Świat jest inny

PRZEPOWIEDNIE DLA LUDZKOŚCI Z KRÓLESTWA SZAMBHALI

PRZEPOWIEDNIE DLA LUDZKOŚCI Z KRÓLESTWA SZAMBHALI

Sądzę, że znasz już historię tajemniczych królestw takich jak Agartha i Dwarka. Mówi się, że miasta te po prostu rozpłynęły się w powietrzu nie pozostawiając śladu. W tym artykule omówię królestwo Szambhali, gdzie miałby się narodzić Pan Kalki, który według mitologii hinduistycznej będzie zbawcą ludzkości. Shambhala to legendarny raj wspominany w starożytnych źródłach, takich jak Kalachakra Tantra i starożytne nauki cywilizacji Zhang Zhung, które są starsze niż buddyzm tybetański w zachodnim Tybecie.

Termin ten tłumaczy się jako „miejsce pokoju” lub „miejsce nauki”. Według tradycji jest to królestwo, w którym mogą żyć tylko cnotliwi, gdzie panuje miłość i wiedza, a mieszkańcy są odporni na ból, niedostatek i starość. Według legendy Szambhala to królestwo tysiąca imion. Nazywano ją Krainą Cudów, Krainą Białych Wód, Krainą Promieniujących Duchów, Krainą Żywego Ognia i Krainą Żywych Bogów .

Hindusi określają ją jako Aryavartha (Kraina Godnych), Chińczycy jako Hsi Tien, zachodni raj Hsi Wang Mu, a rosyjscy staroobrzędowcy jako Belovyde. W Azji znana jest pod różnymi nazwami, takimi jak Shambhala, Shamballa czy Shangri-la.

Uważa się, że legendy o tym tajemniczym mieście sięgają tysięcy lat wstecz, a wzmianki o nim można wyśledzić w starożytnych tekstach różnych kultur. Pisma Bon omawiały podobną krainę zwaną Olmolungring. Przechodząc do mitologii hinduskiej, wzmianki o tym samym można znaleźć w Vishnu Puran, gdzie wspomina się, że inkarnacja Pana Wisznu narodzi się w tajemniczych krainach Shambhala.

Ta inkarnacja Pana Wisznu stworzy nowy wiek i wypleni z ziemi wszelką niegodziwość i obrzydliwość. Powtórzenie tego samego miasta znajduje się w tekstach buddyjskich. Niemniej jednak pierwsza wzmianka o mieście w Kalachakrze jest omówiona opisowo.

Na pozór Kalaczakra lub „koło czasu”, tantra oraz cykle nauk i praktyk są dobrze znane wśród praktykujących i badaczy buddyzmu tybetańskiego. Niemniej jednak jest ona uważana za jedną z największych nauk tantry, praktykę tak trudną, że wtajemniczeni potrzebują wielu lat, aby ją opanować. Wizualizacja mandali dla doświadczonego praktyka ma 722 figury .

Jednym z powodów jej notoryczności jest fakt, że Jego Świątobliwość Dalajlama udzielił tej wielodniowej inicjacji dosłownie milionom ludzi w kilkunastu krajach i dziesiątki razy.

Większość uczestników postrzegała to raczej jako wspaniałe korzyści niż wprowadzenie do praktyki. Jak powiedział Dalaj Lama:

„Wyższe medytacje tradycji Kalaczakry mogą być praktykowane tylko przez wybranych. Ale ze względu na przeszłe i przyszłe wydarzenia, a także w celu zbudowania w umysłach ludzi silnego związku karmicznego z Kalaczakrą, istnieje obecnie tradycja udzielania inicjacji na dużych publicznych zgromadzeniach.” Dalajlama

Według legendy Budda Siakjamuni nauczał Kalaczakry na prośbę króla Suchandry z Szambhali . Jak w przypadku wielu terminów Kalaczakry, twierdzi się, że pojęcie Szambhali ma interpretacje zewnętrzne, wewnętrzne i alternatywne. Zewnętrzne znaczenie uznaje Szambalę za fizyczne miejsce, ale tylko ci, którzy mają odpowiednią karmę, mogą się tam dostać i postrzegać ją jako taką. Wewnętrzne i alternatywne znaczenia nawiązują do bardziej zniuansowanego rozumienia tego, co Shambhala oznacza w odniesieniu do ciała i umysłu (wewnętrzne) oraz podczas praktyki medytacyjnej (alternatywne).

Te dwa rodzaje symbolicznych wyjaśnień są często przekazywane ustnie od nauczyciela do ucznia. Jak zauważył czternasty Dalajlama podczas inicjacji Kalaczakry w Bodhgayi w 1985 roku, Szambhala nie jest zwykłym narodem:

„Chociaż ludzie o specjalnych powiązaniach mogą rzeczywiście być w stanie udać się tam poprzez swoje karmiczne połączenie, to nadal nie jest to fizyczne miejsce, które możemy faktycznie znaleźć. Możemy tylko powiedzieć, że jest to czysta kraina, czysta kraina w sferze człowieka. I jeśli nie macie zasług i rzeczywistego związku karmicznego, nie możecie tam faktycznie dotrzeć.”

Przewidywanie miasta Shambhala

Kalki Purana to starożytny indyjski tekst, który opisuje czas i miejsce narodzin Pana Kalki. To także narracja panujących sygnałów czasu, które stają się tak straszne i konieczne dla Pana Wisznu, aby się odrodzić. Czyni to w regularnych odstępach czasu podczas całej ewolucji ludzkości dla wyraźnego celu podniesienia porządku duchowego.

Czas wielkiego zła opisany w przepowiedniach odpowiada XX wiekowi z wojnami światowymi, reżimami szalonych dyktatorów i autorytarnych władców, bronią atomową, głodem, chorobami, zanieczyszczeniem, przestępczością, przemocą, katastrofami i ogólnoświatowym upadkiem moralnym. Szambhala ma również ogromne znaczenie w tybetańskich naukach religijnych. Kalaczakra przepowiada ostateczny upadek ludzkości, gdy koncepcja materializmu rozpowszechni się na całym świecie.

Mgły uniosą się i ujawnią ośnieżone góry Szambali, gdy „barbarzyńcy” wyznający ten światopogląd zjednoczą się pod złym władcą i uwierzą, że nie ma już nic do zdobycia. Barbarzyńcy zaatakują Shambhalę potężną armią uzbrojoną w straszliwą broń. Wtedy Monarcha z Shambhali wyłoni się z ogromną armią, aby zniszczyć „złe siły” i zaprowadzić Złoty Wiek na całym świecie.

Mimo że Kalaczakra przepowiada przyszłą walkę, wydaje się to sprzeczne z buddyjskimi naukami, które zabraniają stosowania przemocy. To spowodowało, że niektórzy teologowie interpretują walkę w sposób przenośny; Kalaczakra nie zaleca przemocy wobec ludzi, ale raczej nawiązuje do wewnętrznej walki praktykującego religię z wewnętrznymi demonicznymi impulsami. Wracając do mitologii hinduistycznej, wspomniano, że najwyższy Pan Wisznu rodzi się na ziemi, aby wyplenić zło ze społeczeństwa. On zniszczy złoczyńców i ustanowi świat wiary i współczucia. Urodzi się jako syn Vishnuyashy, bramina z wioski Shambhala .

„Następnie, przy zbiegu dwóch jug, Pan Stworzenia narodzi się jako inkarnacja Kalki i stanie się synem Wisznuyaszy. W tym czasie władcy ziemi zdegenerują się w grabieżców.”

(Śrimad-Bhagavatam (1.3.25) „Pan Kalki pojawi się w domu najwybitniejszego bramina wioski Shambhala, wielkiej duszy Vishnuyashy”.

(Śrimad-Bhagavatam (12.2.18) Wzmianka o narodzinach Kalkiego w wiosce Shambhala zarówno w Vishnu Puranie, jak i Mahabharacie, wielkim eposie indyjskim.

Wisznu Purana (Księga Czwarta, Rozdział 24) również wyjaśnia, „Kiedy praktyki nauczane w Wedach i instytutach prawa prawie ustały i koniec wieku Kali jest bliski, część tej boskiej istoty, która istnieje z jego własnej duchowej natury, i która jest początkiem i końcem i obejmuje wszystkie rzeczy, zstąpi na ziemię. Narodzi się on w rodzinie Wisznuyasza, wybitnego bramina z wioski Szambala, jako Kalki, obdarzony ośmioma nadludzkimi zdolnościami.”

Lokalizacja Shambhali

Istnieje wielu odkrywców, którzy szukali duchowej mądrości i twierdzili, że widzieli mistyczny raj Shambhali. Liczni odkrywcy i poszukiwacze duchowej mądrości przez wieki podróżowali w poszukiwaniu mitycznego raju Szambhali. Żaden z nich nie przedstawił jednak żadnych dowodów. Nikt nigdy nie wskazał na mapie fizycznej lokalizacji Shambhali. Co ciekawe, większość odniesień lokalizuje Szambalę w górskich rejonach Eurazji. Starożytne teksty Zhang Zhung łączą tajemnicze miasto Shambhala z doliną Sutlej w indyjskich stanach Punjab i Himachal Pradesh .

Z drugiej strony Mongołowie kojarzą Szambalę z pewnymi dolinami południowej Syberii . Góra Belukha jest uważana za wejście do Shambhali w ałtajskiej legendzie. Współcześni buddyjscy akademicy wydają się wierzyć, że Shambhala znajduje się w górach Dhauladhar w pobliżu Mcleodganj w Himalajach . Według niektórych tradycji, brama do Shambhali jest ukryta w opuszczonym klasztorze w Tybecie i jest strzeżona przez istoty znane jako Strażnicy Shambhali. Daj nam znać, co sądzisz o zaginionych mistycznych miastach?

Poniżej znajdziesz link do naszej grupy na cukor.pl wystarczy, że się zarejestrujesz i możesz działać. Tak więc zapraszamy wszystkich do budowy ,nowej społeczności, która nie podlega cenzurze !;)

https://cukor.pl/kategorie-pytan/globalna-wiedza/

Wpadaj też na nasze inne media na fb, telegramie youtube i rumble!

https://www.facebook.com/globalna.info

https://www.facebook.com/Altermajk/?ref=pages_you_manage

https://t.me/globalnainfo

https://www.youtube.com/channel/UCJrk4aE4N5I0NcyRvgDA2BA

https://rumble.com/c/RESETOWIEC

TIKTOK: https://www.tiktok.com/@globalna.info?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PRZEPOWIEDNIE DLA LUDZKOŚCI Z KRÓLESTWA SZAMBHALI

Globalna Świadomość3 września 20226 sierpnia 2023

Nawigacja wpisu

Poprzedni artykułJAK BARDZO JEST SFAŁSZOWANA NASZA HISTORIA ?Następny artykułJAKI SCENARIUSZ SZYKUJĄ DLA NAS ELITY NA JESIEŃ ?

Globalna Świadomość

Podobne wpisy

KOD MATRIXA – FAŁSZYWA ŚWIATOWA AGENDA 50 LAT GEOINŻYNIERII – CZY POGODA JEST JESZCZE PRAWDZIWA ? TAJEMNICA DATY 23 WRZEŚNIA

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Komentarz * Nazwa * E-mail * Witryna internetowa Zapisz moje

Ostatnie wpisy

CZYM BĘDZIE NOWY ”JAD” – 160 LABORATORIÓW PRODUKUJE ”BROŃ BIOLOGICZNĄ” 24 GODZ. NA DOBĘ ANTYCHRYST – CYFROWA WALUTA I WIELKIE

Kategorie

AGENDA 2030 (186) Alternatywna historia świata (174) Bez kategorii (7) Czarna Szlachta (12) extra-terrestrial (178) Filmoteka świadomych (33) Mistyczny 11/09/2001

O czym myślisz?

  • PRZEPOWIEDNIE DLA LUDZKOŚCI Z KRÓLESTWA SZAMBHALI
  • Nawigacja wpisu
  • Globalna Świadomość
  • Podobne wpisy
  • Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
  • Ostatnie wpisy
  • Kategorie
  • O czym myślisz?