Otwórz oczy

BAYER STAŁ SIĘ WŁASCICIELM 12 NAJGORSZYCH PRODUKTÓW DLA ŚWIATA OPATENTOWANYCH PRZEZ MONSANTO.

BAYER STAŁ SIĘ WŁASCICIELM 12 NAJGORSZYCH PRODUKTÓW DLA ŚWIATA OPATENTOWANYCH PRZEZ MONSANTO.

Założona w 1901 roku St. Louis w Missouri, jedna z największych i jednocześnie jedna z najbardziej kontrowersyjnych firm ery przemysłowej. Dziś koncern Monsanto zatrudnia 15 000 pracowników w 46 krajach, jest właścicielem 90 proc. roślin GMO uprawianych na całym świecie. Jest też największym światowy dostawca nasion (w latach 1995-2005 Monsanto przejęło 50 firm z branży nasiennej na całym świecie).

Sztandarowy produkt koncernu to Roundup, od lat 30. najlepiej sprzedający się herbicyd na kuli ziemskiej. Monsanto to także światowy lider biotechnologiczny. Większość modyfikacji genetycznych prowadzi w kierunku uodpornienia roślin uprawnych na Roundup (tzw. odmiany Roundup Ready).

Monsanto to od lat cel ataków ekologów i antyglobalistów z całego świata. Zarzucają firmie zbyt agresywny lobbing i tzw. „korporacyjny terroryzm”. To zresztą nie jedyne grzechy biotechnologicznego giganta. Zanim koncern postawił na GMO parał się przemysłem chemicznym.

To dzięki Monsanto pola całego świata zalały genetycznie modyfikowane uprawy, a branża rolnicza zaczęła rządzić się innymi prawami – ustawionymi twardą ręką przez biotechnologicznego giganta. Zasady są proste: koncern nie sprzedaje nasion, tylko je wynajmuje. A rolnicy nie mogą przechowywać ani wysiewać ziarna, które zebrali poprzedniego roku. Co sezon są muszą też płacić korporacji za patent i tylko od niej kupować nawozy i pestycydy.

Niemiecki gigant farmaceutyczno-agrochemiczny Bayer sfinalizował w 2018 roku zakup za 63 mld euro amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto. Tym samym stał się największą na świecie firmą zajmująca się pestycydami i nasionami.

Tym samym Bayer stał się właścicielem patentów wielu produktów wytworzonych przez Monsanto, oto najbardziej szkodliwe i złowieszcze produkty które niszczą nasz świat….

1. Sacharyna

Co to jest? Prosta sacharyna jest sztucznym słodzikiem. Chociaż została odkryta na początku XIX wieku, nie był używana prawie przez 100 lat , Kiedy została spopularyzowana głównie dzięki Monsanto, który zaczął tworzyć go dla Coca Coli.

Dlaczego jest szkodliwy? Substancja była pierwotnie podziwiana za efekty słodzenia bez żadnych kalorii, do momentu gdy 70 lat temu jedno z badań ujawniło, że powoduje raka. Chociaż jego rakotwórczość została kilkakrotnie potwierdzona, została ona usunięta z listy substancji niebezpiecznych i nadal jest używana w wielu zwykłych środkach spożywczych.

Gdzie możemy go znaleźć? Napoje, słodycze, herbatniki, lekarstwa, gumy do żucia, pasty do zębów,

2. PCB

Co to jest? PCB, lub polichlorowany bifenyl, należy do rodziny naturalnych substancji chemicznych zwanych chlorowanymi węglowodorami. Po raz pierwszy użyło go Monsanto w latach 20 do produkcji transformatorów elektrycznych i silników.

Dlaczego jest szkodliwy? Ten metal ciężki wiąże się z komórkami rakowymi, jak również ma negatywny wpływ na układ odpornościowy, rozrodczy, nerwowy i hormonalny człowieka.

Gdzie możemy go znaleźć? PCB zostało zakazane w 1979, ale wciąż możemy śledzić jego negatywny wpływ. Badanie z 2011 pokazało, że nadal jest we krwi kobiet w ciąży. Przed zatrzymaniem produkcji znajdował się w kablach, tworzywach sztucznych i w farbach olejnych.

3. Polistyren

Co to jest? Ten syntetyczny polimer zaczął być wytwarzany przez Monsanto w 1941.

Dlaczego jest szkodliwy? Nie jest materiałem biodegradowalnym i jest jednym z głównych składników odpadów na świecie. Chroniczne narażenie na tę substancję powoduje depresję, ból głowy, zmęczenie i złe samopoczucie.

Gdzie możemy go znaleźć? Dosłownie wszędzie! Najczęściej w opakowaniach żywności. Jest bardziej popularny niż papier, ponieważ jest bardziej trwały i o wiele tańszy, np.: pospolite białe opakowania z jedzeniem na wynos.

4. Broń jądrowa

Nie sądzę, aby istniała potrzeba dalszych komentarzy na temat niebezpieczeństwa i użycia tej broni, ale myślę, że wielu ludzi nie wie co łączy broni jądrową z Monsanto.

Po utworzeniu laboratoriów Thomasa i Hochwalta firma Monsanto stworzyła również dział, który odegrał kluczową rolę w projekcie Manhattan. Ten projekt, prowadzony od lat 1943 – 1945, był odpowiedzialny za wykonanie pierwszej bomby atomowej użytej podczas II wojny światowej.

5. DDT

Co to jest? Dichloridofenylotriklol był powszechnie stosowanym pestycydem, opracowanym do walki z komarami niosącymi malarię. Monsanto był pierwszym producentem, który opatentował tę substancję.

Dlaczego jest szkodliwy? W 1972 został zbanowany za negatywny wpływ na wątrobę i układ nerwowy.

Kznajdujemy go? Zanim DDT ulegnie rozkładowi, potrzeba więcej niż 15 lat, więc nadal możemy go znaleźć na niektórych glebach i ciekach wodnych. Możemy spożywać jedząc skażoną ryby lub ziarna.

6. Dioksyny

Co to jest? Dioksyny to grupa dodatków chemicznych, jeden z najbardziej szkodliwych. Monsanto używa ich od 1945 do produkcji pestycydów.

Dlaczego jest szkodliwy? EPA potwierdziła, że ​​dioksyny są wysoce rakotwórcze i niestety mają zdolność szybkiego przyswajania się w łańcuchu pokarmowym.

Gdzie możemy go znaleźć? Właśnie ze względu na jego zdolność do akumulacji znajduje się w mięsie i produktach mlecznych.

7. Herbicyd ”agent pomarańcza”

Co to jest? Ten herbicyd był używany podczas wojny w Weitnam. Monsanto było „przypadkiem” jednym z pierwszych producentów i dostawców tej broni.

Dlaczego jest szkodliwy? Substancja odpowiedzialna jest za śmierć ponad 400.tyś Azjatów oraz za wady wrodzone u kolejnych pół miliona osób, w tym wielu niemowląt, podczas działań wojennych w niesławnej wojnie w wietnamie.

Gdzie możemy go znaleźć? To szokujące, że herbicyd ten nadal występuje dzisiaj w niektórych produktach wytwarzanych przez Monsanto.

8. Nawozy z ropy naftowej (RoundUP)

Co to jest? Jak sama nazwa wskazuje, nafta służy jako materiał wyjściowy tego nawozu.

Dlaczego jest szkodliwy? Potwierdza się, że takie nawozy zabijają mikroorganizmy glebowe, de facto sterylizując glebę i uniemożliwiając roślinom dostarczanie składników odżywczych bez zewnętrznej interwencji.

Gdzie możemy go znaleźć? W gospodarstwach na całym świecie.

9. Glifosat

Co to jest? Glifosat jest najszerzej stosowanym na świecie herbicydem, znanym również jako RoundUp.

Dlaczego jest szkodliwy? Powoduje szereg nowotworów, a także z zakłóca układ hormonalny u ssaków, co może prowadzić do różnych zaburzeń, wad wrodzonych lub rozwoju wielu chorób.

Gdzie możemy go znaleźć? RoundUp niestety nadal jest oficjalnie uznawany i wykorzystywany. Występuje w wodach gruntowych, strumieniach, a nawet w powietrzu.

10. Aspartam

Co to jest? Podobnie jak sacharyna, aspartam jest kolejnym sztucznym słodzikiem, który jest stosowany jako substytut cukru w ​​napojach i jedzeniu. Monsanto jest jednym z pierwszych producentów.

Dlaczego jest szkodliwy? Na to pytanie chyba znacie odpowiedź.

Gdzie możemy go znaleźć? Zwłaszcza we wszystkich lekkich produktach, sosach, zbożach i wielu innych produktach.

11. Hormon wzrostu rBGH

Co to jest? To specjalnie opracowany hormon wzrostu, który ”zasysa” i kieruje całe działanie jej organizmu wyłącznie na zwiększoną produkcji mleka.

Dlaczego jest szkodliwy? W ludzkim ciele pracuje jako ”rozrusznik” raka. Jest związany głównie z rakiem piersi, mózgu i prostaty.

Gdzie możemy go znaleźć? Przede wszystkim w mleku i w mięsie krowim.

12. GMO

Co to jest? Uważam, że w temacie żywności modyfikowanej genetycznie powiedziano praktycznie wszystko. Monsanto jest ”ojcem” GMO należy do pierwszych twórców i pionierów w tej dziedzinie.

Gdzie możemy go znaleźć? W trzcinie cukrowej, ziemniakach, kukurydzy, ryżu, soi, łososiu i wielu innych pokarmach.

Udostępnij

BAYER STAŁ SIĘ WŁASCICIELM 12 NAJGORSZYCH PRODUKTÓW DLA ŚWIATA OPATENTOWANYCH PRZEZ MONSANTO.

Globalna Świadomość12 lutego 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułPRZPOWIEDNIE Z ”ZOHAR” – RABINI OSTRZEGAJĄ – NADCHODZĄ 3 DNI CIEMNOŚCI, CISZY I BRAKU ODCZUWANIA CZASU.Następny artykułZAGINIONY SFINKS GIZY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

CO PRZEWIDZIAŁ DLA NAS NA PRZYSZŁY ROK MAGAZYN ROTHSCHILDÓW ”THE ECONOMIST” WEF : ”MOŻLIWOŚĆ PODRÓŻOWANIA W 2024 ROKU ZOSTANIE DRASTYCZNIE

Ostatnie wpisy

CZY ICH PLAN POLEGŁ – CZEMU ELITY CHCIAŁY NAS KARMIC ROBAKAMI ? CO UKRYWAJĄ CHINY – NOWY WIRUS JUŻ W

Kategorie

AGENDA 2030 (210) Alternatywna historia świata (177) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • BAYER STAŁ SIĘ WŁASCICIELM 12 NAJGORSZYCH PRODUKTÓW DLA ŚWIATA OPATENTOWANYCH PRZEZ MONSANTO.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?