Przekraczając Rubikon

WYSOKI RANGĄ OKULTYSTA WYJAŚNIA CO SIĘ STANIE Z TOBĄ PO ŚMIERCI.

WYSOKI RANGĄ OKULTYSTA WYJAŚNIA CO SIĘ STANIE Z TOBĄ PO ŚMIERCI.

Dusza ludzka jest strukturą wielowymiarową, przejawiającą się na wielu poziomach rzeczywistości, różniących się gęstością i częstotliwością. Każdy poziom rzeczywistości odpowiada jednemu z ciał energetycznych człowieka. Cały wszechświat jest zorganizowany w ten sposób. Nawet w starych tradycjach mistycznych centralnym elementem w konstrukcji Wszechświata była kosmiczna dusza, która istniała od zawsze w świecie idei i pierwotnych obrazów.

Człowiek składa się z ciała materialnego, ciała astralnego, naszej energii psychicznej – Ducha, którym jest on sam. W momencie śmierci te trzy zasady rozdzielają się i dalej istnieją oddzielnie. Podział idzie na 7 lub 9 części, ale ten tekst będzie znacznie uproszczony.

Osoba i jej widzialny i niewidzialny skład

Ciało materialne, składa się z elementów bez wsparcia ducha, wraca do pierwotnego stanu w kole. Rośliny żywią się minerałami ziemi, rośliny żywią się zwierzętami, człowiek zwierzętami. I w końcu, po śmierci, człowiek rozkładając się, odżywia minerały. Wszystko wraca do normy. Nasze ciało astralne ma dwoistą naturę i zależy od człowieka. Czy za życia był on ściągany w dół do wartości materialnych i przyjemności, czy też ciągnięty w górę do dążeń duchowych.

U niektórych ludzi prawie nie ma części duchowej i zamieniają się oni w rodzaj inteligentnego zwierzęcia, rządzą nimi instynkty i żywioły takie jak żądza, łakomstwo, rozwiązłość. Wielu ludzi, w rzeczywistości, nie jest nawet ludźmi, ich podstawowe impulsy nie odróżniają ich od zwierząt. Spójrzcie na to, co się dzieje wokół: wojny, namiętności, przestępstwa – wszystko to wskazuje, że jesteśmy rasą zwierzęco-ludzką, a po nas przyjdzie rasa prawdziwych ludzi. Prawdziwa osoba, duch ludzki, uwalnia się od materialnego ciała i przechodzi do świata duchowego.

Dewaczan jest rodzajem osobistego raju, gdzie przejawiają się wszystkie nasze najczystsze aspiracje, wszystkie nasze wyrafinowane gusta i czułe uczucia. Wszystkie nasze najlepsze marzenia i najukochańsze osoby są tam w Dewaczanie z nami, nigdy nas nie opuszczają i są gotowe odpowiedzieć na nasze najmniejsze wezwanie. Wszystko, co kochaliśmy na ziemi, jest tam przedstawione i wszystko to jest tak realne i naturalne, jak to tylko możliwe.

To nie jest raj religijny – Dewaczan jest rodzajem miejsca odpoczynku pomiędzy wcieleniami i w pełni odpowiada twojej osobowości – temu, w co wierzyłeś za życia.

Niebo osiągnięte przez jednostkę doskonale odpowiada jej możliwościom, bo jest jej własnym tworem, dziełem jej aspiracji i zdolności. Jeśli w nic nie wierzyłeś, byłeś ateistą, ograniczałeś się do ziemskich dobrodziejstw, a duchowość jest w tobie całkowicie nieobecna – nie zobaczysz i nie poczujesz niczego, będzie to tylko czarna pustka trwająca do następnego odrodzenia, bo nie możesz odtworzyć tego, co dla ciebie nie istnieje.

Natura duchów, spirytystów, poltergeistów

Ciała astralne pozostają na ziemi przez jakiś czas.

Nasze ciało astralne nie ulega natychmiastowemu rozkładowi – jest to rodzaj pozorów naszej osobowości, pozostałości po pragnieniach, myślach, wrażeniach otrzymanych w ciągu życia. Jeśli człowiek posiadał duchowe zasady, rozwinięte sumienie, używał materii jako narzędzia, ale nie miał do niej przywiązania (np. żył skromnie, ale nie biednie, cieszył się życiem, ale nie zamieniał przyjemności w zbytek) – ciało astralne łatwo przetrwa oddzielenie od materii i rozpuści się w tzw. manifestacji (Manas).

Jeśli człowiek był mocno przywiązany do materialnych przyjemności, ekscesów, to jego ciało astralne ciągnie w dół i nie może opuścić Ziemi, świata materialnego. O tym właśnie mówił Jezus, zauważając, że łatwiej jest wielbłądowi przejść przez igliwie niż bogatemu pójść do nieba (w tym przypadku bogactwo oznacza oczywisty nadmiar materialny).

Z drugiej strony, ubóstwo jest również wadą. Niedostatek jest szkodliwy tak samo jak nadmiar. Kiedy człowiek, zamiast duchowego wzrostu, staje się gruboskórny, karmiczne wagi przechylają się na stronę zwierzęcą – jego ciało astralne jest przywiązane do ziemi – pędzi tam i z powrotem, czekając, aż będzie mógł zrzucić ten ciężar i dostać się do pałaców 'Manas’.

Składnik materialny takiego ciała astralnego jest tak wielki – że może ono dosłownie wcielić się, stać się widzialne dla ciekawskich oczu – stąd pochodzą duchy, zjawy i poltergeisty. Czasami mogą one zagęścić swoją gęstość do takiego stanu, że mogą poruszać lub rzucać przedmiotami. Jeśli taka astralna dusza tęskni za bliskimi, za domem, to logiczne jest, że właśnie tam powraca.

Są to czarne dusze ludzkie, przywiązane do cielesnych pragnień, niecnych namiętności, zwierzęcych instynktów, które wciąż nie mogą otrzymać duchowego rozwoju, mimo że już oderwały się od materialnego ciała. Jeśli taka dusza astralna nie może się uwolnić – staje się demonem lub rozgniewanym duchem – tracąc resztki swego człowieczeństwa.

Zatem im gorsza karma człowieka, im silniejsze jego przywiązanie do pieniędzy, rzeczy, kobiet, przyjemności, im mniej rozwinięta jego duchowość lub jej całkowity brak – tym większa szansa, że jego ciało astralne nie wzniesie się, lecz będzie przemierzać Ziemię, stopniowo odczłowieczając się i przekształcając w zły byt.

Przerwane życie

Jeśli życie człowieka zostało przerwane w nienaturalny sposób, w wyniku przestępstwa lub wypadku – jest on nadal pełen energii psychicznej – jego ciało astralne musi pozostać na ziemi do rzeczywistej naturalnej daty śmierci. Spędzi na ziemi cały czas, który jest niezbędny do jego normalnego rozwoju. Ci ludzie w rzeczywistości nawet nie są martwi – są żywi, przymusowo pozbawieni materialnego ciała, odcięci od życia w przedwiecznej mocy – mają ogromną ilość powiązań i pragnień.

Dlatego np. w niektórych kulturach – ludzi zmarłych śmiercią nienaturalną nie chowano na cmentarzach, kładziono ich twarzą do dołu, aby „kopali” w drugą stronę. Ich groby były też przykrywane kamieniami. Jeśli zły człowiek zmarł śmiercią nienaturalną, jego duch może próbować zawładnąć żywym ciałem: stąd biorą się obsesje i szaleństwo, jeśli jego wpływ jest słabszy – powstają zaburzenia psychiczne, alkoholizm, depresja, koszmary.

Kiedy medium wzywa duchy, to właśnie te niespokojne żywioły pojawiają się najczęściej, a ciekawostką jest, że im mniej światła, tym łatwiej im się pojawić, bo światło ma silną zdolność rozkładania. Ciemność jest więc w pewnym sensie ich żywiołem.

Ciała astralne wielu ludzi pozostają na Ziemi jeszcze przez długi czas i mogą się nawet inkarnować, jeśli są obciążone materią, pojawiają się w snach lub w kontakcie. Świętowanie pierwszych 40 dni osoby po śmierci nie jest wcale bezsensowną tradycją, lecz chęcią sprowadzenia zmarłego z powrotem na ziemię. Aby mogło ono przejść do Manasa i odrodzić się ponownie, trzeba je „puścić”.

Udostępnij

WYSOKI RANGĄ OKULTYSTA WYJAŚNIA CO SIĘ STANIE Z TOBĄ PO ŚMIERCI.

Globalna Świadomość14 stycznia 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułJUŻ Z TYM NIE KRYJĄ – BESTIA W ONZ, MOLOCH W RZYMIE I SZTANISTYCZNA SZOPKA W KAPITOLUNastępny artykuł”TAM SĄ

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

PRÓBA ROZBICIA FIRMAMENTU – TAJEMNICA MASOŃSKIEGO PROJEKTU ”ARTEMIS” ELONA MUSKA ŚWIĘTY GRZYB I KRZYŻ – JAK NAPRAWDĘ POWSTAŁO CHRZEŚCIJAŃSTWO ?

Ostatnie wpisy

TAJEMNICA CHEMTRAILS – CZY PILOCI WIEDZĄ CO ROBIĄ ? JAK POWSTAJĄ ELITY – KTO WSTĘPUJE DO TAJNYCH STOWARZYSZEŃ? CZY PRZY

Kategorie

AGENDA 2030 (209) Alternatywna historia świata (176) Bez kategorii (11) Czarna Szlachta (16) extra-terrestrial (180) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • WYSOKI RANGĄ OKULTYSTA WYJAŚNIA CO SIĘ STANIE Z TOBĄ PO ŚMIERCI.
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?