Świat jest inny

TAJEMNICE IV RZECZY : CO ŁĄCZY NAZISTĘ VERNERA VON BRAUNA I ELONA MUSKA ?

TAJEMNICE IV RZECZY : CO ŁĄCZY NAZISTĘ VERNERA VON BRAUNA I ELONA MUSKA ?

Współczesna historia nadal kryje w sobie wiele ciekawych i niespodziewanych tajemnic. Dziś zadamy pytanie, co łączy czołowego nazistowskiego inżyniera rakietowego Wernera von Brauna z ojcem programu kosmicznego ”Space-X” Elonem Muskiem…

To pod kierownictwem Von Brauna NASA opracowała różne urządzenia lotnicze do misji Merkurego, Gemini i Apollo, w tym masywną rakietę Saturn V, która ostatecznie umieściła ludzką załogę astronautów na Księżycu i bezpiecznie zwróciła ich z powrotem na Ziemię….oficjalnie.

Okazuje się, że wizja kolonizacji Marsa przez ludzi wytworzona w głowie Elona i jego zespołu mogła powstać, przynajmniej częściowo, w umyśle człowieka, który odegrał kluczową rolę w stworzeniu niemickich rakiet V-2.

Von Braun był pierwotnie niemieckim naukowcem zajmującym się rakietami, kluczowym dla nazistowskiego „zespołu rakietowego”, który opracował rakiety balistyczne V-2. Te bezzałogowe rakiety mogą przenosić 1 tonę ładunku w odległości 800 kilometrów. Zostały opracowane w 1942 roku, a do 1944 roku były używane w wojnie przeciwko celom alianckim.

Pod koniec wojny Von Braun ogłosił swoją kapitulację aliantom, a także 500 swoim inżynierom, w tym ich wyposażenie i plany dotyczące przyszłych rakiet. Podczas „Operacji Spinacz” niemieccy naukowcy zostali schwytani i przewiezieni na poligon White Sands w Nowym Meksyku, gdzie mieli rozpocząć prace nad amerykańskimi projektami rakietowymi i początkami NASA !

ednak zanim praca naprawdę ruszyła, Von Braun miał kilka lat względnego przestoju, aw 1947 i 1948 roku napisał powieść science fiction o eksploracji Marsa przez ludzi.

Sama powieść nigdy nie została opublikowana, ponieważ była okropna, ale zawierała również szczegółowy załącznik zawierający wszystkie obliczenia, parametry misji, projekty sprzętu do przeprowadzenia tej misji na Marsa.

W 1952 r. niewielka książka została opublikowana w Niemczech jako „Das Marsproject” lub „The Mars Project”, a jej angielska wersja została opublikowana kilka lat później. Collier’s Weekly Magazine opublikował 8-częściowe wydanie specjalne dotyczące projektu Mars w 1952 roku, urzekając wyobraźnię świata.

Oto plan: W projekcie Mars Von Braun przewidział ogromną armadę statków kosmicznych, które miały odbyć podróż z Ziemi na Marsa. Wyślą łącznie 10 gigantycznych statków kosmicznych, z których każdy waży około 4000 ton.

Dla porównania w pełni załadowana rakieta Saturn V mogłaby przenieść około 140 ton ładunku na niską orbitę okołoziemską. Innymi słowy, potrzebowaliby DUŻO rakiet. Von Braun oszacował, że 950 rakiet trójstopniowych powinno wystarczyć, aby umieścić wszystko na orbicie.

Wszystkie statki zostałyby zmontowane na orbicie, a 70 członków załogi zabrałoby na swoje stacje w epicką podróż. Wysadziliby swoje rakiety i przeprowadzili transfer Marsa Hohmanna, co zajęłoby im 8 miesięcy podróż z Ziemi na Marsa.

Flotylla składała się z 7 orbit, ogromnych kul, które podróżowałyby na Marsa, wchodziły na orbitę, a następnie wracały na Ziemię. Składał się również z 3 lądowników szybowcowych, które miały wejść w atmosferę Marsa i pozostać na Marsie.

Gdy dotrą do Czerwonej Planety, będą używać potężnych teleskopów do skanowania marsjańskiego krajobrazu i poszukiwania bezpiecznych i interesujących naukowo miejsc lądowania. Pierwsze lądowanie miało nastąpić na jednej z czap polarnych planety, co według Von Braun było jedyną gwarantowaną płaską powierzchnią do lądowania.

Jeszcze raz myślę, że ważne jest, aby zauważyć, że Von Braun tak naprawdę nie rozumiał, jak okropna jest naprawdę powierzchnia Marsa. Prawie nieistniejąca atmosfera i ekstremalne zimno wymagałyby znacznie bardziej wyrafinowanego sprzętu, niż planował. Ale nadal musisz podziwiać jego ambicję.

Gdy zespół badaczy Marsa znajdował się na miejscu, ich pierwszym zadaniem było ponowne przekształcenie ich szybowców w rakiety. Postawili ich i przygotowali do wystrzelenia z powierzchni Marsa po zakończeniu misji.

Marsjanie-ziemianie założyliby specjalne skafandry, a następnie spędzili 400 dni na badaniu tego obszaru. Geolodzy badaliby krajobraz, badając skład skał. Botanicy badaliby odporność roślin na Marsa i sprawdzali, jakie rodzaje roślin na Ziemi będą rosnąć.

Zoologowie badali miejscowe zwierzęta i pomagali dowiedzieć się, co jest niebezpieczne, a co można bezpiecznie zjeść. Archeolodzy przeszukaliby ten region w poszukiwaniu dowodów starożytnych cywilizacji marsjańskich i zbadaliby rozległą sieć kanałów widzianą z Ziemi przez astronomów. Być może spotkaliby nawet wytrzymałych Marsjan, którzy zbudowali te kanały, walcząc o przetrwanie do dziś.

Po raz kolejny w latach czterdziestych myśleliśmy, że Mars będzie jak Ziemia, tylko bardziej pustynią. Byłyby rośliny i zwierzęta, a może nawet ludzie przystosowani do trudnego środowiska. Przy naszej współczesnej wiedzy brzmi to dziś osobliwie. Najbardziej brutalna pustynia na Ziemi to raj w porównaniu z najpiękniejszym miejscem na Marsie. Von Braun zrobił, co mógł, z najlepszą nauką tamtych czasów.

Chociaż Von Braun pomylił się wiele rzeczy w swoim planie misji na Marsie, takich jak gęstość atmosfery i zdolność do zamieszkania na Marsie, wiele rzeczy ułożył dobrze.

Misje oczywiście nigdy się nie wydarzyły, ale pomysły Von Brauna posłużyły za podstawę wszystkich przyszłych planów misji ludzkich na Marsa.

Co najdziwniejsze, von Braun wyobraził sobie przyszły rząd marsjański, w którym głowa państwa będzie nosić tytuł „Elon”.

Były nazista i inżynier rakietowy NASA napisał powieść o ogromnym projekcie kolonizacji Marsa z lat 80., w którym odkryto, że Mars był już zamieszkany przez zaawansowaną cywilizację, a przywódca rządu marsjańskiego otrzymał tytuł: Elon.

W książce, podczas projektu kolonizacji Marsa z lat 80., bohaterowie odkrywają, że planeta była już zamieszkana przez zaawansowaną cywilizację.

Rządem marsjańskim rządziła grupa dziesięciu mężczyzn z wybranym przywódcą o tytule „Elon”. Obecnie inwestor, inżynier i wynalazca, Elon Musk, jest prezesem firmy SpaceX, która stara się umożliwić ludzką kolonizację Marsa.

Źródło : https://www.universetoday.com/tag/von-braun/

Udostępnij

TAJEMNICE IV RZECZY : CO ŁĄCZY NAZISTĘ VERNERA VON BRAUNA I ELONA MUSKA ?

Globalna Świadomość3 października 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułENTROPIA I PRAWA MURPHY’EGO – DLACZEGO W ŻYCIU CIĄGLE JEST POD GÓRĘ ?Następny artykułŚMIERĆ MICHAELA JACKSONA – RYTUALNA OFIARA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? CZYM JEST SUPERKOPMUTER B.E.S.T.I.A W PODZIEMIACH PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO ? SOYLET GREEN

Ostatnie wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? JAK POWSTAJĄ ELITY – KTO WSTĘPUJE DO TAJNYCH STOWARZYSZEŃ? CZY PRZY

Kategorie

AGENDA 2030 (209) Alternatywna historia świata (176) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TAJEMNICE IV RZECZY : CO ŁĄCZY NAZISTĘ VERNERA VON BRAUNA I ELONA MUSKA ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?