Świat jest inny

JAK IS-RA-EL UKRADŁ WIEŻĘ BABEL SUMEROWI.

Historia wieży Babel znajduje się w jedenastym rozdziale Księgi Rodzaju. Przedstawia próbę budowy miasta i wieży sięgającej nieba przez zjednoczoną ludzkość, posługującą się jednym językiem. Wieża miała być symbolem jedności, dzięki któremu „ludzie nie rozproszą się” , ale stała się także znakiem człowieczej pychy.

NAJPOTĘŻNIEJSZY ZIGGURAT ŚWIATA.

Stąd Bóg sprzeciwił się tym zamiarom, mieszając języki, przez co ludzkość nie dokończyła budowy i została rozproszona po całej powierzchni ziemi.

Teraz naukowcy brytyjscy dokonali sensacyjnego odkrycia, które zdaje się potwierdzać biblijną historię. Starożytna tabliczka, do której dostęp uzyskali badacze, zawiera płaskorzeźbę przedstawiającą budowlę o charakterze wieży.

Taką tezę stawia dr Andrew George, pracownik Wydziału Językoznawstwa i Kulturoznawstwa Środkowego i Bliskiego Wschodu na Uniwersytecie w Londynie. Wyniki jego prac będzie można poznać bliżej w realizowanym przez Smithsonian Networks epizodzie serii dokumentalnej „Sekrety”.

TAJEMNICZE TABLICZKI

Tabliczka, która wywołała wielkie poruszenie w świecie naukowym, jest datowana na szósty wiek przed Chrystusem i została odnaleziona na obszarze starożytnego Babilonu około 100 lat temu. Ponieważ była własnością prywatną, językoznawcy oraz badacze nie mieli wcześniej do niej dostępu.

Podobne sytuacje, w których cenne historycznie eksponaty zawierające bardzo ważne informacje są niedostępne dla naukowców, nie należą niestety do rzadkości.

Dr Andrew George po przestudiowaniu i zinterpretowaniu treści tabliczki stwierdził, że relacja na tabliczce dotycząca budowy wieży jest niemalże identyczna z biblijnym przekazem o budowie wieży Babel.

Na podstawie przetłumaczonego tekstu można wnioskować, że budowlę nakazał wznieść król Nabuchodonozor II (król starożytnego Babilonu, panujący w latach 605-562 p.n.e.).

Byłaby to niemała rewolucja, gdyż dotychczas środowisko naukowe skłaniało się ku dwóm innym tezom.

Ostatnie wpisy

Kategorie

JAK IS-RA-EL UKRADŁ WIEŻĘ BABEL SUMEROWI.

20 marca 2020 / Możliwość komentowania JAK IS-RA-EL UKRADŁ WIEŻĘ BABEL SUMEROWI. została wyłączona

NAJPOTĘŻNIEJSZY ZIGGURAT ŚWIATA.

Stąd Bóg sprzeciwił się tym zamiarom, mieszając języki, przez co ludzkość nie dokończyła budowy i została rozproszona po całej powierzchni

TAJEMNICZE TABLICZKI

Tabliczka, która wywołała wielkie poruszenie w świecie naukowym, jest datowana na szósty wiek przed Chrystusem i została odnaleziona na obszarze

Może Ci się spodobać

PODZIEMNE PRZEDRESETOWE WAROWNIE W POLSCE – CZEMU ZAMKI W POLSCE BYŁY BUDOWANE W JEDNEJ LINI ? 27 marca 2021

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • JAK IS-RA-EL UKRADŁ WIEŻĘ BABEL SUMEROWI.
  • NAJPOTĘŻNIEJSZY ZIGGURAT ŚWIATA.
  • TAJEMNICZE TABLICZKI
  • Może Ci się spodobać