Świat jest inny

JAK IS-RA-EL UKRADŁ WIEŻĘ BABEL SUMEROWI.

JAK IS-RA-EL UKRADŁ WIEŻĘ BABEL SUMEROWI.

Historia wieży Babel znajduje się w jedenastym rozdziale Księgi Rodzaju. Przedstawia próbę budowy miasta i wieży sięgającej nieba przez zjednoczoną ludzkość, posługującą się jednym językiem. Wieża miała być symbolem jedności, dzięki któremu „ludzie nie rozproszą się” , ale stała się także znakiem człowieczej pychy.

NAJPOTĘŻNIEJSZY ZIGGURAT ŚWIATA.

Stąd Bóg sprzeciwił się tym zamiarom, mieszając języki, przez co ludzkość nie dokończyła budowy i została rozproszona po całej powierzchni ziemi.

Teraz naukowcy brytyjscy dokonali sensacyjnego odkrycia, które zdaje się potwierdzać biblijną historię. Starożytna tabliczka, do której dostęp uzyskali badacze, zawiera płaskorzeźbę przedstawiającą budowlę o charakterze wieży.

Taką tezę stawia dr Andrew George, pracownik Wydziału Językoznawstwa i Kulturoznawstwa Środkowego i Bliskiego Wschodu na Uniwersytecie w Londynie. Wyniki jego prac będzie można poznać bliżej w realizowanym przez Smithsonian Networks epizodzie serii dokumentalnej „Sekrety”.

TAJEMNICZE TABLICZKI

Tabliczka, która wywołała wielkie poruszenie w świecie naukowym, jest datowana na szósty wiek przed Chrystusem i została odnaleziona na obszarze starożytnego Babilonu około 100 lat temu. Ponieważ była własnością prywatną, językoznawcy oraz badacze nie mieli wcześniej do niej dostępu.

Podobne sytuacje, w których cenne historycznie eksponaty zawierające bardzo ważne informacje są niedostępne dla naukowców, nie należą niestety do rzadkości.

Dr Andrew George po przestudiowaniu i zinterpretowaniu treści tabliczki stwierdził, że relacja na tabliczce dotycząca budowy wieży jest niemalże identyczna z biblijnym przekazem o budowie wieży Babel.

Na podstawie przetłumaczonego tekstu można wnioskować, że budowlę nakazał wznieść król Nabuchodonozor II (król starożytnego Babilonu, panujący w latach 605-562 p.n.e.).

Byłaby to niemała rewolucja, gdyż dotychczas środowisko naukowe skłaniało się ku dwóm innym tezom.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JAK IS-RA-EL UKRADŁ WIEŻĘ BABEL SUMEROWI.

Globalna Świadomość20 marca 20206 sierpnia 2023

NAJPOTĘŻNIEJSZY ZIGGURAT ŚWIATA.

Stąd Bóg sprzeciwił się tym zamiarom, mieszając języki, przez co ludzkość nie dokończyła budowy i została rozproszona po całej powierzchni

TAJEMNICZE TABLICZKI

Tabliczka, która wywołała wielkie poruszenie w świecie naukowym, jest datowana na szósty wiek przed Chrystusem i została odnaleziona na obszarze

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTECHNOLOGIE LOTNICZE PRADAWNYCH CYWILIZACJI.Następny artykułENERGETYCZNE I KARMICZNE PRZYCZYNY POWSTAWANIA CHORÓB.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

KOD MATRIXA – FAŁSZYWA ŚWIATOWA AGENDA 50 LAT GEOINŻYNIERII – CZY POGODA JEST JESZCZE PRAWDZIWA ? TAJEMNICA DATY 23 WRZEŚNIA

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

KRÓLOWA SATANISTEK BĘDZIE ”RATOWAC DZIECI” W KRAINIE U ”CHOROBA X” – CZY WSZYSTKO PRZEBIEGNIE WEDŁUG ZNANEGO SCENARIUSZA ? MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Kategorie

AGENDA 2030 (185) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (7) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • JAK IS-RA-EL UKRADŁ WIEŻĘ BABEL SUMEROWI.
  • NAJPOTĘŻNIEJSZY ZIGGURAT ŚWIATA.
  • TAJEMNICZE TABLICZKI
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?