Przekraczając Rubikon

DLACZEGO ELITY I WATYKAN CHCĄ ZNIŚCZYĆ TWOJĄ SZYSZYNKĘ ?

DLACZEGO ELITY I WATYKAN CHCĄ ZNIŚCZYĆ TWOJĄ SZYSZYNKĘ ?

Szyszynka od tysięcy lat otaczana jest czcią, stanowiąc przedmiot duchowego podziwu. Kartezjusz powiedział, że jest tym, co łączy ciało z Duszą. Określił ją, jako SIEDZIBĘ DUSZY. Ten maleńki gruczoł wielkości zaledwie ziarenka ryżu znajduje się w pobliżu środka mózgu, pomiędzy dwiema półkulami i nieco powyżej połączenia brwi.

SZYSZYNKA ODGRYWA KLUCZOWY I UDOKUMENTOWANY WPŁYW NA:

 • głód
 • wzrost
 • nastrój
 • wydajność
 • ciśnienie krwi
 • długowieczność
 • otwarcie umysłu
 • zegar biologiczny
 • funkcje rozrodcze
 • temperaturę ciała
 • cykl snu i czuwania
 • aktywność ruchową
 • układ odpornościowy
 • zdolności poznawcze
 • poszerzenie percepcji
 • podejmowanie decyzji
 • postrzeganie rzeczywistości
 • możliwość wewnętrznego rozwoju
 • zmniejszenie bólu w stanach przewlekłych
 • wsparcie gojenia się uszkodzonych tkanek.

Prawidłowo funkcjonująca szyszynka jest niezbędna dla zbalansowanego rozwoju psychicznego, szczytowej wydajności organizmu i duchowego przebudzenia.

SZYSZYNKA JEST JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH TAJEMNIC

Którą medycyna i nauka przed nami skrywa. Sekretem nie jest to, że ten gruczoł istnieje, tylko jego MOŻLIWOŚCI I ZAKRES FUNKCJI. Niestety absolwentom medycyny o szyszynce mówi, się że jest… nieważnym organem.TYMCZASEM JEST ONA TWOIM TRZECIM OKIEM… dzięki któremu śnisz i możesz wyobrażać sobie najbardziej niezwykłe i dzikie obrazy.

A gdy zostanie aktywowana, staje się łącznikiem między Tobą, a innymi wymiarami rzeczywistości. Oznacza to, że pozwala Ci mieć nie do opisania ludzkim językiem wgląd do rzeczywistości, jaźni czy częstotliwości. Dzięki prawidłowo funkcjonującej szyszynce możesz odbywać podróże astralne, opuszczać swoje ciało fizyczne, aby wielowymiarowo podróżować z ciałem eterycznym.

Dzięki aktywnej i niezwapnionej szyszynce możesz rozwijać zdolności parapsychiczne, takie jak jasnowidzenie czy telepatia, a nawet podróżować w czasie. Spektrum możliwości tego gruczołu może być ograniczony tylko ubogą wyobraźnią!

Nie trudno się więc domyślić, dlaczego wiedza o niej owiana jest przed ludźmi tak ogromną tajemnicą. Osoby, które chcą w pełni aktywować swój duchowy potencjał i czerpać z mocy szyszynki, muszą zacząć od WZMOCNIENIA JEJ FUNKCJI POPRZEZ DETOKSYKACJĘ I ODPOWIEDNIE ODŻYWIANIE.

SZYSZYNKA MA KILKA ZNACZEŃ

w religii katolickiej to Moc Boga- w masonerii wizja Cyklopa- w tradycji egipskiej znana jest, jako oko Horusa- również w świętej geometrii możemy zobaczyć, że oko Horusa dokładnie odpowiada wszystkim strukturom mózgu- w świecie azjatyckim przedstawiana jest, jako trzecie oko lub centrum jasnowidzenia i intuicji- w pierwotnej terminologii szyszynka jest znana jako „Drzwi do Raju”

JAK WYGLĄDA PRACA SZYSZYNKI W ORGANIZMIE CZŁOWIEKA? W ramach układu hormonalnego syntetyzuje ona i wydziela do krwi hormon zwany MELATONINĄ, którego niedobór jest odpowiedzialny m.in. za bezsenność, regulację rytmu dobowego czy depresję.Melatonina to hormon pochodzący z serotoniny, który moduluje wzorce snu i wpływa na narządy rozrodcze u mężczyzn i kobiet.Ciekawostką jest to, że szyszynka wydziela więcej melatoniny u dzieci niż u dorosłych, dzięki czemu hamuje ich przedwczesny rozwój seksualny. A następnie po okresie dojrzewania kurczy się i uwalnia mniej melatoniny.

Zanim pojawiło się w naszym życiu sztuczne oświetlenie, niegdyś ludzie żyli w zgodzie z naturą, codziennie korzystali z jej dobrodziejstw, a także z mocy słońca, jako głównego źródła światła. Wieczory wówczas spędzane były po ciemku lub przy niewielkiej naftowej lampce. To były czasy, kiedy szyszynka prawidłowo wydzielała melatoninę, pozwalając organizmowi na życie w pięknej homeostazie z dobowym rytmem.

A jak jest dziś? Wpatrujemy się jak zahipnotyzowani całymi dniami i wieczorami w podświetlane ekrany telefonów, tabletów, monitorów i telewizorów. Z każdej strony zalewa nas sztuczne oświetlenie, które mamy w domach, biurach, galeriach handlowych, dosłownie wszędzie. Wspaniale, tylko czy zdrowo? Dr John Ott, badacz światła, ukuł termin „złe oświetlenie”, aby odzwierciedlić niedożywienie, które otrzymujemy od sztucznego światła. Obecnie nazywa się to „śmieciowym światłem”.

Sztuczne światło, które dają świetlówki kompaktowe (CFL) i diody LED stały się popularniejsze od tradycyjnych żarówek ze względu na ich lepszą efektywność energetyczną. Są jednak nie tylko bardziej toksyczne dla środowiska, ale też zmniejszają naszą sprawność umysłową i szkodzą oczom i szyszynce. Brakuje im wielu częstotliwości, w które wyposażone jest naturalne światło.

Mimo, że zwykłe żarówki i halogeny nie są tak energooszczędne, to zawierają znacznie mniej szkodliwych substancji chemicznych, takich jak rtęć i emitują mniej sztucznego niebieskiego światła.Niestety wszechobecna obfitość lumenów każe nam płacić wysoką za rozwój cywilizacyjnych cenę, ponieważ rozregulowuje rytm dobowy, przyczyniając się według badań m.in. do niestabilnego snu, chorób serca, cukrzycy, otyłości i raka.

Co więc możesz zrobić dla swoich oczu, aby zmniejszyć ekspozycję na szkodliwe niebieskie światło?- przyciemniaj jak najbardziej możliwe ekran komputera, tabletu i telefonu – w telefonie używaj opcji: night shift czyli tryb ciemny, który wykryje porę dnia i odpowiednio dostosuje ekran, korzystaj z daru jakim jest słońce, które poprawi nastrój i nocny sen. Wiedz, że spanie w całkowitej ciemności jest bardzo ważną inwestycją dla prawidłowej pracy Twojej szyszynki i wsparcia snu. Każde światło zaburzy jej rytm, powodując, że nie będzie wiedziała jaka jest pora dnia.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

A zatem jeśli źle sypiasz, zwróć także uwagę na:- swoją dietę- ilość spożywanych toksyn i stymulantów- jakość kosmetyków do ciała- wysoko przetworzone i puste w wartości odżywcze i energetyczne pokarmy Ponieważ wszystko to zaburza Twój zasadowo-kwasowy balans chemii organizmie, a w skutek nieprawidłowych żywieniowych wyborów, tworzy się w nim KWASICA, która jest odpowiedzialna za:

 • degradację tkanek i komórek w całym ciele
 • zapalenia, zwyrodnienia, zwapnienia
 • stagnacje i zastoje w organach
 • sztywność ciała
 • depresję, stany lękowe
 • zaburzenia neurologiczne
 • przedwczesne starzenie się
 • alergie i choroby skóry
 • zaburzenia hormonalne
 • choroby autoimmunologiczne
 • guzy, cysty, mięśniaki, raka-
 • toksemię ogólnoustrojową,

Posiadanie przewlekłych schorzeń zwiększa prawdopodobieństwo zwapnienia szyszynki, są tym m.in. ataki migreny, choroba Alzheimera, choroba nerek czy schizofrenia.

Czym jest tajemnicza substancja szyszynki zwana DMT (dimetylotryptamina)? To DUCHOWA MOLEKUŁA, która uwalnia się w fazie szybkiego ruchu gałek ocznych, czyli wtedy gdy śnisz. Jest odpowiedzialna za wizualizację obrazów w snach.

Kiedy nie ma światła, szyszynka produkuje melatoninę z serotoniny. DMT jest tak potężne, że może przenosić świadomość człowieka poprzez podróże w czasie i przez wymiary! Niestety tak wysoki poziom przebudzonej świadomości jest nie mile widziany dla naszego systemu, który robi absolutnie wszystko, abyśmy dalej nieświadomo spali, działając jak trybiki fabryczne w takt tańca granego przez głównych graczy scen politycznych na całym świecie.

Aktywna i odwapniona szyszynka to dosłownie najszybsza autostrada do boskiej biblioteki z odpowiedziami i rozwiązaniami na każde pytanie tego świata… i być może jeszcze nie każdy powinien się do niej dostać. Duża ilość DMT jest produkowana w bezpośrednim stanie przed śmiercią, dlatego przypisuje się tej substancji możliwości wejścia świadomości do wyższych wymiarów.

Problem z szyszynką pojawia się wtedy, gdy następuje jej ZWAPNIENIE. Trzeba sobie jasno powiedzieć smutną prawdę… w obecnych czasach obumieranie tego gruczołu dotyczy prawdopodobnie większości populacji ludzi na Ziemi.

Narażone są na to osoby, które odżywiają się dietą martwego, wysoko przetworzonego, toksycznego pokarmu, tworzącego w ich ustroju KWASY, o których tak dużo piszemy, a linki do informacji znajdziecie na samym dole tego artykułu. Kwasy są idealnym środowiskiem do rozwoju zapaleń, bólu, tworzenia się zwyrodnień w ciele i wszystkich możliwych chorób.

CZYM JEST FLUOR?

W latach 90- tych brytyjska naukowiec Jennifer Luke odkryła wysokie stężenie fluoru w szyszynce badanych uczestników. Fluor powszechnie występuje w pastach do zębów i większości wód miejskich wpływających do naszych kranów. Znajduje się on również w pestycydach czyli substancjach chemicznych, powszechnie nadużywanych do chronienia roślin i zbóż przeciwko szkodnikom.

Fluor i pestycydy to toksyny, które gromadzą się w szyszynce bardziej niż w jakiejkolwiek innej części ciała, tworząc kryształy fosforanu i twardą powłokę wokół gruczołu, zwaną ZWAPNIENIEM. W środowisku naukowym powszechnie się uważa, że woda fluorowana jest jedną z GŁÓWNYCH PRZYCZYN ZWAPNIEŃ W SZYSZYNCE, zaś dowody wskazują, że dzieci osiągają przedwczesną dojrzałość między innymi w wyniku fluoryzowanej wody i hormonów wzrostu dodawanych do produkcji mięsa.

Wiele badań wskazuje na niebezpieczeństwa związane ze spożywaniem fluoru, który przyczynia się przede wszystkim do:- zwapnienia szyszynki- zapalenia stawów (poprzez zwapnienie chrząstki)- chorób nerek- obniżenia IQ i uszkodzenia mózgu- obniżenia męskiej i żeńskiej płodności- osłabienia zdrowia szkieletu (fluoroza szkieletu)- zapalenia układu krążenia i miażdżycy- zwiększenia wchłaniania szkodliwego metalu ołowiu. Nadmierne spożycie fosforu i fluoru destabilizują równowagę mineralną w organizmie, sukcesywnie uśmiercając szyszynkę.

Publiczna debata na temat fluoru jest dla wielu ludzi bardzo myląca, ponieważ większość z nich nie odróżnia FLUORU NATURALNEGO OD SYNTETYCZNEGO. Naturalny kamienny fluoryt jest minerałem śladowym występującym w ziemi, jak każdy inny minerał.

Natomiast fluor stosowany w wodzie publicznej, to po prostu szkodliwe, syntetyczne materiały NIEFARMACEUTYCZNE, takie jak kwas fluorowodorowy lub fluorek sodu. Są to niezwykle toksyczne chemiczne produkty uboczne produkcji aluminium, stali, cementu i innych produktów.

FLUORKI SYNTETYCZNE są również zagrażającymi zdrowiu produktami odpadowymi przemysłu nawozów fosforowych. KWAS FLUOROWODOROWY jest używany do rafinacji benzyny i wytwarzania wielu produktów, w tym klimatyzatorów, zamrażarek, ekranów komputerowych, żarówek fluorescencyjnych, tworzyw sztucznych i pestycydów. Już rozumiesz, że nie jest to tym, co wspiera Twój organizm.

CHLOR należy do tej samej klasy chemikaliów (zwanych halogenkami), co fluor i ma również działanie zwapniające na szyszynkę. I niestety dotyczy to prawie wszystkich publicznych wodociągów.

Zakładając więc, że Twoja woda jest fluoryzowana i chlorowana, najlepszym rozwiązaniem jest jej filtrowanie. Jednak wyzwaniem będzie fluor, który jest bardzo trudny do odfiltrowania z wody. Większość komercyjnych filtrów nie filtruje fluoru. Chlor z pewnością jest łatwiejszy do oddzielenia.Istnieją dwa główne typy filtrów: odwrócona osmoza i bloki węglowe.Filtry odwróconej osmozy znacznie lepiej usuwają fluor. Natomiast wysokiej jakości filtry z siatki węglowej są skuteczne w filtrowaniu prawie wszystkiego… oprócz fluoru.

CO SIĘ DZIEJE, GDY JEST PRZYPUSZCZENIE, ŻE SZYSZYNKA JEST ZWAPNIONA?

traci się równowagę z naturą- obniża się produkcja melatoniny, która wpływa na sen i stanowi ważną funkcję biologiczną, której zadaniem jest regenerowanie człowieka każdej nocy- zmniejsza się sprawność umysłowa i funkcje poznawcze, czyniąc osobę podatną na zapalenia, zwyrodnienia i choroby- zaburzony jest rytm dobowy – utrudnione jest prawidłowe funkcjonowanie rozrodcze, biologiczne i mózgowe w organizmie- ograniczony zostaje Twój cudowny potencjał do kreacji i życia na bardzo wysokim poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym

Każda osoba, która podejmuje działania, aby odbudować potencjał szyszynki, osiąga wysokie wyniki w swojej egzystencji, nieustannie dążąc do przebudzenia i rozbudzenia swoich zmysłów. Jednak obecnie żyjemy w czasach, które są prawdziwym wyzwaniem dla ludzkości. System globalny i jego manipulujące narzędzia w postaci mass mediów, pompują w ludzi fałszywe postrzeganie świata i natury ludzkiej.Dają nam skażone pokarmy, które skutkują neurologicznymi zaburzeniami, nieustannie implikując w nasze organizmy toksyny i metale ciężkie.

Dezorientacja w znajdowaniu właściwych i prawdziwych informacji sięga zenitu. Z każdym dniem coraz więcej ludzi się gubi, ponieważ ma zatruty organizm i zaburzoną umiejętność połączenia się z własną intuicją, Duszą i pierwotnym instynktem, jako najlepszym przewodnikiem na drodze poznawczej życia.

Choroby stały się plagą naszych czasów, zaś większość ludzi cały czas się głowi: DLACZEGO CHORUJĄ. BO UŻYWAJĄ TOKSYN OD RANA DO NOCY. Światowy system owszem nas nie oszczędza, jesteśmy truci dosłownie z każdej strony, z nieba, z gleby, z powietrza, wody, produktów spożywczych. I gdy wchodzisz w ten temat coraz głębiej, zaczynasz się zastanawiać: co u licha na tej planecie się dzieje, co Ty tu robisz, dlaczego właśnie tu?!

Lecz dokąd nie uświadomisz sobie, że wciąż masz realny wpływ na zmianę przyszłości na stworzenie pięknego i zdrowego miejsca dla siebie i swoich potomków, dotąd będziesz zapadał się w otchłań tego zdegenerowanego systemu i jednocześnie go wspierał. Możemy z tego ucisku wyjść, jednak zajmie nam to długie lata, a może dekady. Ale już dziś musimy zrozumieć, że sami ten system dokarmiamy kupując jego szkodliwe produkty, napędzając koncernów biznesy, nabijając im portfele i hodując na własne życzenie swojego wroga.

Powiedz proszę… Ile znasz osobiście w swoim otoczeniu osób, które są całkowicie zdrowe, żyją na wysokim poziomie świadomości, śpią po kilka godzin dziennie, bo tyle mają życiodajnej energii, że im wystarcza… osób które są zawsze uśmiechnięte, pozytywne, witalne, spełnione i jednocześnie emanują energetyzującą energią?

Wróćmy jeszcze na chwilę do zdrowia…Wiedz, że tarczyca nigdy nie będzie działała dobrze, jeśli organizm jest zatruty METALAMI CIĘŻKIMI.Dla przykładu ołów jest w szminkach, a w przypadku ekspozycji konkretnie na ten pierwiastek, według Roberta Tisseranda, może dojść do niewydolności nerek i wątroby.Ołów uszkadza ośrodkowy układ nerwowy, co może doprowadzić również do śmiertelnych chorób.

Zatrucie tym metalem może skutkować arytmiami lub zawałem mięśnia sercowego. Myślę, że większość ludzi po prostu nie ma najmniejszego pojęcia, jak bardzo ważne jest regularne i niestety póki co stałe oczyszczanie się nie tylko z ołowiu, ale też z kadmu, rtęci, niklu czy arsenu.

ZWAPNIENIE W ORGANIZMIE jest prekursorem raka, niewydolności serca i innych powszechnie znanych chorób związanych ze starzeniem się, degeneracją tkanek i komórek.Aby sprawdzić czy ktoś ma guza mózgu, ocenić poziom zwapnienia i sprawdzić inne części ciała, używane są do tego skany MRI i PET.

ABY ODWAPNIĆ I REAKTYWOWAĆ SZYSZYNKĘ MUSISZ

Regularnie, żeby nie powiedzieć dożywotnio, detoksykować organizm, krew, narządy i inne gruczoły, w tym serce za pomocą odwapniających pokarmów i suplementów takich jak np. chlorella czy certyfikowany zeolit klasy medycznej- usuwać metale ciężkie i już istniejące zwapnienia

 • filtrować fluorowaną wodę, która szkodzi mózgowi, kościom i nerkom- zrezygnować z past do zębów z fluorem, które zawierają wiele innych toksycznych substancji chemicznych, w tym laurylosiarczan sodu (SLS) czyli tani środek zagęszczający, który można także znaleźć w większości mydeł i w detergentach do prania
 • wyeliminować kwasotwórcze pokarmy i stresogenne czynniki, które powodują dodatkowe zwapnienie
 • nie spożywać syntetycznego wapnia, które jest powiązane z wyższą częstotliwością zawałów serca u starszych kobiet Praktycznie każda przetworzona żywność zawiera jakąś formę syntetycznego wapnia: fosforan wapnia, węglan wapnia lub fosforan dwuwapniowy. Badanie Harvarda udowadnia, że wszystkie one prowadzą do zwapnienia i demencji. Jeśli więc jeśli interesuje Cię odwapnianie szyszynki, masz teraz jeszcze jeden powód, aby zacząć jeść świeże, organiczne, niezmodyfikowane genetycznie, bez hormonów i nieprzetworzone produkty spożywcze.
 • unikać używania naczyń nieprzywierających z PFOA (kwas perfluorooktanowy) i PFC (związki perfluorowane), ponieważ są to toksyczne i powodujące wapnienia substancje na bazie fluoruZamień naczynia kuchenne z powłoką zapobiegającą przywieranie pokarmu na naczynia ze stali nierdzewnej, ceramiki, szkła lub żeliwa.
 • zrezygnować z kąpieli na basenach z chlorowaną wodą, dlatego że chlor należy do tej samej klasy chemikaliów zwanych halogenkami, co fluor. Chlor także ma działanie zwapniające szyszynkę i uszkadza tarczycę. Jest prawie we wszystkich publicznych wodociągach.
 • zrezygnować ze stymulantów takich jak kawa, napoje słodzone, napoje energetyczne, narkotyki, zrezygnować z alkoholu, w tym wina. Dwa rodzaje pestycydów rozpylanych na żywność wykorzystują fluor: kriolit i fluorek sulfurylu. Kriolit jest intensywnie używany w produktach z winogron i według badań USDA średni poziom fluoru w soku z białych winogron, białym winie i rodzynkach wynosi ponad 2 ppm czyli dwa razy więcej niż fluor w wodzie publicznej.
 • unikać herbaty butelkowanej, herbat rozpuszczalnych i wszelkich tanich komercyjnych marek herbaty. Mimo iż zielona i czarna herbata naładowane są przeciwutleniaczami, to badania naukowe pokazują, że młode liście herbaty mają znacznie więcej przeciwutleniaczy niż starsze liście. Z fluorem na szczęście jest odwrotnie: im starsze liście, tym wyższy poziom fluoru.
 • „Białe herbaty” mają najmniej fluoru i najwięcej przeciwutleniaczy, ale jeśli szukasz w nich zastrzyku energii, wiedz, że mają zbyt niską zawartość kofeiny. Marki komercyjne mają wysoką zawartość pestycydów i dwa razy więcej fluoru niż woda publiczna, ponieważ używają gorszej jakości herbaty.- odłączyć się od druzgocących nerwy wiadomości
 • pokochać moc natury i światło słoneczne- przepracować swoją nadmierną emocjonalność i podatność na stres.

Aby odbudować zniszczone zdrowie, detoksykować organizm i uaktywnić szyszynkę odsuń się na chwilę od szybkiego, nowoczesnego, cyfrowego środowiska z zegarami i kalendarzami. Zwolnij w tym codziennym pościgu bez mety na horyzoncie, a od razu docenisz istotną rolę, jaką cudowny gruczoł szyszynki odgrywa w utrzymywaniu Twojego pierwotnego związku z naturą.

Według Abrahama H. Maslowa „Ludzie nie mają już instynktów w sensie zwierzęcym, potężnych, niepowtarzalnych wewnętrznych głosów, które jednoznacznie mówią im, co robić, kiedy, gdzie, jak i z kim”. Ciężko nie przyznać mu racji. Ludzkość sprawia obecnie wrażenie najbardziej pogubionej w historii Ziemi.

Świat konsumpcjonizmu wygrywa obecnie z empatią i działaniem człowieka z poziomu serca. Jesteśmy od swoich pierwotnych instynktów i połączeń z Duszą najdalej niż kiedykolwiek. A może tak ma być z ważnego powodu? Być może wielopoziomowy upadek człowieka i jego honoru stanie się w pewnym momencie niezwykle silnym wyzwalaczem, który pozwoli przebudzić smutne, zaharowane i uśpione umysły, zwolnić szalony pęd ku luksusowi na kredyt i powrócić do skupienia uwagi wewnątrz siebie.

Udostępnij

DLACZEGO ELITY I WATYKAN CHCĄ ZNIŚCZYĆ TWOJĄ SZYSZYNKĘ ?

Globalna Świadomość8 lutego 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykuł”GOOGLE EARTH” I CENZURA PLANETY – GIGANTYCZNA PODWODNA ŚCIANA OPLATAJĄCA ZIEMIĘNastępny artykułOKULTYZM GWIAZD – PIERWSI ARTYŚCI W HISTORI KTÓRZY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

DLACZEGO KRÓLOWIE BYLI ”WIELCY” – LISTA PRZEDRESETOWYCH WŁADCÓW ŚWIATA ŻYJĄCYCH PO 200 LAT ! CZY POŁOWA LUDZI NA ZIEMI NOSI

Ostatnie wpisy

CZYM BĘDZIE NOWY ”JAD” – 160 LABORATORIÓW PRODUKUJE ”BROŃ BIOLOGICZNĄ” 24 GODZ. NA DOBĘ ANTYCHRYST – CYFROWA WALUTA I WIELKIE

Kategorie

AGENDA 2030 (186) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (7) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

 • DLACZEGO ELITY I WATYKAN CHCĄ ZNIŚCZYĆ TWOJĄ SZYSZYNKĘ ?
 • Nawigacja wpisu
 • Globalna Świadomość
 • Podobne wpisy
 • Ostatnie wpisy
 • Kategorie
 • O czym myślisz?