AGENDA 2030

”BĘDZIESZ JADŁ ROBAKI” – ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE WPROWADZA LARWY MĄCZNIKA DO POŻYWIENIA W EUROPIE.

Światowe Forum Ekonomiczne promuje nowy plan dla UE dotyczący stosowania mączników w żywności w celu ograniczenia spożycia mięsa. Globaliści naciskają na światowe populacje, aby jedli robaki, chwasty i syntetyczne „mięso”, ponieważ robaki „zużywają mniej zasobów niż tradycyjne zwierzęta hodowlane”.

Według spejalistów WEF:

Zwierzęta gospodarskie na całym świecie są odpowiedzialne za około 14,5% wszystkich emisji gazów cieplarnianych związanych z działalnością człowieka. Zapotrzebowanie na ziemię – czy to do wypasu zwierząt, czy do uprawy roślin w celu karmienia zwierząt – jest „największym pojedynczym czynnikiem powodującym wylesianie, mającym poważne konsekwencje dla utraty różnorodności biologicznej”.

Unia Europejska będzie używać w żywności mączników jedzonych w całości lub w postaci proszku.

Unia Europejska (UE) orzekła, że ​​stadium larwalne chrząszcza Tenebrio molitor, mącznika, jest bezpieczne dla ludzi i wkrótce pojawi się na rynku jako„ nowa żywność.

– powiedział WEF.
syntetyczne „mięso”

Owady zrównoważonego rozwoju

Oprócz tego, że są pożywnym źródłem pożywienia, owady zużywają mniej zasobów niż tradycyjne zwierzęta hodowlane. Oczywiście w wielu częściach świata owady są już częścią codziennej diety.

Uprzemysłowienie ich produkcji i konsumpcji mogłoby otworzyć nowe drogi do wyżywienia rosnącej populacji świata i złagodzenia niektórych presji środowiskowych powodowanych przez konwencjonalne rolnictwo.

Zapewnienie dostępu do bezpiecznych, zdrowych źródeł żywności jest kluczowym elementem dążenia ONZ do celu zrównoważonego rozwoju

Od zerowego głodu po działania na rzecz klimatu, od likwidacji ubóstwa po zapewnienie odpowiedzialnego wykorzystania zasobów, wiele z 17-tu celów zrównoważonego rozwoju dotyczy żywności spożywanej przez ludzi, sposobu jej uprawy i dystrybucji.

Według raportu Meat: The Future Światowego Forum Ekonomicznego, nadążanie za popytem na białko pochodzenia zwierzęcego może zagrozić realizacji celów zrównoważonego rozwoju i porozumienia klimatycznego z Paryża.

Pomysł jedzenia robaków jako substytutu mięsa cieszy się w ostatnich latach dużym wparciem mediów, i eurokratów. Jest on propagowany jako alternatywa dla spożycia mięsa przez ekofanatyków, którzy protestują przeciwko tradycyjnej żywności.

Mącznik to tylko jeden z owadów, które są obecnie rozważane przez europejskie organy regulacyjne. Prowadzone są też badania, które dotyczą szarańczy, świerszczów i koników polnych. Wszystkie te owady już w najbliższym czasie mają zostać zatwierdzone do spożywania przez ludzi.

Szwedzki rząd wydał dziesiątki milionów euro na promowanie pożywienia z robaków i na badania nad nimi. Wszystko po to, by stworzyć bardziej ekologiczną i „przyjazną dla klimatu żywność przyszłości”. Szwedzki rząd przyznawał granty badawcze firmom wytwarzającym próbki żywności z robaków, w tym mielone „mięso” ze świerszczy i mącznika.

Eurokraci narzekają, że największym problemem są uprzedzenia kulturowe. Europejczycy zwyczajnie brzydzą się jeść robactwo. Giovanni Sogari z EFSA uważa, że z czasem uda się przekonać ludzi, by odrzucili te „uprzedzenia”. Przypisuje „społecznym i kulturowym” normom. Twierdzi, że „wraz z upływem czasu i promocja takie postawy mogą się zmienić”.

Zastąpienie tradycyjnych źródeł białka tymi, które wymagają mniej paszy, przynosi wyraźne korzyści środowiskowe i ekonomiczne. Wytwarza się mniej odpadów i powoduje mniejszą emisję gazów cieplarnianych. Niższe są koszty i ceny powodują większą dostępność żywności. Nowy popyt stworzy również nowe możliwości gospodarcze

– pisze ekspert EFSA Sogari.

Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później eurokraci będą chcieli, by europejski plebs jadł robaki. Osiągną to. m.in przez nakładanie gigantycznych podatków na mięso.

Pomysły wyeliminowania hodowli zwierząt są w Unii bardzo powszechne. Mięso stanie się towarem luksusowym.

Zagrożenie dla zdrowia

Mimo że owady mogą być cennym źródłem wielu składników odżywczych, trzeba mieć na uwadze aspekt bezpieczeństwa ich konsumpcji. Ważne, aby ich hodowla odbywała się w kontrolowanych warunkach i bez użycia materiału odpadowego jako pożywienia. Należy również mieć na uwadze, że niektóre owady produkują związki toksyczne.

Według Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Żywności częstość występowania i koncentracja zanieczyszczeń u owadów zależy głównie od metody produkcji, gatunku owada i etapu zbiorów. Zagrożenie zdrowotne może też wynikać z braku wiedzy konsumentów na temat właściwej obróbki przed spożyciem. Przykładowo: konsumpcja skrzydeł niektórych owadów może prowadzić do niedrożności jelit.

Ważne jest również zastosowanie właściwej techniki kulinarnej. Należy również brać pod uwagę przenoszenie przez niektóre owady chorób. Zakłady produkcyjne o dużym zagęszczeniu owadów stwarzają ryzyko szybkiej transmisji niektórych bakterii (np. enterobakterii) i pasożytów (np. motyliczki wątrobowej dendriticum lub nicienia Gongylonema pulchrum), które stanowią potencjalne zagrożenie dla ludzi. Według powszechnego przekonania owady jadalne nie są źródłem wirusów patogennych dla człowieka.

Z drugiej strony stopień poznania tych wirusów, przede wszystkim reprezentowanych przez wirusy RNA, jest wciąż niewystarczający. Istotnym aspektem jest również alergenność pożywienia opartego na owadach – wymaga ona stosownych badań, szczególnie względem osób, które już wykazują nadwrażliwość pokarmową np. po spożyciu skorupiaków.

Tak jak to sobie już dawno ustaliły światowe elity, Bydło ma być zaszczepione i karmione robakami w imię nadchodzącego nowego światowego ładu.

Ostatnie wpisy

Kategorie

”BĘDZIESZ JADŁ ROBAKI” – ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE WPROWADZA LARWY MĄCZNIKA DO POŻYWIENIA W EUROPIE.

10 maja 2021 / Możliwość komentowania ”BĘDZIESZ JADŁ ROBAKI” – ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE WPROWADZA LARWY MĄCZNIKA DO POŻYWIENIA W EUROPIE.

Może Ci się spodobać

NADCHODZI LOCKDOWN ENERGETYCZNY – CZY W POLSCE ZABRAKNIE PRĄDU ? 10 grudnia 2021

  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • ”BĘDZIESZ JADŁ ROBAKI” – ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE WPROWADZA LARWY MĄCZNIKA DO POŻYWIENIA W EUROPIE.
  • Może Ci się spodobać