4 marca 2020 / Możliwość komentowania TAK OSZUKUJE NAS SHOWBIZNES – WIĘKSZOŚĆ HITÓW OSTATNICH LAT POWSTAŁO NA 4 TYCH SAMYCH

Może Ci się spodobać

OBECNE ZMIANY NA ZIEMI O KTÓRYCH MEDIA MILCZĄ . 21 września 2020

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • TAK OSZUKUJE NAS SHOWBIZNES – WIĘKSZOŚĆ HITÓW OSTATNICH LAT POWSTAŁO NA 4 TYCH SAMYCH AKORDACH MUZYCZNYCH.
  • Może Ci się spodobać