Mistyczny 11/09/2001

CZY ”POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI PRZEWIDZIAŁ ZAMACHY Z 11 WRZEŚNIA 2001 ?

CZY ”POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI PRZEWIDZIAŁ ZAMACHY Z 11 WRZEŚNIA 2001 ?

W kultowym filmie „Powrót do przyszłości” wielu od dawna doszukiwało się różnych znaków i przepowiedni. Żadna nie była jednak tak bardzo widoczna, jak tak dostrzeżona niedawno przez jednego z amerykańskich internautów. Sugeruje on, iż film o przygodach Marty’ego McFly’a i dr. Emmetta Browna jest przepełniony zapowiedzią zamachu na WTC z 11 września 2001 roku.

Jego analiza jest równie kuriozalna, co… przekonująca. Nic więc dziwnego, że właśnie robi furorę także w polskiej sieci. Przede wszystkim twórca tej teorii zwraca uwagę na symbolikę zastosowaną przez producentów filmu „Powrót do przyszłości” w kluczowych scenach.

Najważniejsza ma być ta przedstawiająca wydarzenia w fikcyjnym centrum Twin Pines Mall. Już sama nazwa nasuwa skojarzenia ze słynnymi „Twin Towers” zniszczonymi 11 września 2001 roku.

Uważny widz zwrócił jednak uwagę na coś jeszcze. To godzina wyświetlająca się na zegarze umieszczonym pod logo Twin Pines Mall. Gdy Marty pojawia się w jego pobliżu, jest 1:16 PM. Po odwróceniu zegara widzimy więc… 9/11.OK, to jak dostrzeganie wizerunku Jezusa Chrystusa w plamach na ścianie…

Sceptycy tracą jednak argumenty szybko, bo w tym momencie w „Powrocie do przyszłości” rozpoczyna się scena ataku… islamskich terrorystów.

Na tym jednak nie koniec. Autor tej youtubowej analizy symboli dostrzega jeszcze więcej, aż wreszcie sugeruje, że reżyser „Powrotu do przyszłości” Robert Zemeckis to być może ważna persona w spisku stojącym za nowojorską tragedia sprzed 14 lat. Jak w prawie każdej teorii spiskowej, w tle pojawiają się też masoni.

To naprawdę chyba najlepsza teoria spiskowa na temat zamachu na World Trade Center jaka dotąd się pojawiła. 

Pierwszy film z tej kultowej trylogii został wydany ponad 30 lat temu, ale fani o orlim wzroku wciąż znajdują w nim nowe ukryte wiadomości, a przynajmniej tak twierdzą.

Teoria, według której Marty McFly ostrzegał świat, że Twin Towers zostaną zaatakowane przez terrorystów 11 września, jest przedstawiona w filmie, który obejrzano ponad cztery miliony razy.

Twierdzi, że nie jest „naukowy”, a zamiast tego jest „dziełem mistycyzmu i sofistyki”. W centrum tej teorii znajduje się scena w centrum handlowym Twin Pines, która przedstawia niespodziewany atak dokonany przez „muzułmańskich terrorystów” z Libii.

Zgodnie z teorią spiskową słowo „bliźniak” odnosi się do Bliźniaczych Wież. Co więcej, gdy odwrócisz znak centrum handlowego do góry nogami, cyfry na zegarze wskażą 911.

Pierwszą interesującą notatką są liczne wzmianki o Twin Pines Mall, które pojawiły się w oryginalnym filmie z 1985 roku Powrót do przyszłości . Film twierdzi, że Twin Pines są bezpośrednią reprezentacją Twin Towers, a jest na to nawet dowód w Back to the Future Part II. 

Centrum handlowe jest miejscem libijskiego ataku terrorystycznego na doktora Browna, który ukradł ich platynę, aby zasilić obwody czasowe i kondensator Flux w DeLoreanie. Dokładny czas ataku w centrum handlowym to 1:16 w nocy. 

Kiedy odwrócisz to do góry nogami, otrzymasz 11 września. Oczywiście, kiedy Marty wraca do 1955 roku, przejeżdża jedną z sosen, a kiedy wraca do przyszłości, centrum handlowe zostało przemianowane na Lone Pine Mall. Mówi się, że odnosi się to do upadku Bliźniaczych Wież i zastąpienia ich przez One World Trade Center. 

Na początku scen w centrum handlowym, tuż przed tym, jak Doc wyśle ​​swojego psa Einsteina na minutę w przyszłość, stopery Doca są ustawione na godzinę 1:16. Ponownie odwróć je do góry nogami i wypisz 9/11.

Bliźniacze sosny są rzekomo „symbolicznym przedstawieniem Bliźniaczych Wież”.

Scena w „centrum handlowym Twin Pines” znajduje się w centrum tej teorii, którą film przewidywał 11 września, ponieważ przedstawia niespodziewany atak dokonany przez „muzułmańskich terrorystów” z Libii
Scena w „centrum handlowym Twin Pines” znajduje się w centrum tej teorii, którą film przewidywał 11 września, ponieważ przedstawia niespodziewany atak dokonany przez „muzułmańskich terrorystów” z LibiiŹródło: YouTube

Przed atakiem terrorystycznym w filmie, „bliźniacze” sosny są obecne, ale po atakach słowo bliźniak zostaje zastąpione przez samotną, a dwie sosny są zastąpione jedną, w ten sam sposób, w jaki zastąpiono Bliźniacze Wieże pojedyncza wieża – budynek One World Trade.

Podczas tej samej sceny postać Doca wyświetla również dwa stopery, które wyświetlają zakodowane 911.

Postać Doca wyświetla dwa stopery, z których oba wyświetlają zakodowane 911s
Postać Doca wyświetla dwa stopery, z których oba wyświetlają zakodowane 911sŹródło: YouTube

Bliźniacze sosny pojawiają się również w Powrocie do przyszłości II, w którym można je zobaczyć na ekranie projekcyjnym w przyszłym domu Marty’ego.

Rodzina Marty’ego jest widoczna na ekranie, gdy bliźniacze sosny zmieniają się w Bliźniacze Wieże.

Ponownie, wideo twierdzi, że potwierdza to, że bliźniacze sosny są w rzeczywistości Bliźniaczymi Wieżami, a Twin Pines Pall to centrum handlowe z bliźniaczymi wieżami.

Kiedy Marty dostarcza pisemne ostrzeżenie o przyszłości, mówi Doktorowi, że będzie wiedział, co to ostrzeżenie „za 30 lat”
Kiedy Marty dostarcza pisemne ostrzeżenie o przyszłości, mówi Doktorowi, że będzie wiedział, co to ostrzeżenie „za 30 lat”Źródło: Alamy

Z trzech postaci patrzących na Bliźniacze Wieże na ekranie jedna z nich jest do góry nogami.

Zgodnie z teorią filmu, wskazówką jest „obserwowanie sceny z jego perspektywy”. Kiedy to robi, Bliźniacze Wieże „wyraźnie widać, że spadają”.

Film jest „dopracowanym ostrzeżeniem” przed tym, co wydarzy się 11 września 2001 roku, twierdzi wideo. W fabule filmu Marty zna dokładną datę i godzinę uderzenia w wieżę zegarową.

W jednej ze scen bohater żąda „ocalenia wieży zegarowej”, zanim w wieżę uderzy piorun i „gigantyczny płonący 9 11 zostanie podpalony na ulicy”. A rzeczy stają się jeszcze dziwniejsze.

Powrót do przyszłości przedstawia „przyszłość” jako październik 2015 r., a w prawdziwym październiku 2015 r. miał swoją premierę film o Bliźniaczych Wieżach, zatytułowany The Walk.

Zarówno Back to the Future, wydane w 1985 roku, jak i The Walk wyreżyserował ten sam człowiek, Robert Zemeckis.

W innej scenie bohater żąda „ratowania wieży zegarowej”
W innej scenie bohater żąda „ratowania wieży zegarowej”Źródło: YouTube
Po uderzeniu pioruna w wieżę zegarową „gigantyczny płonący 9 11 zapala się na ulicy”
Po uderzeniu pioruna w wieżę zegarową „gigantyczny płonący 9 11 zapala się na ulicy”Źródło: YouTube

Teoria twierdzi, że film, który oglądała rodzina Marty’ego, to w rzeczywistości The Walk z 2015 roku.

Kiedy Marty dostarcza pisemne ostrzeżenie o przyszłości, mówi Docowi, że będzie wiedział, co to ostrzeżenie „za 30 lat”. „Spacer jest ujawnieniem ostrzeżenia o 11 września” – mówi wideo.

Film opowiada o spisku mającym na celu zamontowanie gigantycznego drutu do Bliźniaczych Wież, a w Powrót do przyszłości Marty pisze ostrzeżenie, gdy Doc montuje drut do wieży zegarowej.

„Ostrzeżenie w liście Marty’ego dotyczy ataku terrorystycznego na Bliźniacze Wieże” – kontynuuje wideo.

A Marty jest właściwie głównym bohaterem The Walk, który stoi na bliźniaczych wieżach, dlatego kiedy wraca z przyszłości w Back to the Future i spotyka się z Doktorkiem, ma na sobie strój podobny do tego Josepha Gordona-Levitta nosi tak samo jak w filmie z 2015 roku.

Chociaż nie jest jasne, czy producenci wideo rzeczywiście wierzą w tę teorię spiskową, z pewnością następuje tu wiele zbiegów okoliczności.

A to tylko jedna z wielu teorii spiskowych wywodzących się z „Powrotu do przyszłości”. Niektórzy twierdzą, że film nawiązuje również do zabójstwa Johna F. Kennedy’ego i przewidywał takie rzeczy, jak telefony wideo i osobiste drony.

Udostępnij

CZY ”POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI PRZEWIDZIAŁ ZAMACHY Z 11 WRZEŚNIA 2001 ?

Globalna Świadomość16 września 20216 sierpnia 2023

To naprawdę chyba najlepsza teoria spiskowa na temat zamachu na World Trade Center jaka dotąd się pojawiła. 

Pierwszy film z tej kultowej trylogii został wydany ponad 30 lat temu, ale fani o orlim wzroku wciąż znajdują w

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułDWIE WIEŻE – OKULTYSTYCZNY RYTUAŁ 11 WRZEŚNIA 2001Następny artykułKOLEJNE TESTY ? – CO WYKAZUJE BADENIE ŚWIATŁEM UV ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TAJEMNICA GROUND ZERO – JAK ZBURZONO DWIE WIEŻE W NOWYM JORKU ? 20 LAT PO 11 WRZEŚNIA – KTO STAŁ

Ostatnie wpisy

WSZYSTKIE PATENTY TESLI UJAWNIONE ! MEL GIBSON – ”TO DOPIERO CZUBEK GÓRY LODOWEJ” CUDA TARTARII – POZNAJ ŚWIAT ZNISZCZONY PRZEZ

Kategorie

AGENDA 2030 (260) Alternatywna historia świata (186) Bez kategorii (17) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (184) Filmoteka świadomych (31) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • CZY ”POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI PRZEWIDZIAŁ ZAMACHY Z 11 WRZEŚNIA 2001 ?
  • To naprawdę chyba najlepsza teoria spiskowa na temat zamachu na World Trade Center jaka dotąd się pojawiła. 
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?