Przekraczając Rubikon

SYNCHRONICZNOŚĆ : LINKOLN/KENNEDY – ZADZIWIAJĄCE PRZYPADKI ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI W HISTORII PREZYDENTÓW USA.

SYNCHRONICZNOŚĆ : LINKOLN/KENNEDY – ZADZIWIAJĄCE PRZYPADKI ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI W HISTORII PREZYDENTÓW USA.

Historia ma wiele zagadkowych tajemnic i pytań, których często nie da się wyjaśnić, bez względu na to, jak bardzo się starasz. Istnieją zadziwiające zbiegi okoliczności, które bardzo dziwne. Na przykład czterech ojców założycieli Stanów Zjednoczonych ( Thomas Jefferson , John Adams, James Monroe i James Madison) wszyscy zmarli 4 lipca, ale w różnych latach. To dość dziwny zbieg okoliczności, prawda?

Jednak ten zbieg okoliczności nie jest tak dziwny, jak wiele porównań między zabójstwami Abrahama Lincolna i Johna F. Kennedy’ego, oddalonych od siebie o prawie 100 lat. Prezydenci zostali zamordowani w dwóch najbardziej popularnych momentach w historii USA. Istnieją jednak interesujące porównania między dwoma zgonami, które musimy wziąć pod uwagę.

Porównywanie zabójstw Lincolna i Kennedy’ego.

Kiedy prezydent Kennedy został zamordowany 22 listopada 1963 r., Historycy i teoretycy szybko nie stworzyli listy porównującej jego przedwczesną śmierć do zabójstwa prezydenta Lincolna 14 kwietnia 1865 r. Po dokonaniu porównań badali zagadnienie dalej. Uświadomili sobie, że obaj prezydenci mają więcej wspólnego niż fakt, że obaj pełnili niekompletne prezydencje .

Na przykład Kennedy został zamordowany przez Lee Harveya Oswalda podczas jazdy motocyklem Lincoln (wyprodukowanym przez Forda) w Dallas w Teksasie. Lincoln został zamordowany przez Johna Wilkesa Bootha (jego imię zawierało także trzy słowa) podczas uczestnictwa w przedstawieniu w teatrze Forda w Waszyngtonie. Ale porównania nie kończą się na tym.

Porównywanie życia Lincolna i Kennedy’ego.

Lista uwzględnia nie tylko porównania między dwoma zabójstwami, ale także życie prezydentów. Zawiera prawie 50 faktów, lista przegląda kariery polityczne mężczyzn, relacje osobiste, ważne daty, lokalizacje i wiele innych.

Zjawisko zaplanowanego zbiegu okoliczności, opiera się na prawdopodobieństwie zaistnienia danej sytuacji, pomimo braku realnych dowodów na jej wystąpienie. Jednym słowem, zbieg okoliczności nie istnieje, i bardziej pasuje do niego sformułowanie szczegółowego planu działania, opartego na strategii wielopokoleniowej.

Istnieje nieskończona liczba zdarzeń i zbiegów okoliczności, które mogłyby pojawić się w twoim życiu, a mimo to sytuacja dąży do zupełnie innego rozwiązania, zatrzymującego cię w szarości dnia codziennego.

A tym czasem w świecie sztucznego tworu elit:

Lista zawiera osobiste fakty, jak następuje:

 • Lincoln został wybrany do Izby Reprezentantów w 1846 r. Kennedy został również wybrany do Izby Reprezentantów, ale 100 lat później w 1946 r.
 • Obaj prezydenci przegrali wiceprezydencką nominację partii w 1856 i 1956 roku.
 • Obaj prezydenci zostali wybrani na prezydenta w odstępie 100 lat, Lincoln w 1860 roku i Kennedy w 1960 roku.
 • Imiona Lincoln i Kennedy zawierają po siedem liter.
 • Obaj mężczyźni zajmowali się prawami obywatelskimi i okazali się adwokatami podczas swoich prezydentur. Lincoln podpisał Proklamację Emancypacji w 1862 roku, a Kennedy zaproponował ustawę o prawach obywatelskich z 1964 roku.
 • Ich następcami byli zarówno południowi Demokraci o imieniu Johnson (Andrew Johnson i Lyndon B. Johnson). Obaj mężczyźni urodzili się w odstępie 100 lat w 1808 i 1908 roku.
 • Obaj prezydenci byli kapitanami statków w życiu prywatnym.
 • Obaj mężczyźni cierpieli na chorobę genetyczną. Lincoln miał zespół Marfana, a Kennedy miał chorobę Addisona.
 • Obaj prezydenci mieli czworo dzieci i stracili syna podczas swoich prezydentur.
 • Obaj prezydenci byli bardzo szanowani za ich dowcip i elokwencję. W swoich przemówieniach politycznych często cytowali Williama Szekspira i Biblię.
 • Obaj prezydenci mieli po 30 lat, kiedy poślubili 24-letnie żony, Mary Todd Lincoln i Jacqueline Kennedy . Obie żony mówiły płynnie po francusku.
 • Oboje urodzili się jako drugie dzieci w swoich rodzinach.
 • Kennedy był drugim prezydentem w historii USA, który wyemitował nieoprocentowane pieniądze. Pierwszym był Lincoln, który wydał zielone pieniądze, aby zaoferować wsparcie finansowe podczas wojny secesyjnej.

Porównywanie zamachów.

Chociaż interesujące jest przejrzenie wielu niezwykłych porównań życia osobistego prezydentów, jeszcze dziwniejsze są porównania ich zabójstw. To prawie tak, jakby zabójstwa zaplanowano na długo przed objęciem urzędu przez prezydenta.

Lista brzmi następująco:

 • Obaj prezydenci zostali postrzeleni w głowę.
 • Obaj mężczyźni zostali zamordowani w piątek, siedząc przy swoich żonach. Piątki poprzedzały wielkie święto – Lincoln został zamordowany w tydzień niedzieli wielkanocnej, a Kennedy został zamordowany w tydzień Święta Dziękczynienia.
 • Do zabójstw doszło w miastach, które były 14 pod względem wielkości w kraju – Washington DC i Dallas.
 • Imiona zabójców John Wilkes Booth i Lee Harvey Oswald zawierają po 15 liter.
 • Zabójcy popełniali swoje zbrodnie w budynkach, w których byli zatrudnieni. Booth był aktorem w teatrze Forda, a Oswald pracował w Texas School Book Depository.
 • Obaj prezydenci uśmiechali się w momencie zabójstw.
 • Po zastrzeleniu Lincolna Booth uciekł z teatru do magazynu. Podobnie, po zastrzeleniu Kennedy’ego, Oswald pobiegł z magazynu do teatru.
 • Obaj zabójcy zostali zastrzeleni z rewolweru Colta.
 • Obaj zabójcy byli także białymi mężczyznami z południa w średnim wieku i mieli 5’8 cali wzrostu z piwnymi oczami i brązowymi włosami.
 • Obaj zabójcy zmienili swoje nazwiska jako dorośli i byli kawalerami.
 • Obaj zabójcy uciekli z miejsca zbrodni, używając środków transportu, których nie posiadali. Booth wynajął konia, a Oswald jechał publicznym autobusem. baj doznali obrażeń podczas ucieczki.
 • Oboje zostali zabici, zanim zostali osądzeni.
 • Obaj prezydenci mieli ochroniarzy o imieniu William.
 • Sekretarz Lincolna, Kennedy, ostrzegł go, aby nie brał udziału w przedstawieniu teatralnym. Sekretarz Kennedy’ego, Lincoln, ostrzegł go, aby nie jechał do Dallas.
 • Lincoln siedział na miejscu numer siedem w teatrze Forda. Podobnie Kennedy jechał samochodem w Dallas po autostradzie numer siedem.
 • Obaj lekarze, którzy prowadzili sekcję zwłok obu prezydentów, mieli na imię Karol.
 • Każdy prezydent zmarł w miejscu z inicjałami „PH” Lincoln zmarł w Petersen House, a Kennedy zmarł w Szpitalu Parkland.

Linkoln/Kennedy – Fizyka kwantowa i reinkarnacja

Mnóstwo niezwykle nietypowych powiązań między prezydentami Lincolnem a Kennedym nie można sceptycznie odrzucić jako zwykłego przypadku . Dowody przedstawione w tym artykule wskazują na bardzo szczególny rodzaj zjawiska transpersonalnego. W analitycznych i transpersonalnych terminach psychologicznych zdarzenia występujące jednocześnie, które nie mają związku przyczynowego, ale mają bardzo silny związek pod względem znaczenia, który ujawnia istnienie jakiegoś ukrytego „przypadkowego” związku, jest określane jako „ synchroniczność ”„- słowo wymyślone przez pioniera psychologa i doświadczającego bliskiej śmierci Carla Junga.

Inspiracją do badań Junga nad synchronicznością było faktyczne wydarzenie, które przydarzyło się Jungowi, gdy jeden z jego pacjentów opowiadał mu o imponującym śnie, który miała poprzedniej nocy. Gdy opowiadała Jungowi o tym, jak ktoś we śnie dał jej kosztowną biżuterię w postaci złotego skarabeusza (chrząszcza), Jung usłyszał za jego plecami coś, co delikatnie stukało w okno. Jung odwrócił się, otworzył okno i natychmiast złapał dużego owada, który przyleciał do środka. Był to chrząszcz skarabeuszowy lub fartuszek pospolity (Cetonia aurata), którego złoto-zielony kolor najbardziej przypomina kolor złotego skarabeusza. Jung podał chrząszcz swojemu pacjentowi słowami: „Oto twój skarabeusz”. 

Badając wzorce synchroniczne między życiem dwóch osób, naukowcy odkryli podstawowe dowody sugerujące reinkarnację.

 Na przykład dr Ian Stevenson badał dzieci ze wspomnieniami z poprzedniego życia, które posiadały dowody synchroniczne na ich poparcie – takie jak niezwykły znamię korelujące z pamięcią z poprzedniego życia dziecka. Przypadki synchroniczności zostały dobrze udokumentowane w całej historii; ale moim zdaniem nie ma większego historycznego przykładu synchroniczności i reinkarnacji niż życie Lincolna i Kennedy’ego. 

Według starożytnych tradycji religijnych to ukryte prawo „ przyczyny i skutku ” znane jest jako „ karma„i wyraża się poprzez reinkarnację. Jest to prawo„ boskiej sprawiedliwości ”znalezione w wielu religiach i jest opisane jako„ oko za oko, ząb za ząb ”lub„ wszyscy, którzy wyciągają miecz, umrą od miecza ”lub„ człowiek zbiera to, co sieje ”.

Boska sprawiedliwość domaga się kiedy czynimy innym, to samo w końcu zostanie nam zrobione – w celu duchowego pouczenia. Karma jest również popularnie znana jako zasada gdy coś „ zatacza koło ” lub „ przemoc rodzi przemoc ”. W codziennym życiu karma jest jak bezosobowe prawo grawitacji: to, co idzie w górę, musi spaść . Najwyraźniej to prawo przyczyny i skutku istnieje raczej w celach edukacyjnych niż jako forma kary jak nauczyło się wiele doświadczeń z pogranicza śmierci .

Niektórzy fizycy dostrzegają również teoretyczne podstawy synchroniczności w fizyce kwantowej , geometrii fraktalnej oraz teorii chaosu i świadomość.

Naukowcy odkrywają, że obiektywna rzeczywistość jest bardziej iluzją niż subiektywną rzeczywistością. Na głębszych poziomach wszystko – atomy, komórki, cząsteczki, rośliny, zwierzęta i ludzie uczestniczą w połączonej, przepływającej sieci informacji . Na poziomie kwantowym obserwator staje się częścią rzeczywistości on lub ona obserwuje i zanika różnica między obserwatorem a przedmiotem. 

Przestrzeń i czas to pojęcia, które zabieramy ze sobą na poziom kwantowy, ale wydaje się, że nie istnieją tam obiektywnie. Jeśli tak, to są tworzone tylko za pomocą naszej obserwacji i naszych pomiarów, które mają dla nas subiektywne znaczenie , ale nie na poziomie kwantowym. 

Czas płynie zarówno do przodu, jak i do tyłu symetrycznie zgodnie z teorią względności, która sugeruje rzeczywistość podróży w czasie. A ponieważ cała materia składa się głównie z pustej przestrzeni (łącznie z naszymi mózgami i ciałami), ze względu na strukturę atomów utrzymywanych razem przez energię atomową, można przedstawić metafizyczny przypadek, w jaki sposób w większości składamy się z „ducha” – energii które nie mogą być tworzone ani niszczone, a jedynie przekształcane. 

 W świetle tych ustaleń musimy stwierdzić, że pojęcie obiektywnej rzeczywistości jest błędne. Studia fizyki stały się teraz studium naszych umysłów.

Istnieje również kwantowa teoria superpozycji, która jest warunkiem, w którym materia może istnieć w więcej niż jednym wymiarze jednocześnie czyli w równoległych wszechświatach. Obie te koncepcje fizyki można wykorzystać do opracowania teorii reinkarnacji. Fizycy zademonstrowali, w jaki sposób dwie cząstki można od siebie oddzielić – nawet miliardy lat świetlnych stąd – zmiana jednej cząstki natychmiast powoduje jednoczesną zmianę drugiej cząstki, tak jakby były one w jakiś sposób połączone. 

Jung wysunął teorię, w której synchroniczność pełni rolę podobną do snów, w celu przeniesienia egocentrycznego świadomego myślenia człowieka na większą całość. Junga zafascynowała idea życia nie będącego serią przypadkowych zdarzeń, ale raczej wyrazem głębszego porządku.

Teorie te wspierają również idee interpretacji mechaniki kwantowej w wielu światach i odpowiadającej jej teorii wielu umysłów – co oznacza, że ​​wszystko może być wszędzie w tym samym czasie. Nieśmiertelność kwantowa jest teoretycznie możliwa, co oznacza również, że reinkarnacja jest teoretycznie możliwa.

Podsumowując, mechanika kwantowa może zaoferować mechanizm przetrwania osobowości, dzięki któremu wspomnienia i emocje mogą przenosić się z jednego życia do drugiego.

Jeśli postrzegamy świadomość jako fundamentalną, niefizyczną część wszechświata, staje się możliwe wyobrażenie sobie, że świadomość istnieje po śmierci fizycznego mózgu. Dobrą analogią tego jest związek między telewizorem a transmisją telewizyjną; telewizor musi dekodować sygnał, ale nie tworzy sygnału. 

W podobny sposób może być potrzebny mózg do wyrażania siebie, ale może nie być źródłem świadomości. A ponieważ istnieje tak wiele teorii w fizyce, które wspierają możliwe teorie reinkarnacji – nie wspominając o innych dziedzinach badań – można bezpiecznie założyć, że reinkarnacja jest z pewnością w zakresie możliwości naszych bytów.

”Prezydencki cykl śmierci” i indiańska klątwa.

Legenda Prezydenckiego Cyklu Śmierci rozpoczęła się przepowiednią przekazaną przez indiańskiego wodza Shawnee o imieniu Tecumseh, który pracował ze swoim bratem Tenskwatawą zjednoczyć inne plemiona indjan, aby przeciwstawić się białej ekspansji na zachodzie na początku XIX wieku. 

Zimą 1805 r. W wiosce Shawnee szalało pijaństwo i choroby; ale wizja przekazana Tenskwatwie podczas stanu bliskiego śmierci doprowadziła go do krucjaty, aby odwrócić narastającą erozję kultury indiańskiej i negatywne skutki ekspansji białych.

Po wielu bitwach o wolność Tecumseh wysłał generałowi Harrisonowi (przyszłemu prezydentowi) wiadomość zawierającą przepowiednię, która stała się znana jako „ Klątwa Tecumseha: ”

„Harrison nie wygra w tym roku aby zostać Wielkim Wodzem. Ale może wygrać w przyszłym roku. Jeśli to zrobi … Nie skończy swojej kadencji. Umrze w swoim biurze.”

Poinformowany, o tym że żaden prezydent nigdy nie umarł na stanowisku, Tenskwatawa stwierdził:

„Ale Harrison umrze, powiadam wam. A kiedy umrze, będziecie pamiętać o śmierci mojego ludu. Myślisz, że straciłem moce. Ja, który spowodowałem, że słońce pociemniało, a Czerwoni ludzie zrezygnowali z ognia. Ale mówię ci, Harrison umrze. A po nim umrze każdy Wielki Wódz wybrany co 20 lat. A kiedy każdy umrze, niech wszyscy pamiętają śmierć naszego ludu. ”

– Tenskwatawa, Shawnee C. hieftain

Lincoln i Kennedy: zbieg okoliczności?

Co powinniśmy wywnioskować z tych dziwnych porównań nie biorąc pod uwagę indiańskiej klątwy? Czy są to po prostu zbiegi okoliczności, czy jest to teoria spiskowa? Według historyków podobieństwa między Lincolnem a Kennedym są przypadkowe. Jeśli zaczniesz szukać wystarczająco dużo, łatwo znajdziesz porównania między większością wydarzeń historycznych .

Ludzką naturą jest poszukiwanie wskazówek, które mają sens w przypadku tragedii. Niezależnie od tego życie obu prezydentów zostało przerwane. Wyobraź sobie, co mogliby osiągnąć podczas reszty swoich prezydencji, gdyby tylko mieli taką możliwość.

Źródło :

https://www.history101.com/comparisons-lincoln-kennedys-assassinations/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SYNCHRONICZNOŚĆ : LINKOLN/KENNEDY – ZADZIWIAJĄCE PRZYPADKI ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI W HISTORII PREZYDENTÓW USA.

Globalna Świadomość6 czerwca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułNAJWIĘKSZE TAJEMNICE ŁYSEJ GÓRY – PODZIEMNE MIASTO, TAJNA BAZA WOJSKOWA CZY MIEJSCE KULTU DIABŁA ?Następny artykułCZY NASZA ZIEMIA BYŁA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? KANYE WEST UJAWNIA JAK DZIAŁA ”MK ULTRA” W HOLLYWOOD

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • SYNCHRONICZNOŚĆ : LINKOLN/KENNEDY – ZADZIWIAJĄCE PRZYPADKI ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI W HISTORII PREZYDENTÓW USA.
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?