Świat jest inny

”PIEKIELNA STUDNIA” W JEMENIE WEJŚCIE DO PODZIEMNEGO ŚWIATA

”PIEKIELNA STUDNIA” W JEMENIE WEJŚCIE DO PODZIEMNEGO ŚWIATA

Na pustyni na południu Jemenu, w pobliżu granicy z Omanem, znajduje się ogromna dziura w ziemi. Nie wiadomo, jak głęboka jest, dzięki temu stanowi doskonałą pożywkę dla mitów. Cud natury we wschodnim Jemenie, owiany tajemnicą, opowieściami o demonach i złych duchach, fascynuje geologów:

Studnia Barhout, znana jako “Studnia Piekła” (“Well of hell”). Ogromna dziura znajduje się około 1300 kilometrów na wschód od stolicy kraju Sany, w pobliżu granicy z Omanem, na pustyni w prowincji al-Mahra. Ma 30 metrów szerokości i podobno od 100 do 250 metrów głębokości.

Jemeńscy urzędnicy twierdzą, że nie wiedzą, co znajduje się w tej dziurze. Światło słoneczne ledwo przenika, mówią, i niewiele można zobaczyć z obręczy – z wyjątkiem ptaków latających w i z głębi.

Dlatego dopiero niedawno geolodzy z prowincji zbadali studnię nieco dokładniej: “Jest bardzo głęboka. Ale nigdy nie osiągnęliśmy dna, ponieważ jest tam mało tlenu i nie ma wentylacji” – powiedział agencji AFP dyrektor generalny lokalnych władz, Salah Babhair.

Uważa on, że studnia ma “miliony” lat. Eksploratorzy zeszli na głębokość około 60 metrów – po czym zgłosili, że w środku widzą “dziwne rzeczy”, a także “dziwny zapach”. Jest to bardzo tajemnicze” – powiedział Babhair. Obiecuje jednak, że studnia i okolica zostaną w przyszłości dokładniej zbadane. Inni naukowcy podejrzewają, że nie jest to studnia, a raczej jaskinia. A zapach jest wytwarzany albo przez działalność nietoperzy, albo przez erozję skał – raczej wykluczają opary siarki.

Miejscowi nie odważą się do niej zbliżyć


Według miejscowego folkloru, studnia została stworzona jako więzienie dla demonów, przesąd ten jest wzmocniony przez nieprzyjemne zapachy, które emanują z jej głębi. Nie dziwi więc fakt, że przez wieki krążyło wiele opowieści o złych duchach mieszkających w studni lub o tym, że studnia stanowi zagrożenie dla życia na Ziemi. \

Jest to również przekonanie niektórych obserwatorów o historycznym pochodzeniu i apokaliptycznych przekonaniach. Twierdzą, że studnia jest wulkanem i przewidują, że zakończy ona życie na Ziemi.

Miejscowe przesądy mówią, że przedmioty znajdujące się w pobliżu dziury zostaną do niej wessane. Obawiając się klątwy, wielu mieszkańców nie śmie nawet zbliżyć się do dziury, a nawet unika rozmów na jej temat.

Ekipa wideo z AFP przeleciała niedawno dronem nad dziurą i uchwyciła wspaniałe zdjęcia z powietrza tajemniczego dołu. Jednak nawet gdy dron leciał bezpośrednio nad otworem, a obiektyw kamery był skierowany prosto w dół, nie można było zajrzeć w głąb z powodu skrajnych ciemności.

Niewiele widać z krawędzi, ponieważ światło słoneczne nie dociera zbyt daleko w dół, a według AFP, kamerzyści mówią, że trudno jest cokolwiek uchwycić, gdy kręcą w środku. Pomimo smrodu, jaki z niego emanuje, często widuje się różne gatunki ptaków, które wlatują i wylatują z atramentowej czerni. Pogoda w tej części Jemenu jest zazwyczaj bardzo gorąca i sucha w lecie, chociaż burze z piorunami występują sporadycznie nad pobliskimi górami.

Ogólnie rzecz biorąc, region nie odnotowuje zbyt wielu opadów. Przez wieki wśród miejscowych krążyły opowieści o demonach i innych nadprzyrodzonych postaciach znanych jako djinns lub duchy żyjące w studni. Wielu okolicznych mieszkańców nie lubi nawet mówić o dziurze, a co dopiero ją odwiedzać, w obawie przed złym losem.

Babhair powiedział, że studnia była tam “miliony” lat i ma nadzieję, że nadal będzie się o niej więcej dowiadywać.
Barhout’s Hole, jak nazywana jest dziura, znajduje się na pustyni Rub al-Jali (لربع الخالي), która jest wielkości Afganistanu i jest całkowicie niezamieszkana.

Ciekawym faktem jest to że to nie odosobniony przypadek a takich miejsc na naszej planecie jest więcej.

Udostępnij

”PIEKIELNA STUDNIA” W JEMENIE WEJŚCIE DO PODZIEMNEGO ŚWIATA

Globalna Świadomość1 sierpnia 20216 sierpnia 2023

Miejscowi nie odważą się do niej zbliżyć

Według miejscowego folkloru, studnia została stworzona jako więzienie dla demonów, przesąd ten jest wzmocniony przez nieprzyjemne zapachy, które emanują z

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułCZY CZEKA NAS HOLOKAUST – TAK DZIAŁA TLENEK GRAFENU ZAWARTY W ? NA TWÓJ ORGANIZM.Następny artykułANTYKOŚCIÓŁ ANTYCHRYSTA – HERETYK

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! WOJNY POGODOWE – ELITY ZACHODU ZAATAKOWAŁY DUBAJ ”BRONIĄ POGODOWĄ” ! TAJEMNICA ANTYCHRYSTA – O CO

Ostatnie wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” CUDA TARTARII – POZNAJ ŚWIAT ZNISZCZONY PRZEZ

Kategorie

AGENDA 2030 (260) Alternatywna historia świata (186) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • ”PIEKIELNA STUDNIA” W JEMENIE WEJŚCIE DO PODZIEMNEGO ŚWIATA
  • Miejscowi nie odważą się do niej zbliżyć
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?