Przekraczając Rubikon

SYMBOL ”Z” I ”V” W MASONERI I SATANIZMIE

SYMBOL ”Z” I ”V” W MASONERI I SATANIZMIE

Znaki Z i V są najbardziej rytualnie znaczące i święte, zarówno wśród masonów (Iluminatów), jak i wśród satanistów. Jednak w tej „firmie” Z jest najmniej znanym i tajemniczym symbolem. Znak Z (liczba siedem) ma najbardziej mistyczne znaczenie w masonerii. Więcej informacji można znaleźć w Encyklopedii wolnomularskiej Alberta G. Mackie: Tom I (1873) i Tom II (1878):

„W rzeczywistości masoni od dnia, w którym zostali założeni, używali semickiego symbolu – siódmej litery (Z), zwanej zayin, co oznaczało „broń” lub „miecz”.„Od tego czasu Z (siedem) jest świętym znakiem i liczbą w symbolice i konspiracji masońskiej”.Zawsze tak było.

Najwcześniejsze nauki z osiemnastego wieku mówiły, że potrzeba Z (siedem), aby udoskonalić lożę. Jednak jedynym wyjaśnieniem świętości liczby, które można znaleźć w którejkolwiek z tych ceremonii, jest siedem sztuk wyzwolonych i nauk, które były głównym frontem masonerii.

„We współczesnym rytualizmie symbolika siedmiu została przeniesiona z pierwszego do drugiego stopnia i tam odnosi się tylko do siedmiu stopni spiralnych schodów; ale symboliczną siódemkę można znaleźć w setkach aspektów w całym systemie masońskim.

Aby otworzyć idealną lożę, potrzeba siedmiu braci: mistrza, dwóch Vardenów, dwóch diakonów, skarbnika i sekretarza (pięciu jest potrzebnych tylko do pracy). Siedmiu oficerów reprezentuje sposób, w jaki ludzka świadomość działa jako wyraz Wiecznie Żywego Źródła wszelkiej istoty.

Mówi się, że liczba siedem jest liczbą „doskonałą”, ponieważ zawiera liczby trzy i cztery. W geometrii, która jest podstawą masonerii, trójkąt i kwadrat są „figurami idealnymi”, a sama jest niepodzielna i nie może być tworzona przez mnożenie. To zrozumienie najlepiej ukazuje znak masona czyli Fartuch.V ma naprawdę mroczną historię.

Tajny agent masonerii – Adam Weishaupt użył go w nowej strukturze (Iluminatów) jako symbolu „Prawa Piątek”, ale to dopiero początek. W Kabale (Kult Baala) znaczenie litery V (Van – „Gwóźdź”) jest jednym z tajemnych tytułów Szatana w Bractwie Satanizmu. Dlatego „pentagram” (penta – pięć) i pięciokrotne powitanie są używane w masonerii i otwartym satanizmie.

Wszystkie te osoby zaangażowane w organizacje, dziwnie pokazują znaki V bez wyraźnego powodu. Robi się to nie tylko po to, aby inni sataniści (Iluminaci) wiedzieli, że są ich. W ten sposób dokonuje się rytualna zombifikacja „konsumentów” ich „twórczości”.

Zauważ, że niektórzy ludzie umieszczają znak V nad jednym okiem lub nad okiem innej osoby. Symbol „oka” jest charakterystycznym znakiem iluminatów – masonów, podczas gdy wyznawcy kultów satanistycznych go nie używają.

Fartuch masoński składa się z trzech części: trójkątnej klapy i kwadratowej podstawy. Ich suma to siedem. Jak już wspomniano, kwadrat symbolizuje 4 elementy: ziemię (minerały szkieletowe, kości, świadomość fizyczna), wodę (płyny fizyczne, świadomość emocjonalna), powietrze (umysł, myślenie abstrakcyjne), ogień (energia, świadomość duchowa).

Trójkąt symbolizuje trójcę lub trzy wielkie światła i trzy fazy ludzkiej egzystencji (ciało, umysł, duch, co wyraża się w przejściu trzech stopni Masonerii Niebieskiej Loży) lub trzy mniejsze światła, których przykładem jest trzech głównych oficerów loży.

Symbolicznie reprezentują również trzy kabalistyczne filary, z których emanują sefiry. Razem kwadrat podstawowy i trójkąt łaty reprezentują siedem poziomów świadomości, do których można uzyskać dostęp poprzez siedem sztuk wyzwolonych i nauk: gramatykę, retorykę, logikę, arytmetykę, geometrię, astronomię i muzykę.

W ten sposób fartuch lub „znak niewinności” masona staje się symbolem szczerej pracy osoby na ścieżce doskonalenia elementów materialnych i temperamentu pod przewodnictwem Boskich cech. W tym doskonałym stanie może spotkać swojego stwórcę, stając się świadomie jednym ze WSZYSTKIM.

Udostępnij

SYMBOL ”Z” I ”V” W MASONERI I SATANIZMIE

Globalna Świadomość29 lipca 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułPRAWDZIWY CEL OBECNYCH KRYZYSÓW NA ŚWIECIENastępny artykułPATENT GOOGLE US6506148 B2 -MANIPULACJA UKŁADEM NERWOWYM PRZEZ WYŚWIETLACZE I MONITORY

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

CZY POŁOWA LUDZI NA ZIEMI NOSI W SOBIE ADRES 'MAC’ ? EFEKT MANDELI, KTO WSZCZEPIŁ NAM FAŁSZYWE WSPOMNIENIA – COŚ

Ostatnie wpisy

KRÓLOWA ŚWIATOWYCH SATANISTEK AMBASADOREM U-KRAINY NEO BIG BROTHER – SŁÓŻBY ELIT MOGĄ JUŻ WIDZIEĆ CO ROBISZ W DOMU DZIĘKI WI-FI

Kategorie

AGENDA 2030 (183) Alternatywna historia świata (173) Bez kategorii (6) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (177) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • SYMBOL ”Z” I ”V” W MASONERI I SATANIZMIE
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?