Teorie spiskowe

EPIDEMIA ZOMBIE I PROGRAM ? W ”JESTEM LEGĘDĄ” – ZASKAKUJĄCE PODOBIEŃSTWA DO RZECZYWISTOŚCI

EPIDEMIA ZOMBIE I PROGRAM ? W ”JESTEM LEGĘDĄ” – ZASKAKUJĄCE PODOBIEŃSTWA DO RZECZYWISTOŚCI

I Am Legend, postapokaliptyczny film o wybuchu epidemii z 2007 roku, ma kilka zaskakujących podobieństw do globalnej pandemii COVID-19, która jest naprawdę przerażająca.

Pandemia COVID-19 nie przekształciła się (jeszcze!) w apokalipsę zombie, ale wciąż istnieją pewne zaskakujące podobieństwa między nią a a filmem, ”jestem Legędą” z 2007 roku .

W roli głównej Will Smith, w ”I Am Legend” to adaptacja historii o tym samym tytule z 1954 roku autorstwa Richarda Mathesona. W filmie Robert Neville (Smith) jest jednym z ostatnich ludzi ocalałych po wybuchu wirusa, który zamienia człowieka w dziwne, zmutowane stworzenia znane jako Darkseekers. 

Neville, wirusolog, pracuje nad badaniem epidemii i próbuje sprawdzić, czy istnieją jeszcze jacyś inni ludzie, ponieważ około 12 milionów ludzi ocalało po tym, jak wirus zabił całą światową populację, około 90%, a pozostałych zmienił w krwiożercze bestie.

Pod pewnymi względami ”I Am Legend” prezentuje ciekawe skrzyżowanie filmów takich jak  ”Cast Away”  i łączy je z  ”Contagion-epidemia strachu” i The Walking Dead . Finansowo film odniósł sukces, zarobił około 585 milionów dolarów przy budżecie 150 milionów dolarów. 

Recenzje były mieszane, ale ogólnie przychylne, a większość krytyków dawała ukłon w stronę występu Smitha jako wyróżniającego się tego, co z łatwością mogło być po prostu kolejnym słabym filmem o apokalipsie zombie, pomimo faktu, że Darkseekers nie są tak naprawdę zombie. 

Ponad dziesięć lat później  ”I Am Legend”  stał się jeszcze bardziej wstrząsający dla widzów, ponieważ odzwierciedla niepokojące czasy globalnej pandemii w 2020 roku, COVID-19.

Wyjaśnienie Zaskakujących zbieżności z covid/19 i ”I Am Legend”

W 2020 większość świata została zamknięta w izolacji społecznej i kwarantanny nałożonej przez rządy światowe, panowało wtedy nadrzędne poczucie samotności, które przenikał klimat społeczny odzwierciedlony w ”I Am Legend”. 

Neville jest pozbawiony przyjaciół, odizolowany od wszystkiego, co kiedyś było mu drogie w normalności codziennego życia, tylko ze swoim owczarkiem niemieckim, Samem i kilkoma manekinami, które podtrzymują więzy wynikające z interakcji międzyludzkich. 

Było to również widoczne w Cast Away z Tomem Hanksem , kiedy jego postać w tym filmie zaprzyjaźniła się z z piłką do siatkówki, która nazwała się „Wilson”. Chociaż ten konkretny element nie odnosi się bezpośrednio do ”I Am Legend” i epidemii koronawirusa, nadal jest godna uwagi, ponieważ psychologiczne aspekty izolacji sa bardzo podobne.

W marcu 2020 r. Nowy Jork był jednym z obszarów o największym wpływie koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. W  Jestem legendą cała wyspa Manhattan została ewakuowana i poddana kwarantannie; w filmie pokazano, że to właśnie tam Neville został oddzielony od rodziny i stracił żonę i córkę. 

Podczas gdy większość stref kwarantanny w Stanach Zjednoczonych jest uznawana za dobrowolną, rząd wydaje nakazy „zostań w domu”, z wyjątkiem miejsc pracy i personelu, który został uznany za niezbędny – personelu szpitalnego, kierowców dostawczych, pracowników fabryk, sklepów spożywczych i restauracji, które mogą zapewnić dostawę usług dla swoich klientów – nic z tego nie zostało wyegzekwowane przez wojsko lub policję, jak to zrobiono w filmie.

Podczas gdy większość ”I Am Legend” rozgrywa się lata po wybuchu epidemii, retrospekcje, które są pokazywane na wczesnych etapach, rozgrywają się podobnie do tego, co można było zaobserwować się na całym świecie, z napięciem powoli pełzającego zagrożenia, które jest nieznane. 

Chociaż film jest z pewnością bardziej oparty na science-fiction na dramatyczne konsekwencje wybuchu epidemii są bardzo podobne co czynił go jeszcze bardziej przerażającym dla widzów w 2020 roku.

Wirus ”Krippin”

Natomiast w 2021 roku porażający może być inny fakt przedstawiony w filmie. Ciekawym aspektem jest ? oparta na technologii MRNA, która ma być cudownym lekiem na raka. W przedstawianych retrospekcjach na początku wszystko idzie zgodnie z planem i lek działa, jednak później przekształca się w wirusa, który zmienia ludzi w dzikie, wściekłe istoty. 

? ”Krippin” mutuje do bardziej śmiercionośnej postaci i wywołuje pandemię. Zainfekowani ludzie chorowali i umierali, albo zmieniali się w Darkseekerów, istoty, które wykazują wiele stereotypowych cech zombie. Agenda ? na świecie rozkręciła się na dobre a na świecie zaszczepiło się dotychczas prawie 3 miliardy ludzi…. 

Udostępnij

EPIDEMIA ZOMBIE I PROGRAM ? W ”JESTEM LEGĘDĄ” – ZASKAKUJĄCE PODOBIEŃSTWA DO RZECZYWISTOŚCI

Globalna Świadomość23 czerwca 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTARTARIA I MACEDONIA – BIAŁE MIASTA, JEDEN ŚWIATOWY JĘZYK, ŻADNYCH CHORÓB I WOJEN.Następny artykułGROOM LAKE – STRUKTURA PODZIEMNYCH BAZ

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

CZY ELITY CHCIAŁY WYWOŁAĆ OGROMNE TSUNAMI BOMBARDUJĄC WULKAN NA LA PALMA ? ROBOTOIDY I KLONY – DZIWNE ZNAMIĘ NA GŁOWIE

Ostatnie wpisy

OSTATECZNY POWRÓT ELOHIM – PROROCTWA ZWOJÓW Z NAD MOŻA CZARNEGO WYPEŁNIĄ SIE ZA ROK ! ŚWIAT JEST SCENĄ I NIC

Kategorie

AGENDA 2030 (238) Alternatywna historia świata (182) Bez kategorii (13) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (183) Filmoteka świadomych (32) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • EPIDEMIA ZOMBIE I PROGRAM ? W ”JESTEM LEGĘDĄ” – ZASKAKUJĄCE PODOBIEŃSTWA DO RZECZYWISTOŚCI
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?