Zdrowo i pozytywnie

ENTROPIA I PRAWA MURPHY’EGO – DLACZEGO W ŻYCIU CIĄGLE JEST POD GÓRĘ ?

ENTROPIA I PRAWA MURPHY’EGO – DLACZEGO W ŻYCIU CIĄGLE JEST POD GÓRĘ ?

Entropia kojarzy Ci się zapewne z fizyką, ale może pomóc wytłumaczyć prosty fakt. Dlaczego z biegiem lat, wcale nie jest nam łatwiej. Twoje życie staje się trudniejsze i pojawiają się nowe problemy.

To stwierdzenie odwołuje się do denerwującej nas wszystkich tendencji życia. Wraz z upływającym czasem pojawiają się kłopoty i utrudnienia. Problemy pojawiają się naturalnie same, a rozwiązania zawsze wymagają naszej uwagi, energii i wysiłku. Życie nigdy nie wydaje się działać na naszą korzyść. Jeśli już cokolwiek się wydarza, nasze życie staje się bardziej skomplikowane i stopniowo popada w nieład, zamiast pozostać prostym i uporządkowanym. Dlaczego?

Prawo Murphy’ego jest zwykłym powiedzeniem, które ludzie rzucają mimowolnie rozmowie, że „wszystko idzie źle”, „wszystko idzie gorzej”. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że jest związane z jedną z wielkich sił naszego wszechświata. Siła ta jest tak fundamentalna dla sposobu, w jaki działa wszystko na około nas. 

Entropia przenika niemal każde przedsięwzięcie, do którego dążymy. Wpływa na wiele problemów, z którymi mamy do czynienia i prowadzi do nieładu. To jedyna siła, która rządzi życiem każdego, poznaj właśnie co to jest entropia.

Czym jest Entropia ?

Jeśli jeszcze nie wiesz co to jest entropia, to prosty sposób na wytłumaczenie Ci tego wygląda tak: Wyobraź sobie, że bierzesz kostkę rubika, zamykasz oczy i zaczynasz ją przestawiać.

Teoretycznie możliwe jest, że kawałki układają się idealnie na swoje miejsce i tworzą kompletną kostkę, ułożoną tak że każdy z jej boków jest w jednolitym kolorze. Ale w rzeczywistości nigdy tak się nie dzieje.

Dlaczego? Po prostu dlatego, że szanse i statystyka są przeciwko temu. Każda część musiałaby zostać ułożona w odpowiednim miejscu, by stworzyć kompletną układankę. Istnieje tylko jeden możliwy stan, w którym każdy element jest w porządku, ale istnieje prawie nieskończona liczba stanów, w których elementy są w nieładzie. Matematycznie rzecz biorąc, uporządkowany wynik jest nieprawdopodobnie przypadkowy.

Podobnie, jeśli wyrzucisz puzzle z pudełka. Oczywiście, w teorii mogą wysypać się tak, że ułoży się z nich cała układanka, ale tak się nigdy nie stanie. Jest tylko jedna kombinacja puzzli, która musi „wypaść”, aby były ułożone. Tymczasem istnieje niemal nieskończona liczba kombinacji, które tak nie wyglądają.

Inny przykład to pora roku- jesień. Kiedy pod domem masz pełno liści. Wiatr mógłby tak zawiać, aby znalazły się gdzie indziej. Znowu, teoretycznie, wiatr może przesuwać liście i tworzyć czysty chodnik i trawnik. Ale w praktyce nigdy tak się nie dzieje. Szanse są astronomicznie wyższe, ponieważ liście zostaną rozproszone losowo.

Te proste przykłady oddają istotę entropii. Entropia jest miarą nieporządku. I zawsze faworyzuje o wiele bardziej nieuporządkowane warianty niż uporządkowane.

Dlaczego więc entropia ma takie wielkie znaczenie ?

Naturalną tendencją rzeczy jest utrata porządku. Pozostawione samym sobie, życie zawsze będzie mniej ustrukturyzowane. Liście zgrabione na kupkę zostają rozwiane, chwasty zarastają ogrody. Stare budynki się kruszą, a samochody zaczynają rdzewieć. Ludzie się starzeją. Na przestrzeni setek milionów lat nawet góry stają się mniejsze, a ich precyzyjne krawędzie są zaokrąglone. Nieuchronnym trendem jest to, że sprawy stają się mniej zorganizowane.

Oto całe sedno sprawy: entropia zawsze wzrasta z czasem.

Na świecie jest to znane jako drugie prawo termodynamiki. Jest to jedna z podstawowych koncepcji chemii i praw naszego wszechświata. Druga zasada termodynamiki mówi, że entropia zamkniętego systemu nigdy się nie zmniejszy.

„Prawo, w którym entropia zawsze wzrasta, utrzymuje, jak sądzę, najwyższą pozycję wśród praw Natury. Jeśli ktoś wskaże ci, że twoja zwierzęca teoria wszechświata jest niezgodna z równaniami Maxwella, to tym gorzej dla równań Maxwella. Jeśli okaże się, że jest to sprzeczne z obserwacją – cóż, ci eksperymentatorzy czasami coś robią. Ale jeśli twoja teoria okaże się sprzeczna z drugim prawem termodynamiki, nie dam Ci żadnej nadziei; nie ma na to nic innego, jak tylko zapaść się w najgłębsze upokorzenie.

„Sir Arthur Eddington (The Nature of the Physical World, 1915)

Mówiąc inaczej: wszystko, co zwiększa porządek w jakikolwiek sposób, powoduje zmniejszenie entropii tego, co staje się coraz bardziej uporządkowane, ale kosztem zwiększenia entropii gdzie indziej.

Na dłuższą metę nic nie umknie Drugiemu Prawu Termodynamiki. Wpływ entropii jest nieubłagany. Wszystko się rozpada. Zaburzenie (entropia) zawsze się zwiększa.

Entropia jest bezlitosna.

Możesz walczyć z wpływem entropii. Możesz ułożyć kostkę rubika. Możesz ułożyć puzzle. Możesz zapanować na d chaosem w pracy. Możesz wyrwać chwasty z ogrodu. Możesz posprzątać w mieszkaniu. rozwiązać rozproszoną łamigłówkę. Możesz wyciągnąć chwasty z ogrodu. Możesz wyczyścić brudny pokój.

Wszechświat naturalnie przesuwa się w kierunku nieładu, dlatego jednak musisz zużywać energię, aby stworzyć stabilność, strukturę i prostotę. Skuteczne relacje wymagają uważności, opieki i troski. Ładne ogrody wymagają pracy. Czyste pomieszczenia wymagają sprzątania. Firmy generujące duży dochód wymagają ułożonego planu. Bez wysiłku rzeczy zawsze ulegną zniszczeniu. Pamiętaj o tym, bo ta wiedza nie raz uratuje Ci skórę!

Zaburzenie we wszechświecie ma naturalną tendencję do zwiększania się w czasie. Możemy mu przeciwdziałać tylko poprzez wydawanie energii. Musimy wysilić się, aby stworzyć porządek, które będzie na tyle odporny, aby wytrzymać nieustające działanie entropii.

Utrzymanie porządku w obliczu chaosu nie jest łatwe. Niezmiernie trudną rzeczą jest uprościć swoje życie, ponieważ wszystko Cię pcha w kierunku, by być coraz bardziej złożonym.

Entropia zawsze będzie wzrastać sama. Jedynym sposobem na uporządkowanie wszystkiego jest wydatkowanie energii by z nią walczyć. Wymaga to wysiłku.

Entropia codzienna.

Entropia daje dobre wyjaśnienie, dlaczego sztuka jest tak piękna. Artyści tworzą formę porządku i symetrii, która nigdy nie wygeneruje się sama w sobie. Jest tak rzadka w olbrzymim schemacie możliwości. Liczba pięknych kombinacji jest znacznie mniejsza niż liczba wszystkich kombinacji. Podobnie, widzenie symetrycznej twarzy jest rzadkie i piękne, gdy jest tyle sposobów, aby twarz była asymetryczna.

Piękno jest rzadkie i mało prawdopodobne w świecie nieporządku. I to daje nam dobry powód do ochrony sztuki. Powinniśmy go strzec i traktować jako coś priorytetowego.

Istnieje wiele sposobów z powodu których związki rozpadają się. Presja finansowa, problemy rodzicielskie, przyszli i obecni teściowie, konflikty w podstawowych wartościach, brak zaufania, niewierność i tak dalej. Niedobór w którymkolwiek z tych obszarów może zniszczyć rodzinę.

Jednak, aby być szczęśliwym i spełnionym, potrzebujesz sukcesu w każdym obszarze. Jeśli układa się Wam część spraw, a niektóre to totalna klapa, niestety nie przetrwacie zbyt długo. Tak więc wszystkie szczęśliwe rodziny i związki partnerskie są podobne, ponieważ wszystkie mają podobną strukturę (obszary w których panuje porządek i równowaga).

Czemu optymalny sposób na życie nie istnieje ?

Masz kombinację talentów, umiejętności i zainteresowań, które są specyficzne dla Ciebie. Ale żyjesz także w większym społeczeństwie i kulturze, które nie zostały zaprojektowane z myślą o Twoich konkretnych zdolnościach. Korzystając z pomocy odnośnie tego co to jest entropia, wiemy jakie jest prawdopodobieństwo, że środowisko, w którym dorastasz, jest również optymalnym środowiskiem dla Twoich zdolności. Jest praktycznie zerowe!

Jest bardzo mało prawdopodobne, że życie przedstawi Ci sytuację, która idealnie pasuje do Twoich mocnych stron.

Statystycznie organizm nie jest dobrze przystosowany do stanu, przed którym stoi. Oczywiście, kiedy jesteś w stanie niedopasowania, trudniej jest odnieść sukces, być przydatnym i wygrywać .

Pogódź się z tym, że regularnie będziesz stawał w obliczu niedopasowania w swoim życiu. Jako młoda osoba może nie dorastałeś w optymalnej kulturze dla swoich zainteresowań, może byłeś narażony na uprawianie sportu do którego nie miałeś predyspozycji, może urodziłeś się w niewłaściwym momencie w historii, może masz niewłaściwą pracę. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że żyjesz w warunkach niedopasowania niż w warunkach, w których entropia nie ma zastosowania.

Wiedząc to, musisz wziąć to na siebie, aby zaprojektować swój idealny styl życia. Musisz zmieniać warunki niedopasowania w dobrze dopasowane. Optymalne życie jest zaprojektowane, nie odkryte. Projektuj, kontroluj emocje i planuj czyny. Dzięki temu będziesz osiągał olbrzymie rezultaty! Pomyśl, jeśli urodziłeś się niski to na siłę nie staraj się zostać koszykarzem, możesz dużo łatwiej zrobić karierę w innych dyscyplinach. Najlepsi dżokeje (zawodnik w wyścigach konnych) są niscy.

Prawo Murphy’ego i entropia.

Na koniec powróćmy do Prawa Murphy’ego: „Wszystko, co może pójść źle, pójdzie nie tak”.

Entropia dostarcza dobrego wyjaśnienia, dlaczego prawo Murphy’ego wydaje się pojawiać tak często w życiu. Jest więcej sposobów na to, co może pójść nie tak, jak należy. Trudności w życiu nie występują, ponieważ miałeś „trudne dzieciństwo”, „sąsiad był zły”, albo „wiedziałeś że tak będzie”. To po prostu entropia. Jest ona podobna do Prawa Murphy’ego stosowanego do całego wszechświata.

To nie jest Twoja, ani nikogo innego wina, że w życiu mamy problemy. Jest to po prostu prawo prawdopodobieństwa. Jest wiele nieuporządkowanych stanów i tylko kilka uporządkowanych. Biorąc pod uwagę szanse przeciw nam, niezwykłe jest to, że mimo ogromu problemów, zawsze istnieje jakieś wyjście i możemy je rozwiązać.

Udostępnij

ENTROPIA I PRAWA MURPHY’EGO – DLACZEGO W ŻYCIU CIĄGLE JEST POD GÓRĘ ?

Globalna Świadomość2 października 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułKULT ALIAH – CZY NEKRONOMIKON JEST PRAWDZIWY ?Następny artykułTAJEMNICE IV RZECZY : CO ŁĄCZY NAZISTĘ VERNERA VON BRAUNA I

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DIOKSYNY – ZABÓJCZA TRUCIZNA GLOBALISTÓW PRAWIE W KAŻDYM RODZAJU POŻYWIENIA GLOBALNA.INFO NA YOUTUBE DOŚĆ CENZURY NA YOUTUBE – PRZECHODZIMY NA

Ostatnie wpisy

TAJNA BROŃ ELIT ODNALEZIONA NA ANTARKTYDZIE ! KINIEC ERY 'KALI YUGI’ – CO OBECNIE CZEKA NASZĄ CYWILIZACJĘ ? ZAĆMIENIE SŁOŃCA

Kategorie

AGENDA 2030 (256) Alternatywna historia świata (184) Bez kategorii (16) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ENTROPIA I PRAWA MURPHY’EGO – DLACZEGO W ŻYCIU CIĄGLE JEST POD GÓRĘ ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?