Przekraczając Rubikon

KŁAMSTWA RELIGII – KIM BYŁ ”ROGATY” MOJRZESZ I JEGO 10 BOSKICH PRZYKAZAŃ

KŁAMSTWA RELIGII – KIM BYŁ ”ROGATY” MOJRZESZ I JEGO 10 BOSKICH PRZYKAZAŃ

Istnieje więcej niż 5 ksiąg Mojżesza .Mojżesz nie był Żydem. Nie uwolnił izraelskich niewolników z Egiptu. Nigdy nie „przekroczył” Morza Czerwonego. Wszystko, czego nas nauczono, to kłamstwo. System, w którym żyjemy, używa różnego rodzaju manipulacji, aby trzymać nas z dala od prawdy. Stwórca istnieje, jednak prawdziwego Stwórcy nie znajdziemy wśród podręczników religijnych.

„Religia” to nic innego jak jeden z wielu EGREGOR, którego stworzyli, aby nas podzielić. Mojżesz (/ˈmoʊzɪz, -zɪs/), znany również jako Mosze Rabbenu (hebr. מֹשֶׁה רַבֵּנוּ‎, dosł. „Mojżesz nasz Nauczyciel”) jest najważniejszym prorokiem w judaizmie i ważnym prorokiem w chrześcijaństwie, islamie, wierze bahá’í i wielu innych religiach abrahamowych…

Oficjalnie jest pierwszych 5 książek w Biblii (Pięcioksiąg), napisany przez Mojżesza : 1.Genesis, 2.Exodus, 3.Ksiega kaplanska, 4.Liczb i 5.Powtorzonego Prawa. Czy kiedykolwiek słyszałes o 6 i 7 księdze Mojżesza? Szósta i 7 Księga Mojżesza to magiczne teksty napisane przez Mojżesza i przekazane jako ukryte księgi Biblii Hebrajskiej.

Samookreślane jako: „Wspaniałe sztuki dawnych Hebrajczyków, zaczerpnięte z Mojżeszowych ksiąg Kabały i Talmudu”, w rzeczywistości jest to GRIMOIR, czyli tekst o MAGICZNYCH ZAKLĘC, który ma instruować czytelnika, jak tworzyć niektóre z cudów przedstawionych w Biblii, jak również nadania im innych form.

Dzieło zawiera renomowane magiczne imiona talmudyczne, słowa i ideogramy, niektóre zapisane w języku hebrajskim, a niektóre z literami alfabetu łacińskiego. Zawiera „pieczęcie” lub magiczne rysunki, którym towarzyszą instrukcje mające pomóc użytkownikowi w wykonywaniu różnych zadań, takich jak: manipulowanie pogodą, kontrola umysłu, komunikacja ze zmarłymi lub komunikacja z biblijnymi boskimi postaciami….

Starszy tekst magiczny, z IV wieku Grecki papirus zatytułowany „Ósma Księga Mojżesza” w inny sposób niezwiązany z księgą szóstą i siódmą, został znaleziony w Tebach w XIX wieku i opublikowany jako część greckich papirusów magicznych. Ile książek napisał Mojżesz? 5, 6, 7 a może więcej?! Oficjalnie Pięcioksiąg został napisany PO wygnaniu babilońskim w V wieku pne, czyli 7 wieków PO Mojżeszu…RÓWNIEŻ w czasach Mojżesza język hebrajski nie istniał.

Pierwszym świadectwem o języku hebrajskim jest alfabet proto-hebrajski znaleziony w Tel Zayit (Zeitah), datowany na 10 wieków pne, w najlepszym przypadku to 2-3 wieki PO Mojżeszu Tablice Prawa, które znamy jako „Dziesięć Przykazań” lub „Dekalog” w chrześcijaństwie, to zbiór zasad biblijnych związanych z etyką i kultem.

CZY WIEDZIAŁEŚ? Jahwe dał Mojżeszowi nie 10, ale 613 przykazań! Wiele z nich jest nawet niezrozumiałych. W jednym z Midraszów jest napisane, gdy Mojżesz i Jahwe rozmawiali o przykazaniach (o czystości, higienie, jakie jedzenie można uznać za „czyste” itp.) Mojżesz zapytał Jahwe, co powinni zrobić, gdy jego (Jhwh) nakazy nie są do końca zrozumiałe.

Jahwe zasugerował, aby zrobić to, co robi większość. Jeśli większość mówi, że nie jest „czyste” (jedzenie), to jest nieczyste?!Tutaj mamy ciekawy wybór słów. Powinna to być rozmowa między Bogiem/Transcendentnym/Wszechmocnym/Stwórcą. Ale oczywiście ci dwaj zredagowali coś podobnego do współczesnych praw, które mamy dzisiaj. W ogóle mówili o moralności, etyce i społecznie odpowiedzialnych normach zachowania, nawet o jedzeniu… Nie ma tu nic boskiego (w duchowym sensie).Innymi słowy… Konkretność Elohima bardzo różni się od figury „Boga”, który opiekuje się ludźmi poczętymi w swej pełni ciała i duszy.

Tajemnica „Dziesięciu Przykazań”.

Czy te 10 słów, do których Elohim , jest dokładnie tym samym, co doktryny religijne znają i na których twierdzą, że się opierają?Czy zatem wymagania można kiedykolwiek wykorzystać do stworzenia religii takiej jak chrześcijaństwo? Odpowiedź jest prosta: Absolutnie Nie! W rzeczywistości, jeśli przyjrzymy się słowom, które Elohim zawarli w Tablicach Prawa jako fundamenty Sojuszu, zdamy sobie sprawę, że ten pakt ma bardzo praktyczne podstawy – jest oparty na zasadach, które mają niewiele wspólnego z powszechnie rozumianą etyką.

Ten Sojusz ustanowił zasady między dwiema stronami.1. Jahwe (jeden Elohim)2. Mojżeszem i jego ludem.Czy wiedziałeś? Biblia hebrajska twierdzi, że naród żydowski został wyprowadzony z Egiptu, ALE Targum (Biblia napisana po aramejsku) twierdzi inaczej. Ale najpierw sprawdźmy to: Titus Flavius ​​Josephus, urodzony jako Josef ben Matityahu, był historykiem rzymsko-żydowskim z I wieku. W swoim godnym uwagi dziele „Starożytność Żydów”, 93/94 AD, napisał co następuje:„Nazwałem ich (Żydami), ponieważ są tacy, którzy twierdzą, że jesteśmy pochodzenia egipskiego”.

Następnie kontynuuje i mówi: „Ponieważ chcę obalić to podejrzenie, cytuję imiona przywódców plemiennych, aby zrozumieć, że to nieprawda, że ​​jesteśmy pochodzenia egipskiego”…. Dlaczego miałby to powiedzieć ?Czy nie wszyscy myślimy, że naród żydowski wyszedł z Egiptu? Dlaczego miałby bronić swojej teorii? Chyba że był inny?…Teraz wracamy do Targum. Twierdzenia Biblii hebrajskiej: Mojżesz był synem Ivrim (termin Hebrajczycy: עברים‎ / עבריים‎, współczesne: ʿIvrim) ALE Targum, Aramejska Biblia twierdzi: Mojżesz był synem Naphurureya, co jest nazwą kapłanów Echnatona.. ..! Bracia Roger i Messod Sabbah są potomkami długiej linii rabinów i naczelnych rabinów.

Napisali książkę: „Sekrety wyjścia: egipskie początki ludu hebrajskiego”. Poprzez poszukiwania religijne autorzy dowiedli, że „naród wybrany” nie był niewolnikami wyprowadzonymi z obcego kraju, ale ludźmi kierowanymi przez wysokich rangą egipskich kapłanów i zwolenników najbardziej monoteistycznego faraona… Echnatona!

Ciekawy fakt: Jeśli Mojżesz wyprowadził wszystkich potężnych Bożych ludzi z Egiptu – jak to jest, że za każdym razem, gdy ci dwaj mówili o tej samej grupie ludzi, Mojżesz mówi – MOI ludzie, a Jahwe mówi TWÓJ lud… Czy to nie byli ci ludzie – lud Boży ? Echnaton, powszechnie znany jako Mojżesz, wyszedł z Egiptu zabierając ze sobą Egipcjan. Nie wypuścił niewolników.

Uczynił wolnych ludzi, swoich własnych – niewolników, wyprowadzając ich z własnej ziemi i zawierając przymierze z obcymi Elohimami … Ciekawostka: Nie tylko zabrano ludzi, ale 1200 kg złota, 7 ton różnych metali i armie. Byli dobrze wyposażeni. Ramzes II musiał być bardzo hojnym facetem… Ale to nie wszystko…Mojżesz NIGDY nie przekroczył Morza Czerwonego, ale YAM SUPH, położone na północny wschód od delty Nilu. Yam Sph= Morze Trzcin. Pola trzcinowe.

Jaka jest różnica między Morzem Czerwonym a Morzem Trzcinowym? Morze CZERWONE to długie wąskie morze, które oddziela współczesny Egipt, Sudan i Erytreę od Arabii Saudyjskiej i Jemenu. Morze Trzcinowe było regionem delty Nilu na śródziemnomorskim wybrzeżu Egiptu, najprawdopodobniej częścią brzegu dawnego jeziora Tanis, które istniało w czasach starożytnego Egiptu i które jest mniej więcej tam, gdzie istnieje współczesne jezioro Manzala.

Zamieszanie między nimi powstało we wczesnym tłumaczeniu biblijnej księgi Wyjścia z hebrajskiego na grecki, gdzie słowa Yam Suph (יַם-סוּף), dosłownie MORZE CZERWONE, zostały błędnie zapisane jako MORZE CZERWONE, pomijając jedną literę „e”. Ten błąd utrwalił się w angielskich tłumaczeniach Biblii, ponieważ średniowieczne słowo oznaczające trzcinę zostało napisane rede i uważano, że wersja grecka jest poprawna.

Chociaż ten błąd był znany od wieków, nigdy nie został naprawiony. Oryginalna lokalizacja nad Morzem Trzcinowym ma więcej sensu niż Morze Czerwone. Jakakolwiek droga obrana przez tych „niewolników” uciekających z Egiptu do Izraela byłaby prawie na pewno najprostsza, biegnąc wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego na północ od Półwyspu Synaj. Nawet fikcyjnie przekraczanie Morza Czerwonego i wędrówka po pustyni Synaj nie ma logicznego sensu.

Udostępnij

KŁAMSTWA RELIGII – KIM BYŁ ”ROGATY” MOJRZESZ I JEGO 10 BOSKICH PRZYKAZAŃ

Globalna Świadomość4 grudnia 20216 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułTARTARIA – UKRYTA HISTORIA ”ŚWIATOWYCH TARGÓW” – TAJEMNICZE TECHNOLOGIE POPRZEDNIEJ CYWILIZACJINastępny artykułTAJNE PROJEKTY BRONI PRZECIW LUDZKOŚCI – BROŃ AKUSTYCZNA

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

PRÓBA ROZBICIA FIRMAMENTU – TAJEMNICA MASOŃSKIEGO PROJEKTU ”ARTEMIS” ELONA MUSKA ŚWIĘTY GRZYB I KRZYŻ – JAK NAPRAWDĘ POWSTAŁO CHRZEŚCIJAŃSTWO ?

Ostatnie wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? JAK POWSTAJĄ ELITY – KTO WSTĘPUJE DO TAJNYCH STOWARZYSZEŃ? CZY PRZY

Kategorie

AGENDA 2030 (209) Alternatywna historia świata (176) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • KŁAMSTWA RELIGII – KIM BYŁ ”ROGATY” MOJRZESZ I JEGO 10 BOSKICH PRZYKAZAŃ
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?