Przekraczając Rubikon

”I PET GOAT II” – ANALIZA SYMBOLIKI NAJBARDZIEJ MISTYCZNEJ ANIMACJI OSTATNICH LAT.

”I PET GOAT II” – ANALIZA SYMBOLIKI NAJBARDZIEJ MISTYCZNEJ ANIMACJI OSTATNICH LAT.

W języku angielskim funkcjonuje trudne do przełożenia na polski, ale urocze słówko: mindfuck. „I, Pet Goat II” może uchodzić za jego audiowizualną definicję. Kanadyjskie studio Heliofant stworzyło animowany ekwiwalent surrealistycznego, żerującego na popkulturze malarstwa. W tym co dzieje się na ekranie próżno szukać sensu jako takiego. Wycyzelowane i wymodelowane z fantazją krajobrazy są jedynie tłem dla delirycznego tańca memów. A wszystko to w rytm posępnej muzyki grupy Tanuki Project.

Pet Goat II to krótka animacja autorstwa kanadyjskiego reżysera Loisa Lefebvre’a. W animacji da się dostrzec dużo aluzji do mitologii egipskiej jak i Biblii, a sam film ma stanowić komentarz dla polityki USA. Zaś tytuł filmu jest nawiązaniem do książki „The Pet Goat”, którą prezydent G.W. Bush czytał podczas wizyty jednej ze szkół podstawowych podczas zamachów 11 września. Na YouTube pojawiło się wiele analiz odnośnie tego filmu, a nawet są podejrzenia, że film został stworzony przez Iluminatów, i przepowiada przyszłość.

Na początku filmu da się zauważyć skrzynkę otoczoną drutem kolczastym, zaś ze skrzynki wystaje głowa kozła, który ma na czole kod kreskowy (z numerami 666), a sam zwierzak wydaje się być zahipnotyzowany. Koza symbolizuje zwykłego człowieka, który jest manipulowany przez np. telewizję, kod kreskowy symbolizuje konsumpcjonizm, skrzynka z otworem na świat symbolizuje to, że zwykły człowiek może jedynie obserwować poczynania rządzących, ale nie może na nie wpłynąć. Drut kolczasty (a właściwie to co otacza skrzynkę) symbolizuje obóz FEMA co oznacza Federalną Agencje Zarządzania Kryzysowego (z przetłumaczenia na polski).

W 0:18 minucie da się zauważyć człowieka, a właściwie jego ręce. Prawdopodobnie jest on bogaty (symbolizuje to złoty pierścionek z symbolem dolara – $), ale też ma krew na rękach co pokazuje, że jest brutalny. Trzyma on w rękach przyrząd do sterowania marionetkami. Symbolizuje on tajny rząd, który steruje politykami niczym marionetki. W 0:24 minucie zauważamy smutną postać okazuje się nią być były prezydent Bush, ma on na głowie czapkę z napisem „D” oraz zaczyna on tańczyć bo tak jest sterowany przez „marionetkarza”.

Symbolizuje to, że Bush robił wszystko co mu kazał tajny rząd, nawet jeśli tego nie chciał, co do czapki z „D”, jest to tzn. czapka klasowego idioty i w pewnym sensie ukazuje Bush’a jako idiotę, jednak pożytecznego dla tajnego rządu. W 0:39 minucie na ścianie da się zauważyć sowę – symbolizuje ona Bohemian Club, którego znakiem rozpoznawczym jest właśnie sowa. W 0:44 minucie da się zauważyć inne symbole np. nad tablicą widzimy ewolucję człowieka, która kończy się oświeceniem, a na tablicy grę w wisielca gdzie ktoś przegrał, ponieważ trzeba było odgadnąć słowo „EVOLUTION” w tłumaczeniu na polski „EWOLUCJE”, symbolizuje to, że jak się ktoś nie oświeci, bądź nie dostosuje zostanie zabity.

Bush wymachuje rękoma pokazując różne gesty dłońmi oraz jakieś słowa, które prawdopodobnie są mówione przez marionetkarza. W 1:04 minucie da się zauważyć, że Bush zmienia się w Obamę, na głowie ma on czapkę ukończenia jakiejś szkoły, a jego zęby wyglądają jak te u wampira. Czapka symbolizuje prawdopodobnie to, że jest lepszym politykiem od Bush’a, a kły jak u wampira symbolizują dwie kadencję, w ciągu których rządził w USA. Jednak pomimo tego dalej jest sterowany przez marionetkarza oraz robi to co mu się karze np. śmiać się(1:11 – napis „LOL” na tabliczce, a LOL po prostu oznacza „śmiać się”).

W 1:13 minucie kamera przenosi się na jakąś dziewczynę – jest ona ubrana w białą suknię i trzyma ona jabłko. Kobieta i biel symbolizują czystość, zaś jabłko grzech. Trzyma je na łonie co oznacza, że jest w ciąży. Za nią widać królika co symbolizuje reprodukcję, a z lewej strony jelenia co symbolizuje mężczyznę/męskość. W 1:18 minucie dziewczyna oraz królik są podświetleni na biało co symbolizuje rodzenie się, a na czerwono jeleń i napis „EXIT”, co może być odniesieniem do tego, że kobiety będą mogły rodzić bez interakcji z mężczyzną (in vitro).

Następnie dziewczyna ma grymas na twarz i opuszcza jabłko, co symbolizuje bóle podczas rodzenia i narodzenie się dziecka. Jabłko (grzech) dzieli się na dwie części, z których wyrasta kwiat lotosu, który oznacza coś boskiego (czyżby to oznaczało narodzenie się Antychrysta?). Zaś pod butem Obamy da się zauważyć monetę co symbolizuje, że pieniądz po narodzeniu Antychrysta nie będzie nic warty. W 1:39 minucie da się zauważyć przerażonego Obamę, co symbolizuje strach wywołany przez Antychrysta, a według Biblii, że jak na ziemię przyjdzie Antychryst nastąpi koniec świata.

Kamera przenosi się na zewnątrz gdzie widać porwaną flagę USA, a także z daleka atak na WTC. Wszędzie jest również śnieg. Porwana flaga i dwie wierze są nawiązaniem do teorii, że to sama Ameryka zniszczyła wierze dla własnego interesu, zaś śnieg według mnie oznacza zanieczyszczenie środowiska, przez który klimat na ziemi stopniowo się zmienił. W 2:04 minucie zauważamy człowieka w masce, który obserwuje wszystko z daleka co jest nawiązaniem do masonów, którzy wpływają na losy świata, a zazwyczaj nawet nie wiemy o ich istnieniu.

W następnych sekundach filmu widzimy łódkę z głową Anubisa, a na niej płynie Antychryst, a potem samego Osamę bin Ladena w mundurze CIA, a także ze z czarnymi skrzydłami, za nim stoją zamaskowani ludzie z bronią. Symbolizuje to teorię, że właśnie przez CIA (Amerykę) terroryści byli szkoleni, zaś czarne skrzydła jak u upadłego anioła są symbolem zniszczenia. W 2:23 minucie widać ropę naftową, jest ona wszędzie, była ona również główną przyczyną ataków 11 września, jednak może też symbolizować jakąś katastrofę ekologiczną, która była związana z ropą naftową.

W 2:28 minucie da się zauważyć Statuę Wolności, która się rozpada oraz dziwną spiralę nad nią. Rozpadającą się statuę można uznać za upadek Ameryki, a spirala jest związana z tą samą spiralą, która pojawiła się nad Norwegią (były podejrzenia, że był to jakiś eksperyment Rosji).

W 2:32 minucie da się zauważyć robota, który patrzy się na poczęte dziecko, co symbolizuje dwie rzeczy – USG, w którym można zobaczyć jak rozwija się dziecko, bądź to, że od poczęcia dziecko jest nadzorowane przez Iluminatów (jedno oko). Znów widać fałszywego Jezusa na łódce z głową Anubisa. Jakby ktoś nie wiedział Anubis to egipski bóg śmierci. Widać również u Antychrysta na czole wszystko wiedzące oko czyli Oko Horusa symbol m.in,: Iluminatów.

W 2:48 minucie spostrzegamy dziwnego człowieka w ekranie mówiącego coś do jakiegoś dziecka który w oczach ma krach na giełdzie, a obok niego są jakieś tabletki i strzykawka. Człowiek w ekranie (wygląda na dość bogatego głównie przez srebro i złoto na sobie) symbolizuje nam bogatego człowieka, który manipuluje ludźmi poprzez udział w telewizji i pieniędzmi, zaś dziecko jako zwykłe dziecko, które za bardzo nie wie co się dzieje i łatwo mu wszystko wpoić, bądź dorosłego człowieka, dalej wierzącego w to co jest w telewizji i dalej jest manipulowany przez telewizję i pieniądz.

Co do leków i strzykawki…jest rzadko zauważane w analizach, ale może to symbolizować jakąś epidemię.

W 3:03 minucie widać nowoczesne samoloty, które bombardują meczet. Symbolizuje to atak Ameryki na państwa muzułmańskie, a ludzie przez wojnę musieli opuścić swoje domy i…płynąć do Europy (co symbolizują kawałki, które lecą w stronę czegoś co wygląda jak wieżowiec), a wiadomo co teraz wyprawia się w Europie. Z meczetu wyłaniają się czarne ptaki, które symbolizują nieszczęście, bądź coś strasznego.

W 3:11 minucie widzimy człowieka z maską ze smutną twarzą (przypominającą jedną z dwóch masek jakie widzimy w teatrze), co symbolizuje dramat jaki się teraz rozgrywa…jest to ten sam człowiek jakiego mogliśmy zauważyć w 2:04 minucie. Oglądając dalej widzimy kobietę w burce trzymająca martwe dziecko, a w oddali wybuch bomby atomowej. Jest to symbol dramatycznych żniw wojny, prawdopodobnie też chodzi tu o pogłoski wojny atomowej w Egipcie (gdzie również kobiety chodzą w burkach, a owinięte dziecko w bandaże wygląda jak mumia).

Na dziecko wchodzi skarabeusz, który jest symbolem odrodzenia. W 3:24 widzimy człowieka oraz małego robota wyglądający jak czarny chłopiec. Mężczyzna daje mu broń, którą odwija z kokardki dla niego. To symbolizuje dramat jaki niesie ze sobą wojna w Afryce, w której muszą brać nawet małe dzieci, które wykonują wszelkie rozkazy niczym roboty.

W 3:30 minucie da się zauważyć mężczyznę z sierpem i młotem zalewanym przez zieloną cieć. Ponoć jest to przedstawienie tego, że Rosja zniknie z mapy na skutek broni biologicznej, jednak czemu dają młot i sierp, czyżby było to nawiązanie do tego, że Rosja jest często porównywalna do ZSRR albo do tego, że Rosja jak ZSRR zniknie? Prawdopodobnie tak. W kolejnej scenie widać dziewczynę trzymającą białą flagę, którą wymachuje do nadjeżdżających w jej stronę czołgów na znak, że się poddaje jednak czołgi się nie zatrzymują, a za dziewczynką stoi śmierć.

Da się również zauważyć Ying Yang oświetlone na drodze. Wszystko to symbolizuje wojnę w Chinach, jednak gdy Chiny zauważą, że Rosji nie ma automatycznie zaczną się poddawać, zaś Śmierć stojąca za dziewczyną symbolizuje „śmierć” Chin, czyli to, że Chin już nie ma na mapie. Warto też zauważyć, że dziewczyna ma przekreślony znak atomu na policzku co by również oznaczało, że Chin sprzeciwiły się używania bomb atomowych czyli też sprzeciwiły się nowemu porządkowi.

W 4:00 minucie widać, że ten człowiek w ekranie zaczyna krzyczeć na te dziecko tak jakby chciał mu coś wpoić na siłę, prawdopodobnie tu chodzi o fałszywego proroka. Symbolizuje to, że skoro telewizja tak uważa i tak też należy zrobić, chociaż nie jesteś tego do końca pewien. 4:05 minucie jest pokazane, że fałszywy prorok dostanie się tu przez portal, co jest tylko kłamstwem naświetlonym przez media. Fałszywym Jezusem może być każdy. W dalszych sekundach filmu widzimy fałszywego Jezusa dalej płynącego na łódce jednak on niszczy co popadnie.

W 4:22 widzimy jak się okazuje hinduską boginię Kali, będącą boginią czasu i śmierci. Wygląda na zadowoloną z tej całej sytuacji. Dalej widzimy jak na łódkę Antychrysta wskakują ryby, symbolizuje to chrześcijan, którzy myśląc, że Antychryst to prawdziwy Jezus pójdą za nim wszędzie, nie wiedząc, że w ten sposób on prowadzi ich na śmierć. W 4:32 minucie film zauważamy rękę wyłaniającą się z nieba, która wskazuje na wierze w kształcie penisa, z którego wypływa biała ciecz, a na na niej znajduje się krzyż. Ręka z nieba symbolizuje Boga, który daje światło dzienne na kościół katolicki, który powoli upada. Dlaczego kształt penisa? Jeśli chociaż trochę jesteście obeznani w temacie powinniście wiedzieć m.in.: o skandalach pedofilskich z księżmi w roli głównej, a to tylko jedna z przyczyn, przez które kościół katolicki upada.

W kościele siedzi jakaś stara babcia, która według innych została dodana przez autora, żeby trochę pośmiać się z typowych babć co chwile chodzących do kościoła, a jeszcze według innych babcia prezentuje dawnego papieża – Benedykta XVI. Według mnie ta babcia symbolizuje całe duchowieństwo np. księży, którzy myślą, że kara za ich grzechy ich nie spotka, ale jest inaczej…światło, które na nią wchodzi to Bóg, który kara tych co przyczynili się do upadku kościoła, widać jest, że babcia stara się uciec jednak bez skutecznie. W 4:51 minucie widać jaskinię, którą płynie fałszywy prorok, ma ona kształt DNA, otwór to wagina, zaś woda to symbol narodzin i wód płodowych.

W 4:57 minucie znów widzimy boginię Kali, a w kolejnych sekundach zauważamy biznesmenów, a ze środka wyłania się fałszywy prorok, który ich przewraca. Symbolizuje to, że wraz z narodzinami Antychrysta cały system finansowy upadnie. W 5:08 minucie znów widzimy ekran, tym razem również zauważamy, że jest postaci węża i ucieka, zauważamy również chłopca, który jest bez pieniędzy jednak dzięki manipulacji ze strony telewizji jest gotowy na przyjęcie Antychrysta.

W 5:17 minucie filmu widzimy dyrygującą śmierć oraz jakieś chłopca (przypomina tego samego chłopca, który był owinięty w bandaże wcześniej) w białej szacie obracającego się ku niebu, symbolizuje tu ludzi, którzy nie dali się omamić manipulacją o Antychryście, zostaną zabrani do nieba i będą obok Pana, a białe szaty symbolizują wniebowzięcie. Zaś w 5:30 minucie filmu spostrzegamy dziwną postać tańczącą w klatce, co chwilę zmieniając maski. Ponoć symbolizuje to różne religię, a to, że klatka się rozpada jest o symbol tego, że te religię, które znamy przestaną istnieć, ponieważ ludzie je porzucą dla Antychrysta.

W 5:47 minucie zauważamy, że Antychryst wypływa z jaskini, a po chwili się budzi, zaś w oddali widać rozpadający się inny kościół katolicki, co symbolizuje koniec kościoła katolickiego. Jako iż nie ma innych religii wszyscy będą wierzyć w Antychrysta, który przyniesie im tylko zgubę. W 6:25 minucie zauważamy, że nadlatują kulę ognia ze Słońca, symbolizujące ostatnią wizje apokalipsy – ziemię pochłonie ogień.

Produkcja jest przepełniona symbolami i profetyzmem, ukazuje co wojny, manipulacja, klęski żywiołowe, a nawet pieniądze mogą zrobić z człowiekiem. Nie ufajcie mediom oraz ślepo nie podążajcie za tzn. fałszywym prorokiem. Myślcie sami…

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

”I PET GOAT II” – ANALIZA SYMBOLIKI NAJBARDZIEJ MISTYCZNEJ ANIMACJI OSTATNICH LAT.

Globalna Świadomość14 czerwca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułU.S SPACE FORCE – TAJNA KOSMICZNA FLOTA USA.Następny artykułCZY W PRZYSZŁOŚCI BĘDZIEMY ŚWIADKAMI FAŁSZYWEJ INWAZJI UFO ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

25 LAT MATRIXA – UKRYWANA PRAWDA O POWSTANIU FILMU ! CZY 'PLANDEMIA’ BYŁA OKULRYSTYCZNYM RYTUAŁEM O PODŁOŻU SATANISTYCZNYM ? CZY

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” CUDA TARTARII – POZNAJ ŚWIAT ZNISZCZONY PRZEZ

Kategorie

AGENDA 2030 (260) Alternatywna historia świata (186) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ”I PET GOAT II” – ANALIZA SYMBOLIKI NAJBARDZIEJ MISTYCZNEJ ANIMACJI OSTATNICH LAT.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?