Alternatywna historia świata

TEMPLARIUSZE – POSZUKIWANIA ŚWIĘTEGO GRAALA W PODZIEMIACH NA TERENIE POLSKI.

TEMPLARIUSZE – POSZUKIWANIA ŚWIĘTEGO GRAALA W PODZIEMIACH NA TERENIE POLSKI.

Jak wszyscy wielcy podróżnicy, templariusze z czasów średniowiecza potrzebowali pewnych miejsc do osiedlenia się, dlatego też wybudowali jedne z najbardziej imponujących zamków i katedr. Znane przykłady tych XIII-wiecznych budowli znajdują się w całej Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii. Mniej znane są kaplice i fortyfikacje, które zbudowali w zachodniej Polsce, gdzie templariusze i inni krzyżowcy skolonizowali te tereny i zaczęli tworzyć własną mitologię w idyllicznym krajobrazie wiejskim.

Wyprawa w region Pomorza Zachodniego oraz do wsi Chwarszczany, Myślibórz i Rurka – niedaleko granicy z Niemcami – to przygoda w zapomnianym miejscu, gdzie wciąż odkrywane są tajemnice historyczne.

A według co najmniej jednej z miejscowych legend, mógł tam być ukryty Święty Graal, kielich, z którego Jezus Chrystus pił podczas Ostatniej Wieczerzy.

Droga do Chwarszczan, wsi zagubionej wśród pól i lasów, nie jest zbyt dobrze znana i ma niewielu mieszkańców. Sama wieś jest skupiskiem wyblakłych domów, w których mieszka mniej niż 100 osób, którzy zajmują się kurczakami, a latem uprawiają pomidory. Gospodarstwa rolne i domy zbudowane w tradycyjnym niemieckim stylu świadczą o geopolitycznym niepokoju, który dotknął ten obszar na przestrzeni wieków. Znajdują się tam również wyjątkowe, ponadczasowe kaplice wybudowane przez templariuszy.

To właśnie tutaj templariusze stworzyli miejsce kultu. Wykonany z czerwonej cegły na granitowej podstawie, kościół Agios Stanislaos został zbudowany w 1232 roku w odosobnionym miejscu.

Kaplica jest zaprojektowana zgodnie z zasadami zawiłego kodeksu, którego przestrzegali rycerze z obawy przed wygnaniem z bractwa. Wygląd budynku jest defensywny, jego wysokie ściany są zbudowane tak, aby wytrzymać ataki, jak i upływ czasu. Nadal służy jako miejsce modlitwy, choć niedzielne poranki w Chwarszczanach są spokojne, zazwyczaj widzimy około 30 parafian zgromadzonych wewnątrz kaplicy. Na ścianach znajdują się dwa odnowione freski.

Kaplica w Chwarszczanach.

Wciąż dokonuje się tu odkryć, które rzucają nowe światło na życie i śmierć rycerzy i ich zwolenników. Wśród znalezisk znajdujących się pod sanktuarium kaplicy znajdują się ciała niektórych z rycerzy oraz prawdopodobnie tajne przejście. Przemysław Kołosowski, archeolog zajmujący się ochroną średniowiecznego dziedzictwa Chwarszczan, mówi, że podczas wykopalisk w 2019 r. naukowcy odkryli kolejne fortyfikacje i cmentarz za pomocą radaru penetrującego ziemię.

“Nasz GPR zidentyfikował gotyckie krypty ze szczątkami templariuszy pod kaplicą” – powiedział Kołosowski CNN Travel. “Zgodnie z legendami i średniowiecznymi dokumentami w pobliżu kaplicy znajdowała się studnia. Według pogłosek, studnia służyła jako wejście do tajnego tunelu. “To wymaga dalszych dokładnych badań archeologicznych.”

Opowieści templariuszy.

Templariusze od lat fascynują historyków i archeologów, częściowo ze względu na cieniste aspekty niektórych z ich praktyk. Ich Zakon został założony w Jerozolimie w XII wieku w celu ochrony pielgrzymów z Ziemi Świętej. Stali się oni potężną siłą w całej Europie, ciesząc się papieskimi przywilejami, ulgami podatkowymi i bogatymi darowiznami, a jednocześnie zyskując legendarny status. Rycerze templariusze chronili Świętego Graala.

Mówi się, że stali się oni patronami Świętego Graala i Arki Przymierza, w której przechowywane były kamienne tablice z dziesięcioma przykazaniami, które Bóg podarował Mojżeszowi, oraz innych świętych przedmiotów Izraelitów. Historie te zainspirowały filmy takie jak Indiana Jones i Dan Brown w The Da Vinci Code.

“Templariusze zawsze są zaangażowani we wszystko”, napisał włoski pisarz Uberto Eco w swojej książce “Wahadło Foucaulta”.

Tak właśnie było w Europie XII i XIII wieku. W zachodniej Polsce właściciele ziemscy postanowili zapobiec temu uwikłaniu, zapraszając rycerzy do osiedlania się w tak zwanym wówczas regionie Pojezierza Myśliborskiego.

Około 40 mil na północ od Chwarszczan, inny romański budynek zawdzięcza swoje istnienie średniowiecznemu zakonowi. Kaplica Rycerzy w Rurce to solidna kamienna budowla z 1250 roku, zbudowana w stylu architektonicznym niemieckiego regionu Saksonii. W ustronnym, leśnym miejscu, kaplica w Rurce została sprzedana w 1999 r. w ręce prywatne. Jadąc dalej na północny wschód, po 25 minutach jazdy samochodem, podróżni dotrą do Myśliborza, wąskiej gminy wąskich dróg otoczonych lasami i czterema jeziorami.

Templariusze przybyli do Myśliborza w XIII wieku. Jest to miejsce idylliczne, ale podobizna została tu niezwykle zachowana fortyfikacje miasta, wyglądają prawie tak samo jak podczas wypraw krzyżowych. Architektura obronna Myśliborza pozwala dostrzec, jak wyglądało życie w epoce średniowiecznej, gdy społeczność żyła w strachu przed wojnami i walką o władzę polityczną. Dokumenty historyczne umiejscawiają templariuszy w Myśliborzu od około 1238 r., kiedy to ziemia wokół ich miasta została przekazana miejscowemu arystokracie, księciu Władysławowi Odonicowi.

Fortyfikacje wokół Myśliborza zostały wybudowane w XIII i XIV wieku. Miasto zachowało swój średniowieczny układ urbanistyczny, z rynkiem w środku. Wokół tego rynku znajduje się XVIII-wieczny ratusz i domy.

Do dziś główne wejścia do miasta zapewniają dwie średniowieczne bramy – Brama Pyrzycka i Brama Nowogródzka, które powstały na początku XIII i XIV wieku. Nowoczesne drogi pozwalają wjeżdżać do miasta samochodom przez te bramy. Wewnątrz fortyfikacji znajduje się cylindryczna kamienna wieża z lukami. Zwiedzający zainteresowani są tajemniczym podziemnym tunelem biegnącym w dół miasta, od dużego kościoła na Rynku do klasztoru Dominikanów, który według Karolaczaka był pierwotnie siedzibą Świątyni Templariuszy.

Po wypędzeniu templariuszy z Myśliborza pod koniec XIII wieku, ich legendarny skarb zaginął. Karolczak mówi, że zgodnie z miejscową legendą, skarb ten został zatopiony przez samych rycerzy, w pobliskim jeziorze.

Udostępnij

TEMPLARIUSZE – POSZUKIWANIA ŚWIĘTEGO GRAALA W PODZIEMIACH NA TERENIE POLSKI.

Globalna Świadomość12 października 20206 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułGARY McKINNON – CZŁOWIEK KTÓRY WŁAMAŁ SIĘ DO PENTAGONU I NASA ABY UJAWNIĆ PRAWDĘ O TAJNYCH TECHNOLOGIACH I UFO.Następny

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

WIELKI RESET CYWILIZACJI I ZAGADKA PIRAMID TAJEMNICE TARTARII – JAK WYGLĄDAŁ ŚWIAT PO ŚREDNIOWIECZNYM POTOPIE ? PRZED RESETOWE WOJNY NUKLEARNE

Ostatnie wpisy

BYŁY CZŁONEK ZAKONU MASONERII UJAWNIA – TAJNY JĘZYK, JAK POROZUMIEWAJĄ SIĘ ELITY IKONA NWO, MENTOR SHWABA I ZAŁOŻYCIEL ”GRÓPY BILDERBERG”

Kategorie

AGENDA 2030 (210) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • TEMPLARIUSZE – POSZUKIWANIA ŚWIĘTEGO GRAALA W PODZIEMIACH NA TERENIE POLSKI.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?