Filmoteka świadomych

FILMY POSZERZAJĄCE ŚWIADOMOŚĆ, KTÓRE NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ.

FILMY POSZERZAJĄCE ŚWIADOMOŚĆ, KTÓRE NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ.

Jedną z najbardziej cenionych form rozrywki jest niewątpliwie kino i telewizja. Wszyscy widzieliśmy wiele filmów i programów telewizyjnych, które rozśmieszały nas, powodowały łzy, straszyły lub były całkiem niedorzeczne. Elementem, który nie jest tak powszechny w filmie, jest znalezienie odrobiny świadomości i prawdy o świecie, i dlatego opracowaliśmy listę filmów, które mogłyby zaoferować ci coś więcej niż zwykłą rozrywkę. 

Peaceful Warrior/Siła spokoju

Życie młodego utalentowanego sportowca Dana Millmana (Scott Mechlowicz) to pasmo sukcesów – jest przystojny, ma pieniądze, a osiągnięciom sportowym towarzyszy równie imponujące powodzenie u kobiet, które zmienia jak rękawiczki. Niestety wypadek brutalnie przerywa jego karierę i wspaniałe plany na przyszłość. Dan załamuje się, zaczynają go męczyć przerażające koszmary senne. Którejś kolejnej nieprzespanej nocy trafia na stację benzynową, gdzie spotyka tajemniczego mechanika Socratesa (Nick Nolte), który na zawsze odmieni jego życie… Film jest ekranizacją autobiograficznej powieści Dana Millmana „Droga miłującego pokój wojownika”.

Film doskonale przedstawia znaczenie życia w teraźniejszości i rzuca światło na rolę, jaką umysł może odegrać w drodze do twojego wewnętrznego ja. Pokazuje nieograniczony potencjał, który wszyscy nosimy, jednocześnie podkreślając, że w życiu jest coś więcej niż tylko to, co posiadamy materialnie. Film powstał na podstawie prawdziwej historii Dana Millmana.

Matrix.

Neo (Keanu Reeves) jest genialnym hakerem. Pewnego dnia nawiązuje z nim kontakt tajemniczy Morfeusz (Laurence Fishburne) – człowiek, który obiecuje przekazać mu wiedzę o rzeczywistości, w jakiej żyje. Prawdę o dwóch światach: prawdziwym i wygenerowanym, który ma tylko udawać rzeczywistość. Neo przystaje do grupy Morfeusza i zaczyna dostrzegać, że świat, w którym egzystował to fikcja, a jego życiem cały czas ktoś kierował. Kolejne stopnie wtajemniczenia stawiają przed Neo nowe pytania. Czym jest Matrix i komu służy? I jaką rolę w planie Morfeusza ma do spełnienia on sam?

Film, którego nie trzeba nikomu przedstawiać daje doskonałą wizję tego tego, czym jesteśmy, dla elity świata – bateriami. Utrzymujemy całą ich matrycę i zaprojektowany system. Być może jeszcze głębszym jest fakt, że film ujawnia, jak to jest obudzić się i wyjść z Matrycy do prawdziwego świata. Ogranicz cię tylko to co jest w twojej głowie i twoje ego. Sam Keanu Reeves powiedział po premierze filmu: ”ludzie dopiero za 20 lat zrozumieją, że matrix to film dokumentalny”

Equilibrium.

W przyszłości, w miejscu o nazwie Libria, żyje społeczeństwo, które tłumi wszystkie emocje. Codziennie każdy z obywateli musi zażywać przypisaną przez rząd dawkę leku prozium, zabijającego uczucia. Każdy, kto uchyla się od tego obowiązku, każdy, kto czuje, zostaje z miejsca likwidowany jako jednostka niepożądana. John Preston (Christian Bale) dokonuje egzekucji nielicznych buntowników. Pewnego dnia spotkanie z należącą do nich kobietą (Emily Watson) zmienia jego życie na zawsze. John rzuca służbę dla reżimu i odstawia truciznę. Od tej chwili cały swój talent poświęci ratowaniu ludzi i zniszczeniu społeczeństwa zła.

Co by się stało, gdyby twój rząd stworzył by lek, który powstrzymałby cię przed odczuwaniem emocji i uczuć? Jak zachowywał by się wtedy człowiek i system wokół niego. To właśnie badano w tym filmie i można to odnieść do naszej rzeczywistości, gdyż staliśmy się dronami systemu, po prostu pracując i wykonując zadania, nigdy nie czując tego, co jest poza nim. Co się stanie, gdy się uwolnisz?

Lord of War/Pan życia i śmierci.

„Jedna broń przypada na 12 ludzi na planecie. Pytanie tylko… Jak uzbroić pozostałych 11?” To jedyne zmartwienie pana życia i śmierci. Jurij Orłow (Nicolas Cage) jest handlarzem bronią, który krok po kroku wspina się na „zbrojny Olimp”. Nie interesuje go komu sprzedaje, często obu stronom konfliktu. Ostatnio największe zyski czerpie współpracując z krwawymi dyktaturami w Afryce…

W rozkręcaniu biznesu pomaga mu brat (Jared Leto). Przychodzi jednak taki moment, w którym Jurij musi dokonać wyboru: rodzina (urodziwa żona i synek) albo styl życia do którego przywykł: często pełnego ryzyka i stresu, lecz również na bardzo wysokim poziomie, w otoczeniu pięknych kobiet. Wybór nie jest prosty, tym bardziej, że za każdy trzeba ponieść wysoką cenę…

Film rzuca światło na prawdę stojącą za przemysłem zbrojeniowym, pokazując znaczącą rolę rządu w dystrybucji i sprzedaży broni. Obraz ukazuje, jak rząd ukrywa tę dystrybucję i wykorzystuje ją do dalszego promowania przemocy i strachu na całym świecie.

They Live/ Oni żyją

Los Angeles przeżywa inwazję tajemniczych istot, które siłą umysłu sprawują władzę nad ludźmi. Pojawiają się w najmniej spodziewanych miejscach i atakują bez uprzedzenia. Ludzie w większości zdają się akceptować ich żądania bezwzględnego posłuszeństwa. Jedynie nieliczna garstka mieszkańców dostrzega grożące niebezpieczeństwo.

Bardzo dokładne przedstawienie pozaziemskiej obecności, która rządzi naszą planetą. Film rzuca światło na to, jak tajna grupa gadzich istot pozaziemskich znajduje się na szczycie naszej elity i hipnotyzuje całą naszą planetę, Dosadnie przedstawiony jest proces przebudzenia głównego bohatera filmu.

V jak Vendetta.

Adaptacja kultowego komiksu Alana Moore’a. Rzecz dzieje się w totalitarnej Anglii, gdzie społeczeństwo jest skutecznie zastraszane i manipulowane przez aparat władzy. Jedyną osobą, która nadal stawia opór, jest bojownik o wolność przebrany za osobę Guya Fawkesa – V (Hugo Weaving). V walczy z panującym ustrojem dokonując zamachów terrorystycznych na główne ośrodki przekazu i gmachy budynków rządowych.

Pewnego dnia uwalnia z rąk agentów rządowych Evey Hammond (Natalie Portman). Evey odkrywa, iż wbrew powszechnemu uznaniu V nie jest terrorystą, lecz osobą, w której skupiają się wszystkie idee, o których jej naród zapomniał. Od tej pory, od 5 listopada V będzie kontynuował swoją krucjatę, mszcząc się za swoje krzywdy i za cierpienia narodu prowadząc Anglię ku wolności. 

Film pokazuje strukturę korupcji na różnych szczeblach władzy oraz system ukrywania prawdy przed społeczeństwem.Ostatecznie daje także wgląd w intencje stojące za Nowym Porządkiem Świata, a wszystko, czego potrzeba, to zbiorowe przebudzenie i odmowa poddania się, by położyć kres ich władzy i kontroli.

Oczy szeroko zamknięte.

Alice Harford (Nicole Kidman) i William Harford (Tom Cruise) są małżeństwem. William jest znanym lekarzem, zajmuje się leczeniem bogaczy, dzięki czemu jest dość zamożny. Jego żona prowadzi galerię i udziela się towarzysko. Oboje należą do nowojorskiej śmietanki. Są atrakcyjni, a czas upływa im na wspólnym imprezowaniu, w trakcie których często otrzymują propozycje kontaktów pozamałżeńskich, z których nie korzystają. Ich życie zmienia się jednak podczas pewnego przyjęcia. Po balu lekko oszołomiona Alice wyznaje mężowi, że nie zawsze była mu wierna… 

Kontrowersyjny film prezentuje działania iluminatów i ich masońskie rytuały. Obraz był wzorowany na prawdziwych wydarzeniach. Celem reżysera Stanleya Kubricka w tym filmie było ujawnienie tego jak u ukryciu działają elity. Kubrick najwyraźniej przypłacił życiem za ten film, zginął wkrótce po zatwierdzeniu produkcji do wydania. Dodatkowo film został ocenzurowany i wycięto z niego 30 minut….

La Belle Verte/Zielona piękność.

Pokazuje wzajemne powiązania, które wszyscy dzielimy, oraz to, jak daleko odeszła ludzka świadomość od Ziemi. Film koncentruje się na prostocie i pokoju, które nieodłącznie pochodzą z planety opartej na miłości i jedności.

Fight Club/Podziemny krąg.

Młody yuppie (Edward Norton), wbity w narzucony przez „wyścig szczurów” styl życia, cierpi na bezsenność. Za namową lekarza trafia na spotkania terapeutyczne ludzi ciężko i śmiertelnie chorych. Paradoksalnie odnajduje – w spotkaniach pełnych bólu i cierpienia – spokój. Wkrótce spotyka na swej drodze przewrotnego anarchistę Tylera Durdena (Brad Pitt), który imponuje mu swym nieskrępowaniem i wyzwoleniem. Obaj szybko stają się swoim wzajemnym dopełnieniem. Organizują zamknięte walki – Podziemny Krąg, który przeradza się w paramilitarną organizację anarchistyczną.

Film a koniec pokazuje, w jaki sposób nastąpiło całkowite załamanie struktur finansowych i zadłużenia. Który jest częścią tego, co będzie wymagane, aby zmienić świadomość planety. Pokazuje także rolę, jaką może odegrać umysł i jak łatwo może on się zamaskować prze nami samymi.

Revolwer.

Akcja filmu rozgrywa się w gangsterskim półświatku Las Vegas. To powieść o kilku mężczyznach, z których każdy stara się wykiwać pozostałych. Stawką jest, jak to w Vegas, duża suma pieniędzy. Głównym bohaterem jest Jake Green, hazardzista mający wielkie szczęście, lecz „krótki” rozum. Mężczyzna rzadko jest wpuszczany do kasyn, bowiem zawsze wygrywa. Pewnego wieczoru wraz ze swoimi braćmi, Billym i Joe, zostaje zaproszony do prywatnej gry.

Tam oczekuje się od niego, że przegra w pokera z gangsterem Dorothy Machą, przywódcą lokalnej mafii i właścicielem jednego z kasyn, który nie umie grać, ale zawsze wygrywa, bowiem wszyscy ze strachu podkładają mu się. Jake nie boi się Machy i nie tylko ogrywa go doszczętnie, ale jeszcze stroi sobie z niego żarty. Oczywiście skutkuje to wydanym na niego wyrokiem śmierci. Jednak Jake znajduje sobie ochronę w postaci braci Aviego i Zacha, których misją jest z kolei uśmiercenie gangstera.

Ten film wyjaśnia, czym naprawdę jest Ego i jak odgrywa on rolę w zniewoleniu nas. Bardzo dokładnie pokazuje jego rolę i siłę. Wszystko to składa się na wspaniałą historię, która spodoba się każdemu.

1984.

Klasyczna adaptacja powieści George’a Orwella opowiadająca o totalitarnym państwie, w którym obywatele są śledzeni i inwigilowani na każdym kroku, a wszelkie, nawet najmniejsze objawy indywidualności są brutalnie tłumione. W tym świecie Winston Smith (John Hurt) podejmuje beznadziejną walkę z systemem, próbując zdobyć chociaż namiastkę wolności dla siebie i kobiety (Suzanna Hamilton), którą kocha.

Ta klasyka Kina pokazuje zdolność rządu do przepisywania historii świata, a ostatecznie kontrolowania wszystkiego, co mówimy, myślimy i czujemy. Wykorzystuje również odwrócenie wolności i słów opartych na miłości, aby wymusić ściśle kontrolowaną rzeczywistość, w której Władza spoczywa w rękach kilku osób. Pokazuje także, jak sam strach wystarczy, aby ludzie nie tylko wspierali, ale także promowali system, który utrzymuje ich w niewoli.

Metropolis.

Przyszłość. Ludzie są podzieleni na dwie grupy: myślicieli, którzy stwarzają plany (ale nie wiedzą jak wszystko działa), oraz robotników, którzy wytwarzają (ale nie mają żadnej wizji). Są od siebie kompletnie odseparowani, ale razem tworzą jednak całość. Jeden człowiek z grupy myślicieli ośmiela się odwiedzić podziemia, gdzie robotnicy wykonują trudną pracę. Jest bardzo zdziwiony tym, co zobaczył…

Film pokazuje zniewolenie mas na korzyść nielicznych i pożądany podział między dwiema klasami. Ludzie w nim są tak bardzo zniewoleni, że nie rozumieją, co utrzymują, a dobroczyńcy nie doceniają ani nie łączą się z tymi, z których korzystają.

Krwawy diament.

Tłem akcji jest wojna domowa i chaos panujący w Sierra Leone w latach 90. XX wieku. „Krwawy diament” to historia przemytnika z RPA Danny’ego Archera i Solomona Vandy’ego, rybaka z ludu Mende. Chociaż obydwaj mężczyźni pochodzą z Afryki, ich życiorysy były dotychczas zupełnie ze sobą niezwiązane – aż do chwili, gdy wspólnie postanowili wyruszyć na poszukiwanie rzadkiego różowego diamentu, który mógłby zmienić życie każdego z nich.

Odsiadując wyrok za przemyt, Archer dowiaduje się, że Solomon – który został odebrany rodzinie i zmuszony do pracy na polach diamentowych – znalazł i ukrył niezwykły kamień. Z pomocą Maddy Bowen, amerykańskiej dziennikarki, której idealistyczne przekonania stają się coraz mniej radykalne w miarę pogłębiania się romansu z Archerem, obydwaj bohaterowie ruszają na wyprawę przez tereny ogarnięte rebelią. To podróż, która może uratować rodzinę Solomona, a Archerowi dać drugą szansę, na którą, jak mu się zdawało, nie mógł już liczyć.

Film rzuca światło na korupcję i trudy poniesione w niektórych częściach świata, aby zapewnić niepotrzebne luksusy tym w rozwiniętym świecie. Pokazuje także, w jaki sposób ta prawda jest kontrolowana i ukryta przed tymi, którzy utrzymują przemysł błyskotek w nieskazitelnym stanie.

Avatar.

Długo oczekiwany film Jamesa Camerona zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do „Titanica”. Szacowany budżet na poziomie 237 milionów dolarów daje mu trzecie miejsce pod tym względem w historii kina. „Avatar” został wykonany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i zupełnie nowej technice 3D. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w 2007 roku, natomiast na postprodukcję przeznaczono dwa lata. „Avatar” opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. W rolach głównych między innymi Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez.

Kolejny film ktrórego nie trzeba przedstawiać dotyczączy świadomości i tego, jak wszyscy jesteśmy połączeni ze sobą, planetą i królestwem zwierząt. Avatar ma również uderzające podobieństwo do gadziego przejęcia ziemi. W filmie ludzie tworzą hybrydowe ciało, aby mieszać się i manipulować rasą Na’vi, podobnie jak dzieje się to tutaj na ziemi.

K-PAX.

Do psychiatry (Jeff Bridges) w szpitalu publicznym policja kieruje zatrzymanego na dworcu mężczyznę (Kevin Spacey), który utrzymuje, że pochodzi z planety K-PAX. Mężczyzna ów, o imieniu Prot, utrzymuje, że jest na misji zwiadowczej i zbiera informacje o naszej planecie. Porównuje warunki atmosferyczne obu planet, przy czym ziemskie światło jest dla niego zbyt jasne. Twierdzi, że powróci do domu przed końcem lata i będzie mógł zabrać jednego z pacjentów ze sobą. 

Jest to historia „k”, który jest istotą pozaziemską, przyjmuje on ludzką fizyczną postać, aby oświadczyć ludzkiego życia na ziemi.

Skanner darkly.

Ekranizacja powieści Philipa K. Dicka, w której to autor – pod fasadą dzieła science fiction – opisał własne eksperymenty z narkotykami. Los Angeles, niedaleka przyszłość. Fred (Keanu Reeves) jest policjantem. Prowadzi śledztwo w sprawie Boba Arctora, handlarza tzw. „Substancją A”. Ten tajemniczy specyfik niszczy umysł i sprawia, że człowiek coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością. Problem w tym, że Fred (aby wniknąć w psychikę przestępcy) sam zażywa ową substancję i nie zdaje sobie sprawy z faktu, że to właśnie on jest poszukiwanym Bobem Arctorem.

To tylko skromny wstęp do takiej listy, tego typu produkcji zapewne jest znacznie więcej na całym świecie, co przeoczyliśmy ? Czekamy na wasze propozycje 😉

Udostępnij

FILMY POSZERZAJĄCE ŚWIADOMOŚĆ, KTÓRE NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ.

Globalna Świadomość23 czerwca 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY PIRAMIDY W GIZIE TO ANTYCZNE ELEKTROWNIE W KTÓRYCH NASTĄPIŁA EKSPLOZJA ?Następny artykułCZYM JEST ZJAWISKO ”LATAJĄCYCH HUMANOIDÓW”

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

PROROCZY FILM ”RE-EVOLUTION” – CZEMU LUDZIE AKCEPTUJĄ OBECĄ SYTUACJĘ NA ZIEMI ? JANET OSSEBAARD POWRACA Z FILMEM -”UPADEK KABAŁY 2”

Ostatnie wpisy

”ONI ŻYJĄ” BYŁ OSTRZERZENIEM – KULTOWY FILM Z POTĘŻNYM PRZESŁANIEM. TAJNE DOKUMENTY UJAWNIONE – POLASKA MIAŁA DOŁĄCZYĆ DO WOJNY NA

Kategorie

AGENDA 2030 (239) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • FILMY POSZERZAJĄCE ŚWIADOMOŚĆ, KTÓRE NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?