Alternatywna historia świata

JAK BARDZO JEST SFAŁSZOWANA NASZA HISTORIA ?

JAK BARDZO JEST SFAŁSZOWANA NASZA HISTORIA ?

Stonehenge, starożytny zabytek, który co roku przyciąga miliony turystów, kryje w sobie wiele tajemnic. Jednym z mniej znanych przykładów jest to, że kamienie, które widzimy dzisiaj, są wynikiem licznych renowacji, które rozpoczęły się ponad 100 lat temu, a obecnie pochodzą sprzed mniej niż 50 lat.

Zgodnie z tym, co wiemy już od jakiegoś czasu, niesamowity kamienny kompleks w Wiltshire w Anglii został zbudowany między 3000 a 2000 r. p.n.e., jak wynika z badań archeologów. Datowanie radiowęglowe z 2008 r. sugeruje, że pierwsze kamienie zostały wzniesione między 2400 a 2200 r. p.n.e., natomiast inna teoria mówi, że kamienie zostały umieszczone w tym miejscu już 3000 r. p.n.e.

Według nowego badania przeprowadzonego przez archeologów i geologów z University College London (UCL) kamienie, z których zbudowane jest Stonehenge, jeden z najbardziej zagadkowych starożytnych monumentów na świecie, pochodzą z Preseli Hills w Pembrokeshire, oddalonego o 225 kilometrów.

Chociaż od około 1920 r. badacze uważali, że kamienie pochodzą ze wzgórz Preseli, nigdy nie znali dokładnego miejsca ich wydobycia. Oprócz pytania, w jaki sposób starożytni ludzie zdołali przetransportować głazy, wszystko wydaje się tym bardziej zastanawiające, że badacze kwestionują również wiek zabytku.

Według naukowców starożytni ludzie wydobywali kamienie między 3400 a 3200 r. p.n.e., podczas gdy budowla została wzniesiona około 2900 r. p.n.e., co oznacza, że starożytny zabytek może być o 500 lat starszy, niż wcześniej sądzono.

Chociaż szczegóły te wyszły na jaw dopiero w ostatnich latach, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że Stonehenge w obecnym kształcie było już kilkakrotnie przebudowywane, a dziesiątki zdjęć dowodzą, że kamienie, które dziś widzimy, stoją w tej formie dopiero od mniej niż 50 lat. Większa część kamiennego kręgu została odrestaurowana w latach 1901-1964 w ramach serii gruntownych renowacji, które uczyniły z niego, według słów jednego z archeologów, „produkt dwudziestowiecznego przemysłu zabytkowego”.

Smutna prawda jest taka, że pomnik, który widzimy dzisiaj, został odbudowany już w 1901 r., kiedy to proces odbudowy wywołał wielkie oburzenie, ale w oficjalnych przewodnikach nie było o nim prawie żadnej wzmianki.

William Gowland nadzorował pierwszą poważną renowację pomnika, która polegała na podniesieniu i zabetonowaniu głazu trumiennego nr 56, któremu groziło przewrócenie się. Podnosząc kamień, przesunął go o pół metra w stosunku do pierwotnego położenia.

Podczas renowacji w 1920 r. William Hawley, który prowadził również wykopaliska w pobliskim Old Sarum, odsłonił fundamenty sześciu kamieni i zewnętrznego rowu. Richard Atkinson, Stuart Piggott i John F. S. Stone w latach 40. i 50. ponownie wykopali znaczną część dzieła Hawleya i odkryli wyryte na siarczanych kamieniach topory i sztylety. W 1958 r. kamienie zostały jednak ponownie odrestaurowane, a trzy z nich ustawiono na betonowych fundamentach. Ostatnia renowacja została przeprowadzona w 1963 r. po przewróceniu się kamienia 23 z kręgu sarsowego.

Christopher Chippindale z Uniwersytetu Cambridge, działacz archeologiczny i czołowy autor prac na temat Stonehenge, stwierdził: „Prawie nic z tego, co widzimy dziś w Stonehenge, nie zostało w jakiś sposób naruszone”.

Brian Edwards, student badań historycznych, który niedawno ujawnił, że pobliski zabytek w Avebury został całkowicie odbudowany, odnalazł rzadkie zdjęcia Stonehenge. Powiedział: „To było tak, jakby Stonehenge zostało historycznie oczyszczone”.

Poniżej znajdziesz link do naszej grupy na cukor.pl wystarczy, że się zarejestrujesz i możesz działać. Tak więc zapraszamy wszystkich do budowy ,nowej społeczności, która nie podlega cenzurze !;)

https://cukor.pl/kategorie-pytan/globalna-wiedza/

Wpadaj też na nasze inne media na fb, telegramie youtube i rumble!

https://www.facebook.com/globalna.info

https://www.facebook.com/Altermajk/?ref=pages_you_manage

https://t.me/globalnainfo

https://www.youtube.com/channel/UCJrk4aE4N5I0NcyRvgDA2BA

https://rumble.com/c/RESETOWIEC

Udostępnij

Zaloguj się, aby skomentować.

JAK BARDZO JEST SFAŁSZOWANA NASZA HISTORIA ?

Globalna Świadomość1 września 20221 września 2022

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułMROCZNA CEREMONIA Z 2012 ROKU KTÓRA ZAPOWIEDZIAŁA PANDEMIĘ COVIDNastępny artykułLUDOBÓJSTWO PRZEZ ZASTRZYK – DLACZEGO MEDIA NADAL UKRYWAJĄ PRAWDĘ ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

TARTARIA – SKRADZIONA HISTORIA TERRA INFINITA – CZY NASZ ŚWIATA TO TYLKO MALUTKA CZĘŚĆ PŁASKIEJ ZIEMI ? TURYŃSKI PAPIRUS KRÓLEWSKI

Kliknij tutaj, aby anulować odpowiadanie.

Zaloguj się, aby skomentować. setTimeout(function(){var ct_input_name = "ct_checkjs_076a0c97d09cf1a0ec3e19c7f2529f2b";if (document.getElementById(ct_input_name) !== null) {var ct_input_value = document.getElementById(ct_input_name).value;document.getElementById(ct_input_name).value = document.getElementById(ct_input_name).value.replace(ct_input_value, 'a2a505ffb07853cadaf19bce058b2791cc7295f4a06174c0415d04ad6a6f498e');}}, 1000);

Ostatnie wpisy

WOJENNE PRZEDSTAWIENIE – CZY ROSJA I UKRAINA USTALIŁA JUŻ ROZEJM NA WIOSNE ? KTO KONTROLUJE I POSIADA ŚWIATOWĄ ŻYWNIŚĆ ?

Kategorie

AGENDA 2030 (49) Alternatywna historia świata (146) Bez kategorii (3) Czarna Szlachta (10) extra-terrestrial (145) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • JAK BARDZO JEST SFAŁSZOWANA NASZA HISTORIA ?
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Kliknij tutaj, aby anulować odpowiadanie.
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?