Zdrowo i pozytywnie

EFEKT ”Déjà Vu” – WYRYWANIE SIĘ Z MATRIXA ?

EFEKT ”Déjà Vu” – WYRYWANIE SIĘ Z MATRIXA ?

Déjà Vu to przeżyte czy wyimaginowane doświadczenia? Zjawisko, które chociaż nie występuje często, wszyscy doświadczyliśmy go w jakiś sposób w pewnym momencie naszego życia, tego dziwnego uczucia, że ​​już byliśmy w tym miejscu lub że przeżyliśmy już pewne doświadczenie, nawet jeśli wiemy co tak nie jest.

Déjà Vu to ogólny termin obejmujący podobne doświadczenia, takie jak to, co już przeżyte, to, co już odczułem i to, co już widziałem. Dlaczego tak się dzieje? Nikt nie wie tego na pewno. Pomimo zainteresowania, jakie wzbudza to zjawisko u niektórych naukowców, jest ono bardzo trudne do zbadania, ponieważ większość ludzi, gdy go doświadczają, nie ma podłączonych elektrod do monitorowania aktywności mózgu.

Przeprowadzono różne ankiety i około 60% badanych przyznało się, że czuło to kiedyś. Déjà vécu jest tym, o czym ludzie zwykle mówią. Jest to uczucie, którego jesteśmy świadkami, mówimy lub widzimy, przeżywaliśmy to już wcześniej. Badania wykazały, że częściej występują u młodych ludzi w wieku od 15 do 25 lat, ponieważ ich umysły wciąż są podatne na wszelkie zmiany w ich otoczeniu.

Charakteryzuje ją w zasadniczy sposób, że doświadczenie, które uważa się za przeżyte, zawiera zwykle dużą liczbę szczegółów wspólnych z pamięcią, do której się odnosi. Dejà senti: W przeciwieństwie do déjà vècu, ten proces jest tylko procesem umysłowym. Oznacza to, że nie ma żadnych cech poznawczych ani zwykle nie nawiązuje do pamięci osoby, która przez nią przechodzi.

Można też powiedzieć, że może to być uczucie, które przynosi satysfakcję z przypomnienia sobie czegoś, o czym na długo się zapomniało. Odwiedzone Déjà: Można to przetłumaczyć jako „coś już odwiedzonego”, co oznacza, że ​​proces ten odnosi się do wiedzy o czymś zupełnie nowym dla danej osoby. To znaczy, gdy znane jest miejsce lub coś nowego, nie ma powodu, dla którego można to poznać.

Niektóre wyjaśnienia, do których nawiązuje się to zjawisko, to sny, podróże poza ciałem, a ponadto reinkarnacja. Jeśli chodzi o bardziej sceptyczną analizę, mówi się, że jest prawdopodobne, że wcześniejsza wiedza o jakimś miejscu może wywołać to uczucie. Większość badaczy twierdzi, że to zjawisko jest doświadczeniem opartym na pamięci, więc ośrodki pamięci w mózgu są za to odpowiedzialne.

Płaty skroniowe są głównymi czynnikami odpowiedzialnymi za zachowanie pamięci długotrwałej, zarówno wydarzeń, jak i wydarzeń. Pewne obszary przyśrodkowych płatów skroniowych są również bardzo ważne w wykrywaniu i rozpoznawaniu zażyłości, w przeciwieństwie do szczegółowego przypominania sobie określonych zdarzeń. Mówi się, że wykrycie znajomości zależy od funkcji kory śródwęchowej, podczas gdy szczegółowe przypominanie jest związane z hipokampem.

Niestety, przypadkowość doświadczeń déjà vu u osób zdrowych utrudnia empiryczne badanie tego zjawiska, ponieważ jakiekolwiek badanie na ten temat zależy od subiektywnych informacji zaangażowanych osób. Oznacza to, że dotarcie do źródła przyczyny déjà vu zależy od percepcji każdej osoby, co bardzo utrudnia zrozumienie tego dziwnego i tajemniczego wydarzenia.

Ale podobnie jak w przypadku wielu zjawisk, których wciąż nie możemy zrozumieć, istnieją różne teorie dotyczące pochodzenia déjà vu. Dlaczego dochodzi do déjà vu? Istnieje wiele teorii na temat przyczyn déjà vu. Obejmują one od zjawisk paranormalnych, takich jak mówienie, że pochodzą one ze wspomnień z poprzedniego życia, poprzez sny prorocze, a nawet porwania przez obcych.

Niektórzy tłumaczą to doświadczenie jako dowód na istnienie równoległego wszechświata. Według fizyka Michio Kaku fizyka kwantowa pokazuje, że istnieje możliwość, że déjà vu jest spowodowane zdolnością ludzkiego mózgu do „wędrowania między różnymi wszechświatami”. Michio wyjaśnia te „równoległe wszechświaty”, porównując je z falami radiowymi. Nie możemy ich zobaczyć, ale są setki, a nawet tysiące, które wypełniają naszą przestrzeń.

Jednak zgodnie z prawami grawitacji radio można dostroić tylko do jednej stacji naraz. W ten sam sposób nasz umysł dostraja się do jednej częstotliwości rzeczywistości, a kiedy ta rzeczywistość wydaje się zbyt znajoma, aby mogła być nowa, może to oznaczać, że „wibrujemy zgodnie” z równoległym wszechświatem. Inna teoria dotycząca zjawisk paranormalnych potwierdza, że ​​déjà vu jest generowane przez naszego ducha, a nie przez pamięć naszego mózgu. To byłoby jak mgliste wspomnienie lub zapomniany sen.

Dlatego uważa się, że może to mieć sens tylko wtedy, gdy pochodzi z duchowego eteru. Najwyraźniej to doświadczenie jest sposobem, w jaki nasz duch zakorzenia nas w teraźniejszości i pozwala nam wiedzieć, że jest to miejsce w czasie i przestrzeni, w którym jesteśmy przeznaczeni. To jest jak małe przypomnienie świadomości.

Niektórzy badacze sugerują, że déjà vu pojawia się z powodu rozbieżności w systemach pamięci, która generuje szczegółowe, ale niepoprawne wspomnienie nowego doświadczenia zmysłowego. Oznacza to, że déjà vu jest wywoływane przez niedopasowanie między sensorycznym wejściem a pamięcią. Informacje omijają naszą pamięć krótkotrwałą i trafiają bezpośrednio do naszej pamięci długoterminowej, powodując niedopasowanie między bodźcami sensorycznymi (słuch, wzrok, dotyk) a pamięcią roboczą.

To sprawia, że ​​nowe doświadczenie wydaje się znajome, nawet jeśli to doświadczenie nie jest wystarczająco silne, aby było prawdziwe. Inna teoria sugeruje, że aktywacja układu nerwowo-śródwęchowego związana z wykrywaniem znajomości zachodzi bez aktywacji systemu przypominania w hipokampie. To prowadzi nas do poczucia uznania, ale bez konkretnych szczegółów.

Zaobserwowano również, że déjà vu jest reakcją systemów pamięci mózgu na znane doświadczenie. Wiadomo, że to doświadczenie jest nowatorskie, ale zawiera wiele rozpoznawalnych elementów, choć w nieco innej scenerii. Na przykład spotkanie w barze lub restauracji daleko od naszego miejsca zamieszkania, ale o takim samym lub bardzo podobnym wystroju jak ten, do którego regularnie chodzimy w naszym mieście.

Zaobserwowano również, że podgrupa pacjentów z padaczką stale doświadcza déjà vu na początku napadu, to znaczy, gdy napady rozpoczynają się w przyśrodkowym płacie skroniowym. To dało naukowcom kilka głównych wskazówek do empirycznego badania déjà vu. Wydaje się, że napady padaczkowe są spowodowane zmianami w aktywności elektrycznej neuronów w ogniskowych obszarach mózgu.

Ta dysfunkcyjna aktywność neuronalna może rozprzestrzeniać się w mózgu, podobnie jak fale uderzeniowe generowane przez trzęsienie ziemi. Regiony mózgu, w których może wystąpić ta aktywacja elektryczna, obejmują przyśrodkowe płaty skroniowe. Elektryczne zakłócenia tego układu nerwowego generują aurę (rodzaj ostrzeżenia) w postaci déjà vu przed epilepsją. Z drugiej strony, déjà vu może być też przed napadem padaczkowym może być to dość długotrwałe i nie jest uczuciem przelotnym, jak to ma miejsce u osób, które nie mają napadów padaczkowych.

Udostępnij

EFEKT ”Déjà Vu” – WYRYWANIE SIĘ Z MATRIXA ?

Globalna Świadomość5 października 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułŚMIERĆ MICHAELA JACKSONA – RYTUALNA OFIARA ILUMINATÓW.Następny artykułPRAWDZIWE OBLICZE INSTALACJI ”CERN” – ABADDON ANIOŁ ZAGŁADY.

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DIOKSYNY – ZABÓJCZA TRUCIZNA GLOBALISTÓW PRAWIE W KAŻDYM RODZAJU POŻYWIENIA GLOBALNA.INFO NA YOUTUBE DOŚĆ CENZURY NA YOUTUBE – PRZECHODZIMY NA

Ostatnie wpisy

OSTATNIE CHWILE MATTHEW PERRY – CZY PADŁ OFIARĄ OKULTYSTYCZNEJ OFIARY ? TEMAT ADRENOCHROMU TRAFIŁ DO MEDIÓW – TURCJA I BUŁGARIA

Kategorie

AGENDA 2030 (211) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • EFEKT ”Déjà Vu” – WYRYWANIE SIĘ Z MATRIXA ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?