Mistyczny 11/09/2001

ALERTY BEZPIECZEŃSTWA, WYŁĄCZONE ALARMY PRZECIWPOŻAROWE DZIWNE RUCHY W BUDYNKU – PODEJRZANE ZDARZENIA W WTC PRZED 11 WRZEŚNIA.

ALERTY BEZPIECZEŃSTWA, WYŁĄCZONE ALARMY PRZECIWPOŻAROWE DZIWNE RUCHY W BUDYNKU – PODEJRZANE ZDARZENIA W WTC PRZED 11 WRZEŚNIA.

Co najmniej trzy znaczące zdarzenia miały miejsce w World Trade Center w tygodniach i miesiącach poprzedzających 11 września 2001 r., które mogły mieć związek z nieuchronnymi atakami terrorystycznymi, ale nie mogły być spowodowane przez Al-Kaidę, grupę rzekomo odpowiedzialną za 9/11.

W ciągu dwóch tygodni przed 11 września nastąpił wzrost bezpieczeństwa w Trade Center z niejasnych powodów, które zakończyły się dopiero dzień przed atakami. Również system sygnalizacji pożaru w budynku World Trade Center Building 7 był poddawany „testowaniu” każdego ranka przez siedem dni przed atakami oraz w dniu 11 września. W tym trybie wszelkie alarmy byłyby ignorowane. 

WTC 7 był ogromnym wieżowcem położonym na północ od Bliźniaczych Wież, który w tajemniczy sposób zawalił się późnym popołudniem 11 września. Niektóre windy w Bliźniaczych Wieżach były nieczynne na kilka miesięcy przed atakami, oficjalnie z powodu prac konserwacyjnych i modernizacji.

Wydaje się dziwne, że te wydarzenia te miały miejsce w całym kompleksie World Trade Center tuż przed tym, jak Bliźniacze Wieże stały się celem ataku terrorystycznego.

Osama bin Laden – człowiek, który rzekomo zlecił ataki z 11 września – i jego organizacja terrorystyczna Al-Kaida z pewnością nie byliby w stanie doprowadzić do tych wydarzeń. Dlatego jeśli oficjalna relacja z 11 września jest prawdziwa i to oni byli odpowiedzialni za ataki, to musiało być tylko zbiegiem okoliczności, że te wydarzenia miały miejsce przed 11 września.

Ale jeśli wydarzenia te były związane z przygotowaniami do ataków, to podważyłoby oficjalną narrację o 11 września. Możliwe zatem, że są one dowodem na to, że za 11 września stała grupa inna niż Al-Kaida.

Wydarzenia te mogły mieć miejsce, ponieważ 11 września był operacją fałszywej flagi, która jest rodzajem tajnej operacji zaprojektowanej tak, aby wyglądała, jakby została popełniona przez inną grupę niż faktycznych sprawców. 

Ataki z 11 września mogły być prawdopodobnie popełnione przez ”grupę ludzi” w armii i rządzie USA, ale zostały starannie zaplanowane, aby wyglądały tak, jakby zostały przeprowadzone przez islamskich terrorystów.

Konieczne byłoby ponowne dochodzenie w sprawie ataków, aby ustalić, czy niezwykłe wydarzenia w World Trade Center w okresie poprzedzającym 11 września były znaczące, a jeśli tak, to jakie były ich cele. Niemniej jednak możemy przynajmniej rozważyć możliwe ich przyczyny.

Możliwe na przykład, że dotyczyły one wysiłków zmierzających do potajemnego przygotowania Bliźniaczych Wież i WTC 7 do zniszczenia za pomocą materiałów wybuchowych w ramach ataków z 11 września. Być może zwiększone bezpieczeństwo w World Trade Center i rzekome prace konserwacyjne przy windach miały na celu stworzenie przykrywek dla ludzi, którzy podkładali ładunki wybuchowe. 

Jeśli ktoś zapytał o tajemniczych pracowników, których widzieli w Trade Center, można było powiedzieć, że ci ludzie są tam, aby naprawić windy lub pomóc w odpowiedzi na zwiększone bezpieczeństwo. Albo gdyby ktoś zapytał o nietypowe prace, które zauważył w budynkach, można mu było powiedzieć, że są to prace związane z naprawami wind, choć w rzeczywistości dotyczyły przygotowań do rozbiórki budynków.

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa

To uderzające, w świetle faktu, że World Trade Center miało stać się sceną masowego ataku terrorystycznego, że bezpieczeństwo w Trade Center nagle wzrosło wokół koniec sierpnia 2001 r.

Bezpieczeństwo w punkcie kontrolnym prowadzącym do garażu pod kompleksem Trade Center, przez który musiały przechodzić dostawy zostało „znacznie zwiększone około dwa tygodnie przed” 11 września, strażak Timothy Brown, kierownik nowojorskiego Biura Ratownictwa Zarząd, przypomniał. 

Dodatkowe środki obejmowały „dużo więcej funkcjonariuszy policji Port Authority” w punkcie kontrolnym oraz „ psy biegające dookoła i sprawdzające wszystkie ciężarówki”.  W tym samym czasie pracownicy ochrony w Trade Center musieli pracować na bardzo długie zmiany ze względu na zwiększone bezpieczeństwo.

A Ben Fountain, który pracował dla firmy na 47. piętrze South Tower, wspominał, że w ciągu „kilku tygodni” przed 11 września on i jego koledzy byli „kilka razy” ewakuowani z budynku. Nie jest jasne, czy było to spowodowane zwiększonym bezpieczeństwem. 

Mimo to liczba ewakuacji była „niezwykła” – skomentował Fountain. [Podobnie Brown stwierdził, że zwiększone środki bezpieczeństwa są „niezwykłe”. – Zastanawialiśmy się, czy coś się dzieje – zauważył.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa zostały wycofane w dniach przed 11 września. Psy wąchające bomby zostały „nagle usunięte” 6 września, a 11 września był „pierwszym dniem, w którym nie było dodatkowej ochrony”, powiedziała Daria Coard, strażniczka z North Tower.

Nie podano wyraźnego powodu zwiększenia bezpieczeństwa. Chociaż Coard powiedział, że nastąpiło to w odpowiedzi na „liczne groźby telefoniczne”, London Independent poinformował, że „nie podano żadnego wyjaśnienia”. A kiedy Brown i jego koledzy zapytali ludzi „z obszaru wywiadu”, czy coś się dzieje, powiedziano im: „Nie”. 

System sygnalizacji pożarowej

Podczas wdrażania tych dodatkowych środków bezpieczeństwa, w WTC 7, 47-piętrowym biurowcu położonym 370 stóp na północ od Wieży Północnej, miało miejsce kolejne nietypowe zdarzenie. W szczególności każdego ranka przez siedem dni przed 11 września system sygnalizacji pożaru budynku był poddawany „warunkowi testowemu”. 11 września został ponownie poddany testowi, o 6:47 i wrócił do normalnego monitorowania, automatycznie, osiem godzin później, o 14:47.

Warunki testowe były zwykle wymagane podczas konserwacji lub testowania systemu alarmowego. Być może znacząco, gdy system był w tym trybie, wszelkie otrzymane alarmy byłyby uważane za wynik konserwacji lub testowania i dlatego były ignorowane. Dodatkowo żadne sygnały alarmowe nie pojawiały się na wyświetlaczu operatora, mimo że nadal były zapisywane w pliku historii systemu. 

Wszystko, co nietypowe, co miało miejsce w WTC 7, zasługuje na przyjrzenie się temu, ponieważ budynek ten zawalił się całkowicie o 17:20 11 września, mimo że żaden samolot w niego nie uderzył, po tym, jak został ”podpalony” przez gruz, gdy Bliźniacze Wieże runęły.

New York Times nazwał jego upadek „tajemnicą i był to pierwszy wieżowiec w dzisiejszych czasach, który zawalił się głównie w wyniku pożaru ”.

Oficjalne wyjaśnienia wykluczyły lub zignorowały użycie materiałów wybuchowych jako możliwej przyczyny jej upadku. Wiele osób jednak skomentowało, że jego zawalenie przypominało typowe kontrolowane wyburzenie i sugerowało, że do jego zniszczenia rzeczywiście użyto materiałów wybuchowych. 

Nie działające windy

Trzecim niezwykłym wydarzeniem w World Trade Center było to, że niektóre windy w Twin Towers były nieczynne w miesiącach poprzedzających 11 września. Ta anomalia może być szczególnie znacząca w świetle możliwości że Bliźniacze Wieże zostały zniszczone materiałami wybuchowymi, ponieważ wskazano, że dostępność nieużywanych szybów wind ułatwiłaby robotnikom rozbiórkowym podłożenie materiałów wybuchowych w budynkach.

Co najmniej jedna winda, która jechała aż do Wieży Północnej, była nieczynna przed 11 września. Każda z bliźniaczych wież miała dwie windy osobowe, które prowadziły z podstawy na szczyt budynku. Odnosząc się do jednej z tych wind w Wieży Północnej, dziennikarze Kevin Flynn i Jim Dwyer napisali, że „winda, która biegła bezpośrednio z parteru” do ”Windows on the World”, restauracji na najwyższych piętrach budynku, „ był nieczynny” 11 września.

Najwyraźniej odnosząc się do tej samej windy, korespondent ABC News Don Dahler doniósł rankiem 11 września, że ​​„główna winda, która jechała na samą górę… nie działała prawidłowo przez co najmniej miesiąc.” „Mają z tym wiele problemów” – dodał.

W rzeczywistości, zgodnie z raportem Narodowego Instytutu Standardów i Technologii (NIST), obie windy, które jechały z podstawy na szczyt Wieży Północnej, nie działały 11 września. „Windy 6A i 7A nie działały. obsługi modernizacji” – czytamy w raporcie.

Niektórzy ludzie, którzy pracowali w Wieży Północnej, wspominali problemy z windami w budynku tuż przed 11 września, ale nie jest jasne, czy mieli na myśli te dwie windy, czy inne.

Susan Frederick, która pracowała na 80. piętrze, powiedziała, że ​​dwie windy „były nieczynne przez ponad sześć miesięcy” przed 11 września, „ponieważ trwały prace remontowe”.Nancy Cass, która pracowała na 44. piętrze, stwierdziła, że ​​„windy osobowe po zachodniej stronie budynku były nieczynne przez ostatnie pięć lub sześć tygodni” przed 11 września gdzie widziano ”załogę pracujących męższczyzn”. 

A Monica Goldstein, która pracowała na 101. piętrze, powiedziała swojej siostrze, że w tygodniach tuż przed 11 września „windy omijały piętra i nie działały”. 

Co najmniej dwie windy w Wieży Południowej były nieczynne tuż przed 11 września. Każda z bliźniaczych wież miała 10 wind, które wjeżdżały z holu do podniebnego holu na 78. piętrze. Judy Wein, która pracowała na 103.

piętrze Południowej Wieży, wspomina, że ​​dwa z nich w jej budynku „były nieczynne od miesięcy” przed 11 września, a ktoś, kto był na 78. piętrze Wieża Południowa, kiedy samolot rozbił się na budynku 11 września, wspominała tam w tym czasie o „windach, które były naprawiane”.

Z pewnością ciekawe jest to, że co najmniej trzy nietypowe zdarzenia miały miejsce w World Trade Center tuż przed 11 września, kiedy Bliźniacze Wieże były celem masowego ataku terrorystycznego i te dwa budynki wraz z WTC 7 niespodziewanie się zawaliły. 

Jest co najmniej prawdopodobne, że to był zbieg okoliczności, że wszystkie te wydarzenia miały miejsce tuż przed 11 września. Jednakże, chociaż byłoby godne uwagi, gdyby chociaż jedno z nich wystąpiło, to, że wszystkie trzy zdarzyły się w tym czasie z powodu przypadku, byłyby niezwykłe.

Nie jest jasne, co mogło osiągnąć zwiększone bezpieczeństwo w World Trade Center na dwa tygodnie przed 11 września. Być może w tym czasie w Trade Center była duża liczba osób, które pomagały przygotować do ataków 11 września.

Ochroniarze lub inne osoby tam pracujące mogły nabrać podejrzeń, jeśli zauważą to wszystko. Inną możliwością jest to, że alarm bezpieczeństwa miał stworzyć pretekst do sprowadzenia podstawionych agentów, którzy upewnią się, że podłożone tam materiały wybuchowe nie zostaną odkryte w ostatniej chwili. 

Mężczyźni przebrani za ochroniarzy mogli zostać tam sprowadzeni pod przykrywką, że pomagają wdrożyć dodatkowe środki bezpieczeństwa. Ich rzeczywista rola polegała jednak na pilnowaniu miejsc, w których podkładano materiały wybuchowe lub prowadzone były prace przygotowujące budynki do rozbiórki.

Celem wprowadzenia systemu sygnalizacji pożaru w WTC 7 do stanu testowego w tygodniu poprzedzającym 11 września mogło być zapobieżenie wszelkim pracom w ostatniej chwili przygotowującym budynek do rozbiórki przed uruchomieniem alarmu. Gdyby alarm się włączył, mógłby zwrócić uwagę na tę pracę i być może doprowadzić do odkrycia złowrogiego planu.

Nawet jeśli prace spowodowały uruchomienie alarmu pożarowego, fakt, że system był w stanie testowym, powinien oznaczać, że alarm zostałby zignorowany, a zatem nie zwracał uwagi na prace przygotowujące WTC 7 do rozbiórki. System sygnalizacji pożaru był w stanie testowym, „wszelkie alarmy otrzymane z systemu były uważane za wynik … konserwacji lub testowania i były ignorowane”.

Być może prowadzone były prace związane z wierceniem lub innymi czynnościami, które powodowały powstanie dużej ilości pyłu, który mógł dostać się do czujek dymu i uruchomić alarm przeciwpożarowy. W jednym z raportów, które przedstawił na temat zawalenia się WTC 7, potwierdził, że kurz może wywołać alarm pożarowy. 

W szczególności sugerował, że obecność dużej ilości pyłu z zawalenia się Wieży Południowej mogła być przyczyną tego, że system alarmowy w WTC 7 zarejestrował „stan pożaru”.

Trudniej wymyślić możliwe powody, dla których system alarmowy był w stanie testowym w dniu 11 września, ponieważ wszelkie prace przygotowujące budynek do rozbiórki prawdopodobnie zostałyby do tego czasu zakończone. 

Gdzie podkładano ładunki wybuchowe

Być może najłatwiej jest wymyślić możliwe powody, dla których ludzie, którzy planowali zniszczyć Bliźniacze Wieże za pomocą materiałów wybuchowych w ramach ataków z 11 września, zaaranżowaliby windy w wieżach nieczynne w miesiącach przed 11 września.

Grupa Architects & Engineers for 9/11 Truth wskazała: „Rysunki architektoniczne WTC North Tower… wskazują, że większość kolumn rdzenia [budynku] byłaby łatwo dostępna z szybów windy w celu podłożenia materiałów wybuchowych”. 

Tom Sullivan, technik materiałów wybuchowych, skomentował: „Patrząc na budynek [World Trade Center], [wyburzenie] nie było problemem, uzyskać dostęp do szybów windy oraz do słupów i belek rdzenia”.

Widzimy zatem, że powodem wyłączenia wind w Bliźniaczych Wieżach przed 11 września mogło być umożliwienie robotnikom wyburzeniowym podłożenia materiałów wybuchowych w nieużywanych szybach wind lub ułatwienie im dostępu do obszarów, w których potrzebowali umieścić materiały wybuchowe.

W świetle tej możliwości warto zauważyć, że jedna lub dwie windy w Wieży Północnej, które były nieczynne, pojechały na samą górę budynku. Dlatego też, gdyby pracownicy rozbiórki chcieli umieścić materiały wybuchowe w obszarach dostępnych z szybów wind, prawdopodobnie umożliwiłoby im zamontowanie materiałów wybuchowych w całym budynku od dołu do góry w dwóch trzecich pięter budynku.

ACE Elevator, firma odpowiedzialna za serwis i modernizację wind w World Trade Center, 11 września zatrudniała 83 pracowników w Trade Center. pierwszy budynek się zawalił”, według USA Today , chociaż w tamtym czasie „dziesiątki ludzi było uwięzionych w zablokowanych windach”. 

W związku z tym mechanicy znajdowali się około półtorej przecznicy od wież, kiedy nastąpiło pierwsze zawalenie. „Nasi ludzie w cudowny sposób odeszli, gdy uderzył drugi samolot, co uratowało nam życie” – skomentował Ron Baamonde, prezes ACE Elevator.

Według USA Today odejście mechaników wind z miejsca katastrofy jest niezwykłe . „Nikt nie zna wnętrza wieżowca jak mechanik windy” , powiedział gazecie Robert Caporale, redaktor magazynu Elevator World .

Baamonde powiedział, że mechanicy opuścili wieże „z własnej inicjatywy, ponieważ byli w niebezpieczeństwie”. James O’Neill, kierownik konserwacji ACE Elevator, powiedział, że wyszli, aby „ocenić szkody i wrócić w razie potrzeby”. Ich plan, jak powiedział, polegał na „powrocie do budynku później tego dnia, aby pomóc w akcji ratunkowej”. 

Być może ktoś z ACE Elevator, ze względu na zaangażowanie firmy w konserwację wind w World Trade Center, wiedział, że pracownicy wyburzeniowi podkładali ładunki wybuchowe w szybach wind w Twin Towers lub używali szybów wind, aby dostać się do obszarów, w których podkładali ładunki wybuchowe. Jeśli tak, ta osoba mogła w konsekwencji podjąć działania, które zapewniły pracownikom firmy bezpieczeństwo, gdy wieże runęły .

Nietypowe zdarzenia

Jest wiele pytań, na które należy odpowiedzieć. Po pierwsze, czy te wydarzenia rzeczywiście miały związek z atakami, które następnie miały miejsce w Trade Center? Jeśli tak, jakie były ich cele? Czy dotyczyły przygotowań do zniszczenia Bliźniaczych Wież i WTC 7 za pomocą materiałów wybuchowych? Kto był odpowiedzialny za ich sprowadzenie?

Ustalenie, kto zorganizował testowanie systemu sygnalizacji pożaru w WTC 7 w dniach do 11 września włącznie, powinno być dość proste. Obecnie tożsamość tej osoby jest niejasna. Według NIST, AFA Protective Systems, firma monitorująca system alarmowy, zwykle poddawała system w stan testowy w odpowiedzi na żądanie kierownika budynku. 

Mike Catalano, główny inżynier Salomona Smitha Barneya w WTC 7, powiedział, że kierownikiem budynku był człowiek o imieniu Ed Campbell. [31] Jednak zapis historii stacji monitoringu dla systemu alarmowego z 11 września wskazywał, że tego dnia system został wprowadzony do stanu testowego na prośbę osoby o nazwisku „Williams”.

Ponadto, czy było to normalne, że system alarmowy w WTC 7 był w stanie testowym codziennie przez tydzień? Z pewnością była to dość drastyczna i ryzykowna akcja. Gdyby w WTC 7 wybuchł pożar w tygodniu poprzedzającym 11 września, podczas gdy system był w tym trybie, czy alarm by nie zadziałał, czy też, gdyby zadziałał, zostałby zignorowany, ponieważ ludzie założyli, że to było z powodu testów? 

Czy zatem osoby znajdujące się w budynku zostałyby tam, gdzie były, zamiast się ewakuować, potencjalnie narażając się tym samym na niebezpieczeństwo? I czy zaalarmowanie straży pożarnej zajęłoby więcej czasu, tak aby pożar narastał i powodował większe szkody, zanim strażacy byliby w stanie go opanować?

Twierdzono, że windy w Twin Towers były nieczynne przed 11 września z powodów takich jak „remonty”, „modernizacja” lub „niedziałające” lub „naprawiane”. A według ludzi, którzy pracowali w Twin Towers, niektóre windy były nieczynne przez wiele miesięcy. 

Ale dlaczego naprawa lub modernizacja windy miałaby trwać miesiące? Czy to normalne, że taka praca trwała tak długo? Jeśli nie, czy pojawiły się wtedy jakieś podejrzenia, że ​​windy nie działają, a jeśli tak, to jakie zostały podane wyjaśnienia?

Udostępnij

ALERTY BEZPIECZEŃSTWA, WYŁĄCZONE ALARMY PRZECIWPOŻAROWE DZIWNE RUCHY W BUDYNKU – PODEJRZANE ZDARZENIA W WTC PRZED 11 WRZEŚNIA.

Globalna Świadomość11 września 20216 sierpnia 2023

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa

To uderzające, w świetle faktu, że World Trade Center miało stać się sceną masowego ataku terrorystycznego, że bezpieczeństwo w Trade

System sygnalizacji pożarowej

Podczas wdrażania tych dodatkowych środków bezpieczeństwa, w WTC 7, 47-piętrowym biurowcu położonym 370 stóp na północ od Wieży Północnej, miało

Nie działające windy

Trzecim niezwykłym wydarzeniem w World Trade Center było to, że niektóre windy w Twin Towers były nieczynne w miesiącach poprzedzających

Gdzie podkładano ładunki wybuchowe

Być może najłatwiej jest wymyślić możliwe powody, dla których ludzie, którzy planowali zniszczyć Bliźniacze Wieże za pomocą materiałów wybuchowych w

Nietypowe zdarzenia

Jest wiele pytań, na które należy odpowiedzieć. Po pierwsze, czy te wydarzenia rzeczywiście miały związek z atakami, które następnie miały miejsce

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł11/09/2001 – CO WYDARZYŁO SIĘ NA TYŁACH KOMPLEKSU WTC ?Następny artykuł11/9/2001 – JAK W 18 MINUT SPREPAROWANO NAGRANIA ATAKÓW

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICA GROUND ZERO – JAK ZBURZONO DWIE WIEŻE W NOWYM JORKU ? 20 LAT PO 11 WRZEŚNIA – KTO STAŁ

Ostatnie wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” CUDA TARTARII – POZNAJ ŚWIAT ZNISZCZONY PRZEZ

Kategorie

AGENDA 2030 (260) Alternatywna historia świata (186) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • ALERTY BEZPIECZEŃSTWA, WYŁĄCZONE ALARMY PRZECIWPOŻAROWE DZIWNE RUCHY W BUDYNKU – PODEJRZANE ZDARZENIA W WTC PRZED 11 WRZEŚNIA.
 • Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa
 • System sygnalizacji pożarowej
 • Nie działające windy
 • Gdzie podkładano ładunki wybuchowe
 • Nietypowe zdarzenia
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?